3. Malajsie
  4. Malajsie ve 3 týdnech

Malajsie ve 3 týdnech

9 destinací, 3 cesty autobusem, 6 letů, X tun nudlí a rýže, nespočet zážitků.
Cestopis z roku 2019 napsal Ondřej Klubal

Zážitky pro tebe sepsal Ondřej Klubal

02. 10. 2019, poslední aktualizace 2019-10-21T17:12:46+02:00

Ondřej Klubal a procestoval 16 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsal pro tebe 1 cestopis .

Ahoj Ondro, moc Ti děkuji za cestopis. Začala jsem ho číst při vzpomínání na naši dovolenou v Malajsii a bylo to tak úžasné jak pises, dokonce jsme tam byli asi ve stejnou dobu, my tam byli celý červenec. A od té doby vymyslime jak se tam zase vrátit. Malajsie je asi nejkrásnější místo kde jsme byli. I se čtyřletou dcerkou, jen jsme si půjčili na tři týdny auto a celou jsme ji projeli dokola. Díky a krásný den!

Avatar uživatele Růžena
Růžena

Ahojda,Malajsii jsme navštivili v roce 2017,2018 vše na tři týdny.Jednalo se spíše o váleni,ale i tak jsme byli s manželem nadšeni a proto již máme znovu letenky,ale tentokrát na 2 měsíce.Vaše putování je úžasná inspirace pro někoho, kdo bojuje se strachem tuto muslimskou(NÉ ARABSKOU)zemi navštivit.Ještě jednou děkuji za krásné počtení.

Avatar uživatele Renata
Renata

V Malajsii jsem byla v r.2002 a tak jsem se na tvůj cestopis tĕšila,že se dozvím,co se od té doby zmĕnilo,ale jsem trošičku zklamaná.Já jí za 3 týdny procestovala celou včetnĕ Singapuru a tak mi chybĕla třeba Melaka,Cameron Higlands s čajovými plantážemi, Kuala Kangsar a jiná místa,ale chápu,že každý upřednostňuje nĕco jiného. A pak mĕ ještĕ zarazila ta poznámka,že se tam žije podobnĕ jako u nás....To si teda myslím že ne.Jako holky jsme mĕli problém i s nošením tílka,u moře nás za keřem šmírovali místní,v hostelu nám říkal recepční ať se zamykáme.Dost bylo znát,že je to muslimská zemĕ.

Problém i s nošením tílka? Jak překvapivé. 😁

niemandos_1

Autor měl na mysli životní úroveň. Přece jen náboženské rozdíly jsou o něčem jiném. Na tílko je lepší Řecko.

Ondřej Klubal

Ano, na mysli jsem měl hlavně rozvinutou infrastrukturu měst a občanskou vybavenost. Náboženský tlak jsme nijak výrazně nepociťovali, možná to bylo taky tím, že jsme cestovali jako pár.

Miki _3
  • (upraveno 2019-10-03T14:37:06+02:00)

Renato, procestováním celé Malajsie myslíš vše včetně Sarawaku a Sabahu? Nebo myslíš jen necelou půlku Malajsie, jen poloostrovní část?

Jak prdel na hrnec... +1

niemandos_1

Tak stačí si přečíst cestopis a hned budeš vědět, kterou část Malajsie myslí :-)

niemandos: Nejde o to, kterou část má na mysli autor cestopisu, ale kterou část má na mysli Renata. 😊

Ondřej: možná jste tlak nepociťovali proto, že jste se neoblíkli jako trubky. 😉

@Jox

Ahaaaa. Nejak jsem to přehlédl. To bude tou abstinenci včera a dnes. Nejsem ve formě :-)

Expresná kúpačka v Tivate s Air Serbia
tonic 2022-07-03T08:59:20+02:00 0 komentářů
Evropa 2022

Expresný trip autom/busom/lietadlom cez Belehrad a Niš na legendárne jadranské letisko v čiernohorskom Tivate. Balkán nikdy nesklame. . Pokračovanie na mojom blogu:https://tonicove.sk/tivat-expresne/

Ragazza di Martinsicuro aneb zápisník jedné delegátky
Avatar uživatele Tereza Klaudová
Tereza Klaudová 2022-06-30T15:03:47+02:00 2 komentáře
Itálie 2021

,,Martinsicuro? To neznám." Přesně takhle vypadá reakce, když někomu řeknu, kam jezdím už několik let pracovat jako delegátka jedné české cestovní kanceláře. Ano, Martinsicuro. Malé přímořské…

Mongolsko od shora dolů
Pavel K 2022-06-30T12:06:01+02:00 2 komentáře
Mongolsko 2018

Těch 28 dní, které jsme na Mongolsko měli, ani zdaleka nestačilo na jeho projetí. Není ani divu, když je tak velké a když jsme spoustu času trávili na cestě ve vlacích, autobusech či minivanech.…

Low Cost Mauricius
Avatar uživatele Low-cost cestovatel
Low-cost cestovatel 2022-06-28T13:02:56+02:00 0 komentářů
Mauricius 2021

Mauricius je nejbohatší zemí na africkém kontinentu🥇I přesto se zde dá vyžít s 700kc na den, nebo s 9000 na celých 14 dní.. Jak? velice snadno a příjemně🥃. Půjčte si auto předem.. Kontaktujte na Whatsapp pronajímatele... My jsme usmlouvali na 10 dní za 4000,- (1000kc/os :4)  benzín na projetí skrz na skrz 2400,- (600kc/os)  stravujte se jako místní!…