La Palma: Zapomenutý ostrov plný kráterů, který si zamiluješ

La Palma je pátým největším ostrovem Kanárských ostrovů, leží v jejich západní části. Ostrov je ráj pro milovníky turistiky. Zamiluješ si tady hory, kopce, mlžný vavřínový prales a sopky.Hlavně sopky.

Cestopis z roku 2022 napsal Stanislav Florián

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Stanislav Florián
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-03-26T16:18:59+02:00

Stanislav Florián procestoval 16 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Střední Ameriku. Na Cestujlevne.com se přidal před 3 měsíci a napsal pro tebe 5 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Brouk
Brouk
před 2 měs

Pod nadpis tohoto cestopisu se rád podepíši. Jsem rád, že jsme tento ostrov navštívili poprvé v 2017, kdy byl skutečně poměrně zapomenutý. Potom ještě v roce 2019 a třetí návštěvu nám zrušil Covid.

Ostrov jsme si opravdu zamilovali. Kromě výše krásně popsaných míst jsem si připomněl ještě další -  rezervace La Zarza , Dračí stromy...

Největší optický teleskop jsme navštívili v rámci předem objednané exkurze, večer jsme absolvovali i prohlídku noční oblohy - úžasné věci. Našli jsme i místo, kde byly v rámci experimentu napodobovány místní borovice. Pomocí natažených sítí  kapala kondenzovaná voda do kanálků a soustavou trubek byla odváděna do nádrže.

Pokud bolí nohy z cest, lze navštívit např. ruční výrobu doutníků, muzeum výroby hedvábí apod.

Děkuji za krásně napsaný cestopis. Z mně La Palma určitě stojí za návštěvu, určitě nadchne.

Jakub Langer
před 2 měs

Verim tomu, ze tato isla bonita La Palma vetsinu lidi rovnez nadchne. Osobne me svou krasou velmi laka mnohem vice nez onen vyprahly ostrov Sal zminovan v jinem cestopisu.

Mohu jen lamentovat, ze tenkrat v roce 2021 Easyjet zrusil letenky z Berlina na tydenni pobyt kvuli jiz mesic sopticimu vulkanu Cumbre Vieja. Snad to vyjde nekdy v budoucnu!