3. Thajsko
  4. Thajsko 2019/2020

Thajsko 2019/2020

15 -denní cestování Thajskem
Cestopis z roku 2020 napsal(a) hepsik

Zážitky pro tebe sepsal(a) hepsik

26. 01. 2020, poslední aktualizace 2020-01-27T08:31:36+01:00

hepsik žije v České republice a procestoval(a) 19 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsal(a) pro tebe 4 cestopisy .

Ahoj, Super cestopis. Mam rád hodně popisné věci, kde člověk přesně ví, jak se tam dostat, kam jít a kde najít vstup, protože kolikrát to z mapy prostě nevyčtu :) Chystáme se příští březen na podobná místa s příletem rovnou Krabi, protože Bangkok + sever Thajska jsme byly minulý rok :)

Diky za cestopis. Michelinskou hvezdu ale Kor Panich rozhodne nema :)

hepsik

Pardon, koukám, že je asi pouze v michellin guide :)

Michala M.

Ahoj, díky moc za fajn cestopis :) Je to skvělá inspirace, jak si užít Thajsko bez davů.

Avatar uživatele LuckyB
LuckyB

Super cestopis :) sedl mi i styl psaní, tak se mi to příjemně četlo

hepsik

Díky moc, snad třeba i pomůže :)

Pěkný cestopis a dobré rady, jak se vyhnout davům. V Bangkoku jste sice nespali na Khaosan Road, ale na paralelní Rambuttri, což je prakticky to samé (jen trochu lépe průchodná). Já tam spal celkem víc než týden na dvou různých místech pár stovek metrů od Rambuttri (jednou to bylo na Samsen Road) a byl naprostý klid jak v ubytování tak v jeho okolí.

Ledový čaj s kondenzovaným mlékem jsem teda nezkusil (kdybych měl zájem, můžu si ho snadno udělat doma), ale já i většina ostatních spíš v Thajsku doporučí džusy z čerstvého ovoce.

Na Railay je škoda nezajít i na pláž Phra Nang, i když je v sezóně odpoledne přeplněná (lepší jít ráno). Už jen ta cesta za to stojí.

@Navaja: Když tu čtete i cestopisy ze zemí, které vás moc nezajímají, doporučuju (a to všem), pokud neznáte, tento blog, na který jsem zrovna narazil: https://www.lostczechman.com/

Kluk cestoval pomalu po Hedvábné stezce včetně Turkmenistánu (ten musel projet rychleji, ale bez průvodce, už popis cesty z Ázerbajdžánu stojí za to), strávil téměř 4 měsíce ve Střední Asii, kde lidi v Horském Badachšánu označil za ještě lepší než Íránce (projel to tam stopem a trochu pěšky včetně spaní u místních).

hepsik

Díky :) aha, to je dobré vědět, možná jsme měli jen smůlu na umístění pokoje :)

Avatar uživatele Karel
Karel

Fajn cestopis, hezky prehledne popsano, kvituji popsanou realitu ubytka pobliz KhRoad.

Tomáš Cibulka

Nedávno jsme bydleli poblíž (asi 10 minut pěšky) Khaosan Road a naprostý klid ve dne i v noci :)

hepsik

Díky :) tak to jsme asi teda jen smolně vybrali, fajn vědět :)

Bari podle Danielle Steel
Lukáš Koula 2022-05-23T20:58:25+02:00 0 komentářů
Itálie 2021

aneb jedna bláznivá cesta pro polibek od dívky mých snů ... V krátkosti k Bari na začátek: Už teď v úvodu vím, že tenhle cestopis bude krátký, ale o to zajímavější. Pro jistotu však jméno slečny, okolo které se děj příběhu odehrává, neuvedu a ani zde…

Za pár PENů v Peru
Avatar uživatele conic30
conic30 2022-05-21T22:46:36+02:00 0 komentářů
Peru 2022

...aneb výprava do země, o které jsem netušila, že chci navštívit.... Začalo to jak už pro mě typicky. Nad ránem sedím v ambulanci a při čekání na výsledky brouzdám na netu po akčních letenkách. Po více než dvou covidových letech, kdy člověk nemohl skoro ani z domu, se…

Belgie - dámská jízda na pár dní
Míša Peterková 2022-05-21T18:45:06+02:00 0 komentářů
Belgie 2022

Ráda bych se podělila o své zážitky a praktické rady o Belgii - Brusel, Gent, Bruggy. Den 1. BruselVe čtvrtek 12.5. jsme vstávaly ve 3.20. Opravdu brzy ráno, zato ale natěšené na naši cestu. Prodloužený víkend v Belgii a jen 3 kamarádky, značka ideál. Letěly jsme z Prahy do Charleroi,…

Barneyho víkendové (ú)lety: Tenerife
Barney1987 2022-05-18T00:09:09+02:00 15 komentářů
Španělsko 2022

48hodin na Tenerife. Předmluva:Rozhodl jsem se sepsat seriál cestopisů s názvem " Bárneyho víkendové (ú)lety".  Jak tyto výlety a tento nápad vznikl?... Vlastně úplně náhodou. Jako bežný smrtelník a zaměstnanec, mám…