2. Podzimní výlet 2021 na Maltu

Podzimní výlet 2021 na Maltu

Zpáteční letenka od Wizz byla za 480,- Kč z Vídně. Nebylo co řešit, prodlouženej víkend na Maltě.
Cestopis z roku 2021 napsal Jaromír Volavý

Zážitky pro tebe sepsal Jaromír Volavý

12. 11. 2021, poslední aktualizace 2021-11-27T18:15:14+01:00

Jaromír Volavý a procestoval 55 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 21 cestopisů .

Avatar uživatele kristyna.kneblova
kristyna.kneblova

Díky za stručný, výstižný a inspirativní cestopis! :-) Letíme na Maltu v pondělí, tak se dovolím pro jistotu zeptat, zda jste si vystačil s tím jejich formulářem, do kterého se mj. nahrává i očkovací certifikát? Předem díky za odpověď! :

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Stručný informativní cestopis a krásné fotky. Jenom se zeptám - v neděli jste to všechno stihli autobusem? Jestli ano, tak palec nahoru ta výborné plánování.

Jaromír Volavý

V tu neděli jsme to zvládli na pohodu, vždyť to byli jen dvě místa a autobusy podle té aplikace jely poměrně v návaznosti.

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Díky!

CESTUJI za KAČKU
  • (upraveno 2021-11-13T23:46:37+01:00)

Z tebe by jsme si, Jaromíre, měli vzít všichni příklad!!!

Na Maltu se teď dívám díky povinému kOČKOVÁNÍ dost skepticky, ale díky tvému cestopisu jsem zase zavzpomínala jen na to hezké. Snad se zase svět stabilizuje - přestane být jen černobílý a začne zase svítit jako duha a i já si zase na Maltu zajedu na skleničku vína na Pepkovu farmu!

Kam to bude dál?

Možná ty by sis z něj měla vzít příklad, ne? Jarda je očkovanej, kupoval si lístky na autobusy i na trajekt.

CESTUJI za KAČKU

Děkuji za radu, vím, žeto se mnou myslíš dobře, nicméně já nejsem ohrožené skupina ;) Věřím, že i na Maltě zase přijde doba, kdy si budeš moct koupit lístek na trajekt nebo do autobusu a bude ti k tomu stačit jen chuť použít tento dopravní prostředek a peníze na lístek :)

To nevíš, dokud to nedostaneš.

Byl jsem na Maltě v říjnu, hlavně na potápěni, a bylo to super.

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Nechci se poustet do diskusi na tema Covid a ockovani (na to mame Mikire a jeho ockovaci bratrstvo), ale obavam se, vzhledem k poslednimu vyvoji, ze bez ockovani se stejne nikdo do letadla na dlouho dobu nepodiva..

Malta je asi jedine misto na svete, co si vzpominam, kde jsem jel linkovym autobusem (maj to fakt dobre zmaknuty) - jeste jsem kdysi ve 3 rano cekal v Camdenu v Londyne na autobus, ale po tom, co neprijel asi 3ti co mel jet, sem se s nejakou cernou partickou slozil na taxik do centra :)))

• (upraveno 2021-11-12T22:22:57+01:00)

I my jsme letěli stejnými lety a bydleli ve Sliemě :-). Malta super. Malým bonusem navíc byly při letu zpět díky dobré viditelnosti krásné výhledy na ostrov Vulcano s jeho sopkou.

Avatar uživatele Reni85
Reni85

Boli sme na Malte v rovnaky termin. Pamatam si Vas z lietadla 👍

Martin Vícha

Super. To mi připomnělo, že se musím zase na Maltu vydat. Minimálně do Ta' Kris na králíka 😁.

Další cestopisy, které napsal Jaromír Volavý

Tremola a další kopce 2021
Jaromír Volavý 2021-11-30T15:20:45+01:00 4 komentáře

V loňském roce proběhl úspěšný výlet na Rakouské a Italské kopce. Letošní výlet přibylo ještě Švýcarsko. Bylo, nebylo, za devatero horami a devatero řekami, nacházel se ten pověstný a pro cyklisty kultovní kopec s trasou jménemTremola. Po loňském úspěšném týdenním cyklotripu Grossglockner, Sella Ronda,…

Do Portugalska se jezdí na dobré víno a za surfingem
Jaromír Volavý 2020-11-02T00:11:09+01:00 2 komentáře

Krátká návštěva města Porto a jeho okolí, spojená s degustací Portských vín a gurmánských specialit, okořeněná podzimním surfingem ve vlnách Atlantiku..  Jako každým rokem i letos se blíží období podzimních plískanic a co více, přišla druhá vlna Covid 19. Nešťastný rok 2020 s pomalu blíží ke konci a abstinenční příznaky chronických cestovatelů…

Grossglockner , SellaRonda, Passo dello Stelvio
Jaromír Volavý 2020-10-14T23:15:17+02:00 3 komentáře
Evropa 2020

Vyšlápnout si na kole tyto tři destinace v průběhu jednoho týdne je velkou výzvou pro čerstvé důchodce. Pomalu člověk zraje do věku, kdy již nemá možnost volby. Když neudělá velké věci hned, tak už je neudělá nikdy.Myšlenka této brutální cyklistické vyjížďky do alpských kopců mě napadla ve vlaku…

Cesta k moři s větrem v zádech
Jaromír Volavý 2020-10-11T17:28:50+02:00 8 komentářů

Na kole k Jadranu za 3 dny v době Covidu. Začátek roku 2020 se navždy zapsal do historie lidstva. Život se však nezastavil a je třeba pokračovat dál. Všechny připravované ambiciozní plány cestovatelů se postupně rozplynuly a zakoupené…