Sangihe & Siau Islands

to jsou ostrovy, kde se doslova zastavil čas a kde západní turista je vzácným úkazem
Avatar uživatele pavlina.minibull
Cestopis z výpravy „Sangihe“ z roku 2018 napsala pavlina.minibull

15.10.2018 - 6.11.2018

Během naší cesty vystřídáme spoustu letadel a doufáme, že i krosny s námi doputují až do cíle !

• Praha - Frankfurt ( 1 noc přenocování)
  • Frankfurt - Muscat
  • Muscat - Kuala Lumpur
  • Kuala Lumpur - Jakarta
  • Jakarta - Manado
  • Manado - Tahuna ( cíl: Sangihe)
  • Tahuna - Manado
  • Manado - Denpasar ( ehm 3 nutné dny nákupů v Ubudu a "novomanželský pobyt" :-D)
  • Denpasar - Kuala Lumpur
  • Kuala Lumpur - Muscat
  • Muscat - Frankfurt
  • Frankfurt - Hradečná ( cesta vlakem a zkouška, zda-li je 12 minutový přestup v Norimberku pro neznalce místního nádraží reálný :-) )

1.10.2014

Krásných 13 dnů do odletu. Dnešní už se nepočítá. Ten už začal :-) Na baráčku se dokončují nejnutnější opatření k tomu, aby tým A ( tj. školkový a pubertální věk - Shadow, Paw a Gabrielek) nepořádali výlety po naší vesnici a netrápili tím taťku, který bude tým A ochotně hlídat. Tímto mu dopředu děkujeme za nesmírnou trpělivost, kterou na tyhle 3 paka bude potřebovat. Myslím, že postačí první zalévaní hadicí a pochopí :-D

Tým B ( tj. důchodový věk - Kačenka a Cookie) se stěhují na hlídání k mamince a věřím, že i ony si klid od puberťáků užijí po svém.

Vzhledem k událostem na Sulawesi v posledních dnech jsme museli malinko čelit víkendovému nátlaku rodičů, zda-li opravdu musíme cestovat na ostrovy patřící k severní části Sluawes. Odpověď byla, ale jasná předem: ANO!

Po 3 letech bez krosen na zádech a roce a půl makání v kuse na našem milovaném domku potřebujeme vypadnout od všech a všeho ....... i od toho našeho snu o domě v přírodě.

Nemůžeme se dočkat dokonale zelené přírody Indonesie, kdy zelená je sakra zelená, jiné mentality lidí, času a života, kde se nespěchá. Sprchy z vodopádu, majestátních sopek, neuvěřitelných západů slunce a pláží, kde nepotkáte turistu. Tahle věta by mohla být ještě hodně dlouhá. Je toho tolik na co se těšíme a věřím, že si užijeme každou minutu naší cesty. I těch pár "kopanců a trablí", které k takovému stylu cestování prostě patří.

Avatar uživatele pavlina.minibull

Zážitky pro tebe sepsala pavlina.minibull

26. 09. 2018, poslední aktualizace 2018-10-01T08:31:46+02:00

pavlina.minibull Na Cestujlevne je už 6 měsíců, napsala pro tebe 1 cestopis .

1 komentář

Ondra Machart

Ahoj, to vypadá na pěkně náročnou cestu :D

Nechtěla bys ta místa hodit do mapy, abychom si líp představili, kolik toho procestujete? A třeba se víc rozepsat o tom, co v kterém místě plánujete dělat a vidět, na co se nejvíc těšíte...

Jsme zvědaví, napiš toho víc! :)

Přes Thajsko do Malajsie 1.část - thajské ostrovy
v.chriss 2019-03-24T07:06:21+01:00 0 komentářů
Asie 2018

Náš první asijský #tripSbatůžkem skrze 2 dechberoucí státy a 8 časových pásem.

Hurá do Asie! aneb poprvé bez cestovky
Avatar uživatele Bernhard Tengler
Bernhard Tengler 2019-03-23T12:29:09+01:00 0 komentářů
Thajsko 2019

Rozhodl jsem se společně s bráchou a taťkou vyrazit do Thajska na vlastní pěst, neboť už jsme byli znuděni každoročními předraženými zájezdy s cestovkou. Tak se pojď ponořit do našeho příběhu!

Vodácké toulky aneb na Barakách po Albánii
Avatar uživatele Radek Junga
Radek Junga 2019-03-23T09:01:50+01:00 0 komentářů
Evropa 2017

Je den „D“, když parta osmi vodáckých kamarádů vyráží do Makedonie a Albánie splout řeky Radika, Černý Drin, Shkumbini, Osum a Valbona, ale i vystoupat na horu Golem Korab.

Miláno a Benátky
Matúš Bartko 2019-03-22T11:28:51+01:00 2 komentáře