Liverpool na 4 dny

Avatar uživatele Martin Liška
Cestopis z roku 2019 napsal Martin Liška

Liverpool na 4dny...po zhlédnutí upozornění na nové letecké spojení z Prahy do Liverpoolu společností  Ryanair zde na CestujLevně.com, jsem po výběru vhodného termínu, s cenou letenky za hubičku, neváhal s jejich koupí.    Až pak jsem řešil, co vlastně tam...téměř každý, koho jsem o mé cestě spravil předpokládal, že tam jedu na fotbal. Zbytek se zvědavě dotazoval...a co tam budeš dělat?

Fotbal není moje krevní skupina. Pro ty, kteří jsou na tom stejně a ptají se, co se dá  4 dny v Liverpoolu dělat, je tady má odpověď:

bez komentáře :-)
Brána do čínské čtvrti
Chester
ambit katedrály v Chesteru
Letiště Liverpool

v pátek odpoledne přílet, v pondělí odpoledne odlet. Ideální délka pobytu. V pátek večer návštěva vyhlášené Mathew street s mnoha bary a kluby, zejména pak Cavern clubem.

Pozor, pokud Vám není 18 let, do žádného klubu Vás nepustí, nikde žádný alkohol, ani v marketu, neprodají.

V sobotu prohlídka centra Liverpoolu - na prohlídku centra bohatě postačuje jeden den, byť se člověk docela nachodí, ale stojí to zato.

Výchozím bodem je Queen Square - centrální stanice pro MHD (kromě linek na letiště, ty jezdí z nedalekého Leverpool One). Odtud okolo St George’s Hall, St George’s Gardens k budově, kde je galerie a centrální knihovna. Stojí za navštívení, má úžasné moderní interiéry a mají tu relativně levnou kávu. Ze střešní terasy je nádherný výhled. Po Dale street pak dojdete na nábřeží, kde si to užijete. Nádherné budovy, sousoší Beatles,  muzeum Beatles, Albert dock s muzeem námořnictví, moderní budova Liverpoolského muzea.... Odtud pak k čínské čtvrti na Nelsoon Street, k majestátní Liverpoolské katedrále a opodál stojící Metropolitní katedrále (taková tajemná, ponurá budova, o které budete  přemýšlet, co tím chtěl autor říci). A odsud je o už kousek do výchozího bodu Queen Square.  Večer pak obhlédnout Liverpoolské stadiony a zapadnout do nějaké hospůdky v okolí, kde mají pivko výrazně levnější, než v centru. (nejvíc mě chutnal Carling, pinta za 2,45)

V neděli výlet vlakem do nedalekého Chesteru-nádherné město se zachovalým historickým centrem, katedrálou a městskými hradbami.

Pondělí pak ve znamení nákupů a po poledni odjezd směr letiště.

V Liverppolu je tragická MHD. Nikdo Vám předem neřekne, není to zmíněno (nebo jsem blbě hledal) ani na stránkách MHD, že zde operuje několik autobusových společností. Pokud si několikadenní jízdenku zakoupíte v autobuse, pak není jiná šance, než jezdit po městě s danou společností (která společnost obsluhuje kterou linku poznáte na zastávkách v jízdním řádu, kde je u daného čísla linky uvedeno, kdo ji provozuje).Z letiště a na letiště jezdí pouze Arriva, ve městě má více linek Stagecoach (který má levnější týdenní jízdné), pak jsme viděli i Cumfy Bus a Halton Transport. Pokud budete vlastnit jízdenku pouze pro Arrivu (jaky my), nezoufejte, i ta má po městě hustou síť linek, dojeli jsme všude kde jsme potřebovali (kam jezdí Arriva, lze najít na stránkách Arrivy). V oficiálních prodejních místech (Merseytravel) je možno zakoupit jízdenku na všechny společnosti (je o něco dražší, ale vyplatí se). Na letišti je tuto jízdenku možno zakoupit v prodejně Spar, pokud zrovna mají kartičky :-). Podzemní dráhu a lokální vlaky spravuje zmíněný Merseytravel.

Lidé jsou zde velice vstřícní (kromě řidičů autobusů) a ochotní vždy poradit. A co je hlavní, v Liverpoolu nepotkáte davy turistů!!!!!!!

Avatar uživatele Martin Liška

Zážitky pro tebe sepsal Martin Liška

20. 10. 2019, poslední aktualizace 2019-10-22T15:25:42+02:00

Martin Liška a procestoval 17 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 27 dní, napsal pro tebe 1 cestopis .

🙏 Praktické
First time in India, sir?
Jan Bouchner 2019-11-16T04:20:42+01:00 19 komentářů
Indie 2014

Před čtyřmi lety jsem se vydal poprvé do Asie. Fuckup příběh s relativně dobrým koncem popisuje náš první den, kterak jsme nezvládli kulturní šok a sedli na lep "vládní" turistické kanceláři.

Vietnam 2019
Petr Dobeš 2019-11-14T19:05:05+01:00 3 komentáře
Asie 2019

Níže naleznete popis naší cesty do Vietnamu.Uskutečnila se na přelomu dubna a května roku 2019 a snad se při jejím čtení nebudete moc nudit :-)

Murmansk & Teriberka s kúskom Piteru
cizy 2019-11-14T08:20:46+01:00 3 komentáře
Rusko 2017

Septembrový únik za polárny kruh do Murmansku a dediny na pobreží Barentsovho mora, kde sa natáčal oceňovaný film Leviathan. Na záver 48 hodín v slnečnom Petrohrade.

Cyklovýlety po Zanzibaru
Jaromír Volavý 2019-11-14T08:12:59+01:00 1 komentář

Po výstupu na Kilimandžáro je dobrý rozhejbat překyselený svaly jízdou na kole, třeba na Zanzibaru