1. Cestopisy
  2. Na otočku v EBC

Na otočku v EBC

Mt.Everest je symbolem hodně vysokého cíle. Je dobré se podívat alespoň k jeho úpatí, aby člověk viděl, jak vysoké cíle je schopen překonat.
Cestopis z roku 2019 napsal Jaromír Volavý

Zážitky pro tebe sepsal Jaromír Volavý

03. 05. 2019, poslední aktualizace 2019-05-17T08:49:50+02:00

Jaromír Volavý a procestoval 55 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsal pro tebe 21 cestopisů .

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

11 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Avatar uživatele Karel
Karel

Počtení svižné, zábavné, úprava textu "Mikir style", jen s tak potřebnýma tečkama, čárkama, atd. na správných místech :D

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Pěkný stručný popis, jak se dá tato trasa nejrychleji projít (ne každý ale zvládne aklimatizaci v tomto tempu). Je škoda projít to takto rychle bez odboček, ale při nedostatku času výlet jistě stojí za to. Začátek dubna je dobrý termín na vhodné počasí a asi tam ani nebylo moc lidí. Jedna holka psala jinde, že v 1. půlce dubna na hlavní části treku Annapurna Circuit potkávala minimum lidí (jen v ubytování a při obědě).

To letiště už není tak moc nebezpečné od té doby, co letadla přistávají a odlétají jen za dobré viditelnosti. Poslední nehoda, při které zemřeli cestující v letadle, byla v Lukle v roce 2008.

před 3 lety
Jaromír Volavý

No s tím letištěm bych to až tak neviděl, když hodinu po mém odletu z Lukly havarovalo to mé letadlo a byli tam tři mrtví. Počasí bylo v té chvíli nádherný. Bylo velký štěstí, že byl uhašen okamžitě požár. Začátek dubna je dobrej ve všech ohledech.

před 3 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Hodinu po odletu z Lukly to nemohlo být stejné letadlo startující opět z Lukly, pokud jsi doletěl do Káthmándú. V havarovaném letadle nebyli cestující. Zemřel druhý pilot a 2 policajti stojící u helikoptéry, do které letadlo narazilo. Zřejmě se při startu stočilo doprava, vyjelo z dráhy a vjelo na sousední heliport. Za to ale nemůže náročnost letiště, snad jen že jinde by vyjetí z dráhy mohlo skončit lépe.

před 3 lety
Avatar uživatele
cali
před 3 lety
Jaromír Volavý
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 24 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-05-05T13:50:58+02:00)

Bylo to identické letadlo z kterého jsem hodinu před jeho posledním startem z Lukly vystupoval ne v Kathmandú, ale na záložním letišti. Registrační značka je dobře viditelná. O tom, že by letadla létala bez pasažérů mi není nic známo.

před 3 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Hodinu po vystoupení, to ano. O letu bez pasažérů se píše tady:

https://en.wikipedia.org/wiki/Te..._incidents

před 3 lety
Avatar uživatele
mirjur

To jsem netušil, že tam lítaj naše 410-ky... tak to tedy vypadá na letošní návrat do dětství, doufám, že ne fatální.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
mirjur

Jak souvisí akce na pivo v Albertu s letenkami? Něco mi uniklo?

před 3 lety
Proky

Asi že za střízliva by do toho nešel :D

před 3 lety
Jaromír Volavý

Ano, vždy po nějaké takové skvělé akci v supermarketu najdu ráno v emailu potvrzení o zaplacené zpáteční letence. Loni dokonce 8 x.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy, které napsal Jaromír Volavý

Čtení na 6 minut
Tremola a další kopce 2021
Jaromír Volavý 2021-11-30T15:20:45+01:00 4 komentáře

V loňském roce proběhl úspěšný výlet na Rakouské a Italské kopce. Letošní výlet přibylo ještě Švýcarsko. Bylo, nebylo, za devatero horami a devatero řekami, nacházel se ten pověstný a pro cyklisty kultovní kopec s trasou jménemTremola. Po loňském úspěšném týdenním cyklotripu Grossglockner, Sella Ronda,…

Čtení na 4 minuty
Podzimní výlet 2021 na Maltu
Jaromír Volavý 2021-11-12T18:39:03+01:00 12 komentářů

Zpáteční letenka od Wizz byla za 480,- Kč z Vídně. Nebylo co řešit, prodlouženej víkend na Maltě.. Malta je takové malé souostroví pod Sicílií s bohatou historií a nádhernou přírodou.. Jsou to vlastně 3 ostrovy. Malta, Gozo a Comino. Před několika lety jsem si Maltu a Gozo projel na kole i když…

❤️ Oblíbené
Čtení na 6 minut
Do Portugalska se jezdí na dobré víno a za surfingem
Jaromír Volavý 2020-11-02T00:11:09+01:00 2 komentáře

Krátká návštěva města Porto a jeho okolí, spojená s degustací Portských vín a gurmánských specialit, okořeněná podzimním surfingem ve vlnách Atlantiku..  Jako každým rokem i letos se blíží období podzimních plískanic a co více, přišla druhá vlna Covid 19. Nešťastný rok 2020 s pomalu blíží ke konci a abstinenční příznaky chronických cestovatelů…

❤️ Oblíbené
Čtení na 6 minut
Grossglockner , SellaRonda, Passo dello Stelvio
Jaromír Volavý 2020-10-14T23:15:17+02:00 3 komentáře
Evropa 2020

Vyšlápnout si na kole tyto tři destinace v průběhu jednoho týdne je velkou výzvou pro čerstvé důchodce. Pomalu člověk zraje do věku, kdy již nemá možnost volby. Když neudělá velké věci hned, tak už je neudělá nikdy.Myšlenka této brutální cyklistické vyjížďky do alpských kopců mě napadla ve vlaku…

Další cestopisy