3. Vietnam
  4. Na phở do Hanoje a dále s B787 Bamboo Airways

Na phở do Hanoje a dále s B787 Bamboo Airways

Trip report leteckého nadšence z krátké lednové cesty do Vietnamu
Cestopis z roku 2020 napsal knyta

Zážitky pro tebe sepsal knyta

26. 01. 2020, poslední aktualizace 2020-01-26T11:25:43+01:00

knyta žije v České republice a procestoval 45 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 6 let, napsal pro tebe 1 cestopis .

Avatar uživatele Áčko
Áčko

Nikdo se nezeptá, proč bydlí v ČR a má ženu v Hanoii? :D Jak se něco takového stane? :D

To není nic divného, v dnešní době. Sám na cestách dostávám vážně či méně vážně míněné nabídky.

Spousta mých spolužaček se také provdala do zahraničí, většinou směrem na západ.

Já o tom také uvažoval, ale Taylor Swift byla momentálně zadaná a pak už mě to pustilo.

knyta

:D jak se to stane? Do Vietnamu létám pravidelně od roku 2010 a mám tam vlastně víc přátel než tady v ČR a tím pádem si tam našel i přítelkyni. A navíc jsem v Hanoji v letech 2018-2019 bydlel + se tam oženil :) A stav, že žijeme odděleně trvá jen pár měsíců, abych jí mohl v ČR vše připravit, aby pro ní to stěhování do Evropy bylo co nejpříjemnější :) tak snad je to teď jasné :)))

Avatar uživatele Breathe
Breathe

Nikdo se nezeptal, protoze lidi tady zajima cestovani a ne partnerske vztahy cizich lidi.

Avatar uživatele niemandos
niemandos
  • (upraveno 2020-02-17T15:18:18+01:00)

@Breathe

Přesně tak.

Pěkný.. čtivě napsaný,zajímaly by mně ceny letenek, když se člověk snaží odbavit na poslední chvíli

• (upraveno 2020-01-27T12:21:04+01:00)

Z toho reportu to vyplývá, že pisatel lítá na stand by letenky (takže nestojí skoro nic), předpokládám, dle fotky, že to bude pilot.

Avatar uživatele Karel
Karel

Taky mě to napadlo, když jsem prolustroval jeho prolítané země a komentáře zde na CL :D

knyta

Pilot nejsem, ale letištní zaměstnanec už nějaký ten rok jsem :)

Co se týče cen standby letenek - dá se to vygooglit, např. zde http://clearedlist.net/zed-fares-explained/ - platí se dle odletěné vzdálenosti za každý segment 20-140 USD + letištní taxy. V dnešní době různých letenek do Asie za 10.000 Kč zpáteční nebo i méně začínají standby letenky postrádat smysl, po Evropě se nevyplatí skoro vůbec, letenky s lowcosty i akční tarify aerolinek jsou levnější :) Jistou výhodou je flexibilita - letím kdy chci, nevýhodou, že prostě nevíte jestli poletíte :)

Super,diky za zajimave info!

Honza Čermák

Mě na tomhle cestopisu přijde nejlepší fotka "Poslední phở před odletem ze SGN", kde se Michal (autor) snaží zakrýt své jméno, ale kód na boardibng pasu nechá viditelný :-D

M1KNYTL/MICHAL EKLQUXQ SGNCDGAF 0253 015Y022L0131 348>518

1 O BAF 2A05714436677250

N

• (upraveno 2020-01-26T18:08:04+01:00)

Dobrý postřeh!

Chtěl jsem spíš, aby tam moje jméno nesvítilo na první pohled, každopádně moje jméno se dá vygooglit i přes přezdívku (když si někdo dá tu práci), že někdo bude luštit barcode bych nečekal, ale jak je libo :)

• (upraveno 2020-01-26T10:14:04+01:00)

Super report, výborně napsáno, stylisticky na úrovni, díky moc za něj a doufám,že budeš přidávat další!

Avatar uživatele Michael Jonáš
Michael Jonáš

k tomuto se přidávám!!

knyta

Děkuji, určitě se pokusím zase něco sepsat, až někam poletím :)

Příběh, který ještě neskončil
Avatar uživatele Vladimír XD - 9828
Vladimír XD - 9828 2021-01-23T12:57:17+01:00 1 komentář
Maďarsko 2020

Je poslední den v roce 2020. Zatímco moji blízcí i vzdálení, stejně jako všichni ostatní budou trávit tento den někde v rodinném, nebo přátelském kruhu, já budu svou přítomností obšťastňovat,…

ŠPANĚLSKO-PORTUGALSKÝ roadtrip za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-01-17T18:10:40+01:00 41 komentářů
Evropa 2020

Že to nejde projet? Španělské a portugalské pobřeží za 8 dní = téměř 2 000 km, 2 vstupní QR kódy, nespočet pláží,útesů,majáků,psů, Prosecca, dechberoucích vyhlídek a chvil a to vše - Covidu navzdory!. TERMÍN:‌ ‌listopad 2020‌KOMPLETNÍ CESTOPIS ZDE:https://1url.cz/@spanelskoportug...adtripzaKA PROČ‌ ŠPANĚLSKO-PORTUGALSKÝ roadtrip?‌ ‌Letenky do Malagy z Prahy za 279 Kč v jednom směru a v…

Cesta z jižního ostrova Nového Zélandu na severní tam a zpět...
Martin Kudrna 2021-01-17T16:59:34+01:00 1 komentář
Nový Zéland 2015

Co všechno se může přihodit běhěm 1200km?. Rád bych zvěčnil jeden můj příběh, který se mi stal, během mého pobytu na Novém Zélandu, kde jsem pobýval jeden rok. Byl jsem na Novém Zélandu na Working holiday visa. Tyto víza umožňují držitelům…

Bahrain
Jack 2021-01-14T20:31:45+01:00 3 komentáře
Bahrajn 2017

I přes to, že se jedná o velmi malý ostrovní stát v Perském zálivu, jehož většinu území zabírá poušť , už kvůli dávné historii tohoto místa ,stojí za to strávit tu pár dní. . Království Bahrain, jehož území bylo osídleno již od prehistorických dob. Mimo jiné zde žila a vzkvétala  dávná civilizace Dilmun.  Dnes  tady stojí  super moderní hlavní město Bahrainu Manama,  kde…