Srí Lanka 2018

Cestování po Srí Lance ve 14 dnech

Cestopis z roku 2018 napsal Tomáš Cibulka

Zážitky pro tebe sepsal Tomáš Cibulka
Cestopis byl naposledy aktualizován 2019-01-02T21:10:30+01:00

Tomáš Cibulka procestoval 42 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 4 lety a napsal pro tebe 15 úžasných cestopisů.

Vojta

Mohu potvrdit autorova slova. Taky bych se docela vrátil. My jeli rovnou do Uwanatuny, kde nejsou vlny..Z Colomba vlakem za 180 rupií do Galle, cca 106km asi za 27 Kč...:) My byli 16 dní, stihli jsme i výstupy v horách a safari - díky pronajatému autu s řidičem za 35 USD s ubytováním a snídaní na den, jsme toho stihli spoustu. Letěli jsme s rakušákama z Prahy za cca 11 tis a celkem to vyšlo asi na 27 tis za 16 dní a projeli jsme více než cestovky za 60 a byli jsme svými pány.

V Unawatuně je pláž poměrně dobře chráněná před vlnami, ale někdy (asi spíš v létě) tam vlny bývají. Já je tam měl v srpnu celkem velké.

Co to znamená "pronajaté auto s řidičem za 35 USD s ubytováním a snídaní na den"? Jako s ubytováním i pro řidiče? Asi těžko dohromady za auto s řidičem a ubytování se snídaní pro vás. Měl jsem za to, že jen za auto s řidičem se platí víc, takj kolem 50 USD na den (ale já jsem si auto neplatil). V sezóně by jen to ubytování se snídaní pro dva stálo asi klidně těch 35 USD někde u pláže, jestli jste tam byli v únoru, tedy před teroristickými útoky.

Tomáš Cibulka

Napadá mě, jestli to nebylo 35 USD na osobu, čili 70 USD za den (auto + pokoj se snídaní pro dva)? Jinak ubytování samozřejmě záleží, my většinou byli pár set metrů od pláže a tam to bylo klidně za 20 USD. Pak by to docela sedělo. My jsme tam autem jeli jen jednou a kromě extrémní klimatizace to nemělo až tolik (ne)výhod, když po celé zemi jezdí opravdu hodně levné autobusy nebo třeba vlak Ella - Kandy se prostě nedá vynechat, i když je extrémně pomalý :)

Jojo to asi bylo myšleno takto.