Svatý Martin aneb Be Happy - díl 2.

Další zážitky a praktické zkušenosti z cesty poostrově

Cestopis z roku 2020 napsal Tesna

Zážitky pro tebe sepsal Tesna
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-12-14T22:45:14+01:00

Tesna procestoval 23 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Střední Ameriku. Na Cestujlevne.com se přidal před 5 lety a napsal pro tebe 36 úžasných cestopisů.

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Nemas prosim nahodou volny ten voucher na tech 90% do Mariottu na Floride ? :)

Tesna

Na počasí se ani nedívejte, protože v kontextu předpovědí, na které jsme zvyklí my tady v Česku, znamená zataženo a déšť klidně z 95% nádherný den s oblačností a jen nějakou krátkou, klidně velmi intenzivní, spršku, a to ještě lokálně (i na takovém malém ostrově). My jsme zažili jeden velký slejvák přes den, jeden menší, oba velmi krátké. A pak několik velkých slejváků v noci. Výhodou u těchto ostrovů obvykle je, že srážky jsou krátké a vy navíc vidíte, odkud se blíží, jestli se na to nějak připravovat (třeba jen popojet pár kiláků vedle). přesně tahle jsem v okolním moři sledovali klidně tri slejváky najednou. Za mne bylo počasí naprosto v pohodě, občas bychom přivítali i nějaký ten mráček navíc.

Jen než to stihnu dopsat bych upozornil na jednu zásadní věc pro klid duše. Letiště jim momentálně kvůli opravám totálně kolabuje, takže je potřeba si dát velkého fora při odletu. Nám trvalo se dostat od vstupu na letiště v odpolední odletové špičce přes check-in, ale pak hlavně přes pasovku, security a imigrační, ve frontě možná 400m dlouhé, rovné 2 hodiny a ke gate jsme se dostali ve chvíli, kdy se měl otvírat. Naštěstí jsme proti běžnému postupu měli hodinu rezervu poté, co jsem viděl chaos na příletu a čekal jsem totéž na odletu. Což se bohužel potvrdilo.

Radim

Dobrý den,

děkuji za další část cestopisu. Mohu se zeptat, jak to bylo s počasím? Dívám se na předpovědi, přičemž mi to tam vyhazuje i nějaké ty "prochcané" dny. Ale přeci jenom po zkušenosti z předchozích cest, kdy umělo sprchnout a pak horko jak blázen, bych se rád dotázal, jaké jste měli na ostrově počasí. Děkuji. :)