Na otočku v EBC

Mt.Everest je symbolem hodně vysokého cíle. Je dobré se podívat alespoň k jeho úpatí, aby člověk viděl, jak vysoké cíle je schopen překonat.

Cestopis z roku 2019 napsal Jaromír Volavý

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Jaromír Volavý
Cestopis byl naposledy aktualizován 2019-05-17T08:49:50+02:00

Jaromír Volavý procestoval 70 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 4 lety a napsal pro tebe 21 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Karel
Karel
před 4 lety

Počtení svižné, zábavné, úprava textu "Mikir style", jen s tak potřebnýma tečkama, čárkama, atd. na správných místech :D

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Pěkný stručný popis, jak se dá tato trasa nejrychleji projít (ne každý ale zvládne aklimatizaci v tomto tempu). Je škoda projít to takto rychle bez odboček, ale při nedostatku času výlet jistě stojí za to. Začátek dubna je dobrý termín na vhodné počasí a asi tam ani nebylo moc lidí. Jedna holka psala jinde, že v 1. půlce dubna na hlavní části treku Annapurna Circuit potkávala minimum lidí (jen v ubytování a při obědě).

To letiště už není tak moc nebezpečné od té doby, co letadla přistávají a odlétají jen za dobré viditelnosti. Poslední nehoda, při které zemřeli cestující v letadle, byla v Lukle v roce 2008.

Jaromír Volavý
před 4 lety

No s tím letištěm bych to až tak neviděl, když hodinu po mém odletu z Lukly havarovalo to mé letadlo a byli tam tři mrtví. Počasí bylo v té chvíli nádherný. Bylo velký štěstí, že byl uhašen okamžitě požár. Začátek dubna je dobrej ve všech ohledech.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Hodinu po odletu z Lukly to nemohlo být stejné letadlo startující opět z Lukly, pokud jsi doletěl do Káthmándú. V havarovaném letadle nebyli cestující. Zemřel druhý pilot a 2 policajti stojící u helikoptéry, do které letadlo narazilo. Zřejmě se při startu stočilo doprava, vyjelo z dráhy a vjelo na sousední heliport. Za to ale nemůže náročnost letiště, snad jen že jinde by vyjetí z dráhy mohlo skončit lépe.

Jaromír Volavý
před 4 lety

Bylo to identické letadlo z kterého jsem hodinu před jeho posledním startem z Lukly vystupoval ne v Kathmandú, ale na záložním letišti. Registrační značka je dobře viditelná. O tom, že by letadla létala bez pasažérů mi není nic známo.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Hodinu po vystoupení, to ano. O letu bez pasažérů se píše tady:

https://en.wikipedia.org/wiki/Te..._incidents

Avatar uživatele
mirjur
před 4 lety

To jsem netušil, že tam lítaj naše 410-ky... tak to tedy vypadá na letošní návrat do dětství, doufám, že ne fatální.

Avatar uživatele
mirjur
před 4 lety

Jak souvisí akce na pivo v Albertu s letenkami? Něco mi uniklo?

Proky
před 4 lety

Asi že za střízliva by do toho nešel :D

Jaromír Volavý
před 4 lety

Ano, vždy po nějaké takové skvělé akci v supermarketu najdu ráno v emailu potvrzení o zaplacené zpáteční letence. Loni dokonce 8 x.