3. Jordánsko
  4. Jordánsko autem

Jordánsko autem

Chceme Jordánsko poznat, extrémní low cost ale odmítáme. Máme rádi i pohodlí, proto jedeme autem a bydlení hledáme nejen v pouštním kempu, ale také v pětihvězdě.
Cestopis z výpravy „Jordánsko 2018“ z roku 2018 napsal Standa

Zážitky pro tebe sepsal Standa

09. 12. 2018, poslední aktualizace 2020-05-11T14:50:33+02:00

Standa žije v České republice a procestoval 33 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 3 cestopisy .

Ondra Machart

Super cestopis! Máme to s přítelkyní podobně, low-cost cestování si užíváme, ale občas chceme hlavu složit do měkkýho. Tipy se budou hodit, Jordánsko máme na seznamu, díky!

Já do toho vstoupím se svou čerstvou zkušeností z tohoto týdne :-) My měli půjčené auto přes Budget a vše bylo ok, dostali jsme s půlkou nádrže, vraceli jsme s půlkou. Na bydlení v poušti doporučuju Hasan Zawaideh Camp. Objednáno přes booking, poté reagovali mailem s nabídkou jízdy po poušti a bylo to ok - chtěli jsme dvě hodiny, ale chtělo by to asi víc. Autem jsme dojeli v pohodě až ke kempu.

Standa

Na ten Camp jsem také koukal, ale chtěli jsme být opravdu v poušti více než 2 hodiny a určitě celou noc, odstřiženi od civilizace. Přímo v kempu nebyl ani mobilní signál. Wifi nám nechyběla :-) Jen samotný transfer z Wadi Rum Village trval asi 20 minut, to jen dokazuje, jak odlehlý je Salem Camp :-)

Jiri Sindelar

za me doporucuji Wadi Rum apson na tri dny:)

Ahoj,

jak jste prosím rezervovali výlet do Wadi Rum? Nejdříve jste udělali rezervaci v kempu a pak přes provozovatele kempu? Nebo separátně? Případně šlo by prosím poslat kontakt?

Když se přijede do Wadi Rum, tak se auto musí nechat někde na parkovišti přes noc/den? Nebo jak to prosím probíhá?

Díky :)

H.

Standa

Rezervoval jsem pouze ubytování přes booking.com (Salem Camp). Pak probíhala komunikace přes email/WhatssApp. (Khaled, +962777540229). Přímo v kempu není signál, to je jediný důvod, proč jinak nereaguje. Asi nebude problém se domluvit bez bookingu :-)

Na bookingu inzerují, že je transfer do kempu zadarmo. Nám ale psal, že když nebudeme chtít od nich tour, tak bude za transfer chtít 25 JOD. Tour jsme chtěli, tak jsme to neřešili. Nabízel myslím 2 okruhy. Za 40 JOD a za 70 JOD, my zvolili ten větší. Je to cena za auto.

My byli domluveni na setkání ve Wadi Rum Village s tím, že až na místě se domluvíme, jakou tour zvolíme. Naložili jsme věci do auta a jeli rovnou na tour, na korbě. Tour končila v kempu. Ale asi nebude problém domluvit se jinak, třeba nejdřív do kempu a pak vyrazit na okruh..

Jinak je to jeden z nejvzdálenějších kempů, s naprosto nerušeným výhledem. Na mapě v tomto reportu je jeho přesné umístění. Fotky na bookingu taky cca odpovídají..

Pěkný, pěkný:) Jinak s tím borcem u Keraku jsme se dohádali jak psi - fakt tam natahuje každýho:)

Standa

Hádal se ten před náma, my to vzdali. Ještě nám vtipně přinesl ten účet napsaný na stejném lístku, který předtím dával tomu před náma. Jen napsáno z druhé strany..

Jordánsko nas čeká v březnu, ale jetě nemáme vybráno, jestli pojedeme autem nebo to necháme na busmo. Jedeme jen vicemene na otocku (4 dny), tak jestli máte někdo nějakou zkušenost s půjčovnou aut nebo naopak busem? Popřípadě jakou společnost vybrat a které se vyhnout? Díky;)

Standa

Auto jsem objednával přes Ryanair, od Sixtu, byť neměl úplně ideální hodnocení. Na stránkách v nabídce měli Opel Astru, dostali jsme Insignii, takže auto o kategorii vyšší. V automatu, ale pěkně to žralo, asi něco málo přes 9l/100km. Auto mělo najeto 18.000 km a smrdělo od kouře. Nepovedlo se úplně vyvětrat, není nad naše voňavoučká auta. Takže stromeček s sebou :-D. Až na ten smrad ale byla velmi pohodlná.

Je potřeba si pohlídat i plnou nádrž.. Měli jsme variantu full-full, ale neřešili jsme to už. Auto i bylo trochu potlučené, to je tam ale většina aut. Takže byli v pohodě i při zpětném převzetí.

Autobusem bych tam nejezdil. Stihl bych polovinu věcí. My preferovali to pohodlí.

Avatar uživatele Jan Novotny
Jan Novotny

Taky jsme jeli na 4 dny a půjčili si auto u Sixtu. Určitě bych to doporučil, ale taky záleží co chcete vše vidět. My jsme za ty 4 dny stihli Amman, Madabu, Petru a mrtvé moře. Autobusem by to byla as tak polovina. Navíc, tam uplně moc linek nemají, takže ve finále se stejně někde musíte přibližovat taxikem a to pak i finančně vychází stejně, jako půjčit si auto. Jinak jsem byl z Jordánska nadšený, krásný vylet.

Lenka Chlebusová

Petro, taky jsme byli v Jordánsku jen 4 dny, ale dá se toho stihnout dost :) Auto jsme měli půjčené od spol. Thrifty - můžu jen doporučit. Měli jsme problém s brzdama a po dvou telefonátech nám nové auto přivezli

zhruba do dvou hodin přímo před hotel. Mrkni na můj cestopis - https://www.cestujlevne.com/cest...dansko-332

• (upraveno 2019-01-02T19:41:36+01:00)

Jednani sice rychle, ale osobne bych si nepujcil auto od spolecnosti, ktera uz jednou pujcila auto se spatnyma brzdama. Obzvlast v Jordansku, kde to muze byt velmi nebezpecne..

Avatar uživatele Majka
Majka

Letos v březnu jsme jeli téměř stejnou trasu a s něčím přidaným, protože jsme měli 14 D ( i ubytko v Dead Sea Spa - 4 D). Bylo to velmi pěkné a Váš cestopis, dobře napsaný, bude určitě inspirací pro další cestovatele. Jen si říkám, čím a jak jste dělali fotky? proč mají všechny výše uvedený formát? A jen trošku bych upravila mapu - např. Petru bych "posunula " na své místo, aby ji někdo z cestovatelů "nehledal " jinde. Díky za Váš přínos!

• (upraveno 2018-12-11T16:24:56+01:00)

Díky :-)

Bylo to místo našeho ubytování, ne samotná Petra. Opravím :-) . Jinak až asi na 3 vyjímky foceno na mobil, Honor 8

VINAŘSTVÍ za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-08-10T22:52:45+02:00 48 komentářů
Česká republika 2020

Zaječí, Vinařství U Kapličky. Letitá tradice. Rozhodně ne ZA KAČKU, navíc reklamace pobytu... Ale ve výsledku? Rozhodně né zklamání. Svět se změnil, nic není jisté.. Jedno ale ano - za rok zase 🍸💛. TERMÍN:7. - 9.8.2020PROČ ZAJEČÍ?Protože je to tradice už několik let. Možná šest, možná ještě víc. Jezdím sem každý rok v srpnu se svou kamarádkou Jolanou. Ani letos to tedy nemohlo být jinak. Když…

Leto pri slovenskom mori
tonic 2020-08-06T12:13:55+02:00 2 komentáře
Slovensko 2020

Letná dovolenka premiérovo pri slovenskom mori - týždeň na Zemplínskej šírave a v širokom okolí + 1500 kilometrov po celom Slovensku.. Príchod najmenšieho člena rodiny a globálnej pandémie prevrátil náš cestovateľský život naruby. Dovolenku na Slovensku za “plnohodnotnú” nepovažuje mnoho ľudí a patril som medzi nich aj ja. No toto…

Západ USA 09/2019
Barbora 2020-08-06T11:17:31+02:00 4 komentáře
Spojené státy americké 2019

Prakické rady na roadtrip po západě USA od San Franciska přes Yosemite NP, Las Vegas, Death Valley, Joshua Tree NP až k pobřeží LA a Santa Barbary za 20 dní. Ahoj, vše začalo v březnu pípnutím "nevyžádaného e-mailu" od Cestujlevne.com s nabídkou letenek za výhodnou cenu. Tímto děkuji lidem, co za portálem stojí :) Do Ameriky jsme se chtěli původně podívat…

BARI a APULIE za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-08-05T10:22:22+02:00 43 komentářů
Itálie 2020

První italský region,kde se začal vyrábět olivový olej! Taky 200 typů těstovin! Kraj pohádkových kulatých domečků trulli,písečných pláží, přístavů, kostelů,katedrál a vína za 1,5 euro! Prostě APULIE ♥. TERMÍN:29.7 - 3.8.2020PROČ‌ ‌BARI?‌ ‌Letos jsem se rozhodla, že se v tom cestování trochu posunu. Tím posunem měla být poprvé v životě cesta, kterou zrealizuji naprosto sama. Bez svých kamarádek,…