Lepší dovolenou asi nenajdete. Francouzská Polynésie je jako ze snu

Francouzká Polynésie- prostě WOW

Cestopis z roku 2022 napsala Viera Lapáčková

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsala Viera Lapáčková
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-03-01T10:27:49+01:00

Viera Lapáčková procestovala 27 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 5 lety a napsala pro tebe 6 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 4 měs

Já se nemohu zbavit pocitu, že v Egyptě je ten poměr cena/výkon příznivější.

Barney Flyer
před 4 měs

To bezesporu. Stejně jako Dacia Duster má super poměr cena/výkon. Rolls-Royce Cullinan je také předražený. Ale srovnávat to s Dacii nelze. S tím Egyptem a Polynésií je to podobné.

 

Avatar uživatele Beáta
Beáta
před 4 měs

Mohla bych autorku porosit o rozpočet této cesty? Děkuji.

Viera Lapáčková
před 4 měs

Dobrý den, zájezd jsem koupila u ck Avetour za peníze, které uvádí v nabídce. V ceně jsou všechny přelety, ubytování na opravdu dobré úrovni, služby vynikajícího průvodce. Je to bez stravy (4x snídaně, 2x oběd). Jídlo tam není levné (25-45 EUR oběd v restauraci, cca 10-15 EUR teplé jídlo v samoobsluze, pivo v plechovce 3-4 EUR, čepované 7-10 EUR. Cena černých perel se pohybuje od 4 EUR za přívěšek - cca 200 EUR naušnice v bílem zlatě - levné. Takže, jak píšu, koupite si perly a cena zájezdu se vám vrátí.

Šárka Morávková
před měs

Byli jsme po "vlastní ose" 28 dní, letošní leden/únor. Šest ostrovů, krásné ubytování, půjčení aut, přelety, jídlo, atrakce, kompletní cena 119.000,- Kč na osobu. Plus asi 100 hodin práce na přípravách :-). Bylo to fakt "vymazlený", ale já se tím živím (itineráře na míru) a neskutečně mě to baví.

Barney Flyer
před 4 měs

Děkuji za poutavý cestopis. Je jich opravdu málo a každá informace z těchto končin je cenná. Váš je tady ten třetí (můj je ten druhy :-) ). V tom Vašem jsem našel zase nové informace, které jsem nevěděl. Letos letíme podruhé a chceme dát víc času Tahiti, které se mi líbilo nejvíce (jsem více na tu přírodu, vodopády a hory). Poprvé poletíme i na Maupiti. Jak se Vám líbil tento zapomenutý ostrov? P.S.: ti rejnoci jsou opravdu jako pejsci, kdo nezažije, tak nepochopí  :-D 

Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1
před 4 měs

Souhlasím, rejnoci jsou boží! Taky plánuji se tam jednou znovu vrátit. 

My jsme byli na Tahiti, Huahine, Raiatea, Tahaa, Bora Bora, Morea.

Nejlepší dovolená v životě! 

Viera Lapáčková
před 4 měs

Dovolená ve FP je prostě "třešínka" na cestovatelském řebříčku. Když to tak srovnávám, tak se mi už nikam ani moc nechce, protože nic hezčího neuvidím a pořád budu to moře s 50 odstíny tyrkysové na Bora Bora srovnávat. Jsou ale krásné destinace, které stojí za to vidět a navštívit. Doporučují Filipíny. Ještě "panenské" bez množství turistů.

Avatar uživatele martin-K
martin-K
před 4 měs

A teď si spočítejte, kolik byste ušetřila, kdybyste si to zařídila po svém. Četl jsem pár dalších cestopisů (CZ, DE) a za stejnou/podobnou cenu měli dotyční o dost více muziky :) Ale já vím, bylo to bez Jirky. 

Barney Flyer
před 4 měs

@martin-K Je to jen o komfortu a zkušenostech. Mě to dalo celkem hodně práce vše poskládat, aby ta cesta byla pro "smrtelníka" reálná. (letenky, ubytka, autopujčovna, stravování, přelety, itinerář, trasy výletů). Dlouho jsem to viděl jako neřešitelný problém (nejen finančně). Pak jsem se do toho pustil, pracoval na tom opravdu dlouho a nakonec z toho bylo úžasných 14 dní (San Francisco, Tahiti, Moorea, Bora Bora) za celkem 85tis na hlavu se vším všudy viz. můj cestopis tady (ubytování byla podobná jako nabízí cestovka, v jednom případě stejné). Pokud tomu nedáte dostatek času, tak to bude buď dost nekomfortní, náročný výlet, nebo hodně drahá sranda. Není to jako koupit letenky do JV Asie, sednout na letadlo a neřešit... :-) Ale to je jenom má zkušenost. P.S. v červenci jedeme znovu a snad i "lépe" :-) 

Avatar uživatele floodland
floodland
před 4 měs

Asi půjdu proti proudu, ale mě FP tolik neoslovila a rozhodně nemám potřebu se tam někdy vracet. Zařizovali jsme si vše sami a dostali se na hodně rozumnou cenu (letenka za 24k), viděli zajímavá místa, ale že bych z toho byl paf a měl zážitek na celý život, to fakt ne. Jsou mnohem zajímavější destinace a místa, kam bych se chtěl podívat. Pro mě byla Polynésie vždy v žebříčku TOP destinací, ale očekávaní bohužel nenaplnila. Výlet katamaránem na Tetiaroa byl pěkný, ale představa, že jsem tam se samými Čechy mne naprosto děsí. 

Avatar uživatele martin-K
martin-K
před 4 měs

Barney1987: ano, právě o tom píšu. Tvůj cestopis byl skvělý. A teď to srovnání - paní to měla výrazně dražší. A ještě ve skupině, kdy se podřizuješ programu a ostatním (chápu, že to někomu a někde vyhovuje, ale zrovna v případě Tahiti a Bora Bora bych určitě volil individuální cestu) Viz příspěvek kolegy floodland :)

Viera Lapáčková
před 4 měs

Víte, dělávám zájezdy do exotiky pro přátelé, a někdy nás cestuje i 18 (takto jsem připravovala všechny cesty do Asie). Takže vím, co je to mít na starosti skupinu, provádět jí a starat se o ní. Já si chtěla tento zájezd prostě užít. A průvodce Jirka, byl znalý všech památek, ukázal nám vše, co by mne, kdybych byla na tomto místě sama, nenapadlo, nebo bych to musela hledat v průvodcích. Prostě byla jsem ráda, že se o mne/prostě skupinu někdo stará. Za každý komfort se platí a mne těch peněz není líto. Jsou lidé, kteří si potrpí na 7* hotely a resorty, já jsem si užila každou informaci, kterou jsem si nemusela přečíst, ale stačilo poslouchat. Každý to má jinak "nastavené".

Avatar uživatele floodland
floodland
před 4 měs

Každý to má jinak a tak je to v pořádku. Pro mne jsou zase nejkrásnější zážitky takové, které se za peníze nekoupím.