Jordánsko za 4 dny

Petra, Wadi Rum a Mrtvé moře za 4 dny v lednu

Cestopis z roku 2020 napsal Oťas

Zážitky pro tebe sepsal Oťas
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-01-30T13:06:41+01:00

Oťas procestoval 36 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 2 lety a napsal pro tebe 2 úžasné cestopisy.

Avatar uživatele Jardahar H.
Jardahar H.

Velké díky všem za zkušenosti. Kloním hlavu :-)

Avatar uživatele Jardahar H.
Jardahar H.

Ahoj, díky za cestopis. Mám dotaz. Vybíral jsi z bankomatu ? Zajímá mě poplatek za výběr pokud byl a kolik. PS : na konci se Ti jedna pasáž opakuje ( restaurace Kerak ) :-)

Oťas

Ahoj, docela špatně se to edituje a tak se mi tam odstavec zkopíroval a naopak se mi smazaly nějaké fotky. Zítra je tam doplním. Z bankomatu jsem nevybíral, ale někde jsem četl, že nedávají moc velké obnosy. Já vyměnil na letišti 120 USD za 91 JOD a pak jsem dolary i platil, také to není problém.

Zkoušel jsem snad 5 různých bankomatů a poplatek byl od 6 JOD na letišti až po 1 JOD na ulici v Ammánu. Na letišti mají směnárny nevýhodné kurzy a k tomu ještě poplatek.

Avatar uživatele Jiří
Jiří

Vybírali jsme u Arab Bank na letišti s poplatkem 3 JOD. Pak u Jordan Kuwait Bank v Ammánu, který byl sice bez poplatku, ale s horším kurzem. Bez poplatku je prý ještě Audi Bank. Většina bankomatů má limit 250 JOD. Co se týče směnárny, měnili jsme eura v Alawneh Exchange v centru Ammánu. Měli nejlepší kurzy, co jsme viděli, a žádné poplatky. Další směnárny téhle sítě jsou i v Akabě, Keraku atd.

AJB na letišti ještě před pasovkou 6,5 JOD, za ní 4 JOD, Jordan Commercial Bank v Ammánu 1 JOD, zkoušel jsem i jiné a poplatek byl něco mezi, ale zapomněl jsem si evidentně zapsat. 🙃 Poplatek ve směnárně na letišti byl 4 JOD.