3. Vietnam
  4. Na phở do Hanoje a dále s B787 Bamboo Airways

Na phở do Hanoje a dále s B787 Bamboo Airways

Trip report leteckého nadšence z krátké lednové cesty do Vietnamu
Cestopis z roku 2020 napsal knyta

Zážitky pro tebe sepsal knyta

26. 01. 2020, poslední aktualizace 2020-01-26T11:25:43+01:00

knyta žije v České republice a procestoval 45 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 6 let, napsal pro tebe 1 cestopis .

Avatar uživatele Áčko
Áčko

Nikdo se nezeptá, proč bydlí v ČR a má ženu v Hanoii? :D Jak se něco takového stane? :D

Avatar uživatele padrino11

To není nic divného, v dnešní době. Sám na cestách dostávám vážně či méně vážně míněné nabídky.

Spousta mých spolužaček se také provdala do zahraničí, většinou směrem na západ.

Já o tom také uvažoval, ale Taylor Swift byla momentálně zadaná a pak už mě to pustilo.

knyta

:D jak se to stane? Do Vietnamu létám pravidelně od roku 2010 a mám tam vlastně víc přátel než tady v ČR a tím pádem si tam našel i přítelkyni. A navíc jsem v Hanoji v letech 2018-2019 bydlel + se tam oženil :) A stav, že žijeme odděleně trvá jen pár měsíců, abych jí mohl v ČR vše připravit, aby pro ní to stěhování do Evropy bylo co nejpříjemnější :) tak snad je to teď jasné :)))

Avatar uživatele Breathe
Breathe

Nikdo se nezeptal, protoze lidi tady zajima cestovani a ne partnerske vztahy cizich lidi.

Avatar uživatele niemandos
niemandos
  • (upraveno 2020-02-17T15:18:18+01:00)

@Breathe

Přesně tak.

Pěkný.. čtivě napsaný,zajímaly by mně ceny letenek, když se člověk snaží odbavit na poslední chvíli

• (upraveno 2020-01-27T12:21:04+01:00)

Z toho reportu to vyplývá, že pisatel lítá na stand by letenky (takže nestojí skoro nic), předpokládám, dle fotky, že to bude pilot.

Avatar uživatele Karel
Karel

Taky mě to napadlo, když jsem prolustroval jeho prolítané země a komentáře zde na CL :D

knyta

Pilot nejsem, ale letištní zaměstnanec už nějaký ten rok jsem :)

Co se týče cen standby letenek - dá se to vygooglit, např. zde http://clearedlist.net/zed-fares-explained/ - platí se dle odletěné vzdálenosti za každý segment 20-140 USD + letištní taxy. V dnešní době různých letenek do Asie za 10.000 Kč zpáteční nebo i méně začínají standby letenky postrádat smysl, po Evropě se nevyplatí skoro vůbec, letenky s lowcosty i akční tarify aerolinek jsou levnější :) Jistou výhodou je flexibilita - letím kdy chci, nevýhodou, že prostě nevíte jestli poletíte :)

Super,diky za zajimave info!

Honza Čermák

Mě na tomhle cestopisu přijde nejlepší fotka "Poslední phở před odletem ze SGN", kde se Michal (autor) snaží zakrýt své jméno, ale kód na boardibng pasu nechá viditelný :-D

M1KNYTL/MICHAL EKLQUXQ SGNCDGAF 0253 015Y022L0131 348>518

1 O BAF 2A05714436677250

N

• (upraveno 2020-01-26T18:08:04+01:00)

Dobrý postřeh!

Chtěl jsem spíš, aby tam moje jméno nesvítilo na první pohled, každopádně moje jméno se dá vygooglit i přes přezdívku (když si někdo dá tu práci), že někdo bude luštit barcode bych nečekal, ale jak je libo :)

Avatar uživatele Navaja
Navaja

Já jsem to přečetla jedním dechem, ač vůbec nejsem nadšenec do letadel, spíše bych vždy jela vlakem nebo na kole, tak jsem to měla jako zážitek před spaním. Teď čtu knihu Bez haléře kolem světa z roku 1921. To je úplný balzám na nervy. Jak se ten cestovatelský svět za 100 let ale změnil. Pište dál prosím, moc pěkně se to čte.

knyta

Tak to jsem rád, spíše je to psané pro ty, co už mají něco nalétáno a aktivně se o letadla zajímají, těší mě, že článek zaujal i neletce :)

• (upraveno 2020-01-26T10:14:04+01:00)

Super report, výborně napsáno, stylisticky na úrovni, díky moc za něj a doufám,že budeš přidávat další!

Avatar uživatele Michael Jonáš
Michael Jonáš

k tomuto se přidávám!!

knyta

Děkuji, určitě se pokusím zase něco sepsat, až někam poletím :)

Roadtrip Maroko aneb co se dá stihnout za 4 dny
Kateřina 2020-02-19T19:42:27+01:00 1 komentář
Maroko 2020

1400 km: Marrákeš, úžasný vodopád Uzúd, cesta skrze pohoří Atlasu, nevšední noc v poušti u Merzougy, parádní projížďka na velbloudech, soutěska Dades Gorges a ksar Ait Ben Haddou . Termín 9.-13.2.2020Tento trip do Maroka vznikl v podstatě náhodou. Jednoho listopadového dne jsem si trošku hrála s mým oblíbeným vyhledávačem levných letenek (Azair) a po krátkém hledání jsem…

Zimné víkendové Gruzínsko
cizy 2020-02-19T09:53:32+01:00 0 komentářů
Gruzie 2017

Zimné gruzínske repete. Opäť tri dni počas ktorých sme sa stihli previezť lanovkami v Chiature, okúpať sa v prírodnom termále v Borjomi a takmer sami si vychutnali slnkom zaliatu Vardziu. . 3.2.2017Pracovný týždeň je za nami a my sa vyberáme domov dobaliť posledné veci. Obaja máme cez víkend narodeniny, tak som ešte na jeseň vymyslel krátky výlet do Gruzínska, na ktorý sa mi podarilo…

5 věcí, které musíte vidět na ostrově NEGROS, provincie Oriental
Marcos San 2020-02-19T07:49:29+01:00 0 komentářů
Filipíny 2020

Pojďte se podívat na 5 ěcí, které byste měli vidět, pokud dorazíta na NEGROS, do provincie Oriental. . Rádi bychom se podělili o náš videocestopis o ostrově NEGROS, v provinční části Oriental. Mámě několik hezkých reakcí z našich minulých videí a tak věříme, že i tohle video se bude líbit. Pokud ano,…

Zopár hodín na okraji Kyjeva
tonic 2020-02-18T10:19:12+01:00 0 komentářů
Ukrajina 2020

Po kratšej prestávke prvý letecký výlet roku 2020 - ako inak ako do Kyjeva, kde som šiel aspoň na pár hodín preskúmať okrajové časti . Návrat z Moldavska začiatkom novembra minulého roku ukončil jednu etapu mojej “cestovateľskej kariéry”. O mesiac neskôr sa naša dvojčlenná rodina rozšírila o malé bebelo a domov som začal chodiť s…