3. Jordánsko v lednu

Jordánsko v lednu

3 jedinečná a nezapomenutelná místa v 5 dnech i s rodinou. Jde to!
Cestopis z roku 2020 napsala Jana

Zážitky pro tebe sepsala Jana

07. 02. 2020, poslední aktualizace 2020-02-09T12:08:09+01:00

Jana a procestovala 22 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 2 cestopisy .

moc hezký cestopis a zaujala mne Vaše varianta Eilat aqaba... přijde mi to jako dobrá volba, když se nechci trmacet přes celé Jordánsko, jen kvůli tomu se dostat do Aqaby. Chtěla bych se zeptat jak se Vám Aqabe líbilo? pláž, koupání atd? Díky

Jana

Přiznám se, že samotná Aqaba mě nijak nenadchla. Neprošli jsme ji křížem krážem, zdrželi jsme se tam pouze jedno odpoledne, na můj vkus je to moc špíny i v okolí luxusních hotelů. Pláže ve městě vypadaly čisté a oproti Eilatu klidné, tam jsem měla pocit, že je to jeden velký cirkus. Kdybych měla Aqabu jednoduše popsat, řekla bych, taková arabská klasika. Ale lidé moc milí.

mikir

Docela hezky napsano a taky vlastne aktualne ,zvazovali jsme to Jordansko i ten Izrael a cim dal vic se po takovem cteni utvrzuju v tom, ze Izrael radeji tedy mozna ne i kdyz ten Ejlat s levnyma letenkama laka a nabizi se letetet do Ammanu ,tam pujcit auto absolvovat Mrtve more a pak vse ostatni az do Aqaby a tam vratit auto a odletet pak s Ejlatu

Ale kdyz ctu o tech cenach v Ejlatu ,zjevne mensi vstricnosti a jeste to otravovani na hranici a k tomu priplatek za vraceni jinde nez pujceni ,tak si rikam jestli radeji nevolit zpatecni let z Ammanu , pripadne letet do Aqaby a vypustit cestu k Mrtvemu mori a absolvovat jen Petru a Wadi rum V Aqabe ,nebo tedy v okoli by mela byt snad moznost vykoupani se v Rudem mori ,taky hezka, ale tak zatim tomu nechavam volny prubeh ,Navic mi prijde ze ta oblast neni moc bezpecna i kdyz jsme v muslimskych zemich nikdy zadny problem nemeli , spis to myslim tak, ze je to oblast pripadneho mozneho valecneho konfliktu a do takovych zemi vazne nemusim

Jana

Děkuji. Jordánsko mohu po těchto zážitcích opravdu doporučit. Milí lidé a skvělé jídlo.

Co se místa týče, opravdu záleží jen na Vás, co tam chcete vidět. Mrtvé moře, tak, jak vypadá dnes, už dlouho nebude. Petra, byla už i v lednu odpoledne docela plná lidí a v poušti rostou luxusní kempy, jako houby po dešti. I v Aqabě je už dnes spousta luxusních hotelů, ale to špinavé město a nevalné pláže, mě osobně ke koupání vůbec nelákaly. Rudé moře s příjemným odpočinkem bych si radši užila třeba v Egyptě. Myslím, že i Jordánsko bude brzy s přibývajícími turisty bohužel úplně o něčem jiném.

Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Pekný cestopis.

"Myslím, že i Jordánsko bude brzy s přibývajícími turisty bohužel úplně o něčem jiném."

Jordánsko bude také isté, akurát pribudnú "hallomyfriendi". Už teraz Jordánci na juhu Jordánska vidia turistov len ako chodiace peňaženky.

Mikire s prominutím řešíš kraviny. Neboj se toho a do Jordánska leť a do Izraele taky, ale zvlášť (tam tě nepříjemně překvapí akorát ceny ubytování a jídla). Jestli si v obou zemích nenajdeš něco, co se ti bude líbit, tak se budu divit.

Nový Zéland. Konečně!
Terez N 2020-09-19T23:20:28+02:00 0 komentářů
Nový Zéland 2019

Cesta na Nový Zéland je dlouhá. Asi jako název jednoho místního kopce - Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu. Ale stojí za to!. O cestě na Nový Zéland jsem snila dlouho. Začalo to ještě před šílenstvím okolo Pána prstenů. Tehdy jsem v nějaké knížce narazila na zmínku o nejdelším zeměpisném názvu na světě (v popisku cestopisu)…

cyklotoulky po jižní Moravě
out of queue 2020-09-17T20:15:36+02:00 0 komentářů
Česká republika 2020

Letošní rok cyklistice přeje a pokud jste ještě neosedlali svůj bike, tak třeba Vás naláká pár jihomoravských tipů, kde se můžete po cestě zastavit a na chvíli si oddechnout.. Občerstvení U Knedlíka BlučinaPokud pojedete po námi oblíbené cyklostezce z Brna na Nové Mlýny, tak doporučujeme udělat si zastávku před Židlochovicemi, konkrétně na okraji Blučiny, kde stojí tato…

SICÍLIE za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-09-17T19:49:23+02:00 22 komentářů
Itálie 2020

Největší ostrov Středomoří, proslulý působením mafie, taky nejvyšší činná sopka Evropy, lány olivových hájů, tyrkysově modré moře, horské vesnice a starobylá města, antické památky a skvělá kuchyně.... Největší ostrov Středomoří, proslulý působením mafie. Ostrov plný kontrastů - od italské vesnice přes Orient a arabský svět, až po Asii. Od všeho je zde stopa. Taky nejvyšší činná sopka Evropy, lány…

Výstup na nejvyšší horu Rakouska
Ondřej Tollinger 2020-09-17T15:31:50+02:00 7 komentářů
Rakousko 2020

Grossglockner je se svými 3 798 m nejvyšší horou Rakouska a zároveň nejvyšším bodem Vysokých Taur. Vždy, když se vracím z jedné cesty, zmítá mnou mírná deprese. Proto začínám plánovat další šílenost, abych depresi překonal. Podobné to bylo s myšlenkou na vylezení nejvyšší hory Rakouska, která se…