Cestopis

Londýn - pestré srdce Británie

Dne 3.9.2018 jsem se s přítelkyní vydal do hlavního města Velké Británie, do Londýna.
Cestopis z roku 2018 napsal Michal Horák
Kde se Londýn nachází?

Dne 3.9.2018 jsem se spřítelkyní vydal do hlavního města Velké Británie, do Londýna.

Cílem této cesty bylo pokud možno projít celé město a vidět co nejvíce památek. Zpáteční letenku jsme měli koupenou na 8.9. takže na prohlídku města byly celkem 4 celé dny.

Program jsme si naplánovali předem ale jak to většinou bývá nakonec jsme se ho moc nedrželi a spíše si chodili kudy se nám chtělo.

Ryanair letadlo :)
Standstedexpress

Cesta do Londýna

Letěli jsem zletiště Tuřany vBrně. Letenka se dá sehnat vrozmezí od 250-3000 Kč(zpáteční). Záleží na vícero okolnostech – jak moc dopředu ji kupujete, období vroce kdy se do Londýna chystáte, jestli zrovna chytnete akci a nebo ne. Obecně jako u všech letenek platí, že čím blíže kodletu letenku kupujete tím je dražší. Nejčastěji se do Londýna z ČR létá se společností Ryanair, která létá jak z Brna tak z Prahy na letiště London Stansted.

 

Doubledecker bus
Big Ben

Cesta z letiště do Londýna

Jelikož se letiště Stansted nachází asi 39mil (cca 60km) od Londýna je potřeba vyřešit jak se tam dopravíte. Možností je víc od busu, taxíku až po vlak. Nejrychlejší je to vlakem konkrétně Stansted Express, který z letiště odjíždí každou chvíli a cesta do Londýna vám zabere méně jak hodinu. Lístek se vyplatí koupit už před příletem do Londýna, vyjde vás to o dost levněji než lístek shánět přímo na letišti.

 

London Eye
S přítelkyní na London Eye :)

Pohyb po Londýně

Po Londýně se dá pohybovat různými způsoby. Nejvíce využívanými jsou asi dvoupatrové červené busy tzv.double decker, kterými se dá dostat skoro všude a jezdí každou chvíli. Buď se dají kupovat jednotlivé jízdy za pomocí OysterCard a nebo se dá koupit tzv. Travelcard se kterým se za 8 liber/den můžete vozit jak autobusy tak metrem. Osobně jsme volili využití Oyster karty a kupování jednotlivých jízd, protože jsme většinu času stejně chodili pěšky.

 

Taxík
Oyster card
Funny auto :D

Co v Londýně navštívit

V Londýně je toho opravdu spousta kvidění a každej si určitě přijde na svoje. Fanoušci fotbalu můžou navštívit stadiony Chelsea, Tottenhamu a Arsenalu. Milovníci historie a umění mohou obejít spoustu muzeí a galerií, které jsou většinou zdarma. Pokud chcete jezdit jen po památkách dá se koupit tzv. London Pass. Při návštěvě Londýna nesmí chybět i ochutnání typického pokrmu fish’n‘chips, který se dá koupit na každém rohu. Dá se zde i levně nakoupit např. vPrimarku

 

Originální článek a spoustu jiných najdete na mém blogu http://www.majkltravel.cz. Budu moc rád, když se tam zajdete podívat. :) Děkuji

Zážitky pro tebe sepsal Michal Horák

30. 12. 2018, poslední aktualizace 2018-12-30T23:53:52+01:00

Michal Horák a procestoval 11 zemí světa, nejvíce Evropu. Na Cestujlevne je už 6 měsíců, napsal pro tebe 3 cestopisy . Má své stránky http://www.majkltravel.cz.

2 komentáře

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Po přečtení závěr - naprosto nezkušený cestovatel, přínos zde podaných informací "nula". Některé dokonce zavádějící - např. nejlepší na platbu v dopravě není O karta, ale platební karta apod.

před 5 měs
Michal Horák

Dobrý den, děkuji za názor. Pro Vás tyto informace nemusí mít žádný přínos, ale někomu se mohou hodit. Nikde nemám uvedeno, že nejlepší na platbu je O karta, pouze jsem napsal, že jsem tuto možnost zvolil já.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

 
 

Další cestopisy

Čtení na 1 minutu
Od Užhorodu po Sjanky – vlakmi po Zakarpatí
tonic 2019-07-17T12:56:21+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2019

Niekoľko dní v krásnom prostredí Užockého národného parku na ukrajinsko-poľsko-slovenskom pomedzí

🙏 Praktické
Čtení na 34 minut
NEW YORK CITY: Místo jako žádné jiné na světě, s vlastními pravidly i životem
Avatar uživatele Jaroslav Thraumb
Jaroslav Thraumb 2019-07-15T14:32:57+02:00 4 komentáře
Spojené státy americké 2019

New York je v první řadě unikátní tím, že se toho o něm dá říct leccos. Jedni ho milují, druzi nenávidí. Proč tomu tak je?

🙏 Praktické
Čtení na 12 minut
MAROKO: Země bohatá, a přesto chudá. Lidé milí, a přesto zákeřní
Avatar uživatele Jaroslav Thraumb
Jaroslav Thraumb 2019-07-15T14:32:33+02:00 2 komentáře
Maroko 2019

Hned pod turisticky velmi oblíbeným Španělskem se „skrývá“ země, která byla ještě relativně nedávno turisty nepolíbená. Jaké je Maroko?

❤️ Oblíbené
Čtení na 6 minut
Užhorod 2019
Sabina H 2019-07-14T23:05:05+02:00 1 komentář
Ukrajina 2019

Město blízké a zároveň vzdálené

Další cestopisy