2. Mauricius není jen pro filatelisty

Mauricius není jen pro filatelisty

Výlet po Mauriciu trochu jinak, než je zvykem. Na lehko na bicyklu mezi lidi.
Cestopis z roku 2018 napsal Jaromír Volavý

Modrý Mauricius, to je pojem. Jedna z nejdražších poštovních známek a zároveň jistá ikona pro každého filatelisty. Tento ostrov, kde tato poštovní známka má svůj původ ovšem stojí za návštěvu i bez tohoto koníčku. Ostrov mauricius je takřka ideální pro cyklistický výlet. Byl to můj poslední loňský výlet s bicyklem. Letenka byla opět s velkým předstihem zakoupena půl roku dopředu, v souvislosti s nějakou akcí na pivo v supermarketu Tesco. Pro zachování dobrodružné povahy takového výletu je třeba jisté míry improvizace. To znamená pouze letenka a ubytování po přistání. Vše ostatní až na místě. Letiště je tam opět jen jedno, tím se vše unadňuje. Po přistání rutinní sborka bicyklu a při obdivných pohledech místních taxikářů odjezd z letiště do 15 km vzdáleného Mahebourgu. První ubytování zajištěné přez Booking.com vyšlo perfektně. Hotel Orient Guesthouse Auberge nezklamal a start cyklovýletu po Mauriciu mohl začít. Informace získané od personálu hotelu mi vystačily na celou cestu po Mauriciu. Ostrov je to na 14 dní pro cyklistu poměrně malý, ale dá se to v případě i jiných aktivit poměrně zvládnout, aby se člověk nenudil. Hned druhý den jsem odjel okružní jízdou kolem pobřeží po směru hodinových ručiček. Mé další ubytování bylo v La Morne v hotelu JN sunflower residence, opět dobrá trefa. Opolední výšlap na Le Morne Brabant byl skvělý počin. Opravdu nesjem typ plážového povaleče a když mám pocit, že je nutný jít dál, tak jedu. Nějaký to šnorchlování a kite surfing ve vyhlášené destinaci a jede se dál. Následující ubytování je již dlouhodobější a zároveň i nejlacinější a to v centru ostrova, Maison Au pied du Volcan. Od tud je možno realizovat další nádherné výlety za delfíny, vyhlášené pláže, vodopády a další přírodní krásy Mauricia. Je to sice trochu na kopci, ale ráno pak jedete z kopce a za 30 minut jste u moře.  Mauricius na kole je opravdu velký zážitek a to i pro netrénované jedince. Celkové náklady na plnohodnotný čtrnáctidenní pobyt i s letenkou nepřesáhnou výši našeho průměrného měsíčního platu, což stojí za uvážení.

První svítání v Auberge
Pohled z terasy hotelu
Ryclé čluny již čekají na turisty

Zážitky pro tebe sepsal Jaromír Volavý

10. 05. 2019, poslední aktualizace 2019-11-07T21:37:00+01:00

Jaromír Volavý a procestoval 50 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 7 měsíců, napsal pro tebe 16 cestopisů .

Mohu se zeptat, na kolik Vás vyšly letenky? Rádi bychom na Mauricius+Réunion, říjen/listopad. Zatím tedy čekáme na nějakou "akci", ale obávám se, aby něco bylo... Děkuji za odpověď, krásný cestopis i fotky :-)

Netusim, na kolik letenky vysly autora clanku, nicmene loni v rijnu jsme oba zminene ostrovy navstivili a letenky vypadaly nasledovne: Mnichov-Mauricius-Mnichov 10.000 Kc, Mauricius-St. Pierre-Mauricius 4.500 Kc.

Jaromír Volavý

Neměl jsem nejlevnější letenky, jelikož lítám s bicyklem,kde potřebuji alespoň jedno odbavený zavazadlo. Letenka zpáteční z Prahy stála 15600 a byla to více, jak polovička celkových nákladů, ktré činily 26000.

Další cestopisy, které napsal Jaromír Volavý

Alpský víkendový cyklovýlet
Jaromír Volavý 2019-11-29T22:25:55+01:00 3 komentáře

I ten, kdo je skromný, se musí občas spokojit i s těmi nejnáročnějšími cíli.

Cyklovýlet po Oahu (Hawaii)
Jaromír Volavý 2019-11-17T22:21:30+01:00 11 komentářů

Na Hawai, tam se mají. Aloha

Cyklovýlety po Zanzibaru
Jaromír Volavý 2019-11-14T08:12:59+01:00 1 komentář

Po výstupu na Kilimandžáro je dobrý rozhejbat překyselený svaly jízdou na kole, třeba na Zanzibaru

Cesta na vrchol Kilimandžára
Jaromír Volavý 2019-11-10T23:31:23+01:00 14 komentářů

Občas je pro člověka důležitý zkontrolovat si svoje možnosti, je to taková revize, něco, jako STK u automobilu.