Naše faily ze Srí Lanky

Pro spoustu lidí je Srí Lanka TOP destinace. No…

Cestopis z roku 2018 napsala Lenka Chlebusová

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele
Zážitky pro tebe sepsala Lenka Chlebusová
Cestopis byl naposledy aktualizován 2019-01-08T14:16:36+01:00

Lenka Chlebusová procestovala 14 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 7 lety a napsala pro tebe 7 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

23 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jana
před 4 lety

Po přečtení názorů na cestování po SríLance přidám i já něco z našich zážitků .Jsme důchodci/66 let /a poznávání milujeme.V této nádherné a na skvělé místní lidi bohaté zemi jsme strávili minulé dva roky vždy téměř celý říjen.Poprvé jsme zkusili ze základny ve Weligamě cestovat vlaky , busy a kolech./přílet i odlet Matalla/.Loni jsme jsme letěli do Colomba a dali si osm pobytů v soukromí a přemistovali se vlaky a busy./Negombo-Kandy-,Nuwara Eliya-Ratnapura-Kalatura-Bentota-Weligama-MountLavinia a z Colomba přes Doha do Prahy/.Vlaky i busy jsme dávali v pohodě bez návalu.Při přemistování z Nuwary do Ratnapury jsme jeli busem a zažili v horách mezi čajovými plantážemi utrženou silnici ve svahu.Všichni vystoupili/my byli jediní turisté/ a šli jsme s bágly asi 3 km mezi plantážemi k dalšímu busu.Cesta se hodně protáhla.šofér byl profík,2x se mu pálilybrzdy,tak byly přestávky na jídlo .on si při jedné i stihl umýt půl autobusu.Krajina byla úžasná,stresy žádné,pohoda,čas gumový,betel to vždy jistil.Máme spousty dalších adrenalinových zážitků,které bychom u nás nezažili .Všude píšu deník.Náš koníček umí pochopit jen náruživý cestovatel.Naše heslo-cestování není o penězích,ale o odvaze.

Avatar uživatele
Vojta
před 4 lety

My projížděli Srí Lanku v únoru. Vše bylo super. Vlakem z Colomba do Galle i potom horami. Na část cesty jsme si objednali řidiče s autem za 35 USD na den s ubytováním a snídaní, všude nás ochotně zavezl, počkal jakkoliv dlouho, dostali jsme se i tam, kam by nás ani nenapadlo, sehnal i nepálivé jídlo...ušetřili jsme spoustu času a bylo to super, všem doporučuji variantu s řidičem.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Psal jsem to i u podobného tvého postu. Prosím o upřesnění toho "řidiče s autem za 35 USD na den s ubytováním a snídaní". Zvlášť v sezóně před útoky to není možné.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Zřejmě to bylo myšleno na osobu při cestě ve dvou viz diskuze pod jiným cestopisem.

Avatar uživatele
Millu
před 4 lety

Hm. Asi jste nebyli v Indii. Tohle je hodně pohodové 😀

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

V Indii většinou seženeš sedadlo v klimatizovaném vlaku, pokud chceš. Aspoň já sehnal ve všech 3 případech jízdy vlakem nebo při mnoha jiných jízdách busem a sdíleným taxi (za 2 měsíce v Indii).

Pohodové bych to teda nenazýval, když jeli kvůli výhledům a ani neviděli z okna. Ti neustále procházející prodejci by mě taky štvali.

Avatar uživatele
Lenka Chlebusová
před 4 lety

Máš pravdu, nebyli a ani se tam moc nechystáme. Zjistili jsme, že nás tyto destinace vůbec nelákají. :)

Avatar uživatele
Filip
před 4 lety

my mame opacnou zkusenost. Byli jsme na zacatku sezony v rijnu a jeli ksme trasu Kandy-Ella. Mistenky jsme nesehnali tak jsme jeli jako mistnaci. A jeste k tomu v sobotu. Vlaz z Kandy jel precpanej az beda. Ale na kazde dalsi zastavce vzdycky nekdo vystoupil az nakonec v Nuwara Eliya vystoupili uplne skoro vsichni.

Nejlepsi je do vlaku se vubec necpat a pockat az se vsichni mistni usadi a nastoupit mezi poslednima a zustat u dveri. Tam si sednout na schody otevrit plechovku s pivem a kochat se cajovyma plantazema.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Říjen není začátek sezóny, ale nejnižší sezóna.

Avatar uživatele
tonic
před 4 lety

tiez sme planovali z Haputale do Elly, ale nezmestili sme sa do vlaku :))

inak vsetci travelhackeri davaju tuto trasu z Kandy do Elly , ale vlak z Elly dalej do Badully je prazdny. A trasa je rovnako krasna + prejdete cez Nine Arch bridge a "smycky" Demodare

Avatar uživatele
Aďo
před 4 lety

Sri Lanka - train episode. To je ako to uchopíš. My sme si to užili :D

https://www.youtube.com/watch?v=qroZOojl7S4

Avatar uživatele
Lenka Chlebusová
před 4 lety

Výborná hudba, zasmála jsem se, díky ! :D

Avatar uživatele
Tomáš Cibulka
před 4 lety

Asi nejlepší je jet mimo peak season. My jsme jeli začátkem prosince a ano, sice místenky byly vyprodané, ale klasická druhá třída poloprázdná :)

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Tak nevím, je to psáno pro zasmání nebo jako varování? :-D

Avatar uživatele
Lenka Chlebusová
před 4 lety

Úplně nechci říkat, že je Srí Lanka špatná, ale my jsme měli tolik špatných zkušeností (hlavně s lidma) nebo takových těch "failů", že do teď nechápu ty, kteří tuto destinaci řadí mezi TOP destinace. :) Každopádně, teď už se tomu jen smějeme :D

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Možná by to mohlo být tím, že ti, kteří Srí Lanku chválí, měli víc štěstí, uměli líp jednat s lidmi nebo dělali míň failů? ;-) Já třeba chválím Indii, i když má spoustu nástrah a o Indech si myslím svoje; kdybych se nechal odradit všemi negativními zkušenostmi a zapomněl na pozitiva, tak nadávám asi na spoustu zemí. :-D

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

A vůbec, kdy bude pokračování? Jeden železniční fail je trochu málo. :-)

Avatar uživatele
Lenka Chlebusová
před 4 lety

Když člověk navštíví více zemí, tak už začne srovnávat... No a zřejmě jsme srovnávali až moc nebo jsme jen prostě měli smůlu. Možná vypadají kluci trošku hrozivě, ale jsou hodní a nekonfliktní. :) Pokračování bude, jen si na to musím najít zase trošku času. Díky za zájem! :)

Avatar uživatele
mirjur
před 4 lety

A v čem vlastně spočívá ten "fail" ? Že jste jeli přeplněným vlakem? Tak jste měli zážitek, ne?

Avatar uživatele
Lenka Chlebusová
před 4 lety

Takové to naše očekávání, jak to bude super. Jet sedm hodin v přeplněném vlaku, nemít si kam sednout, co 20 minut prochází nějaký "strejda" s košíkem jídla a žduchá do tebe aby vůbec uličkou prošel, ... Úplně se ty pocity přenést do psaní nedají. Ale byla to fakt pořádná katastrofa i když si za to můžem sami.... Být statická 7 hodin někde v přeplněném vlaku a nevidět pomalu ani z okýnka mi nepřijde úplně super zážitek, ale jak říkám, už se tomu jenom smějeme :)

Avatar uživatele david SU
david SU
před 4 lety

Ahoj!

A co takhle mistenka?My jsme si ji v unoru 2018 koupili predem a naprosto v pohode.To,ze jsou vlaky plne,zejmena v sezone,pisou v kazdem cestopise.Do vozu s mistenkou nepousti pruvodci dalsi cestujici bez mistenky. Jizda vlakem Negombo- Colombp-Ella-Badulla-Kandy-Matale jeden z nejlepsich zazitku cesty po Sri Lance

Avatar uživatele
Lenka Chlebusová
před 4 lety

Ahoj Davide, souhlasím, píšou to skoro všude. My měli tu smůlu, že jsme cestovali v době oslav nového roku, takže sehnat místenku byl problém :) Nenapadlo nás, že najednou pojedou všichni všude :D Každopádně věřím, že to bylo fajn! :)

Avatar uživatele dawve
dawve
před 4 lety

To není moc dobrá rada - místenky jsou vyprodané tak 14 dní dopředu (je na ně vyhrazen jeden vagon). Měli jsme přesně stejnou zkušenost na trase Kandy-Ella, a to jsme dne doporučení vyjížděli dvě stanice před Kandy, ale nepomohlo to.