3. Malajsie
  4. Malajsie ve 3 týdnech

Malajsie ve 3 týdnech

9 destinací, 3 cesty autobusem, 6 letů, X tun nudlí a rýže, nespočet zážitků.
Cestopis z roku 2019 napsal Ondřej Klubal

Zážitky pro tebe sepsal Ondřej Klubal

02. 10. 2019, poslední aktualizace 2019-10-21T17:12:46+02:00

Ondřej Klubal a procestoval 16 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 1 cestopis .

Ahoj Ondro, moc Ti děkuji za cestopis. Začala jsem ho číst při vzpomínání na naši dovolenou v Malajsii a bylo to tak úžasné jak pises, dokonce jsme tam byli asi ve stejnou dobu, my tam byli celý červenec. A od té doby vymyslime jak se tam zase vrátit. Malajsie je asi nejkrásnější místo kde jsme byli. I se čtyřletou dcerkou, jen jsme si půjčili na tři týdny auto a celou jsme ji projeli dokola. Díky a krásný den!

Avatar uživatele Růžena
Růžena

Ahojda,Malajsii jsme navštivili v roce 2017,2018 vše na tři týdny.Jednalo se spíše o váleni,ale i tak jsme byli s manželem nadšeni a proto již máme znovu letenky,ale tentokrát na 2 měsíce.Vaše putování je úžasná inspirace pro někoho, kdo bojuje se strachem tuto muslimskou(NÉ ARABSKOU)zemi navštivit.Ještě jednou děkuji za krásné počtení.

Avatar uživatele Renata
Renata

V Malajsii jsem byla v r.2002 a tak jsem se na tvůj cestopis tĕšila,že se dozvím,co se od té doby zmĕnilo,ale jsem trošičku zklamaná.Já jí za 3 týdny procestovala celou včetnĕ Singapuru a tak mi chybĕla třeba Melaka,Cameron Higlands s čajovými plantážemi, Kuala Kangsar a jiná místa,ale chápu,že každý upřednostňuje nĕco jiného. A pak mĕ ještĕ zarazila ta poznámka,že se tam žije podobnĕ jako u nás....To si teda myslím že ne.Jako holky jsme mĕli problém i s nošením tílka,u moře nás za keřem šmírovali místní,v hostelu nám říkal recepční ať se zamykáme.Dost bylo znát,že je to muslimská zemĕ.

Problém i s nošením tílka? Jak překvapivé. 😁

niemandos

Autor měl na mysli životní úroveň. Přece jen náboženské rozdíly jsou o něčem jiném. Na tílko je lepší Řecko.

Ondřej Klubal

Ano, na mysli jsem měl hlavně rozvinutou infrastrukturu měst a občanskou vybavenost. Náboženský tlak jsme nijak výrazně nepociťovali, možná to bylo taky tím, že jsme cestovali jako pár.

Miki
  • (upraveno 2019-10-03T14:37:06+02:00)

Renato, procestováním celé Malajsie myslíš vše včetně Sarawaku a Sabahu? Nebo myslíš jen necelou půlku Malajsie, jen poloostrovní část?

Jak prdel na hrnec... +1

niemandos

Tak stačí si přečíst cestopis a hned budeš vědět, kterou část Malajsie myslí :-)

niemandos: Nejde o to, kterou část má na mysli autor cestopisu, ale kterou část má na mysli Renata. 😊

Ondřej: možná jste tlak nepociťovali proto, že jste se neoblíkli jako trubky. 😉

@Jox

Ahaaaa. Nejak jsem to přehlédl. To bude tou abstinenci včera a dnes. Nejsem ve formě :-)

MALLORCA potřetí za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-05-02T21:55:49+02:00 36 komentářů
Španělsko 2021

Baleárské ostrovy - jedno z mála míst, odkud se teď můžete vrátit domů bez karantény... Baleárské ostrovy - jedno z mála míst, odkud se teď můžete vrátit domů bez karantény..Všudypřítomné pomerančovníky a stromy obsypané citróny, impozantní hory a vražedné serpentiny, romantické zátoky,…

Do nitra NP Nahuel Huapi.
Zbyněk Milfait 2021-05-02T17:01:58+02:00 0 komentářů
Argentina 2019

Milovníci trekování a divoké přírody již jistě zaslechli o městě Bariloche v severní části argentinské Patagonie a možná je od návštěvy odradila jeho pověst trochu snobského, drahého a v sezóně…

Ázijská grand tour na Poľanu
tonic 2021-04-29T13:37:14+02:00 0 komentářů
Slovensko 2021

Víkendový roadtrip dvoch malých, no šikovných ázijských krabíc na Podpoľanie. Spolu sedem valcov a 120 koní v akcii na 550km dlhej trase.. Pár dní pred Veľkou nocou som cez pootvorené okno začul známy hukot vysávača na steroidoch - sused vytiahol po dlhom čase svojho starého miláčika menom Daewoo Tico. Len tak zo srandy som otvoril…

14. červenec ve městě světel
Matěj Stošek 2021-04-26T14:38:40+02:00 0 komentářů
Francie 2019

Město světel, město lásky, město módy. To je Paříž!. Před cestouHromadami lidí milovaná a hromadami lidí nenáviděná, nic mezi tím prý ani nejde, buď se zamilujete a budete se sem vracet, anebo už nikdy v životě, to je Paříž. Málokteré město má tolik…