Koně, jurta, sníh a ticho

Kopyta koňů víří prach. Ve vzduchu je cítit pot a testosteron. Chlapíci v lesklých vestách a neforemných kalpacích se snaží udržet v sedle...

Cestopis z roku 2017 napsal m8dy

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele m8dy
Zážitky pro tebe sepsal m8dy
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-01-05T09:38:58+01:00

m8dy procestoval 46 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 5 lety a napsal pro tebe 5 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele m8dy
m8dy
před 10 měs

Čau, teprve teď jsem pořádně mrknul na video a vypadá to fakt jinak. Holt cestujlevne tě občas zviklá na destinaci a cenu, které neodoláš a některé důsledky domyslíš později. Kyrgyzstán za 3000? To chceš. Ale máš pravdu, že tam bylo vlastně trochu smutno - koně, krávy i lidi se hodně těšili na jaro.

Avatar uživatele
cali
před 11 měs

Jet k Issyk-Kulu v zimě a čekat nějaké atrakce je asi jako je čekat v lednu na Mácháči. V létě to tam žije opravdu neskutečně, myslím to přesně ukazuje tento místní hit, který tam jel v každém podniku https://www.youtube.com/watch?v=YmrE1Xb_0S8

Stejně tak to žilo v noci i v Karakolu i Biškeku. A ještě detail, ten vjezd k průsmyku Barkon tam hlídá soukromá ochranka a to kvůli zlatému dolu nahoře u Kumtor, kde tedy kanadská firma tu krajinu neuvěřitelně plundruje a ničí. Jinak díky za cestopis, jako bych tam byl včera.