3. Vietnam
  4. Na phở do Hanoje a dále s B787 Bamboo Airways

Na phở do Hanoje a dále s B787 Bamboo Airways

Trip report leteckého nadšence z krátké lednové cesty do Vietnamu
Cestopis z roku 2020 napsal knyta

Zážitky pro tebe sepsal knyta

26. 01. 2020, poslední aktualizace 2020-01-26T12:25:43+01:00

knyta žije v České republice a procestoval 45 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 6 let, napsal pro tebe 1 cestopis .

Avatar uživatele Áčko
Áčko

Nikdo se nezeptá, proč bydlí v ČR a má ženu v Hanoii? :D Jak se něco takového stane? :D

To není nic divného, v dnešní době. Sám na cestách dostávám vážně či méně vážně míněné nabídky.

Spousta mých spolužaček se také provdala do zahraničí, většinou směrem na západ.

Já o tom také uvažoval, ale Taylor Swift byla momentálně zadaná a pak už mě to pustilo.

knyta

:D jak se to stane? Do Vietnamu létám pravidelně od roku 2010 a mám tam vlastně víc přátel než tady v ČR a tím pádem si tam našel i přítelkyni. A navíc jsem v Hanoji v letech 2018-2019 bydlel + se tam oženil :) A stav, že žijeme odděleně trvá jen pár měsíců, abych jí mohl v ČR vše připravit, aby pro ní to stěhování do Evropy bylo co nejpříjemnější :) tak snad je to teď jasné :)))

Avatar uživatele Breathe
Breathe

Nikdo se nezeptal, protoze lidi tady zajima cestovani a ne partnerske vztahy cizich lidi.

Avatar uživatele niemandos
niemandos
  • (upraveno 2020-02-17T15:18:18+01:00)

@Breathe

Přesně tak.

Pěkný.. čtivě napsaný,zajímaly by mně ceny letenek, když se člověk snaží odbavit na poslední chvíli

• (upraveno 2020-01-27T12:21:04+01:00)

Z toho reportu to vyplývá, že pisatel lítá na stand by letenky (takže nestojí skoro nic), předpokládám, dle fotky, že to bude pilot.

Avatar uživatele Karel
Karel

Taky mě to napadlo, když jsem prolustroval jeho prolítané země a komentáře zde na CL :D

knyta

Pilot nejsem, ale letištní zaměstnanec už nějaký ten rok jsem :)

Co se týče cen standby letenek - dá se to vygooglit, např. zde http://clearedlist.net/zed-fares-explained/ - platí se dle odletěné vzdálenosti za každý segment 20-140 USD + letištní taxy. V dnešní době různých letenek do Asie za 10.000 Kč zpáteční nebo i méně začínají standby letenky postrádat smysl, po Evropě se nevyplatí skoro vůbec, letenky s lowcosty i akční tarify aerolinek jsou levnější :) Jistou výhodou je flexibilita - letím kdy chci, nevýhodou, že prostě nevíte jestli poletíte :)

Super,diky za zajimave info!

Honza Čermák

Mě na tomhle cestopisu přijde nejlepší fotka "Poslední phở před odletem ze SGN", kde se Michal (autor) snaží zakrýt své jméno, ale kód na boardibng pasu nechá viditelný :-D

M1KNYTL/MICHAL EKLQUXQ SGNCDGAF 0253 015Y022L0131 348>518

1 O BAF 2A05714436677250

N

• (upraveno 2020-01-26T18:08:04+01:00)

Dobrý postřeh!

Chtěl jsem spíš, aby tam moje jméno nesvítilo na první pohled, každopádně moje jméno se dá vygooglit i přes přezdívku (když si někdo dá tu práci), že někdo bude luštit barcode bych nečekal, ale jak je libo :)

• (upraveno 2020-01-26T10:14:04+01:00)

Super report, výborně napsáno, stylisticky na úrovni, díky moc za něj a doufám,že budeš přidávat další!

Avatar uživatele Michael Jonáš
Michael Jonáš

k tomuto se přidávám!!

knyta

Děkuji, určitě se pokusím zase něco sepsat, až někam poletím :)

Roadtrip Portugalsko 1.část
Avatar uživatele Jiří Fleischmann
Jiří Fleischmann 2020-05-28T12:40:10+02:00 2 komentáře
Portugalsko 2019

Lisabon, Sintra. Koncem roku 2018 jsme přemýšleli kam vyrazíme na jaře na dovolenou a padla volba na Portugalsko. Chtěli jsme skloubit trochu historie země, poznat další hlavní město a hlavně máme rádi přírodu a víno…

Azory aneb São Miguel je na dýl jak pár dní
Terez N 2020-05-27T22:33:59+02:00 0 komentářů
Portugalsko 2012

V Atlantiku je spousta ostrovů. Kanáry, Madeira, Island, Kapverdy… A k tomu i trochu opomíjené Azorské ostrovy. Koukala jsem, že cestopisů o nich tu moc není. Což mi přijde škoda.Tahle cesta se udála…

Karibský motýl aneb Guadeloupe díl 1.
Avatar uživatele Tesna
Tesna 2020-05-26T21:04:12+02:00 0 komentářů

Výlet do Karibiku za francouzskou exotikou a zážitky z cesty, kdy jsme projeli postupně obě části ostrova. Zde návštěva té divočejší půlky ostrova.. Level na druhouZpočátku bláznivý a bezprostřední nápad navštívit Guadeloupe se zrodil jednoho podvečera, kdy jsem do emailu poprvé dostal tip na levné letenky Levelu z Paříže na oba velké francouzské…

Do Maroka na duny i za městy
Jakub Vonšovský 2020-05-24T15:50:18+02:00 0 komentářů
Maroko 2020

Rychle a zběsile Maroko 2020. Jeď rychleji! Hrbol! To zvládneme, cesta je rovná. Pod rychlými koly se víří saharský písek. Bacha policie! "Teď nás mají." "Tvař se jako že nic..."Návrat do MarokaV Maroku jsem byl poprvé v roce…