Kodaň a Malmö za 3 dny!

Že chceš vyrazit na krátky výlet do zahraničí ale nevíš kam? Kodaň tě určitě nadchne!

Cestopis z roku 2022 napsala Vlasta Soukalova

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsala Vlasta Soukalova
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-03-31T19:30:05+02:00

Vlasta Soukalova procestovala 13 zemí světa světa, nejvíce Evropu. Na Cestujlevne.com se přidala před 3 měsíci a napsala pro tebe 3 úžasné cestopisy.

Zobrazit profil

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Langer
před 3 měs

Severska prosincova noc je snad nejdelsi! Celkem me prekvapila ta hranicni kontrola. Asi pouze namatkova, protoze Flixem z CPH pres Malmö do Helsingborgu se v podobnem obdobi nekonala. Dansko i Svedsko jsou v EU a Schengenu, takze obcansky prukaz je dostacujici.

Kdyby jste meli aspon jeden den navic, stala by zato navsteva i svedskeho Helsingborgu a danskeho Helsingøru (Hamlet na zamku Kronborg).

Avatar uživatele Dan _S
Dan _S
před 3 měs

Jj, Kodaň - Malmö a zpět jsem také absolvoval vlakem, také bez kontroly. 

Avatar uživatele Aleš _2
Aleš _2
před 3 měs

Mám stejnou zkušenost jako autorka, byť již z roku 2019. Kontrolovali celý autobus :-)

Vlasta Soukalova
před 3 měs

Jakube, určitě postačí OP, možná jsem spíš měla napsat cestovní doklad :-) a děkuji za doporučení dalšího místa

Aluška
před 2 měs

Já cestu Kodaň - Malmö absolvovala několikrát, jak busem, tak vlakem. Ve vlaku kontrola nikdy, ale při nákupu jízdenky je upozornění, že by každej měl mít nějakej cestovní doklad. Cestou busem jsem na kontrolu narazila jednou, vypadalo to, že jdou po běžencích, berou busy asi namátkově, celníci byli i se psem, ale doklady kontrolovali jen náhodným lidem, snad podle "ksichtu" :-) . Jinak cestu Flixbusem lze pořídit velmi levně kolem 125Kč, vlak vychází nejlevněji Öresundståg s cenovkou kolem 350Kč, takže cena kolem 1300Kč, je hodně přemrštěná :-(. A jak už zmínil Jakub, návštěva švédského Helsinborgu určitě stojí za to, pro mě zajímavější místo než Malmö.

Vlasta Soukalova
před 2 měs

Děkuji za komentář :-) ...  co se týče ceny, tak až teď koukám, že jsem to šptaně rozepsala.. Cena 1.300,- Kč byla samozřejmě za dva dospělé, a jak píšete, vlak okolo 350,- Kč a flixbus podobně (a to jsme to kontrolovali docela s předtihem, takže nevím, kde se dají sehnat levnější, popř. budu ráda, když mi dáte nějaký tip). :-)

Jakub Langer
před 2 měs

Koncem minulého roku šel koupit Flix se slevou: CPH - Helsingborg za 170 Kč, nebo Helsingborg - Malmö za 160 Kč zhruba.

Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1
před 2 měs

Jakube, psal jste:

"Kdyby jste meli aspon jeden den navic, stala by zato navsteva i svedskeho Helsingborgu a danskeho Helsingøru (Hamlet na zamku Kronborg)."

Máte tip jak se tam z Kodaně dostat? Bus do Helsingøru a pak loď Helsingborgu? Jezdí to často? Je reálné Helsingør i Helsingborg za ten jeden den stihnout? Budeme v Kodani a můžeme vyrazit brzo ráno a vrátit se až večer, ale i tak se chci zeptat, jestli se to dá stihnout? Díky

Edit.: Teď jsem si to ještě hledala a chci se zeptat, když jede Flix bus z Kodaně do Helsingborgu, tak jede přes Helsingør a pak trajektem? Protože takhle se to v systému tváří. Díky