3. Kavkaz 2020

Svérázný lid za hranicemi Evropy
Cestopis z roku 2020 napsal Jakub Vonšovský

Zážitky pro tebe sepsal Jakub Vonšovský

04. 06. 2020, poslední aktualizace 2021-05-28T19:30:12+02:00

Jakub Vonšovský a procestoval 58 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 11 cestopisů . Má své stránky http://jakubvonsovsky.net.

pan FruFru

dobrá práce : ))) posílám link kámošům, kteří umějí číst a ostatním to převyprávím.

Za měsíc se tam chystám. Takže chápu, nepoplést, Vardzia1 (u obyčejné skály), Vardzia2 (u děrované skály). Za AZE vízum neutrácet.

Jakub Vonšovský

Opravdu bacha na Vardzie a taxikáře. Azerbajdžán těžko říct jestli je vůbec otevřený po posledním konfliktu. Jinak pár bomb dopadlo i na Gandžu.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Vtipné to celkem i je. Ale vidět z Ázerbájdžánu jen Baku a Gandžu, respektive z Arménie jen Jerevan, mi přijde jako škoda a vyhozené peníze. Pak z toho vznikají zjednodušené úsudky.

Ohledně Arcachu doporučuji raději předem nastudovat kdo co vlastně komu ukradl ;-) Navíc je tak už dost regulovaný pohyb, takže je otázka co vlastně bude přístupné a k vidění.

• (upraveno 2021-01-16T23:41:03+01:00)

Souhlasím. Chtělo by to vidět mnohem více než pár měst. Ale s omezeným časem si člověk musí vystačit aspoň s nějakým základem. Pro mě samotného to sloužilo jako předvýběr než se tam zase vrátím.

A s tím Karabachem je jasné, že to je nejasné. Tak jako všechna sporná území.

Martin Vícha

Super cestopis :-). Pobavil mě a utvrdil mě v názoru, že vrchol východní divočiny pro mě bude ta Ukrajina :-). Navíc, když hlavní lákadlo, lanovky v Čitatuře, už není.

Googlil jsem, co je DRK, a je to Severní Korea. Takže ta věta o ní je asi buďto vtip, nebo to nebyl DRK, nebo to byl nějaký jiný DRK než Severní Korea?

Lenka K.

Já myslím, že autor myslel Demokratickou republiku Kongo. :) Jinak cestopis super, takhle jsem se při pondělním ránu nepobavila dlouho. :)

Jakub Vonšovský

Díky za komentáře :-) To DRK opravím. Teď jsem si ověřil, že DRC se opravdu používá jenom v angličtině, ale u nás se ta zkratka rozepisuje.

CESTUJI za KAČKU

Jeden z nejlepších cestopisů, co jsem zde kdy četla!! Smála jsem se od úvodní věty až po závěr, za což děkuji obzvlášť! Hlavně “200 let po globální jaderné válce“ a Darth Vader mě rozsekalo🔝😂😂

Jinak děkuji i za ochutnávku Gruzie, kam jsem měla letět před měsícem... Teď, po přečtení tvého cestopisu, vím, že tohle místo prostě musím zažít! 🙃

Jakub Vonšovský

Díky za pěkný komentář od srdce :-) Jsem si jist, že i samotný Vader se teď kdesi v Gruzii směje pod vousy (na bradě).

Avatar uživatele Béla
Béla

Výborný cestopis. Několikrát jsem se opravdu dobře zasmál. Díky.

Jakub Vonšovský

Díky :-) Potěší mě, když si to někdo přečte (přeci jenom jsou to 3 zem, takže docela dlouhý text) a ještě víc, když mi tu zanechá komentář.

Další cestopisy, které napsal Jakub Vonšovský

Andorra
Jakub Vonšovský 2021-02-13T13:15:07+01:00 6 komentářů
Andorra 2013

Vyhrát závod svého života. Tento příběh se stal tak dávno, až mi paměť skoro neslouží. V době, kdy byl svět ještě mladý a krásný, v polovině druhé dekády 21. století. A já totálně blbý. Dávno předtím, než ho sužovala chřipková…

Tanzánie corona ride
Jakub Vonšovský 2021-01-04T06:47:07+01:00 4 komentáře
Tanzanie 2020

Ani vražedná pandemie mě nezastaví. Potřeboval jsem někam vypadnout. Do tepla. Kde mají restaurace a kavárny. Jako ajťák můžu přece pracovat odkudkoliv. Raději home office u moře, než v šerém a plesnivém království českém. Na světě je…

Japonsko - ze severu na jih
Jakub Vonšovský 2020-06-30T09:15:20+02:00 15 komentářů
Japonsko 2018

Nejlepší výlet života - 2/2. 3 týdny. Tisíce fotek. Tisíce kilometrů. Nejlepší zážitky. Horké prameny ve sněhu. Rozsypaný čaj. Zmrzačení seizou. Horské opice. Zvláštní lidé a zvyky. Tradice a moderno. Prostě Japonsko.Kvůli délce…

Japonsko - z jihu na sever
Jakub Vonšovský 2020-06-21T12:52:17+02:00 3 komentáře
Japonsko 2018

Nejlepší výlet života - 1/2. 3 týdny. Tisíce fotek. Tisíce kilometrů. Nejlepší zážitky. Horké prameny ve sněhu. Rozsypaný čaj. Mučení seizou. Horské opice. Zvláštní lidé a zvyky. Tradice a moderno. Prostě Japonsko.Kvůli délce a…