Cestopis

Maledivy

Tip jak zařídit Maledivy levně bez cestovky. Zažijte ráj na zemi za pár kaček.
Cestopis z roku 2018 napsala Lenka Lenková

Maledivy se nachází v Indickém oceánu. Rozkládají se ve 20 atolech, které obsahují více než 1000 mělkých korálových ostrovů, z toho zhruba 200 je obydlených. Moře je klidné, proto je dovolená vhodná i pro děti. Protože zde příjemně fouká, necítíte ostrost sluníčka. Pokud se dostatečně nenamažete opalovacím krémem, můžete se spálit během 10 minut. Na Maledivy se můžete vydat buď z České republiky nebo je spojit s dovolenou na Srí Lance. Pokud zvolíte druhou variantu, určitě si toto místo nechte až na konec dovolené, protože na Srí Lance není tak krásné moře. :)

Fulhadhoo, Baa Atol

Naše zkušenost je s ostrovem Fulhadhoo, který se nachází v atolu Baa. Od hlavního města Male je vzdálený cca 2 hodiny rychločlunem. Strávili jsme zde 4 dny a stálo nás to na osobu se vším včetně transferů 9000 Kč (cena nezahrnuje letenky). Na tomto ostrově jsou dvě pláže, které jsou takřka prázdné. Můžete se těšit na neuvěřitelně krásné moře plné mořských živočichů, malé vlnky, příjemný personál, v noci pak “mlžný opar” kolem měsíce, který údajně neuvidíte nikde jinde, pouze na Maledivách.

Příjezdové molo na ostrov
Fulhadhoo, Baa atol
Skrytá pláž na ostrově

Jak to tam vypadá? Mrkněte na krátké sestříhané video: https://www.youtube.com/watch?v=OygJtIvazqQ

Transfery - za vás zařídí hotel / guest house. Vyzvednou vás přímo na letišti a o vše se postarají. Musíte se však dopředu domluvit s hotelem / guest housem emailem, transfer pak zaplatíte na místě. Náš guest house si neúčtoval za zařízení ani korunu navíc.

Pokud budete chtít zařídit transfer na ostrov a zpět na letiště, najděte si nejprve ubytování, pokud si ho můžete zabookovat bez poplatku za případné stornování pobytu - udělejte to a kontaktujte emailem hotel či guest house s prosbou o cenu. Pokud se dohodnete, na letišti vás vyzvedne osoba, která s vámi pojede až k ubytování. Určitě ji nepřehlédnete, stojí vždy u východu s cedulkou na které je uveden název Vašeho hotelu / guest housu. 

Z letiště na ostrov Fulhadhoo a zpět na letiště jezdí rychločlun:

 • pondělí - směr ostrov - 9:00 a 11:00, směr letiště - 13:30 a 15:00
 • čtvrtek - směr ostrov - 9:00 a 11:00, směr letiště - 13:30 a 15:00
 • sobota - směr ostrov - 9:00 a 11:00, směr letiště - 13:30 a 15:00

Cesta trvá zhruba dvě hodiny a pro jednoho stojí 40 USD / jeden směr. Pokud budete chtít ostrov navštívit jiný den, není to problém, ale za transfer si připlatíte.

 • V jiný den doprava vyjde na 200 - 750 USD, záleží jak jste početná skupina.

Naše cena za transfer  z ostrova Fulhadhoo do Male v jiný den - 150 USD za přesun rychločlunem (cena za celou loď) na ostrov Dharavandhoo + 96 USD na osobu za letenku z Dharavandhoo (letěli jsme klasickým letadlem) do Male. Nabízeli nám i soukromý rychločlun, který nás odveze přímo do Male, ale byl dražší, stálo by to 750 USD (cena za celý rychločlun).

TIP! Ubytujte se den před odletem domů někde blízko letiště, pokud by bylo špatné počasí, nemuseli byste let stihnout. Doporučuji Hulhumale - je spojené cestou s letištěm, takže nemusíte nikde lodí a taxi vám určitě zařídí na recepci hotelu, kde budete ubytovaní. 

Ubytování - konkrétně jsme byli ubytovaní v guest housu 3 Hearts (objednáno přes Booking). Personál je neuvěřitelně vstřícný a nemá s ničím problém. Dohoda ohledně transferů na ubytování a pak zpět na letiště probíhala prostřednictvím aplikace Viber a Elvíra reagovala poměrně dost rychle. Měli jsme v ceně ubytování pouze snídani, určitě je lepší plná penze - ušetříte. Opět se stačí s guest housem prostřednictvím emailu či aplikace domluvit. Ceny nejsou moc vysoké, za oběd dáte cca 10 USD, za večeři pak 16 USD. Plná penze vyjde určitě levněji.

Guest house 3 Hearts, foto z Booking.com
Pokoj v 3 Hearts, foto z Booking.com
Guest house 3 Hearts, foto z Booking.com

Jídlo a pití - v místním obchodě si koupíte zmrzlinu a nějaké sladkosti, ale na velký nákup to rozhodně není. Balenou vodu pořídíte za pár korun, POZOR! Alkohol zde nekoupíte, Maledivy jsou čistě muslimská země, takže neprodávají ani pivo. Možná se dá domluvit s personálem, ale připlatíte si. Alkohol je pouze v resortech, ale tam jsme nebydleli. Dovoz z ciziny také není možný, veškerý alkohol ze zavazadel vytahují. (ale nemáme osobní zkušenost).

Výlety - Personál vám může zařídit různé výlety. Šnorchlování, rybaření, celodenní výlet s jídlem atp. Pro skupinu pěti osob byla od 3 Hearts nabídka následující (ceny platné k 4/2018):

 • Sunrise fishing - 90$
 • Snorkeling - 65$
 • Turtle snorkeling - 75$
 • Octopus hunting - 85$
 • Package 3 in 1 - snorkeling, fishing, picnic on sandbank with barbecue (half day) - 175$

Celková cena za dovolenou (odlet z Prahy)

Záleží, za kolik koupíte letenky, ale v akci se dají pořídit i za 12 000 Kč s odletem z Prahy. Pokud pojedete např na 10 dní, celá dovolená by měla stát cca 22 000 Kč včetně zmíněných letenek. Samozřejmě také záleží, kolik budete chtít utratit na místě a jestli budete chtít jet na nějaký z výletů. Pokud poletíte na kratší dobu, cena by měla být nižší.

Celková cena za dovolenou na Maledivách (přesun ze Srí Lanky - náš případ)

Pokud máte v plánu spojit Srí Lanku a Maledivy, popřemýšlejte nad nákupem tzv. Multicity letenky, ušetříte. Ale nabízí se zde samozřejmě dvě možnosti: 

Praha - Negombo - Male - Praha (multicity letenka)

 • V tomto případě stačí dokoupit jednosměrnou letenku do Male (4000 Kč) - letenky na Maledivy ze Srí Lanky takřka nikdy nejsou v akci, takže s nižší cenou moc nepočítejte.

Praha - Negombo - Praha (+ dokoupení letenek Negombo - Male - Negombo)

 • Tato varianta je časově i finančně náročnější - zpáteční letenka (Negombo - Male - Negombo) vás vyjde cca na 8000 kč. K tomu připočítejte cenu za ubytování, jídlo a tranfrery a jste na 17000 Kč.

 Nás to tedy stálo: 4 dny na Maledivách včetně transferů, ubytování i jídla (3 dny Fulhadhoo a 1 den v Hulhumale - ostrov, kde se nachází letiště) cca 9 000 Kč + 4000 Kč letenka z Negomba do Male = 13 000 Kč

Pár rad na závěr

Alkohol - jinde než v resortech si moc alkohol nedáte. Ano, i pivo patří mezi alko nápoje. :-( Pokud se budete chystat na ostrov Fulhadhoo, napište jim, zdali vám nějaký mohou sehnat a hlavně se zeptejte na cenu.

Letiště - není přímo v Male, ale je spojené cestou s ostrovem Hulhumale. Pokud budete ubytovaní před odletem v Male, dostanete se na letiště lodí, jízda stojí cca 30 Kč. V případě ubytování v Hulhumale si stačí objednat odvoz autem. Zařídí vám ho každý hotel.

Náboženské symboly - Maledivy - muslimská země, doporučuji do ní nevozit žádné náboženské symboly. Na letišti vám budou vyhozeny (osobní zkušenost nemáme, ale píše se o tom skoro všude).

Peníze - vybírali jsme peníze až na letišti, bankomat je hned vedle směnárny. U bankomatu žádná fronta nebyla :) Pokud se vydáte do doporučeného hotelu, dá se tam platit i kartou, ale účtují si poplatek 4 % z celkové částky. Akceptují mimo místní měnu (maledivské rupie) i americké dolary.

Oblečení - na pláži jsou povoleny plavky, po ostrově v plavkách nechoďte. Místní vám určitě neublíží, ale vzhledem k jejich víře, je budete svou “nahotou” obtěžovat a určitě budou volat do Guest housu, ať vás personál upozpozorní, že se v plavkách mimo pláž nesmí (vlastní zkušenost).

Ubytování přes Booking - jakmile budete hledat ubytování pozor na přirážkové daně. Není uvedená v ceně, kterou vidíte,když si zadáte pouze termín pobytu. Z pravidla je to cca 23 % (nemusí to být na každém ostrově, opět naše zkušenost).

Dron - pokud máte drona, nebudete s ním mít problém. Na ostrově Fulhadhoo nemají žádné speciální podmínky pro jeho využití. Tam, kde se nachází letiště je dron logicky zakázán + se nesmí létat v hlavním městě Male.

Pokud máte dotazy nebo vám v článku něco chybí, určitě napište :)

 

Zážitky pro tebe sepsala Lenka Lenková

31. 10. 2018, poslední aktualizace 2018-11-06T11:45:15+01:00

Lenka Lenková žije v České republice a procestovala 12 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsala pro tebe 4 cestopisy . Má své stránky https://www.instagram.com/lenka_lenkova_/.

Komentáře

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

 
 

Další cestopisy

Čtení na 14 minut
Přes Thajsko do Malajsie 1.část - thajské ostrovy
v.chriss 2019-03-24T07:06:21+01:00 2 komentáře
Asie 2018

Náš první asijský #tripSbatůžkem skrze 2 dechberoucí státy a 8 časových pásem.

Čtení na 5 minut
Hurá do Asie! aneb poprvé bez cestovky
Avatar uživatele Bernhard Tengler
Bernhard Tengler 2019-03-23T12:29:09+01:00 0 komentářů
Thajsko 2019

Rozhodl jsem se společně s bráchou a taťkou vyrazit do Thajska na vlastní pěst, neboť už jsme byli znuděni každoročními předraženými zájezdy s cestovkou. Tak se pojď ponořit do našeho příběhu!

Čtení na 227 minut
Vodácké toulky aneb na Barakách po Albánii
Avatar uživatele Radek Junga
Radek Junga 2019-03-23T09:01:50+01:00 0 komentářů
Evropa 2017

Je den „D“, když parta osmi vodáckých kamarádů vyráží do Makedonie a Albánie splout řeky Radika, Černý Drin, Shkumbini, Osum a Valbona, ale i vystoupat na horu Golem Korab.

Čtení na 6 minut
Miláno a Benátky
Matúš Bartko 2019-03-22T11:28:51+01:00 2 komentáře

Ako spojiť Miláno a Benátsky karneval za jeden víkend

Další cestopisy