Mekong

Cestopis z výpravy „Asijský zápisník“ z roku 2019 napsal Ivo Hama

Asijský zápisník.

Máme za sebou celodenní výlet do delty řeky Mekong. Zápisník nemá ambici poskytovat podrobné informace a popsat vše, co jsme viděli a prožili.

Nás ovšem zaujal článek v místním tisku, jehož titulek zněl :

“Čeští turisté sežrali maketu.”

A dále v něm stálo:

K pozoruhodné události došlo dnes ve známé restauraci na ostrově Coconut Islands v deltě řeky Mekong. Známý hostinec je vyzdoben řezbářskými výrobky místního řemeslníka Nguyen van Tchuiena. Mimo jiné je zde na každém stole umístěn ručně vyřezavaný model zdejší dravé ryby. Jak uvedl vedoucí restaurace, číšníci připravili jako obvykle stůl pro pět hostů a uložili na něj veškeré objednané jídlo a pití. Zároveň hostům popřáli dobrou chuť. O to větší překvapení je pak čekalo, když při snášení nádobí zjistili, že dřevěna maketa ryby zřejmě byla ohlodána, tedy krom hlavy a kostí z tvrdého ebenového dřeva. Majitel restaurace přes ztrátu designového předmětu však poznamenal, že si váží hostů, kteří všechno snědí a češi jsou v tomto směru ochotni ochutnat kdejakou místní specialitu. Restauratéra možná pak mohla překvapit poznámka jednoho z odcházejících hostů, :”Hoši, to je divné, u všech stolů jim ta ryba stojí, jen u nás leží!?”

Zážitky pro tebe sepsal Ivo Hama

27. 08. 2019, poslední aktualizace 2019-08-27T10:28:51+02:00

Ivo Hama Na Cestujlevne je už 1 měsíc, napsal pro tebe 4 cestopisy .

Na Leningrad do Petrohradu
cizy 2019-10-23T11:08:29+02:00 1 komentář
Rusko 2019

Víkendová návšteva ruského hlavného mesta kultúry spojená s koncertom legendárnej kapely Leningrad.

Bělorusko roadtrip 1 - neviditelná hora a muž se sekerou u chátrajícího zámku
Tereza Kráčmarová 2019-10-22T22:49:49+02:00 2 komentáře
Bělorusko 2019

Čtveřice cestovatelů se vydává na legendární pouť Běloruskem. Nezpevněné polní cesty, spoustu azbuky a porušování všech zákazů, které se dají porušit. Po cestě potká muže se sekerou, spoustu žen zamet

Do Íránu? A sama?
Monika 2019-10-21T20:35:51+02:00 9 komentářů
Írán 2019

Aneb praktický průvodce po této úžasné zemi.

Dunhuang - divoký západ Číny
Adam K. 2019-10-21T12:51:53+02:00 0 komentářů
Čína 2018

Cesta za pouští, Duhovými horami a poslední části Velké čínské zdi