Kavkaz 2020

Svérázný lid za hranicemi Evropy

Cestopis z roku 2020 napsal Jakub Vonšovský

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Jakub Vonšovský
Cestopis byl naposledy aktualizován 2021-05-28T19:30:12+02:00

Jakub Vonšovský procestoval 64 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 3 lety a napsal pro tebe 13 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

pan FruFru
před 2 lety

dobrá práce : ))) posílám link kámošům, kteří umějí číst a ostatním to převyprávím.

Za měsíc se tam chystám. Takže chápu, nepoplést, Vardzia1 (u obyčejné skály), Vardzia2 (u děrované skály). Za AZE vízum neutrácet.

Jakub Vonšovský
před 2 lety

Opravdu bacha na Vardzie a taxikáře. Azerbajdžán těžko říct jestli je vůbec otevřený po posledním konfliktu. Jinak pár bomb dopadlo i na Gandžu.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před 3 lety

Vtipné to celkem i je. Ale vidět z Ázerbájdžánu jen Baku a Gandžu, respektive z Arménie jen Jerevan, mi přijde jako škoda a vyhozené peníze. Pak z toho vznikají zjednodušené úsudky.

Ohledně Arcachu doporučuji raději předem nastudovat kdo co vlastně komu ukradl ;-) Navíc je tak už dost regulovaný pohyb, takže je otázka co vlastně bude přístupné a k vidění.

Jakub Vonšovský
před 3 lety

Souhlasím. Chtělo by to vidět mnohem více než pár měst. Ale s omezeným časem si člověk musí vystačit aspoň s nějakým základem. Pro mě samotného to sloužilo jako předvýběr než se tam zase vrátím.

A s tím Karabachem je jasné, že to je nejasné. Tak jako všechna sporná území.

Martin Vícha
před 3 lety

Super cestopis :-). Pobavil mě a utvrdil mě v názoru, že vrchol východní divočiny pro mě bude ta Ukrajina :-). Navíc, když hlavní lákadlo, lanovky v Čitatuře, už není.

Avatar uživatele
D.
před 3 lety

Googlil jsem, co je DRK, a je to Severní Korea. Takže ta věta o ní je asi buďto vtip, nebo to nebyl DRK, nebo to byl nějaký jiný DRK než Severní Korea?

Lenka K.
před 3 lety

Já myslím, že autor myslel Demokratickou republiku Kongo. :) Jinak cestopis super, takhle jsem se při pondělním ránu nepobavila dlouho. :)

Jakub Vonšovský
před 3 lety

Díky za komentáře :-) To DRK opravím. Teď jsem si ověřil, že DRC se opravdu používá jenom v angličtině, ale u nás se ta zkratka rozepisuje.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Jeden z nejlepších cestopisů, co jsem zde kdy četla!! Smála jsem se od úvodní věty až po závěr, za což děkuji obzvlášť! Hlavně “200 let po globální jaderné válce“ a Darth Vader mě rozsekalo🔝😂😂

Jinak děkuji i za ochutnávku Gruzie, kam jsem měla letět před měsícem... Teď, po přečtení tvého cestopisu, vím, že tohle místo prostě musím zažít! 🙃

Jakub Vonšovský
před 3 lety

Díky za pěkný komentář od srdce :-) Jsem si jist, že i samotný Vader se teď kdesi v Gruzii směje pod vousy (na bradě).

Avatar uživatele Béla
Béla
před 3 lety

Výborný cestopis. Několikrát jsem se opravdu dobře zasmál. Díky.

Jakub Vonšovský
před 3 lety

Díky :-) Potěší mě, když si to někdo přečte (přeci jenom jsou to 3 zem, takže docela dlouhý text) a ještě víc, když mi tu zanechá komentář.