3. Thajsko
  4. Thajsko 2019/2020

Thajsko 2019/2020

15 -denní cestování Thajskem
Cestopis z roku 2020 napsal(a) hepsik

Zážitky pro tebe sepsal(a) hepsik

26. 01. 2020, poslední aktualizace 2020-01-27T07:31:36+01:00

hepsik žije v České republice a procestoval(a) 19 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal(a) pro tebe 4 cestopisy .

Ahoj, Super cestopis. Mam rád hodně popisné věci, kde člověk přesně ví, jak se tam dostat, kam jít a kde najít vstup, protože kolikrát to z mapy prostě nevyčtu :) Chystáme se příští březen na podobná místa s příletem rovnou Krabi, protože Bangkok + sever Thajska jsme byly minulý rok :)

Diky za cestopis. Michelinskou hvezdu ale Kor Panich rozhodne nema :)

hepsik

Pardon, koukám, že je asi pouze v michellin guide :)

Michala M.

Ahoj, díky moc za fajn cestopis :) Je to skvělá inspirace, jak si užít Thajsko bez davů.

Avatar uživatele LuckyB
LuckyB

Super cestopis :) sedl mi i styl psaní, tak se mi to příjemně četlo

hepsik

Díky moc, snad třeba i pomůže :)

Pěkný cestopis a dobré rady, jak se vyhnout davům. V Bangkoku jste sice nespali na Khaosan Road, ale na paralelní Rambuttri, což je prakticky to samé (jen trochu lépe průchodná). Já tam spal celkem víc než týden na dvou různých místech pár stovek metrů od Rambuttri (jednou to bylo na Samsen Road) a byl naprostý klid jak v ubytování tak v jeho okolí.

Ledový čaj s kondenzovaným mlékem jsem teda nezkusil (kdybych měl zájem, můžu si ho snadno udělat doma), ale já i většina ostatních spíš v Thajsku doporučí džusy z čerstvého ovoce.

Na Railay je škoda nezajít i na pláž Phra Nang, i když je v sezóně odpoledne přeplněná (lepší jít ráno). Už jen ta cesta za to stojí.

@Navaja: Když tu čtete i cestopisy ze zemí, které vás moc nezajímají, doporučuju (a to všem), pokud neznáte, tento blog, na který jsem zrovna narazil: https://www.lostczechman.com/

Kluk cestoval pomalu po Hedvábné stezce včetně Turkmenistánu (ten musel projet rychleji, ale bez průvodce, už popis cesty z Ázerbajdžánu stojí za to), strávil téměř 4 měsíce ve Střední Asii, kde lidi v Horském Badachšánu označil za ještě lepší než Íránce (projel to tam stopem a trochu pěšky včetně spaní u místních).

hepsik

Díky :) aha, to je dobré vědět, možná jsme měli jen smůlu na umístění pokoje :)

Avatar uživatele Karel
Karel

Fajn cestopis, hezky prehledne popsano, kvituji popsanou realitu ubytka pobliz KhRoad.

Tomáš Cibulka

Nedávno jsme bydleli poblíž (asi 10 minut pěšky) Khaosan Road a naprostý klid ve dne i v noci :)

hepsik

Díky :) tak to jsme asi teda jen smolně vybrali, fajn vědět :)

Sao Tome & Principe, malý ostrovní stát
Jack 2020-12-04T13:19:17+01:00 0 komentářů
Svatý Tomáš a Princův ostrov 2020

Pro začátek našeho tripu vybíráme ostrov Principe.... Na ostrov Sao Tome popoletíme krátkým přeletem s leteckou společností Afrijet  z Gabonu. Pro začátek našeho tripu vybíráme ostrov Principe, což se později ukáže jako  šťastný nápad . A tak hned druhý…

Na kole z Alp k Jadranu
Avatar uživatele Vercavlcek
Vercavlcek 2020-11-18T09:28:31+01:00 7 komentářů
Evropa 2020

750 km zážitků z Rakouska, Itálie, kousku Slovinska a Chorvatské Istrie. Celý tenhle výlet byla impulsivní akce. Doba koronavirová cestování nepřeje, přesto jsme prahli po nějakém dobrodružství. V Čechách na kole jezdíme rádi, tak proč nezkusit dojet k moři?  V pátek nám…

Afrika jednou Afrika navždy, nebo myslíte že né?
Andrea Kaucká 2020-11-16T15:15:00+01:00 9 komentářů
Afrika 2008

Napříč Afrikou Rok 2020 je divně divný. Svět se hodně zpomalil, pro mnohé dokonce zastavil. Na obloze na nějakou dobu zmizely bílé stopy plechových ptáků nesoucích osazenstvo prahnoucí po tajemství.…

Černá Hora za časů korony
Jarda 2020-11-15T17:13:13+01:00 12 komentářů
Evropa 2020

Černou Horou křížem krážem za nelehkých podmínek na hrozných silnicích. ÚvodemTenhle cestopis není, jak už u mě bývá zvykem, klasickým cestopisem, ale spíš průvodcem pro danou zemi. A tentokrát můžu s čistým svědomím prohlásit, že Černou Horu máme projetou křížem krážem…