La Palma - vánoční La Isla Bonita

Šest dní na La Palmě, klidném a pohodovém ostrově, strávené u moře, v horách i návštěvou měst

Cestopis z roku 2019 napsal Tesna

Zážitky pro tebe sepsal Tesna
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-12-14T22:42:21+01:00

Tesna procestoval 23 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Střední Ameriku. Na Cestujlevne.com se přidal před 5 lety a napsal pro tebe 36 úžasných cestopisů.

Gustav

Pěkný a inspirativní článek. Díky. Jen bych upravil ten kráter...

Avatar uživatele Brouk
Brouk

Tak o tento krásný ostrov nás letos v březnu připravil Covid19. Bylo by to již potřetí, tentokrát to nevyšlo , ale letenky jsme přeložili na březen 2021 - uvidíme. Máme poměrně dostupný Berlín a tím pádem přímé lety. Při našem první pobytu jsme volili rovněž apartmán v La Caleta prostřednictvím Booking.com. Poprvé po desítkách rezervací tato nevyšla, nějaký zádrhel v propojení rezervačních systémů. Za původní cenu jsme však dostali ubytování v Haciendě San Jorge, kde byla cena 2x vyšší.

Na Tenerife jsme byli 1x a o návratu již neuvažujeme. Na náš vkus příliš mnoho turistického průmyslu. La Palmu jsme si oblíbili pro její rozmanitost a zatím i mnohem větší turistický klid.

Pro turisty, kteří rádi objevují, je týden málo. Děkuji za cestopis, díky kterému jsem oživil krásné vzpomínky.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Pěkně sepsáno, na La Palmě tolik lidí nebylo, tak se to může někomu hodit a i přes komplikovanější dopravu stojí ostrov rozhodně za návštěvu. Příroda je zde nádherná a ta hornatost, vzhledem k ploše ostrova je impozantní, také se mi tam hodně líbilo.

Mimochodem v prosinci 2019 jsem byl na ostrově El Hierro a koupat v oceánu se dalo každý den. Tento ostrov zkuste příští prosinec, je to taková kombinace, sopky jako na Lanzarote, vavřínové lesy jako na Gomeře, spousta luxusních vyhlídek, lesů a skoro žádní turisté, maximálně Španělé.

Doprava asi nejlépe z letiště Tenerife Norte.

Tesna

Tak na El Hierro už na vánoce letenky máme :-) Tam z TFN, zpět na LPA. Každý let opět za velmi solidních 27 EUR, takže takový vánoční trojboj. I na La Palmě se dalo samozřejmě koupat každý den, ale v kontextu jiných projetých destinací už do vody, která má 17 stupňů, lezu maximálně po kolena :-)

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Fakt? Skvělá volba. Tak to budete nadšeni, jinak mých pár postřehů z El Hierra v prosinci zde:

Tesna

Díky! To byl jeden z prvních podkladů, co jsem skouknul :-) A ubytko mám jen o 30 metrů vedle, přímo na nábřeží. A jinak obecně, já nejčastěji pro půjčení auta používám Pluscar, proti Cicar mají ceny až o 1/3 nižší, už několikrát jsme měli auto za 10é na den s plným pojištěním.

Iveta _D

Parádně sepsané, hned bych vyrazila :-) Jen škoda, že se mi fotky zobrazují rozmazaně. Nevím, jestli je to mým připojením, nebo je chyba jinde?

Tesna

Bohužel, cestopisy se chovají v každém prohlížeči v PC jinak. V Exploreru jsou často rozmazané nebo stranově deformované, u mne pomáhá si měnit/maximalizovat velikost hlavního okna. Lepší je používat Google Chrome, tam to funguje OK a hlavně jde rozkliknout galerii fotek. V mobilu obecně OK.

Iveta _D

jasně, tak to mám smolíka, protože nám naši super ajťáci na pracovních počítačích tolerují jen explorer (z nějakého záhadného důvodu). Ne že bych se teda v práci flákala...