1. Cestopisy
  2. Asie
  3. Kavkaz 2020

Kavkaz 2020

Svérázný lid za hranicemi Evropy
Cestopis z roku 2020 napsal Jakub Vonšovský

Zážitky pro tebe sepsal Jakub Vonšovský

04. 06. 2020, poslední aktualizace 2020-06-08T23:22:29+02:00

Jakub Vonšovský a procestoval 53 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 6 měsíců, napsal pro tebe 9 cestopisů . Má své stránky http://jakubvonsovsky.net.

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

10 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Vtipné to celkem i je. Ale vidět z Ázerbájdžánu jen Baku a Gandžu, respektive z Arménie jen Jerevan, mi přijde jako škoda a vyhozené peníze. Pak z toho vznikají zjednodušené úsudky.

Ohledně Arcachu doporučuji raději předem nastudovat kdo co vlastně komu ukradl ;-) Navíc je tak už dost regulovaný pohyb, takže je otázka co vlastně bude přístupné a k vidění.

před 5 měs
Jakub Vonšovský

Souhlasím. Chtělo by to vidět mnohem více než pár měst. Ale s omezeným časem si člověk musí vystačit aspoň s nějakým základem. Pro mě samotného to sloužilo jako předvýběr než se tam zase vrátím.

A s tím Karabachem je jasné, že to je nejasné. Tak jako všechna sporná území. Člověk se může postavit na nějakou stranu nebo to nechat plavat, ale zase tím nic nevyřeší.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele
Martin V

Super cestopis :-). Pobavil mě a utvrdil mě v názoru, že vrchol východní divočiny pro mě bude ta Ukrajina :-). Navíc, když hlavní lákadlo, lanovky v Čitatuře, už není.

Odpovědět
před 5 měs

Googlil jsem, co je DRK, a je to Severní Korea. Takže ta věta o ní je asi buďto vtip, nebo to nebyl DRK, nebo to byl nějaký jiný DRK než Severní Korea?

před 5 měs
Lenka

Já myslím, že autor myslel Demokratickou republiku Kongo. :) Jinak cestopis super, takhle jsem se při pondělním ránu nepobavila dlouho. :)

před 5 měs
Jakub Vonšovský

Díky za komentáře :-) To DRK opravím. Teď jsem si ověřil, že DRC se opravdu používá jenom v angličtině, ale u nás se ta zkratka rozepisuje.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Jeden z nejlepších cestopisů, co jsem zde kdy četla!! Smála jsem se od úvodní věty až po závěr, za což děkuji obzvlášť! Hlavně “200 let po globální jaderné válce“ a Darth Vader mě rozsekalo🔝😂😂

Jinak děkuji i za ochutnávku Gruzie, kam jsem měla letět před měsícem... Teď, po přečtení tvého cestopisu, vím, že tohle místo prostě musím zažít! 🙃

před 5 měs
Jakub Vonšovský

Díky za pěkný komentář od srdce :-) Jsem si jist, že i samotný Vader se teď kdesi v Gruzii směje pod vousy (na bradě).

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Béla
Béla

Výborný cestopis. Několikrát jsem se opravdu dobře zasmál. Díky.

před 5 měs
Jakub Vonšovský

Díky :-) Potěší mě, když si to někdo přečte (přeci jenom jsou to 3 zem, takže docela dlouhý text) a ještě víc, když mi tu zanechá komentář.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy, které napsal Jakub Vonšovský

Čtení na 23 minut
Japonsko - ze severu na jih
Jakub Vonšovský 2020-06-30T09:15:20+02:00 24 komentářů
Japonsko 2018

Nejlepší výlet života - 2/2. 3 týdny. Tisíce fotek. Tisíce kilometrů. Nejlepší zážitky. Horké prameny ve sněhu. Rozsypaný čaj. Zmrzačení seizou. Horské opice. Zvláštní lidé a zvyky. Tradice a moderno. Prostě Japonsko.Kvůli délce…

Čtení na 21 minut
Japonsko - z jihu na sever
Jakub Vonšovský 2020-06-21T12:52:17+02:00 3 komentáře
Japonsko 2018

Nejlepší výlet života - 1/2. 3 týdny. Tisíce fotek. Tisíce kilometrů. Nejlepší zážitky. Horké prameny ve sněhu. Rozsypaný čaj. Mučení seizou. Horské opice. Zvláštní lidé a zvyky. Tradice a moderno. Prostě Japonsko.Kvůli délce a…

Čtení na 7 minut
Na skok do Číny
Jakub Vonšovský 2020-06-17T15:29:27+02:00 24 komentářů
Čína 2018

Bleskově v Říši středu. Pandy. Velká čínská zeď. Zákázané město. Kung-fu. Komunismus. A kapitalismus. Sociální kreditový systém. Bití Ujgurů. Smog. Cenzura. A držáky na mobily za dolar. Čína je všechno. Vlastní svět v…

Čtení na 10 minut
Maroko 2020
Jakub Vonšovský 2020-05-24T15:50:18+02:00 0 komentářů
Maroko 2020

Maroko rychle a zběsile. Jeď rychleji! Hrbol! To zvládneme, cesta je rovná. Pod rychlými koly se víří saharský písek. Bacha policie! "Teď nás mají." "Tvař se jako že nic..."Návrat do MarokaV Maroku jsem byl poprvé v roce…

Další cestopisy