Mezopotámie, aneb Irákem od jihu na sever

Irák se otevírá turismu. Jaká je situace v zemi? Kam se lze podívat? Praktické informace.

Cestopis z roku 2023 napsal Ondra J

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele Ondra J
Zážitky pro tebe sepsal Ondra J
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-05-22T21:50:01+02:00

Ondra J procestoval 76 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 6 lety a napsal pro tebe 1 úžasný cestopis.

Zobrazit profil

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Ala
Ala
před 15 dny

Ondro, díky, parádní cestopis.

Avatar uživatele Azul
Azul
před 15 dny

Výborný cestopis, jeden z nejlepších, co jsem tu v poslední době četla. A také průvodce, dal sis s tím práci a evidentně jste si to užili (protože jste byli připraveni). Dnes mi to opravdu zpříjemnilo den a udělalo radost:-)

Batuzkar
před 16 dny

Jel bych hned. Parádní cestopis, díky za prozkoumání netradiční destinace a podělení se o zážitky a zkušenosti. Jak je to s tou pozemní hranicí Kuvajt-Irák? Z Iráku zpět do Kuvajtu mě nepustí? 

Avatar uživatele Ondra J
Ondra J
před 16 dny

Pustí bez problému. Pozor si dej jen na víza. Rádi dělají problémy, pokud nemáš e-víza, viz průvodce tady na webu. A po přechodu hranic nebude úplně levné dostat se do hlavního města, pokud nechceš zkusit stop. Za hranicemi čekají podnikavci, kteří si řeknou klidně o 150 USD za cca hodinovou cestu. I kdyby sis zkusil domluvit, že pro tebe někdo z hlavního města přijede, bude cena nejméně 25-30 KWD. Existují informace o autobusech do al-Dzahra, ale nikdo nám nebyl schopný je potvrdit. Jízdni řád neexistuje. 

Avatar uživatele Beáta
Beáta
před 16 dny

Moc děkuji za velice užitečný cestopis, chystáme se v únoru 2024, manžel žil v Bagdádu jako dítě před 55 lety, takže návrat do minulosti. Velice praktické informace, pomohl jste nám velice. Sice cesta je již naplánována, ale informce se nám moc hodí.

Avatar uživatele Ondra J
Ondra J
před 16 dny

Děkuji a šťastnou cestu :)

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před 13 dny

Beáta: tak pak dejte vědět, jaké to bylo. Osobně to vidím také až na zimu/jaro příští rok (a radši včas - ta poznámka v TR o Chartúmu je trefná. Sleduji zpravodajství z bojů, abych porovnal mé fotky a současný stav - a třeba do nemocnice bych se v podobných krajinách fakt dostat nechtěl a to ani kvůli drobnějšímu úrazu, například).