Londýn - pestré srdce Británie

Dne 3.9.2018 jsem se s přítelkyní vydal do hlavního města Velké Británie, do Londýna.
Cestopis z roku 2018 napsal Michal Horák
Kde se Londýn nachází?

Dne 3.9.2018 jsem se spřítelkyní vydal do hlavního města Velké Británie, do Londýna.

Cílem této cesty bylo pokud možno projít celé město a vidět co nejvíce památek. Zpáteční letenku jsme měli koupenou na 8.9. takže na prohlídku města byly celkem 4 celé dny.

Program jsme si naplánovali předem ale jak to většinou bývá nakonec jsme se ho moc nedrželi a spíše si chodili kudy se nám chtělo.

Ryanair letadlo :)
Standstedexpress

Cesta do Londýna

Letěli jsem zletiště Tuřany vBrně. Letenka se dá sehnat vrozmezí od 250-3000 Kč(zpáteční). Záleží na vícero okolnostech – jak moc dopředu ji kupujete, období vroce kdy se do Londýna chystáte, jestli zrovna chytnete akci a nebo ne. Obecně jako u všech letenek platí, že čím blíže kodletu letenku kupujete tím je dražší. Nejčastěji se do Londýna z ČR létá se společností Ryanair, která létá jak z Brna tak z Prahy na letiště London Stansted.

Doubledecker bus
Big Ben

Cesta z letiště do Londýna

Jelikož se letiště Stansted nachází asi 39mil (cca 60km) od Londýna je potřeba vyřešit jak se tam dopravíte. Možností je víc od busu, taxíku až po vlak. Nejrychlejší je to vlakem konkrétně Stansted Express, který z letiště odjíždí každou chvíli a cesta do Londýna vám zabere méně jak hodinu. Lístek se vyplatí koupit už před příletem do Londýna, vyjde vás to o dost levněji než lístek shánět přímo na letišti.

London Eye
S přítelkyní na London Eye :)

Pohyb po Londýně

Po Londýně se dá pohybovat různými způsoby. Nejvíce využívanými jsou asi dvoupatrové červené busy tzv.double decker, kterými se dá dostat skoro všude a jezdí každou chvíli. Buď se dají kupovat jednotlivé jízdy za pomocí OysterCard a nebo se dá koupit tzv. Travelcard se kterým se za 8 liber/den můžete vozit jak autobusy tak metrem. Osobně jsme volili využití Oyster karty a kupování jednotlivých jízd, protože jsme většinu času stejně chodili pěšky.

Taxík
Oyster card
Funny auto :D

Co v Londýně navštívit

V Londýně je toho opravdu spousta kvidění a každej si určitě přijde na svoje. Fanoušci fotbalu můžou navštívit stadiony Chelsea, Tottenhamu a Arsenalu. Milovníci historie a umění mohou obejít spoustu muzeí a galerií, které jsou většinou zdarma. Pokud chcete jezdit jen po památkách dá se koupit tzv. London Pass. Při návštěvě Londýna nesmí chybět i ochutnání typického pokrmu fish’n‘chips, který se dá koupit na každém rohu. Dá se zde i levně nakoupit např. vPrimarku

Originální článek a spoustu jiných najdete na mém blogu http://www.majkltravel.cz. Budu moc rád, když se tam zajdete podívat. :) Děkuji

Zážitky pro tebe sepsal Michal Horák

30. 12. 2018, poslední aktualizace 2018-12-30T22:53:52+01:00

Michal Horák a procestoval 11 zemí světa, nejvíce Evropu. Na Cestujlevne je už 18 dní, napsal pro tebe 3 cestopisy . Má své stránky http://www.majkltravel.cz.

SANTORINI “za Kačku”
Kateřina 2019-01-15T15:28:12+01:00 2 komentáře

Černá perla Egejského moře, nejfotogeničtější a nejromantičtější řecký ostrov, tyrkysové moře, pláže všech barev, bílé domečky, modré střechy.. Možná také bájná Atlantida.. To vše je Santorini 💙

Thajsko bez turistů

Avatar uživatele Martin Kohout
Martin Kohout 2019-01-14T21:15:38+01:00 0 komentářů
Island 2018

Cestopis mapující 3-denní trek, vedoucí islandskou přírodou

SAKARTVELO, aneb jak se rodí cestovatel (II. část)
chandler82 2019-01-12T15:42:27+01:00 0 komentářů

Dlouhá to cesta k poznání sebe sama...