Lednový Nepál

Jak jsme se vydali uprostřed zimy do Himálaje a jak nám nevyšel výstup do Annapurna Base Campu (ABC).

čtení na 10 minut
hodnoceno 13 x

Cestopis z roku 2020 napsala Gabe

Zážitky pro tebe sepsala Gabe
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-04-04T23:06:43+02:00

Gabe procestovala 50 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 5 lety a napsala pro tebe 3 úžasné cestopisy.

Jana Golanova

V Nepalu jsme byli na treku dva krat, Mustang trekt, ktery se musi jit s pruvodcem a protoze jsme s nimi byli mic spokojeni sli jsme s nim i na ABC trek kde pruvodce byt nemusi. Hodne pomohl s oraganizaci , je lepsi jit nalehko a take byl clovek ve vestim kontaktu z mustnimi, hidne jsme si povidali a povazujeme nyni Agastu za naseho kamarada. V Nepalu je tezka situace, kvuli covidu nemaji dva roky zadnou praci, tuto jarni sezonu se Nepal uz otevrel tak doufaji ze budou mit turisty. Pisu kontakt pokud nekdo mel o pruvodce zajem- agasta_mukhiya@hotmail.com

Kuba Humlíček

Himaláj je mým snem. Když děláte trek kolem nějaké hory nebo do base campu, tak stačí jen povolení? Chci se zeptat jestli je možné jít bez průvodce?

Na treky průvodce není nutný, je možné jít bez něj. I bez nosiče.

Kuba Humlíček

Díky za info.

Na některé treky v Nepálu je průvodce povinný, ale na ty nejpopulárnější ne.