Rím pre milovníkov dobrého jedla

cestujete radi? a vyhľadávate na svojich cestách dobré jedlo? tak cestujte s nami :)

Cestopis z roku 2022 napsal cubonovak

Zážitky pro tebe sepsal(a) cubonovak
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-11-02T14:31:48+01:00

cubonovak procestoval(a) 21 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal(a) před 5 měsíci a napsal(a) pro tebe 2 úžasné cestopisy.

Avatar uživatele Dan _S
Dan _S

Byl bych opatrný k tipům na restaurace z TripAdvisoru. Píšou tam skoro výhradně cizinci a podle toho ty tipy vypadají. Vezměte si nějaké místo, které znáte a hned to uvidíte. Viz. například Praha:
1. místo - indická
2. místo - indická
3. místo - japonská
4. místo - indická
5. místo - indická

Stejně tak Fork hodně jede slevové akce a většinou restaurace, které jsou dobré, lákat na slevu nepotřebují.

Tipy z michelinského seznamu jsou super, pokud chcete dobrý poměr cena/výkon, hledejte ty s označením Bib.

cubonovak

to máte pravdu, já prolézám na tripadvisoru první 50tku; často googlim i místní průvodce, a i přesto se nám stalo párkrát, že jsme se spálili. a stejně tak i přes michelina :(

100lidí, 100 chutí - znáte to.

k tomu michelinovi - mají appku, kde máte rovnou cenový odhad, u některých možnost online rezervace.

kromě Bib jsou podle mě k navštívení hodné i všechny ostatní; ty cenové hladiny jsou různé - i Bib může být dražší než 1*michelin :)

Piratice

Nejsem sice gurmán, přesto věřím že by se mi mohlo povést něco z tipů využít. Vlastně budu v Římě v první polovině dubna a to by mohlo klapnout. Baví mně tipy pro seniory, oni přece mají některé věci "jinak" :-))

cubonovak

pravda - můj táta všude hledá gulášovku, takže vzít do na degustačku do michelinky by mu spíš ublížilo, než ho potěšilo. :) užijte Řím a dejte vědět, zda se vám někde povedlo se dobře najíst :)

Avatar uživatele aldadol
aldadol

Díky za tipy. Až budu v Římě, tak určitě využiji.

děkuji moc :)

C -19

Pěkné čtení!

děkuju Vám

Avatar uživatele paolo.u
paolo.u

U Vatikánu excelentní restaurace s pizzerkou Goose, dardy místních večer nával ale co jsem koukal i okolo co vařili fakt topovka a ceny v klidu.

Vedle je Mox caffe, taky úžasné ale s kávou těžko uděláte někde chybu, je to národní sport...

cubonovak

Presne tak, v Taliansku aj stvorka restika spravi kavu lepsiu ako michelinka u nas 💁 dakujem za tip :)