3. Malajsie
  4. Malajsie ve 3 týdnech

Malajsie ve 3 týdnech

9 destinací, 3 cesty autobusem, 6 letů, X tun nudlí a rýže, nespočet zážitků.
Cestopis z roku 2019 napsal Ondřej Klubal

Zážitky pro tebe sepsal Ondřej Klubal

02. 10. 2019, poslední aktualizace 2019-10-21T17:12:46+02:00

Ondřej Klubal a procestoval 16 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 11 měsíců, napsal pro tebe 1 cestopis .

Ahoj Ondro, moc Ti děkuji za cestopis. Začala jsem ho číst při vzpomínání na naši dovolenou v Malajsii a bylo to tak úžasné jak pises, dokonce jsme tam byli asi ve stejnou dobu, my tam byli celý červenec. A od té doby vymyslime jak se tam zase vrátit. Malajsie je asi nejkrásnější místo kde jsme byli. I se čtyřletou dcerkou, jen jsme si půjčili na tři týdny auto a celou jsme ji projeli dokola. Díky a krásný den!

Avatar uživatele Růžena
Růžena

Ahojda,Malajsii jsme navštivili v roce 2017,2018 vše na tři týdny.Jednalo se spíše o váleni,ale i tak jsme byli s manželem nadšeni a proto již máme znovu letenky,ale tentokrát na 2 měsíce.Vaše putování je úžasná inspirace pro někoho, kdo bojuje se strachem tuto muslimskou(NÉ ARABSKOU)zemi navštivit.Ještě jednou děkuji za krásné počtení.

Avatar uživatele Renata
Renata

V Malajsii jsem byla v r.2002 a tak jsem se na tvůj cestopis tĕšila,že se dozvím,co se od té doby zmĕnilo,ale jsem trošičku zklamaná.Já jí za 3 týdny procestovala celou včetnĕ Singapuru a tak mi chybĕla třeba Melaka,Cameron Higlands s čajovými plantážemi, Kuala Kangsar a jiná místa,ale chápu,že každý upřednostňuje nĕco jiného. A pak mĕ ještĕ zarazila ta poznámka,že se tam žije podobnĕ jako u nás....To si teda myslím že ne.Jako holky jsme mĕli problém i s nošením tílka,u moře nás za keřem šmírovali místní,v hostelu nám říkal recepční ať se zamykáme.Dost bylo znát,že je to muslimská zemĕ.

Problém i s nošením tílka? Jak překvapivé. 😁

niemandos

Autor měl na mysli životní úroveň. Přece jen náboženské rozdíly jsou o něčem jiném. Na tílko je lepší Řecko.

Ondřej Klubal

Ano, na mysli jsem měl hlavně rozvinutou infrastrukturu měst a občanskou vybavenost. Náboženský tlak jsme nijak výrazně nepociťovali, možná to bylo taky tím, že jsme cestovali jako pár.

Miki
  • (upraveno 2019-10-03T14:37:06+02:00)

Renato, procestováním celé Malajsie myslíš vše včetně Sarawaku a Sabahu? Nebo myslíš jen necelou půlku Malajsie, jen poloostrovní část?

Jak prdel na hrnec... +1

niemandos

Tak stačí si přečíst cestopis a hned budeš vědět, kterou část Malajsie myslí :-)

niemandos: Nejde o to, kterou část má na mysli autor cestopisu, ale kterou část má na mysli Renata. 😊

Ondřej: možná jste tlak nepociťovali proto, že jste se neoblíkli jako trubky. 😉

@Jox

Ahaaaa. Nejak jsem to přehlédl. To bude tou abstinenci včera a dnes. Nejsem ve formě :-)

Z Limy na sever a pak zase na jih
David 2020-04-08T15:18:26+02:00 0 komentářů
Peru 2020

16 dní roadtripem po Peru a výměna tradičního Machu Picchu za spoustu výhledů na vrcholky And.. Spousta lidí má Peru na jedné z předních příček v seznamu míst, kam se chce podívat. My to tak úplně neměli. Respektive spíše jsme neměli a zatím ani nemáme žádný seznam. Prostě, když se zrovna…

Brest
Jakub Vonšovský 2020-04-08T11:30:59+02:00 4 komentáře
Bělorusko 2018

Cesta na neprostupný východ. Tam daleko na východě, za devatero řekami, horami a jedním pralesem, kde stále vanou sovětské větry, žila byla stěží prostupná země v čele se samozvaným panem diktátorem. Ale jednoho dne se tento…

Madeira a Porto Santo - dva naprosto odlišné ostrovy.
Kuba Humlíček 2020-04-05T12:59:59+02:00 5 komentářů

Madeira za 14 dní s vlastním autem a jednodenní úprk za bílou pláží na Porto Santo.. Madeira je živý, zelený ostrov v Atlantiku, spadající pod Portugalsko. Je to ideální místo pro aktivní nebo poznávací dovolenou, na druhou stranu pro čistě válecí typy to asi není úplně ono. Voda…

Azurová cesta
Jakub Vonšovský 2020-04-05T12:58:59+02:00 4 komentáře
Evropa 2018

O jednom mikrostátu, který je na Azurovém pobřeží a druhém, který není.. Mikrotrhliny v plánuKdyž má člověk v plánu navštívit aspoň jednou všechny státy Evropy, stojí ho to hodně času a peněz (což je na cestovatelském serveru asi jako říkat, že hovno smrdí). Navíc se musí…