Taiwan očima backpackera

aneb za měsíc okolo ostrova..

Cestopis z roku 2017 napsal Tomáš Kleňha

Zážitky pro tebe sepsal Tomáš Kleňha
Cestopis byl naposledy aktualizován 2019-04-16T12:54:22+02:00

Tomáš Kleňha procestoval 28 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 4 lety a napsal pro tebe 1 úžasný cestopis.

Miroslav

Na Taiwanu jsem byl na podzim 2018 a i když bylo opravdu teplo tak místní se opravdu nekoupali. Lidé jsou tam když vidí cizince co bloudí okamžitě ochotni pomoci radou. Mladší generace se domluví anglicky. Rádi se dozvědí něco o zemi, ze které cizinec přijel. V Taipei 101 se domluvíte i německy, rusky a francouzsky. A pro nás zážitek, že když si odložíte věci tak vám je nikdo neukradne. SIM kartu doporučuji koupit hned na letišti, není tak moc drahá, aby se to nevyplatilo. A ušetří vám spoustu času při shánění možnosti se někde připojit na Wi-Fi. Jen se obávám, že pokud tam jednou komunisti vtrhnou, tak již tato zem nebude tak krásná jako je teď. Taiwan stojí za to navštívit. Je tam zážitek navštívit noční trhy. Moc jsme nevěřili takovým těm místním zvenku zakouřeným restauracím, ale vaří tam báječně. Místní rybáři umí fantasticky ryby. U stánků vám asi bude vadit vůně Tofu, ale o kousek dál si dáte výborné chobotničky, čerstvé ovoce a na každém rohu ve městě si koupíte Bubble tea. Nebojte se ochutnávat místní jídlo a sledujte kam chodí místní, protože tam dobře vaří a mají stále čerstvé jídlo. 7 ELEVEN to jsou výborné malé obchody, kde pořídíte opravdu kde co. I Hot-dog a co je zážitek pro nás Čechy, několikapatrové McDonalds.

O Taiwanu se moc nemluví, protože co kdyby si někdo pohněval Čínu proti sobě. Ale je to chyba. Je to nádherná země.

Lukáš J.

Díky, zní to super, už jsem několikrát Taiwan měl v hledáčku, ale vždycky jsem měl pocit, že tu jsou mnohé zajímavější lokace. Taiwan ale asi fakt stojí za zkoušku. Líbí se mi představa exotické země, kterou je možné opravdu křížem krážem projet.

Díky. Po krátkých dvoudenních návštěvách Taipei jsem si vždy řekl, že se sem musím vrátit a procestovat celý ostrov detailně. Nevím čím to přesně je, ale místní atmosféra je natolik odlišná od celé jihovýchodní Asie, že mě neskutečně tohle místo přitahuje.

Vlastně jediný důvod proč jsem o Taiwanu nikdy neuvažoval je přesně ten, že se o něm nikde nemluví a člověk má tendenci ho přehlížet :)

Takže díky a těším se na další zápisky!

Avatar uživatele J+M
J+M