2. SANTORINI POTŘETÍ za KAČKU

SANTORINI POTŘETÍ za KAČKU

Tyrkysové moře,černá kaldera obsypaná bílými domky jak vánoční stromek těmi nejkrásnějšími ozdobami,víno ze sopečné půdy sladké jak med a VINOBRANÍ k tomu všemu!Modrobíla dokonalost. Prostě Santorini♥
Cestopis z roku 2020 napsala CESTUJI za KAČKU

Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU

20. 08. 2020, poslední aktualizace 2020-08-27T12:07:27+02:00

CESTUJI za KAČKU a procestovala 37 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsala pro tebe 68 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Přečtěte si a také kontaktujte Dr. Sunny, pokud potřebujete silné kouzlo lásky k vyřešení vašeho narušeného vztahu.

Když jsem byla v šestém měsíci těhotenství se svým druhým dítětem, rozvedla jsem se s manželem. Od doby, kdy bylo počato naše první dítě, jsme se hádali a hádali nepřetržitě, ona už nemilovala žádnou lásku ani důvěru od něj, takže se se mnou rozvedl. A při všech těchto pokusech jsem se snažil získat všechny různé prostředky, jak ho získat zpět, také jsem vyzkoušel několik různých magických kol v mé zemi bydliště, ale žádný z nich mi Toma nemohl přivést zpět. Byl to jen doktor Sunny, který zaručil naléhavé seslání kouzel na 48 hodin a ujistil mě, že můj manžel bude znovu se mnou. Píšu vám, abych vám poděkoval a děkuji vám za dodržení vašich slibů a za použití vaší nadané a velké síly, abyste ho přivedli zpět domů. Byl jsem nadšený, když jsem věděl, že se specializujete na slučování Milenců. Děkuji vám, pane, že jste mi pomohl v nejhorších dobách mého života, že jsem byl tak velkým kouzelníkem a že mi dal kouzlo lásky, které mi přineslo tolik radosti z mého manželství. Můj manžel je zpět a slibuji, že mě už nikdy neopustí. Pokud pochybujete o jeho schopnostech, věřte mi. Měl bys mít šanci. Vyplácí se způsoby, které jste si ani nedokázali představit. Pokud jste právě teď silnější a potřebujete silné a naléhavé kouzlo lásky, abyste přivedli zpět své laskavé kontaktování Dr. Sunny, právě teď je jedinou odpovědí na obnovení vašeho rozbitého vztahu nebo manželství. drsunnydsolution1@gmail.com nebo Whatsapp ho na +2348082943805. Děkuji.

Mıchal

Kačko, dočteno! Můžeš psát 😂 Moje Santorini, teda jestli mě tam vůbec pustí, bude totální punk, jak na to koukám. Přes skútr nebo kolo nejede vlak 😁 Už si píšu do kalendáře poznámku, že musím vyslat elektronického poštovního holuba autobusové společnosti na Santorini 🤣

Mıchal

Víkend za námi a už vyhlížím, zda se objeví další cestopis. Ale přiznám se, že jsem ještě nezdolal ani tento a bojím se, že se dostanu do skluzu... 😂

:D :D Michale, jsme mrtvá takhle po ránu :D

No hele, buď v klidu, já na cestopis z polského karibiku ještě ani nehrábla, v pátek odlítám a nemám ani kostru další cesty... Jinými slovy - možná to pro tentokrát vypustím a ty budeš moct v klidu bez restů a výčitek dočíst řecký ráj :D

Mıchal

Neboj, to dáš :-D Byla by škoda nezvěčnit polský Karibik. Obzvlášť, pokud jsi dala víc jak klasické kombo trojměstí a Helu ;) Čekal jsem, že to dočtu v Římě a byl jsem úplně KO z toho vedra.

Možná mi ta malá potvora udělá víc času, než bych chtěl. Už s obavami vyhlížím příští týden s letem Vídeň-Kréta. Drby udávají, že nás Rakousko na semaforu chce polít rajčatovým protlakem...

Jinak si stáhni PDF průvodce a itinerář dělej až v letadle 3:) Super na to je DK Eyewitness Europe. Nezabíhá moc do detailu a zároveň tam najdeš to nejzajímavější pro celou západní Evropu ;)

S tím Rakouskem nestraš! Který den to Rakušáci vyhlašují? Snad by se to netýkalo tranzitu z Vídně do ČR...

CESTUJI za KAČKU

Přesně tak! Nestraš s Rakouskem, když mám z Vídně všechny letenky do konce roku!! :D

Jinak s Polskem asi zklamu, nestihla jsem ani to, co zmiňuješ ty :D

Joa a mimochodem - první den po příletu, když jsem začala googlit Hel, ke mě připutoval odkaz na tvůj cestopis :D Svět je malej no ;)

Řím dobrej?

Mıchal

Včera s ním strašili i na ČT1... :D Taky mám hezkou řádku letenek z Vídně. Avšak, kdyby nemohl být tranzit do ČR Regiojetem nebo Flixbusem z centra, tak ty kredity za letenky snad radši odepíšu. Gepard do Brna by stál víc jak samotná letenka :D Avšak na září mám i jednu z Prahy - do Bari :-D

Řím až na to vedro fajn. A k tomu ty roušky po 18:00 :D Řím, Tivoli, Lido di Ostia...

Máš pravdu, Gepard zdražil - nemá na ty noční časy konkurenci. Taky mám hromadu letenek z Vídně a radši bych jel s Regiojetem z centra o půlnoci, ale to by musel jet, že...

Ohledně zákazu volného vstupu do Rakouska pro Čechy jsem to myslel obecně - 1. aby nezakázali tranzit do ČR obecně, ať už přímo z letiště nebo přes hlavák a hlavně aby mě pustili už do letadla směr Vídeň. 😊

Gepard mě taky vždycky stojí víc než letenka, ale já necestuju jen kvůli levným letenkám, ale že chci i něco vidět, takže by mě každá naplánovaná, ale nenavštívená destinace mrzela.

Mıchal

Tomu rozumím. Taky jde o tu délku a jak moc se tam těšíš. Gepardem se svezu, pokud to bude nezbytně nutné a např. v době, kdy budu pryč, změní pravidla. Ale platit tři nebo čtyři kila k odvezení před nádraží hrůzy (a ještě třeba v noci) a přestupovat tam na další spoj, děkuji nechci, poletím jindy 😂

Když připočtete 120 Kč za jízdenku do centra, tak jste skoro na ceně gepardu, a nemusíte se nikam štrachat. Jo, je to dražší než letenka, ale suma sumárum pořád dobrá cena.

Mıchal

No, jenže někdo nekončí v Brně a přestup u Grandu je fakt chuťovka nejen v noci ;) Radši počkám na přestup ve Vídni jak v Brně #sorryjako 😂

CESTUJI za KAČKU

Souhlasím, že je gepard drahej. Na druhou stranu - když se použije jen vyjímečně u pozdních nočních příletů do Vídně, kdy jiná cesta ani není - pak díky za něj! Já ho vyzkouším v pondělí. Ostatně díky Joxovi. A vlastně - i s ním v jednom autě, jak jsme zjistili :D Ale jinak preferuji Flix. Cena a výkon 1A. Pokud jede víc osob, což mě čeká v půlce září, pak je super autop s parkováním grátis ve Schvechatu. Prostě - pokaždý podle situace - časů lete a počtu lidí. Každopádně - vždycky raději drahej gepard než sedět doma na zadku!! :D

• (upraveno 2020-08-26T15:14:28+02:00)

Já se Grandu nebojím, i Zvonařka vypadá hůř. Nejvíc pochybných individuí je ale pře hlavákem. Na druhou stranu nemusí nikdo zevlovat při čekání přímo na nádraží, nedávno otevřeli na místě bývalého Quicku docela slušnou nonstop vietnamskou restauraci a provozovatel ji jistě nenechá zpustnout, takže kdybych se bál nádraží, jdu sednout tam a ještě si dám něco na zub. 😊 Jinak si nemyslím, že by Rakušáci povolili odjezd přímo z letiště, ale přes centrum už ne... Ostatně Flixbus jede z toho balkánského nádraží až ráno a Regiojet z hlaváku ještě později a mezi 0:19 a 4:42(48) stejně nic nejede z letiště ani na hlavák, ani na St. Marx, akorát přímo na Erdberg mi to našlo kombinaci vlaku/busu nebo 2 busů, což se taky prodraží a radši pojedu Gepardem. 🙂

• (upraveno 2020-08-26T22:44:23+02:00)

No, já osobně si radši na tom letišti zdřímnu a počkám do rána. Ono toho z Brna taky přes noc moc nejede. Za čtyři stovky se dostanu až do Prahy (slevněná jízdenka s Flixem + rakouské MHD) . Ale s Gepardem v noci jen do Brrrna.

Rakušáci svého času vyžadovali opuštění Rakouska bez zastavení - čili auto nebo spoj přímo z letiště, který nikde po cestě na území Rakouska nestaví.

Aha, to jsem naštěstí nezažil a doufám, že ani nezažiju, i když mi poslední dobou stejně nezbývá nic jiného než jezdit s Gepardem aneb jsem rád, že v noci jede vůbec něco.

Zdřímnout si na letišti není problém, když člověk nepřilétá z pro Rakušáky červené země, to ho pak totiž ženou k vojenskému ležení svinským krokem. 😀

• (upraveno 2020-08-26T22:02:50+02:00)

Koukám, že jste se tu, hoši, rozjeli!! :D Já ti, Michale (a samozřejmě i Ivetě k její ranní pracovní kávě) smažím ten polskej cestopis vo sto šest, takže promiňte, že vám tady vaši debatu na téma letiště, covidy, Rakousko a gepard neobohacuji dalšími sofistikovanými komentáři :D :D

Každopádně teď mám čůrací a vinnou pauzu, takže bych ráda taky něčím přispěla :)

Michale, ty jsi z Prahy??? To je docela handicap, že? :D Myslím stran těch levnejch letenek z Vídně SAMOZŘEJMĚ ;)

Jinak já pojedu s Gepardy poprvé, a to jen proto, že mě do toho nabulíkoval Jox :D Jinak jsem se taky dost kroutila - za ty prachy v Praze dům, že :D Ale společnost jeho a taky Evči, to si nenechám ujít ani za nic!

Jinak s tím Rakouskem mě zbytečně nestrašte. Zatím to tam vypadalo jak v zemi nikoho - přes vnucování tranzitních víz od prvopočátku a všechny další možné strašáky - zatím tam hráli vždy hru na mrtvé brouky. Tak věřím, že budou pokračovat i nadále!

No a protože nemám čas na přípravu itineráře - když jsem zasekaná v Polsku - tak mi tu, prosím pěkně, napište všechny vaše tipy a doporučení na LISABON za KAČKU ♥ DĚKUJI PĚKNĚ :)

CESTUJI za KAČKU

@Mirjur - tys to vystihl nejlíp!!! Ale i tak by bylo fajn, kdyby v ceně 390 Kč Vídeň - Brno byla aspoň sklenička Moetu, že... ;)

Mıchal

@Jox: "Zdřímnout si na letišti není problém, když člověk nepřilétá z pro Rakušáky červené země, to ho pak totiž ženou k vojenskému ležení svinským krokem. " Tohle jsem tu ještě nikdy nečetl. Jak to přesně probíhá? To má člověk vojenskou eskortu od letadla až k esSedmičce? Znám jen apatické Raušáky, kteří na začátku března nechali vystoupit lidi z Neapole tunelem do letiště a nebyla tam ani termokamera... Z Polska byl výstup z autobusu skrz koridor s termokamerou, ale dalo se jít na connections a teď z Itálie skrz tunel normálně do letiště. A když tak se dá spát na židličkách u check-in přepážek ve veřejné části. Z mně nepochopitelného důvodu to někteří praktikují místo toho, aby si došli za security.

@Kačka: Z rána si dojeď na pastéis de Belém. Projeď se tram 28 (ideálně z konečné). 22 (myslím) byla taky pěkná a méně narvaná. Nevynech taky nějaký elevator (pozemní lanovka / výtah). Západ slunce na nábřeží je taky fajn a vypadá skoro jak v SF. Ve všední den hledej "meno do día" případně bufety (jestli přežily) za fixní cenu. Muzeum azulejos je fajn, jen se tam blbě dostává MHD. K tomu v rámci celodenní jízdenky jsou jen tramvaje, metro a autobusy. Už neplatí na vlaky a lodě.

Tady máš loňskou jednodenní návštěvu - https://michal-na-cestach.blogsp...alsku.html

Mıchal

Já píšu Řím, ale měl jsem odpolední pauzu, jógovou pauzu a teď mám relaxační večerní pauzu. Snad zítra :D

• (upraveno 2020-08-26T23:14:20+02:00)

Tak na tvůj Řím se těším. Vypadl mi jeden zařijovej víkend (Madrid :D ), tak hledám náhradní plán. A Řím byl nejen fajn, za Kačku, a snad tam nehrozí, že by se něco posralo...Jakože epidemiologicky :D Tak kašli na jógu a relaxaci a piš! :D

A díky za tipy, zítra na to kouknu ;)

• (upraveno 2020-08-26T23:23:06+02:00)

@Kačka: díky :-) sklenička by samozřejmě potěšila, ale myslím, že občerstvení v ceně už nemá ani ten RegioJet, nevím, dlouho jsem s nima nejel.

Tak Lisabon... to se budeme téměř míjet. Můžeš si večer projít bohémskou čtvrť pod hradem, třeba zajít na fado s něčím dobrým do žaludku, obdivovat kachličkové obložení domů, výtahy zmiňoval Michal, hezká náměstí Figueira, Rossio, Restauradores - je to všechno kousek od sebe, moc se mi líbil Belém - kostel sv. Marie Belémské, klášter i přilehlé nábřeží (Památník objevitelů, promenáda, MAAT). Na Rua Augusta v Pastel de Bacalhau si můžeš dát sklenku madeirského vína a netradiční zákusek z tresky... a spoustu dalších krás objevíš sama. Lisabon je super. A taky stojí za návštěvu nová čtvrť u mostu Vasco da Gama, rovněž zejména kvůli nábřežní promenádě.

Regiojet - ve vlaku voda, v busu čokoláda - Covid Necovid!! :D

Jinak děkuji za Lisabon - inspiraci! Madeirské víno je TOP! Ostatně tuhle machrovinku jsem obkoukala u Joxe :D

Kam letíš ty??

Když už o Regiojetu, tak další levnou alternativou, jak se dostat před půlnocí z vídeňského letiště je Slovak Lines ve 22:50 nebo 23:59 do Bratislavy a pak ve 2:15 Regiojet z Bratislavy do Brna (4:00) a pak dál do Prahy. A vzhůru do práce! 😄

Tos zabil 🔝🤣🤣🤣🤣

@Katka: V sobotu se vracíme z Fara :-)

CESTUJI za KAČKU

Fakt?? 🤣 A kdy letíte?? Nebo už jste?

• (upraveno 2020-08-26T23:48:58+02:00)

Jsme tu od minulé soboty, tentokrát regulérní týdenní dovolená s lehárem na plážích... :-) Taky nás ve Vídni čeká Gepard. :-)

Mıchal

V Lisabonu mají taky super oceanárium. Pokud máš ráda zvířátka, jasná volba.

mirjur: Na Faro si s dovolením objednávám cestopis nebo aspoň tipy, co vidět. Předem děkuji. 😀

Katko většinu tipů zde uvedených máš už v mapě ode mě, včetně všech výtahů i lanovek a 2 zajímavých tramovajových linek, tak ani nemusíš hnout prstem. 🤣

Dopravu do muzea kachliček bych neviděl jako problém. I Google najde spojení, jen je někdy úplně blbě zakreslí do mapy (podle něj třeba tramvaj přes Belém jede po vlakových kolejích o ulici vedle apod.)

Appky tu: https://play.google.com/store/ap...ris.tecmic https://play.google.com/store/ap...cp.mobiapp

Katko jsi si jistá tou adresou muzea pohřebnictví? Google mi ho našel u hřbitova https://goo.gl/maps/nkHTbUan34Bwyy6E6 a na tvé adrese leda tak Billu. :)))

Tak Billa tak, není špatný cíl! Minimálně tam koupíš levný víno 🙃

To jsem si hned domyslel, odkud se ta adresa vzala. 😉

CESTUJI za KAČKU

Ty mě prostě znáš, jako svý boty :D

Tak to hlavně oprav. 😉

Lucie _B

Skvělý cestopis Kačko, moc děkuju za čtivé čtení. V článku zmiňuješ půjčení skútru na letišti. Je lepší si skútr zaplatit předem nebo až na místě? Je cena pevně daná nebo se něco doplácí při vrácení? A jak je to s pojištěním a spoluúčastí? Máme jet v září na pár dnu do Řecka a tvůj článek mě překecal na skútr. :) Díky moc za odpověď.

CESTUJI za KAČKU

Ahoj Lucko. Skútr je TOP, za to ručím. Nejen cenou, ale i pohodlností a svobodou,kterou přináší. Auto už je třeba vopruz někde zaparkovat.. Skútr jebneš kdekoli.

Budes-li půjčovat, pujc tam, kde já. Odvezou na letiště A tam i odevzdas, Žádnej příplatek. Rudiš kartou, ale platis CASH. Cena 54 € za celou naši dobu pevně daná. Nic nedoplácíš, žádné pojištění a běžné evropské "rental starosti" Jen musíš ukázat platnej řidičák, kterej opravňuje k řízení 125 - 155 cc skútru. Prostě naprostá Asia styl. Nic neřešíš, dostaneš motorku, dvě helmy, nasednes a jedeš. Návrat totéž. Cena finální. Kdyby cokoli, piš 😊

Díky za další zajímavý cestopis. Obdivuji neuvěřitelné nasazení jak cestovatelské, tak při psaní cestopisů!

CESTUJI za KAČKU

Moc děkuji. Není to nasazení, je to radost. A tu radost mi z toho děláte vy všichni...

Martin Vícha

Tenhle rok, v tvém podání, to je prostě jedna velká jízda, prostě wow. Já ani nestíhám všechno pročíst, co ty stihneš odlítat :-) . Zase naprosto super fotky (díky za tipy pro instagramové modelky :-D) . Santorini mě asi taky čeká, takže díky za perfektní itinerář a rady. Opravdu, podle toho jde pohodlně cestovat, užívat si a nestarat se s itinerářem, viz naše Neapol a Capri :-). Jen ty hřbitovy nějak nemusím...

To nebyly tipy pro insta modelky!! To byly tipy a rady pro mužské BOHY 🤣

S tou Neapolí a Capri jste mě s ženou fakt dojali! Není hezčí zpětná vazba a větší motivace, než když ti někdo pošle ctrl+C tvého itíku💛🙏 A já si to s vámi odzila ještě jednou.

Santorini se vám bude líbit! I tobě! Minimálně ten maják a LOCAL WINE 🍸🔝🤣

Avatar uživatele 182603
182603

Stejnou letenku, jen o 2 týdny dřívější termín jsem koupila (v červnu) za 3000 a jelikož přítel, pokud se mu nenaservíruje pořádný talíř dobrého teplého jídla (grilované ryby atd), tak přestane mluvit a je naštvanej, takže stejná dovolená nás vyšla 11 na jednoho - včetně toho, že do Vídně jsme dálničku koupili a parkování zaplatili na Park tigeru nebo čem :D To je až neskutečné potom vidět tu vaši cenu. Jo ještě jsme teda jezdili autem, místo skútru. No máme se co učit, těším se na Vaši knihu :)

CESTUJI za KAČKU

Jeee, tak to jsem ráda, že tě můj rozpočet nenaštval 🙏🙃

Jinak s chlapama a jídlem, to je evergreen...🙈🙈 Ale mám vychytávku - opít to! Na jídlo si nevzpomenou, stojí to méně, nezdržují a taky lépe reagují na veškeré vychýlení z komfortní zóny 🍸🔝😉

Každopádně Santorini stojí i za 11 tisíc 😊 A za milá slova děkuji!

To jsou tedy rady. Nestíhám ani komentovat to, co Ty proletět. Zrovna nedávno jsem tvé rozpočty zmínil v jednom komentáři tady, kde se probírala cena letenky na Kanáry a mělo to docela úspěch.

Já fóra nesleduji. Tak se poděl ✌

Prezident?? 🙈😂😂😂

Tak je fakt, že komedie to je už teď, takže proč ne že..

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Kačko, dočtu v klidu večer, ale každopádně jsi frajerka, ta četnost výletů a jejich náročné, podrobné a hezky zpracované ztvárnění do textu se spoustou fotek, to fakt zaslouží uznání.... jak to sakra stíháš? :-)

Předpokládám, že v mezidobí, kdy jsi asi tři dny doma, stihneš udělat ještě i nějaký výlet po okolí Blanska, ne?

Ta knížka je u tebe fakt zasloužená.

Takže jen tak dál!

CESTUJI za KAČKU

Tondo, děkuji za milou a motivující zpětnou vazbu! 🙏

A ano, v mezidobí mapuji krásy Moravského krasu a okolí ✌Sama žasnu, co za nádherná místa okolo domu mám a kolik se toho dá za pár hodin stihnout! Každá taková CZ vyjížďka je jako bonboniera Foresta Gumpa - nikdy nevíš, jaký kousek ochutnáš , ale pokaždý je to delikatesa par excellant! 💛

Napřed jsem si říkal, že Santorini potřetí už nemusím, ale pak jsem ho ze zvědavosti přece jen rozklikl a ... bylo vymalováno. To se nedá přestat číst! Katko, nezbývá než Ti popřát, aby všechno to, co popisuješ v závěru, Ti ještě dlouho vydrželo. Díky.

💛

..děkuji! Udělám pro to vše! ✌💪🙃

Malování mě čeká... Kéž by to bylo tak rychlý, jak tenhle cestopis 🙈🤣

• (upraveno 2020-08-20T14:24:30+02:00)

Díky za další cestopis. Opět smekám před tvou kadencí. 18. se vrátíš a 20. už je cestopis se spoustou fotek na blogu.

Za měsíc mě to možná taky čeká (protože Wizzair už hýbnul letem a vystavil mi tak bianco šek). Podle webu autobusové společnosti odjíždí poslední autobus v 22:00. Dalo se to stihnout i s tou současnou byrokracií?

Ubytování kvůli autobusu směřuji do Firy. Jsou na místě i jiná ubytování mimo Booking či možné najít nižší ceny? Co jsem hledal v červenci, tak ceny nic moc a (skoro) všechno ještě bez free cancellation a když už, tak např. 14 dní před check-inem. To v dnešní době moc neřeší.

CESTUJI za KAČKU

Michale děkuji! Musela jsem hned, jinak už bych se k tomu nedostala... Dnes jedu zase pryč....

Pujc si ten skútr!!! Je to fakt nejlepší a nejlevnější řešení. A ta pohodička pak!!! Řídí tam i holky, taková asie styl... Jinak autobus bych určitě nestihla. Testovali asi 50 - 70 lidí. Spocitej na každého dvě tři minuty... Navíc ten bus je fakt hodina a Fira není vůbec dobrá základna! Ver mi, jeď do Perissay na skútru.

Ji ak ceny ubytování nic moc, ale lepší jak 2 roky zpátky.. v sezóně. Na místě nic levnějšího nenajdeš, vem přes booking. Určitě zkus to mě druhé ubytko, tam to bylo fakt fajn, žádnej špinákov, a přitom ceny super, nejnižší z celého ostrova. Majitel boží chlap!

Jinak bez free cancellation je teď dle mě 90 % ubytovacích kapacit přes booking. Blbý, ale nedivím se. Zamlouvej last minut a určitě až večer - mě tak klesla noc o 5 €.

Mıchal

Díky za odpověď. U mě skútr nehrozí. To bych musel mít nejdřív pozitivní zkušenosti s rovnováhou na kole :-D V rozpisu jsem koukal líp a viděl odjezdy 22:10 a pak snad dokonce 23:10... Když tak to tak daleko není, aby se to nedalo pěšky. Ačkoliv mapy.cz mi neukazovaly nějaké 2x hezké převýšení... :-D

CESTUJI za KAČKU

Koukám, že jsi stejnej cvok jak já.. Kouknu do map a řeknu si "to je kousek, to dojdu"... Jenže v případě letiště Santorini a Perissy/Kamari...to nedojdeš do rána 🤣🤣

Busy jezdí dle jízdního řádu, ale jízdní řád platí tak na 50 % 🤣 Jinými slovy - nespoléhej na ně. Ten ve 22.10 třeba teď, dle našich spolucestuhících z letadla, vůbec nejel 🙃

Pokud to máš s rovnováhu takto, což také chápu 🙈✌, zamluv si ubytko s letištní m transferem.

Mıchal

No, díval jsem se na Firu. Tam by se to mělo dát dojít a asi budu ještě obtěžovat tamější autobusovou společnost, aby dodala info, jak jezdí :D Jinak letištní transfer není za kačku (ani stokačku), tak ho předběžně zamítám.

CESTUJI za KAČKU

No hele i Fira je na pěší daleko...

Každopádně ještě je jedna možnost... Vylez z haly a odchytni někoho, kdo jede pro své hosty. Když pěkně poprosíš a jako chlap dáš 5€, vsadím se že tě bez problémů vezmou.

Mıchal

Tak mapy.cz tvrdí do Firy jen 5,5 km. Ale dělá mi starost převýšení 178 metrů směrem nahoru :D

Přesně o tom mluvím 🙈🤣

Michal: to dáš, máš na to celou noc... :-) a třeba tě někdo kousek sveze

Mıchal

Prý hodina padesát. Lepší jak čekat dvakrát na bus, co nedorazí, protože Řecko 😂

Avatar uživatele andrea.riedlova
andrea.riedlova

No...já říkám - Michale, klidně to zkus, ale raději vyber ubytování v Kamari. Mám osobní zkušenost - před 2 lety jsme šly s kamarádkou pěšky z letiště na hotel do Kamari. Je to asi jen 4 km, jen menší převýšení, ale hlavně jsme to daly i s příručními kufry na kolečkách a někdy kolem 16 h odpoledne, když bylo hodně velké vedro. Ale nechtělo se nám autobusem, protože spoj do Kamari časově moc nenavazoval na bus z letiště. Na hotel jsme sice dorazily nakonec skoro stejně jako bychom dojely autobusem, ale aspoň jsme měly další zážitek, na který jen tak nezapomeneme.

CESTUJI za KAČKU

Souhlasím s Andreou. KAMARI nebo Perissa. Určitě ne Fira.

Avatar uživatele jkupsova
jkupsova

Nádhera.🔝 Já se tam snad taky budu muset konečně vypravit.

CESTUJI za KAČKU

To bys měla! Už máš test z Atén docela starej, takže čas na novej uzrál! Stejně jako hrozny na Santorini 😊

Další cestopisy, které napsal CESTUJI za KAČKU

KAPVERDY - SANTO ANTÃO za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2022-04-25T18:49:16+02:00 0 komentářů
Kapverdské ostrovy 2022

SANTO ANTÃO, to jsou plíce Kapverd, svěží zelený nedotčený ráj. Hodně lidí přirovnává tento ostrov k Azorům, někteří i k Havaji. To nedokážu posoudit, obě místa znám zatím jen z fotek a dokumentů, ... SANTO ANTÃO, to jsou plíce Kapverd, svěží zelený nedotčený ráj. Hodně lidí přirovnává tento ostrov k Azorům, někteří i k Havaji. To nedokážu posoudit, obě místa znám zatím jen z fotek a dokumentů,…

KAPVERDY - SÃO VICENTE za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2022-04-12T18:51:16+02:00 5 komentářů
Kapverdské ostrovy 2022

Další z Kapverdských ostrovů, který je nezbytné vidět. Jednak proto, že se jen odtud dostanete do opravdického zeleného ráje jménem Santo Antão, ale hlavně proto, že ostrov jako takový má opravdu co... Další z Kapverdských ostrovů, který je nezbytné vidět. Jednak proto, že se jen odtud dostanete do opravdického zeleného ráje jménem Santo Antão, ale hlavně proto, že ostrov jako takový má opravdu co…

KAPVERDY: SANTIAGO za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2022-04-07T11:42:15+02:00 14 komentářů
Kapverdské ostrovy 2022

Santiago, ostrov, kde jsem poprvé spatřila Kapverdy zelené. Ostrov, kde jsem odložila růžové brýle nejen před tisíci odstíny zelena, ale také před naivitou, že "turistická destinace" jako Kapverdy se . Santiago, ostrov, kde jsem poprvé spatřila Kapverdy zelené. Ostrov, kde jsem odložila růžové brýle nejen před tisíci odstíny zelena, ale také před naivitou, že "turistická destinace" jako Kapverdy se…

ANDALUSIE a GIBRALTAR za KAČKU
CESTUJI za KAČKU 2021-11-15T11:45:17+01:00 39 komentářů
Španělsko 2021

Nekonečné pláže vyhlášené kitesurfingové lokality v Tarifě, atmosférou tepající Malaga, koloniální barevná Granada, pohádková Nerja s balkonem Evropy a nad očekávání krásný a po všech směrech zajímavý. Nekonečné pláže vyhlášené kitesurfingové lokality v Tarifě, atmosférou tepající Malaga, koloniální barevná Granada, pohádková Nerja s balkonem Evropy a nad očekávání krásný a po všech směrech…