1. Cestopisy
 2. Asie
 3. Indonésie
 4. Křížem krážem po krásách Severní Sulawesi

Křížem krážem po krásách Severní Sulawesi

Nahlédnutí a okoštování nejzajímavějších míst, co severní cíp chobotnice nabízí
Avatar uživatele selena.hr
Cestopis z roku 2018 napsala selena.hr
Avatar uživatele selena.hr

Zážitky pro tebe sepsala selena.hr

21. 01. 2019, poslední aktualizace 2019-01-21T10:20:27+01:00

selena.hr žije v České republice a procestovala 12 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsala pro tebe 1 cestopis .

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

15 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 694 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-22T14:43:08+01:00)

Moc hezky a vtipně sepsané, zvlášť oceňuju tu širokou slovní zásobu. Kromě poznání oblasti, kam jsem se ani za 3 měsíce cestování po Indonésii nedostal, jsem se třeba dozvěděl, jak se daří psům a kočkám, než se ocitnou na talíři.

K těm výhradám níže bych řekl, že překlepů nebo chyb v textu moc není (nadpis itinetář ale trochu bije do očí) a rozdělení na odstavce by se hodilo, ale vzhledem k výše uvedenému rád odpouštím.

Tyto stránky nejsou až tolik pro typické dlouhodobé cestovatele, ale hlavně pro krátkodobé turisty se zaměřením na pláže a výlety. Na zdejší poměry jde o popis kvalitního cestování do málo turistické oblasti (více tam jezdí jen potápěči na Bunaken). Je samozřejmě v zájmu každého snažit se dostat delší dovolenou na cesty do vzdálených tropických oblastí už jen kvůli aklimatizaci na horko, vlhko, jiné jídlo, časové pásmo atd., ale když to nejde, stále stojí za to jet i na Sulawesi na 10 dní. Běžně se tak jezdí i třeba na stejně vzdálené Bali a okolí nebo Havaj.

1400 Kč na noc pro dva je v Indonésii celkem dost, ale autorka to nedoporučuje, jen zmiňuje (a je to jejich věc). Taxi je tam levné a pro dva lidi nezkušené s indonéským provozem a nejspíš bez ŘP A1 jediná rozumná možnost. Kdo chce více dobrodružství a užití si místního života a klimatu, může si půjčit skútr, ale je to větší riziko a případný pobyt v indonéské nemocnici za to leckomu nestojí. Na výlety s CK, které jsou pro návštěvu ostrovů nevyhnutelné (pokud přímo na Bunakenu člověk nebydlí), se ani jinak jet nedá než auto + loď.

Kdyby měli víc času, stálo by za to jet třeba i na Sangihe (zde by to chtělo asi i nějaké cestovatelské zkušenosti a trochu indonésštiny) nebo letět 1 směr přes Makassar a zajet na Tana Toraja. Nebo si dát stopover v Singapuru a zajet na Tioman v Malajsii.

před 3 lety
Avatar uživatele selena.hr
selena.hr

Děkuji :-) I za tipy na případné výlety. Jsem ráda, že to někde bere, tak jak to je a zbytečně nešťourá a neřeší kraviny:-) Přesně my jsme si to užili se vším a jsem spokojená a nic bych neměnila :-)

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

S tím Sengihe bych byl opatrný Libore. Ejminka nebo jak se jmenova už se vrátila a psala mi, že to nestálo za nic. Ten Bunaken je jasný, ale já bych tam na jejich místě zůstal aspon 2 dny,.Přece jen to je to největší lákadlo v daném místě. Ale třeba nešnorchlují.

před 3 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 694 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-23T17:30:54+01:00)

Oni jeli na 1 výlet na Bunaken a 1 výlet na Bunaken + další ostrovy, oba se šnorchlováním. Já bych na Bunakenu taky přespal.

Ejbinka někde napsala, že polovina věcí, co psal v září na HS ten Čech nebyla pravda a že po pár dnech už neměli co dělat. Pokud ale polovina věcí pravda byla, tak za krátký výlet z Manada, když už tam člověk je, by asi výlet na činnou sopku a bílé pláže bez turistů za to stál, ne?

Jinak by asi pro cestovatele s nějakými zkušenostmi hledající doplněk k Manadu na pár dní či týdnů bylo nejlepší letět do Ternate zejména na množství sopek v okolí a jiná neturistická místa. Jen s krásnými plážemi to je tam horší. Kvalitnějšího ubytování tam moc není a anglicky mluvících místních jen málo, ale já si na toto v Ternate a Jailolo nemůžu stěžovat, spíš naopak. A s těmi zkušenostmi to není tak horké (tu mou cestu v té oblasti by zvládli taky), jen je dobré umět řídit motorku, ale jde najmout i s řidičem/průvodcem, což jsem měl i já v Jailolo. Navíc silnice tam byly výborné (někde po čerstvém vyasfaltování).

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
mirjur

Co kapitola, to odstavec... na to nemám, možná příště.

Odpovědět
před 3 lety

Zajímavá alternativní dovolená, ale proč je to na stránkách pro cestovatele?

Do Indonésie nemá smysl lítat na míň jak měsíc a doporučovat dopravu taxíkem a hotel za 7000? No to potěš :))

před 3 lety
Avatar uživatele
Miki _3

je pravda, že ubytovat se na týden v resortu a pak jezdit po okolí taxíkama se s dobrodružným cestováním moc neslučuje...

před 3 lety
Avatar uživatele selena.hr
selena.hr

Pokud jste si prohlíželi fotky, tak uvidíte, že taxi v Indonésii není vůbec shodné s taxi v Evropě, pokud mi doporučíte jak příště cestovat, tam kde silnice jsou šílené , bojíte se a MHD neexistuje, tak budu jedině ráda za obohacení. Abych příště věděla jak cestovat abych si připadala „skutečný cestovatel“. :-) A upřímně nemyslím si, že by tu byli jen Ti cestovatelé, které uspokojí spaní ve stanu a bůhví kde. Já oceňuji v noci pohodlí a jistotu toho, že mám kde sklopit hlavu a dobře se vyspat. A výlety do různých zákoutí a poznávání nepoznaného se dají dělat po celý den :-) Ale děkuji za komentář :-)

před 3 lety

To není cestopis, ale sepsaná dovolená. Včetně dvou dnů zaslouženého relaxu a odpočinku :D Dřív by to sem nepatřilo, ale postupně tuto stránku přebírají turisti a dovolenkáři, kteří si myslí že tady ušetří, ale protože se v cizině chovají pořád jako dovolenkáři, tak je to vyjde na stejno. Drahý hotely, restaurace, luxus a pohodlí. ("Musím přece známým ukázat v jak krásným hotelu jsem bydlela, nebo jaký luxusní jídlo jsem jedla").

Jakej to má smysl? Když někdo cestuje, tak nemusí spát ve stanu. Ale na co si koupím hotel za 14000 na týden? Když cestuju, tak chci být co nejvíc venku a poznávat, a né sedět na hotelovým bazénu.

před 3 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Co to tu "Colia" plácáš? Jsi úplně mimo. I kdyby to byla sepsaná dovolená, tak je to úplně jedno. Jaké že "dřív by to sem nepatřilo", když cestopisy jsou tu několik měsíců? Cestopis od dlouhodobého cestovatele jsem tu neviděl. A cestovatelé snad nemají během dlouhých cest dny relaxu a odpočinku? Mají jich mnohem víc. Hotel byl asi za 10 dní a cena na věci nic nemění. Oni byli venku a poznávali až dost, což je vidět v textu. Ty ale asi necestuješ a jen závidíš. Nikdy jsem neviděl, že by někdo s nickem Colia přispíval na cestovatelských webech (a jestli chceš tvrdit opak, dej sem link).

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka

Není to škoda, letět tak daleko a být tam jen 10 dní? Ideálně aspoň zpáteční odlet bych si osobně dal třeba z jiného ostrova... I když se dívám, že ty vzdálenosti jsou tam obrovské a i ten "krátký" přelet by byl třeba na 2 hodiny, ale zas když už tam člověk 30 hodin letí...

před 3 lety
Avatar uživatele selena.hr
selena.hr

Neskutečně ráda bych tam byla déle ale když pracujete v třísměnném provozu a máte 15,5 dnů dovolené ročně, tak si ji logicky nevyplýtváte na 1 dovolenou. Upřímně, jsem ráda i za toto. Myslím si, že jsme toho za těch 11 dnů viděli až až. :-)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele LuckyB
LuckyB

hezké, čtivé :) to musela být fajn dovolená. Celkem koukám, že na to, že jste tam vlastně byli jen nějakých 10 dní, tak jste toho stihli poměrně hodně.

Doporučoval bych ale pro příště si to po sobě přečíst ;)

před 3 lety
Avatar uživatele selena.hr
selena.hr

Děkuji, zpětně už ty chyby vidím. Omlouvám se, příště se polepším :-)

před 3 lety

Diky za inspiraci,také máme možnost max 14-16 dni dovolené v kuse,Sulawesi se mi zdálo příliš dobrodružné ,ale diky za popis,asi bych dala něco mezi Vašim resortem a skutečným low costem,už jsem trochu pohodlnější ,ale to je na každém

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy

📷 Krásné fotky
Čtení na 22 minut
„Easy-peasy“ trekování na Tenerife
Avatar uživatele Jan Chrastina
Jan Chrastina 2022-01-22T11:22:30+01:00 0 komentářů

... aneb nápady na turistiku pro všechny ... . Představovat kanárský ostrov Tenerife není zapotřebí, navíc je zájemcům k dispozici mnoho průvodců, cestopisů a blogů. Na ostrov létá pravidelně velký počet turistů a značná část z nich se vydává…

🙏 Praktické
Čtení na 18 minut
Trinidad a Tobago
Barney1987 2022-01-21T20:05:23+01:00 1 komentář
Trinidad a Tobago 2022

Ostrov Robinsona Crusoe. Trinidad a Tobago. Úvod:V termínu 31.12.-13.1.2022 jsme  procestovali hlavně druhý ostrov. Je to místo plné nádherných pláži, úžasných vodopádů, místo s nejstarší přírodní rezervací na západní…

Čtení na 5 minut
Brusel. Útok na hospodu a další zajímavosti hlavního města EU
Batuzkar 2022-01-21T15:53:36+01:00 0 komentářů
Belgie 2022

Cestopisy z Bruselu, nebo z Belgie obecně jsou zde poměrně vzácné, není tak na škodu rozšířit jejich počty a přispět nějakou tou inspirací a důvodem k návštěvě hlavního města Eurosvazu. Jako již…

Čtení na 1 minutu
Krížom-krážom zimným Arménskom
Avatar uživatele
tonic 2022-01-19T10:30:33+01:00 0 komentářů
Arménie 2022

Premiérový výlet roku 2022 - od Jeravanu až po iránsku hranicu na Nive. Viac na mojom blogu:https://tonicove.sk/krizom-krazo...armenskom/

Další cestopisy