3. Thajsko
  4. Thajsko 2019/2020

Thajsko 2019/2020

15 -denní cestování Thajskem
Cestopis z roku 2020 napsal(a) hepsik

Zážitky pro tebe sepsal(a) hepsik

26. 01. 2020, poslední aktualizace 2020-01-27T08:31:36+01:00

hepsik žije v České republice a procestoval(a) 19 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal(a) pro tebe 4 cestopisy .

Ahoj, Super cestopis. Mam rád hodně popisné věci, kde člověk přesně ví, jak se tam dostat, kam jít a kde najít vstup, protože kolikrát to z mapy prostě nevyčtu :) Chystáme se příští březen na podobná místa s příletem rovnou Krabi, protože Bangkok + sever Thajska jsme byly minulý rok :)

Diky za cestopis. Michelinskou hvezdu ale Kor Panich rozhodne nema :)

hepsik

Pardon, koukám, že je asi pouze v michellin guide :)

Michala M.

Ahoj, díky moc za fajn cestopis :) Je to skvělá inspirace, jak si užít Thajsko bez davů.

Avatar uživatele LuckyB
LuckyB

Super cestopis :) sedl mi i styl psaní, tak se mi to příjemně četlo

hepsik

Díky moc, snad třeba i pomůže :)

Pěkný cestopis a dobré rady, jak se vyhnout davům. V Bangkoku jste sice nespali na Khaosan Road, ale na paralelní Rambuttri, což je prakticky to samé (jen trochu lépe průchodná). Já tam spal celkem víc než týden na dvou různých místech pár stovek metrů od Rambuttri (jednou to bylo na Samsen Road) a byl naprostý klid jak v ubytování tak v jeho okolí.

Ledový čaj s kondenzovaným mlékem jsem teda nezkusil (kdybych měl zájem, můžu si ho snadno udělat doma), ale já i většina ostatních spíš v Thajsku doporučí džusy z čerstvého ovoce.

Na Railay je škoda nezajít i na pláž Phra Nang, i když je v sezóně odpoledne přeplněná (lepší jít ráno). Už jen ta cesta za to stojí.

@Navaja: Když tu čtete i cestopisy ze zemí, které vás moc nezajímají, doporučuju (a to všem), pokud neznáte, tento blog, na který jsem zrovna narazil: https://www.lostczechman.com/

Kluk cestoval pomalu po Hedvábné stezce včetně Turkmenistánu (ten musel projet rychleji, ale bez průvodce, už popis cesty z Ázerbajdžánu stojí za to), strávil téměř 4 měsíce ve Střední Asii, kde lidi v Horském Badachšánu označil za ještě lepší než Íránce (projel to tam stopem a trochu pěšky včetně spaní u místních).

hepsik

Díky :) aha, to je dobré vědět, možná jsme měli jen smůlu na umístění pokoje :)

Avatar uživatele Karel
Karel

Fajn cestopis, hezky prehledne popsano, kvituji popsanou realitu ubytka pobliz KhRoad.

Tomáš Cibulka

Nedávno jsme bydleli poblíž (asi 10 minut pěšky) Khaosan Road a naprostý klid ve dne i v noci :)

hepsik

Díky :) tak to jsme asi teda jen smolně vybrali, fajn vědět :)

Gringo trail po vlastní ose
Avatar uživatele Vercavlcek
Vercavlcek 2021-04-09T13:16:32+02:00 10 komentářů
Peru 2019

Peru - 3 týdny, 2 lidi s batohem, splněné sny a hromada zážitků. Peru bylo mou vysněnou destinací, a když se objevila akce na zpáteční letenky do Limy pod 12 000 Kč, nezaváhali jsme a letenky koupili. Rozhodnutí padlo během hodiny, volno v práci už se nějak zařídí…

Vánoce v Salzburgu
Katka Vavrušová 2021-04-09T12:00:38+02:00 0 komentářů

Vždycky jsem si přála mít velký dům a v tom domě velký stůl a u toho stolu mít na Vánoce celou svou rodinu. Všechny rodiče, babičky, dědečky, děti, sourozence, synovce a neteře. No a když se mi to…

Tasmánie, pravý australský poklad
Honza Hildebrandt 2021-04-08T22:50:53+02:00 0 komentářů

Chystáte se do Austrálie? Tak to zpozorněte. Sydney, Brisbane, Whitsunday? Tam už byli všichni. Jenže vy chcete vidět něco extra! To vám splní Tasmánie - ostrov plný zážitků a úchvatné přírody.. Záznam z této cesty píšu v době, kdy se dá létat možná tak prstem po mapě. Ale až koronavirová krize opadne a vy si řeknete, že se vydáte za klokany do Austrálie, tak byste měli do svého itineráře…

Za Hadincem teidským na ostrov Tenerife.
Zbyněk Milfait 2021-04-08T22:01:24+02:00 0 komentářů

3-denní trek centrální kalderou s přechodem mezi dvěma vrcholy , mezi nimiž se na vyprahlé půdě překvapivě daří těmto nádherným endemitům.. Hadinec teidský je stejně jako já milovníkem slunce, proto bych mu rád věnoval tento cestopis. Roste pouze v NP Cañadas del Teide a je to dvouletka. První rok vyroste růžice a druhý vykvete až do tří…