3. Nejen za orangutany na Borneo

Nejen za orangutany na Borneo

Vyprávění o tom, jak jsme využili zavedení nové linky nízkonákladovky Scoot z Berlína do Singapuru a podívali se do malajské části Bornea.
Cestopis z roku 2018 napsala Vercavlcek

Zážitky pro tebe sepsala Vercavlcek

29. 02. 2020, poslední aktualizace 2021-03-23T15:05:48+01:00

Vercavlcek žije v České republice a procestovala 31 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsala pro tebe 4 cestopisy .

Miki

to je síla :D

Vercavlcek

Díky za postřehy a komentáře. Poplatek za ubytování v té době opravdu musel být novinka, protože jinde v Malajsii jsme ho neplatili ani v soukromých pokojích.

Omylem koupená soukromá loď do Baka nás vyšla na 80 MYR zpáteční pro oba.

Jinde v Malajsii jste byli v soukromých pokojích asi při předchozí cestě. V tomto cestopise o nich nepíšeš. Jinak jsou i vyjímky pro ubytovatele s max. 4 pokoji a další.

Takovy cestopis snad radej ani ne..

80 rm jste platili protoze jste si vzali private boat, vs share boat do Bako.Rozdil v cene 400 procent.

Doprava je jinak mozna od sikhskyho chramu v Kuchingu busem az k stolecku kde prodavaj listky za par RM.

Cesta pozemni do Bako vede, ale utajena a je to dobře..

Bus z letiste do Kuchingu jede hodne pozde vecer a dokonce zadara, pokud to neni v noci tak ok, zaplatite par šupů ale musite jit cca kilometr a pul od letiste.

A takovych golu tam mate fakt trosku povicero na muj vkus.Mimochodem Bako je zajimavy ale Santubong a mokriny pod nim je mnohem lepsi volba, east-west trasa, po zdolani zname trasy na vrchol.

Windy cave prochazi rekonstrukci, fairy cave taky..

• (upraveno 2020-03-01T14:36:39+01:00)

Patriku, takový komentář snad raději ani ne (abych použil tvá slova). Přečtení cestopisu s upozorněním na vlastní chybu má svůj přínos. Ta chyba nebyla zas tak velká, jak píšeš. Zpáteční lístek na sdílenou loď do NP Bako je za 40 MYR pro cizince (aspoň dle wikitravel.org s aktualizací v roce 2018, nemapatuju si, kolik jsem platil) a oni zaplatili 80 MYR za zpáteční (asi za jednoho). O busu do Bako jsem už psal.

Komu by se chtělo pozdě večer mimo město hledat 1,5 km vzdálený bus, o kterém se asi ani nedá dohledat na netu podrobnější info? A ještě když měli jet lag po příletu do Asie. Zvlášť když Grab vyjde velmi levně.

Jestli máš nějaký smysluplný návrh, dle kterého by se čtenáři cestopisu mohli poučit na svou cestu, tak ho napiš, ale dosud jsi žádný nenapsal (snad kromě Santubongu, ale bez upřesnění, proč je to lepší). Ani jiné "góly", o kterých ještě nebyla řeč, jsi nezmínil. Pokud teda nemyslíš to, že stejně jako drtivá většina lidí včetně mě neví, že se dá do NP Bako dostat někudy přes džungli. Nakonec logické je, že nějaká stezka musí existovat, ale těžko si někdo bude najímat místního průvodce s mačetou, když se tam dostane snadno a levně na lodi s výhledy.

Jeskyně v roce 2018 v rekonstrukci nebyly. Pro ty, kteří plánují Kuching, kopíruju info z webu: " We are pleased to announce the redevelopment project kickoff for both Wind Cave and Fairy Cave Nature Reserve effective 18th March 2019 until 18th July 2020."

• (upraveno 2020-03-01T00:27:34+01:00)

Pěkný cestopis. Ten poplatek za pokoj pro zahraniční turisty byl v té době zrovna čerstvě zavedený a neplatil pro dormitory (byly i další vyjímky). Pokud jste spali v hostelu v KK ve vlastním pokoji, bylo to účtováno v pořádku (a zálohy jsou ve světě běžné). Pokud v dormitory, natáhli vás, ale nevím, jestli už bylo tehdy jasné, že to v dormitory neplatí. Ale zase jste se trefili do pár měsíců, kdy byla v Malajsii dočasně daň na zboží a služby nulová a ceny často opravdu šly o tu daň níž. Já byl v Sarawaku koncem července 2018.

K lodi do NP Bako je lepší jet busem (kromě vaší jízdy v dešti a uklouznutí stál skútr zbytečně nevyužitý na parkovišti). Z letiště do Kuchingu bus tehdy nejezdil (nevím jak dnes). Muselo by se ujít kus cesty. Grab ale byl levný.

V te Malaysii je opravdu poplatek 10 MYR za pokoj a noc. Vybira se na hotelech....

Českou Třebovou cestou necestou
Avatar uživatele cikarijo
cikarijo 2021-07-26T20:12:00+02:00 2 komentáře

Konečně! Tak a je to tady, konečně padl zákaz cestování pouze v okresu a my zase můžeme i za "hranice".:)Toho se musí ihned řádně využít, takže po kratším plánování je rozhodnuto, že se podíváme…

Sardinie, asi jednou stačilo
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky 2021-07-26T15:24:38+02:00 3 komentáře

pohled nepravého. Už na začátku musím napsat, že můj pohled je hodně poznamenaný tím, že to není úplně můj šálek vysněné dovolené, ale to neznamená, že jsem tam jet nechtěl a že toho lituju. Celé to vzniklo v podstatě…

Carretera Austral - cesta do pravěku.
Zbyněk Milfait 2021-07-25T18:43:32+02:00 0 komentářů
Chile 2019

Tato legendární chilská silnice vás na svých 1247 km mnohokrát zavede do míst jak vystřižených z obrazů Zdeňka Buriana. Jen ten dynosaurus ne a ne se ukázat.. Začátek této jedné z kultovních amerických silnic je ve městě Puerto Monnt, kde navazuje na panamerickou dálnici. Do města se dostanete mnoha způsoby, nejrychleji letecky nebo busem častými spoji ze…

Dva hobitci v Rakousku
Barča 2021-07-22T13:11:17+02:00 2 komentáře
Rakousko 2021

Aneb když plánujete prodloužený low cost víkend a skončí to "trochu dražším" týdnem. Tentokrát jsme se na naši další dovolenou vydali s kamarády. Oproti nám (aby to ladilo s názvem) s Gandalfy :-). Termín: 1.7-8.7.2021Kolik nás to celé stálo?Původně jsme plánovali jen prodloužený víkend. Max do 10 tisíc. Je to naše letos už třetí dovolená a chtěli jsme tedy už trochu škudlit, jelikož nemáme…