Přes Thajsko do Malajsie 1.část - thajské ostrovy

Náš první asijský #tripSbatůžkem skrze 2 dechberoucí státy a 8 časových pásem.

Cestopis z roku 2018 napsala v.chriss

Zážitky pro tebe sepsala v.chriss
Cestopis byl naposledy aktualizován 2019-07-10T07:31:55+02:00

v.chriss procestovala 16 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 4 lety a napsala pro tebe 2 úžasné cestopisy.

Jakub Vonšovský

Já byl při čtení spokojen. Díky :-)

Avatar uživatele spickova.lucy
spickova.lucy

Já v cestopisech tohoto typu hledám hlavně dojmy z konkrétního místa, ráda se podívám na fotky, kolik tam bylo lidí atd., takže za mě v pohodě. Na naší první cestě do Asie jsme jeli trasu Ko Lanta - Ko Lipe - Langkawi. Jsem strašně ráda, že jsme zařadili Ko Lipe, ta voda tam byla prostě neskutečná, a to jinde na netu to lidi hanili, jak je to přeturizované apod. No, byli jsme tam o Vánocích a na onom výběžku jsme byli přes den v podstatě sami.

v.chriss

Děkuji za přečtení cestopisu a komentář :)

Ko Lipe je prostě úžasný a sami na onom výběžku, no to je nádhera!

Gabe

Samotný cestopis je fajn, jen to označení "velká cestovatelka" mi sem úplně nesedí..

Avatar uživatele Levon Ter-Ghazaryan
Levon Ter-Ghazaryan

Díky moc za přínosný příspěvek.

Levon Ter-Ghazaryan

Petr Soukup

Nač ta přísnost :)

Neberte autorce nadšení do psaní. Kdo chce, tak si praktické relevantnější informace poskládá z několika různých zdrojů .

Sue Ellen Ewing

Nadšení se meze nekladou, mně to připomnělo moji první Asii, kdy jsem sice měla jen příruční zavazadlo, ale v něm spoustu zbytečností. Krosna je úplně mimo mé chápání a to omotávání igelitem - to ani nejde komentovat.

Dnes se dokážu na 3 týdny sbalit do 4 kg, nic víc tam člověk vlastně nepotřebuje.

A doprava je tam ideální skútry - je to velmi levné a máš svobodu pohybu.

Milan

Přečetl jsem cestopis celý. Autorka na mě dělá sympatický dojem, líbí se mi text bez pravopisných chyb a překlepů.

Co se informační hodnoty týče, je cestopis k ničemu, ostatním čtenářům naopak doporučuji, aby se jím rozhodně neřídili. Je vidět, že autorka ani její partner nemají s cestováním žádné zkušenosti, a to s cestováním celkově, nejen do Thajska.

- Koupit si tři čtvrtě roku dopředu letenky do Thajska mimo hlavní sezónu za 15 tisíc, s čekáním přes noc na letišti, těžko si představit méně výhodnou nabídku.

- Proč jet z letiště do Kamala Beach, tam jenom přespat a druhý den ráno se přesouvat na Rawai, místo aby člověk jel z letiště rovnou na Rawai a ušetřil tak spoustu času, který může strávit třeba na pláži?

- "Taxi nás odváží přímo před imigrační. Kde nám po krátkém čekání ve frontě přidělili víza" nechápu o jakých vízech je řeč, Thajsko i Malajsie jsou pro Čechy země bez vízové povinnosti.

- "přesun je jasný a to pomocí typické thajské Long Tail. Pro citlivé žaludky nic příjemného, tísnilo se nás tam dost a každou chvílí to hrozilo překlopením. " Proč to drama? Vždyť ferry kotví nějakých sto metrů od břehu a cesta člunem trvá sotva tři minuty.

atd....

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Tak tak. Je to pěkně napsaný cestopis vhodný pro naprosté začátečníky, kteří nehledí na korunu :-)

Jinak snad bych jen podotkl, že téměř v každé chatce v Asii něco běhá v noci po střeše nebo aspon gekoni po stropě. Pokud nelezou švábi po zemi v počtu větším než malém, opice po střeše ve stejném počtu, je to v pohodě a určitě bych kvůli tomu neměnil chatku. Ten výhled z ní je k nezaplacení.

Informacni hodnotu ma, i kdyz nektere veci neni dobre nasledovat (a par pravopisnych chyb a preklepu tam je, ale malo a taky chvalim styl). Trochu ironicky ale zminim, ze me pobavila tato veta:

" Ostrov Phuket, výchozí bod téměř většiny cestovatelů, kteří dále pokračují na dobrodružnou cestu skrz thajské ostrovy."

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Tak takových "zářezů" je tam podstatně víc, ale to nemá smysl komentovat :-) To pramení z nezkušenosti.

Jj, interpunkce a shoda podmětu s přísudkem zřejmě není silnou stránkou Kristý, ale budiž jí odpuštěno. :-) Číst se to dá.