KUBA za KAČKU

Cestopis z roku 2016 napsala CESTUJI za KAČKU

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele
Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU
Cestopis byl naposledy aktualizován 2019-02-16T23:18:36+01:00

CESTUJI za KAČKU procestovala 46 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 4 lety a napsala pro tebe 68 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Renata
Renata
před 4 lety

Pěkně napsané. Já jsem procestovala Kubu v roce 2013 a v Havaně jsem se zdržela 3 dny a zas tak zděšená jsem s ní nebyla. Dá se navštívit vojenská pevnost, muzeum rumu, projít se po promenádě Malecón... Havana mi připomněla spoustu jiných míst v Karibiku, které neukazují CK ve svých prospektech, ale člověk s tím už tak nějak počítá. Vzpomínám si, jak jsme si v Havaně v místní " kavárně" objednali k snídani smažená vejce a po hodině čekání se přišel kuchař omluvit, že nám je nemá na čem usmažit, že nemá olej.... Takže ta mne Kuba určitě stojí za návštěvu, má svoje kouzlo. Pokud vím, tak se tam od té doby posunuly směrem dopředu služby pro turisty, v r. 2013 byl problém i s internetem a v době mého pobytu tam propukla i cholera, takže v každém krámku byl lavor s chlorovanou vodou na umytí rukou.

Mıchal
před 4 lety

Dík. Říkal jsem si, že bych Kubu někdy dal a měl jsem i výčitky jako milovník salsy, že jsem na ni ještě nezavítal. Po prohlédnutí fotek a zápisků o jídle, jsem ji dal opět k ledu :-D

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

🙈😂😂😂 Ale to je tři roky zpátky! Ještě za Fidela! To tam neznali ani internet.. Myslím, že nyní už to tam bude úplně jiný svět...

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Po přečtení stránky o kubánských operátorech a dostupnosti internetu bych nepoužil slovo "úplně". Možná se relativně hodně posunuli, ale absolutně málo. 😂

Jako teoretický milovník salsy se tam pořád ještě chci vypravit, ale asi někdy jindy za míň, než jsem mohl teď, a taky na víc dní.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

Teoretický milovník salzy mě rozsekal 🙈😂😂😂😂

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Proč? Znamená to prostě, že se mi líbí, ale co jsem se naučil, to jsem zapomněl a ještě jsem nemehlo. 😂 Možná dobře, že na Kubu nakonec neletíme, ještě bych tam mohl vyvolat nějaký mezinárodní skandál (i bez Bubeníka).

Avatar uživatele
Karel
před 4 lety

Na Kubě jsem byl před rokem. A ač je ten článek starý tak ten internet se nezměnil. Můžete si koupit předplacenou kartu a pak můžete serfovat. Rychlost je spíš žádná než nějáká ale co týče signalu taky není všude. opadá to tak že Vás bude stat 150 lidí u vysílače a čekat na svou chvilku. Pry je internet v hotelech ale rekl bych to stejně. Ja tam byl 14 dni a dat jsem zapl až zpět ve Franfurtu. A přežil jsem to. Data není potřeba. Vše se musí dělat tak jak dřív. Ruky nohy, vitištěné mapy :-)

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

Karle, mluvíš mi z duše. To nejvíc, co mi dala Kuba, bylo zjištění, že to bez internetu jde. Že mi po dvou dnech nechybí a po tejdnu nechápu, proč doma musím nabíjet telefon denně, zatímco tady vydrží na jedno nabití týden. Právě díky absenci internetu jsem si tuhle karibskou perlu užila jako žádné jiné místo na světě. A i když jsem tam z hladu přibrala 5 kg a spala mnohdy ve slumech, Kuba bude pro mě už napořád jednička 💛To nejvíc i když na pozadí toho nejmíň....Jsem ráda, že to někdo vnímá stejně a taky za info, že se to tam moc nezměnilo (nezkazilo)..

A ty vytištěné mapy jsem jakože neviděla 🤭🙈😂

Avatar uživatele
Martin Brousek
před 4 lety

Moc pěkné cestopisy Katko, jen tak dál, alespoň je v práci co číst :-) Já se chystám za 3 měsíce do severního Vietnamu, tak pak také něco sepíšu...

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

Vietnam plánuji také, tak se budu těšit na inspiraci! :)

A díky!!

Avatar uživatele
Lukáš Váňa
před 4 lety

Pro tento rok jsem přemýšlel o tom kam se vydat, vytipované destinace byly Kuba, Vietnam + trochu Thajska, nebo Kambodži , případně Bali a okolní ostrůvky... po přečtení Tvého cestopisu o Kubě a Bali vyhrává ... Bali. Tak doufám, že to mezi únorem a březnem dáme.. Díky za nápovědu ;-) Lukáš

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

Díky za zpětnou vazbu. Skvělá volba a já doufám, že budeš stejně nadšený, jako já ✌️😊

Avatar uživatele
Martina Havlickova
před 4 lety

Hrozne jsem na Kubu chtela jet ... ale prehodnotila jsem, nedala bych tam ty nestastne pejsky.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Já jsem na Kubu nikdy nechtěl a tento cestopis mi to jen potvrdil (ale jinak cestopis pěkný a raději si právě o takové problémové zemi jen něco přečtu, když je spousta jiných zajímavějších a všechny stejně nestihnu důkladně poznat). Nicméně s těmi "nešťastnými" pejsky je to jinak viz závěr mého dlouhého komentáře pod cestopisem Bali "za Kačku". A pokud tomu nevěříš, tak nejezdi ani Jižní Ameriky (stejné je to asi i ve Střední Americe, ale tam jsem nebyl), JV Asie (kromě Malajsie), Indie, Nepálu a jistě mnoha dalších méně rozvinutých nemuslimských zemí.

Avatar uživatele
cali
před 4 lety

Tak mně tam ti pejsci připadali v pohodě, resp. v mnoha jiných zemích, které jsem navštívil na tom byli mnohem hůře. Tady jsem nikdy neviděl, že by jim někdo vědomě ubližoval. Stejně tak místní kočky.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Na fotkách Kateřiny ti psi vypadají v pohodě jako kdekoli jinde, kde žijí volně. Myslím, že se i cítí lépe než ti z vyspělých zemí přežraní často průmyslově zpracovaným žrádlem s nedostatkem pohybu, kteří dostávají civilizační choroby (není divu, když žijí stejně nezdravě jako jejich majitelé). Kateřina asi viděla zrovna nějaké, kteří se poprali, a je trochu přecitlivělá. Lidi jim určitě neubližují.

Avatar uživatele
Josef Vítek
před 4 lety

Obdivuju, já bych to nedal...Zlaté Varadero...

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

Jeee, tak to jediné jsem na Kubě vynechala 🙈😂😂😂

Avatar uživatele
Eliiis165
před 4 lety

Perfektne napisane Katka, si ma velmi inspirovala. Ti psici a chudoba vo mne zanechava divny pocit tiez a navrat do reality je ako taky dost dobry preplesk.. tesim sa na dalsi cestopis od teba :)

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

Moc děkuji!

Dalších cestopisů je ode mě na www.cestujlevne.com řada… Koukni třeba na Bali nebo na Srí Lanku za Kačku 😊

A Kubu určitě dej! Stojí za to ✌️