3. Srí Lanka
  4. Naše faily ze Srí Lanky

Naše faily ze Srí Lanky

Pro spoustu lidí je Srí Lanka TOP destinace. No…
Cestopis z výpravy „Faily ze Srí Lanky“ z roku 2018 napsala Lenka Chlebusová

Zážitky pro tebe sepsala Lenka Chlebusová

03. 01. 2019, poslední aktualizace 2019-01-08T13:16:36+01:00

Lenka Chlebusová žije v České republice a procestovala 14 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 5 let, napsala pro tebe 7 cestopisů . Má své stránky https://www.instagram.com/czechgingerbread/.

Po přečtení názorů na cestování po SríLance přidám i já něco z našich zážitků .Jsme důchodci/66 let /a poznávání milujeme.V této nádherné a na skvělé místní lidi bohaté zemi jsme strávili minulé dva roky vždy téměř celý říjen.Poprvé jsme zkusili ze základny ve Weligamě cestovat vlaky , busy a kolech./přílet i odlet Matalla/.Loni jsme jsme letěli do Colomba a dali si osm pobytů v soukromí a přemistovali se vlaky a busy./Negombo-Kandy-,Nuwara Eliya-Ratnapura-Kalatura-Bentota-Weligama-MountLavinia a z Colomba přes Doha do Prahy/.Vlaky i busy jsme dávali v pohodě bez návalu.Při přemistování z Nuwary do Ratnapury jsme jeli busem a zažili v horách mezi čajovými plantážemi utrženou silnici ve svahu.Všichni vystoupili/my byli jediní turisté/ a šli jsme s bágly asi 3 km mezi plantážemi k dalšímu busu.Cesta se hodně protáhla.šofér byl profík,2x se mu pálilybrzdy,tak byly přestávky na jídlo .on si při jedné i stihl umýt půl autobusu.Krajina byla úžasná,stresy žádné,pohoda,čas gumový,betel to vždy jistil.Máme spousty dalších adrenalinových zážitků,které bychom u nás nezažili .Všude píšu deník.Náš koníček umí pochopit jen náruživý cestovatel.Naše heslo-cestování není o penězích,ale o odvaze.

My projížděli Srí Lanku v únoru. Vše bylo super. Vlakem z Colomba do Galle i potom horami. Na část cesty jsme si objednali řidiče s autem za 35 USD na den s ubytováním a snídaní, všude nás ochotně zavezl, počkal jakkoliv dlouho, dostali jsme se i tam, kam by nás ani nenapadlo, sehnal i nepálivé jídlo...ušetřili jsme spoustu času a bylo to super, všem doporučuji variantu s řidičem.

Psal jsem to i u podobného tvého postu. Prosím o upřesnění toho "řidiče s autem za 35 USD na den s ubytováním a snídaní". Zvlášť v sezóně před útoky to není možné.

Zřejmě to bylo myšleno na osobu při cestě ve dvou viz diskuze pod jiným cestopisem.

Hm. Asi jste nebyli v Indii. Tohle je hodně pohodové 😀

V Indii většinou seženeš sedadlo v klimatizovaném vlaku, pokud chceš. Aspoň já sehnal ve všech 3 případech jízdy vlakem nebo při mnoha jiných jízdách busem a sdíleným taxi (za 2 měsíce v Indii).

Pohodové bych to teda nenazýval, když jeli kvůli výhledům a ani neviděli z okna. Ti neustále procházející prodejci by mě taky štvali.

Lenka Chlebusová

Máš pravdu, nebyli a ani se tam moc nechystáme. Zjistili jsme, že nás tyto destinace vůbec nelákají. :)

my mame opacnou zkusenost. Byli jsme na zacatku sezony v rijnu a jeli ksme trasu Kandy-Ella. Mistenky jsme nesehnali tak jsme jeli jako mistnaci. A jeste k tomu v sobotu. Vlaz z Kandy jel precpanej az beda. Ale na kazde dalsi zastavce vzdycky nekdo vystoupil az nakonec v Nuwara Eliya vystoupili uplne skoro vsichni.

Nejlepsi je do vlaku se vubec necpat a pockat az se vsichni mistni usadi a nastoupit mezi poslednima a zustat u dveri. Tam si sednout na schody otevrit plechovku s pivem a kochat se cajovyma plantazema.

Říjen není začátek sezóny, ale nejnižší sezóna.

tonic

tiez sme planovali z Haputale do Elly, ale nezmestili sme sa do vlaku :))

inak vsetci travelhackeri davaju tuto trasu z Kandy do Elly , ale vlak z Elly dalej do Badully je prazdny. A trasa je rovnako krasna + prejdete cez Nine Arch bridge a "smycky" Demodare

Aďo

Sri Lanka - train episode. To je ako to uchopíš. My sme si to užili :D

Výborná hudba, zasmála jsem se, díky ! :D

Tomáš Cibulka

Asi nejlepší je jet mimo peak season. My jsme jeli začátkem prosince a ano, sice místenky byly vyprodané, ale klasická druhá třída poloprázdná :)

Tak nevím, je to psáno pro zasmání nebo jako varování? :-D

Lenka Chlebusová

Úplně nechci říkat, že je Srí Lanka špatná, ale my jsme měli tolik špatných zkušeností (hlavně s lidma) nebo takových těch "failů", že do teď nechápu ty, kteří tuto destinaci řadí mezi TOP destinace. :) Každopádně, teď už se tomu jen smějeme :D

Možná by to mohlo být tím, že ti, kteří Srí Lanku chválí, měli víc štěstí, uměli líp jednat s lidmi nebo dělali míň failů? ;-) Já třeba chválím Indii, i když má spoustu nástrah a o Indech si myslím svoje; kdybych se nechal odradit všemi negativními zkušenostmi a zapomněl na pozitiva, tak nadávám asi na spoustu zemí. :-D

A vůbec, kdy bude pokračování? Jeden železniční fail je trochu málo. :-)

Lenka Chlebusová

Když člověk navštíví více zemí, tak už začne srovnávat... No a zřejmě jsme srovnávali až moc nebo jsme jen prostě měli smůlu. Možná vypadají kluci trošku hrozivě, ale jsou hodní a nekonfliktní. :) Pokračování bude, jen si na to musím najít zase trošku času. Díky za zájem! :)

A v čem vlastně spočívá ten "fail" ? Že jste jeli přeplněným vlakem? Tak jste měli zážitek, ne?

Lenka Chlebusová

Takové to naše očekávání, jak to bude super. Jet sedm hodin v přeplněném vlaku, nemít si kam sednout, co 20 minut prochází nějaký "strejda" s košíkem jídla a žduchá do tebe aby vůbec uličkou prošel, ... Úplně se ty pocity přenést do psaní nedají. Ale byla to fakt pořádná katastrofa i když si za to můžem sami.... Být statická 7 hodin někde v přeplněném vlaku a nevidět pomalu ani z okýnka mi nepřijde úplně super zážitek, ale jak říkám, už se tomu jenom smějeme :)

Avatar uživatele david.micunek
david.micunek

Ahoj!

A co takhle mistenka?My jsme si ji v unoru 2018 koupili predem a naprosto v pohode.To,ze jsou vlaky plne,zejmena v sezone,pisou v kazdem cestopise.Do vozu s mistenkou nepousti pruvodci dalsi cestujici bez mistenky. Jizda vlakem Negombo- Colombp-Ella-Badulla-Kandy-Matale jeden z nejlepsich zazitku cesty po Sri Lance

Lenka Chlebusová

Ahoj Davide, souhlasím, píšou to skoro všude. My měli tu smůlu, že jsme cestovali v době oslav nového roku, takže sehnat místenku byl problém :) Nenapadlo nás, že najednou pojedou všichni všude :D Každopádně věřím, že to bylo fajn! :)

Avatar uživatele dawve
dawve

To není moc dobrá rada - místenky jsou vyprodané tak 14 dní dopředu (je na ně vyhrazen jeden vagon). Měli jsme přesně stejnou zkušenost na trase Kandy-Ella, a to jsme dne doporučení vyjížděli dvě stanice před Kandy, ale nepomohlo to.

Další cestopisy, které napsal Lenka Chlebusová

Stonehenge a historické město Bath
Lenka Chlebusová 2020-06-10T15:29:13+02:00 0 komentářů
Spojené Království 2019

Magická atmosféra u komplexu merinhitů, romatické město Bath, římské koupele a nejlepší Fish and chips.. Jakmile koupíme letenky do Londýna, s předstihem si kupujeme i jednodenní výlet na Stonehenge přes slevový server Groupon. Vychází na 40₤ a vzhledem k tomu, že máme zpáteční letenky od Ryanair za…

Svatba v Thajsku
Lenka Chlebusová 2020-01-17T16:26:02+01:00 0 komentářů
Thajsko 2017

Snadný návod, jak si zařídit svatební den v ráji za pár tisíc. A samozřejmě bez cestovky a svatební agentury.. Svatba v ThajskuNemožné? Finančně nedostupné? Ani náhodou! Pokud vás zajímá, jak si zařídit svatbu v zahraničí - konkrétně v Thajsku, jste na správném místě. Bez zbytečného povídání - jdem na to…

10 dní v Ománu
Lenka Chlebusová 2019-05-30T16:55:31+02:00 12 komentářů
Omán 2019

Pravá arábie v rozkvětu - to chceš! . Omán, oficiálním názvem Sultanát Omán je pravá arábie, která stojí za návštěvu. A pokud chcete zažít dovolenou bez davů turistů, neváhejte a jeďte co nejdřív :)1. den - LetímeTentokrát letíme s Fly…

Tour de Svařák, aneb prosincová procházka Berlínem
Lenka Chlebusová 2018-12-28T15:03:01+01:00 5 komentářů
Německo 2018

Co všechno jde stihnout za dva dny?. Blíží se Vánoce, cukroví pečou babičky, o jídlo se postarají naši a dárky nosí Ježíšek - kam teda opět vyrazíme? Muž musí do práce, ale kamarádka je slaměná vdova jako já.... Na víkend se tedy nabízí…