1. Cestopisy
 2. Asie
 3. Vietnam a Kambodža v jednom balení

Vietnam a Kambodža v jednom balení

Východ Slunce u Angkor Wat, noc v zátoce Halong Bay, pár dní na ostrově Phú Quốc nebo třeba košile na míru v Hội An
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2015 napsal Tomáš Cibulka
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsal Tomáš Cibulka

03. 02. 2019, poslední aktualizace 2019-02-03T16:49:02+01:00

Tomáš Cibulka žije v České republice a procestoval 39 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 15 cestopisů . Má své stránky https://www.cibulka-na-cestach.cz/.

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

6 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 679 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-05T14:50:26+01:00)

Sorry Tomáši, ale předřečník má trochu pravdu. Asi kvůli tvé menší zkušenosti před 5 lety (a možná kvůli "přání" naštvaného tuktukáře v úvodu) se tento výlet moc nepovedl. Nejen ta spolknutá karta, ale např. horko vás vyhnalo po pár hodinách z Angkoru, útrapy v nočním busu, spálení sluncem, odpadky a pochybné ubytování na Phu Quoc, košile po zhubnutí velká.

Ale hlavně, proč jste v Danangu nevyjeli na skútru na poloostrov Son Tra (je hned vedle města) do džungle, na langury duk a k 67 metrů vysoké krásné soše Lady Buddha? (U sochy jsou i chrámy a vstup je zdarma). Nebo je kousek od Danangu super jízda přes Hai Van Pass po staré silnici (nová vede tunelem) s krásnými výhledy na pláže. Oboje by se dalo stihnout i za 1 den. Proč jste nezůstali v Hoi An do setmění, kdy je to tam po rozsvícení tisíců lampiónů mnohem hezčí? Nebo to spíš chtělo tam rovnou přespat, když jste se museli vracet pro košile. V Danangu ten Dračí most stojí za návštěvu hlavně v sobotu a neděli v 9 h. večer, kdy drak plive oheň a vodu. Stěžovat si na silnici mezi hotelem a pláží nemá smysl, když ta vede těsně podél pláže a žádný hotel není hned u pláže (aspoň v centru). Navíc je to jen místní komunikace bez tranzitní dopravy.

Vynecháním Sapy jste o nic nepřišli, zvlášť v zimě, ale proč jste místo lenošení v asi nepříliš příjemné Hanoji nejeli aspoň do Ninh Binh, kde je to hezčí než v Sapě a dá se stihnout za 1 den? Než ten 2-denní výlet do Halong Bay (v podstatě jen odpoledne a ráno tam) by bylo lepší jet na Cat Ba a na 1-denní výlet odtamtud. To zabere o den víc, ale lepší než ho trávit v Hanoji (1. a poslední den přesun zabere jen část dne a zbytek se nějak využije, třeba na výlety po ostrově, ale lepší je mít ještě víc času). Začátkem roku ale s ohledem na jen v průměru 47 h. slunce měsíčně v Hanoji a podobně v Halong Bay je lepší tam ani nejezdit: https://en.wikipedia.org/wiki/Hanoi#Climate

V každém případě je nerozumné chtít vidět jih, střed a sever Vietnamu najednou během běžné dovolené, natož spolu s Kambodžou. Netvrdím, že je ideální nějaké rychlocestování s co nejvíc místy od brzkého rána do večera každý den. Každý to má jinak. Tento itinerář je ale příklad, který asi nikdo nedoporučí k následování.

před rokem
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 62 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-05T15:13:49+01:00)

Ale já přeci tento itinerář nikomu nenutím a dokonce to na konci píšu, že bych to určitě rozdělil na dva. Myslím, že spojení Kambodže a jižního Vietnamu bylo celkem dobré, ale zkrátka ten střed a sever už byl tak nějak navíc přesně jak píšeš i kvůli klimatu v Hanoji a okolí.

Jinak co se navštívilo a co ne záviselo samozřejmě na aktuální situaci, když třeba ten Hoi An "na dva dny" byl neplánovaný, takže hotel jsme měli v Danangu a museli jsme se vracet, což jsou zbytečné ztráty času, co pak chybí na jiná místa, která zmiňuješ.

Halong chtěl každý vidět, jelo nás víc a nemá cenu snažit se někoho přesvědčovat, že zrovna Halong vynecháme. Stejně tak jako Hanoj, kde chtěl jeden z nás navštívit kámoše. Je to zkrátka o kompromisech, čím více lidí, tím hůř se to plánuje a nebo spíš ten původní plán pak sklouzne do něčeho trochu jiného.

Je to samozřejmě už 5 let a dnes bych to plánoval jinak. Ale snad je to z článku pochopitelné, že případní budoucí cestovatelé alespoň nemusí zažít podobné "faily" jako my.

Avatar uživatele
Jakub Langer
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 292 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-05T00:21:35+01:00)

Jak se jmenuje ta rybářská vesnice s vaším resortem a také zmíněné vodopády? Kromě Číňanů jste na Sao Beach na Rusáky nenarazili?

před rokem
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka

No ono to v podstatě bylo to jejich město Dương Đông - severní okraj, kde na pobřeží byly jen rybářské lodě, takže proto jsem to pojmenoval rybářskou vesnicí. "Vodopád" se jmenoval Suối Đá Bàn (10°14'43.7"N 104°01'38.0"E). V období dešťů tam bude voda a odpadky, v období sucha jen odpadky.

Na Sao Beach tehdy byla převaha Číňanů, ale těžko soudit podle jednoho dne...

spíš bych cestopis pojmenoval: ,,Jak procestovat Kambodžu & Vietnam a nevidět VUBEC nic" nebo ,,Jak videt všechno a zaroven nevidet nic" :-)

před rokem
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka

Výborný název, až budeš psát svůj cestopis, určitě to můžeš použít.

Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy, které napsal Tomáš Cibulka

Čtení na 12 minut
Madeira 2021
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka 2021-10-14T11:52:21+02:00 0 komentářů
Portugalsko 2021

Aneb první cesta za hranice v nové době. Proč Madeira?Cestopis jsem původně psal pro svůj osobní blog, a tak celé jeho znění najdete zde: https://www.cibulka-na-cestach.c...eira-2021/ . Časově se jedná o červen roku 2021, sice je tady…

📷 Krásné fotky
Čtení na 19 minut
Do New Yorku za (zrušeným) hokejem aneb cestování s koronavirem v patách
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka 2020-03-25T18:53:26+01:00 8 komentářů
Spojené státy americké 2020

Ačkoliv už jsem v USA jednou byl a projeli jsme kus země, bohužel jsme tehdy vynechali návštěvu zápasu NHL, i když tehdy Sharks poměrně úspěšně válčili v bojích o Stanley Cup. Ano, lístky byly dražší…

Čtení na 1 minutu
Thajsko 2019
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka 2020-02-09T12:46:53+01:00 0 komentářů
Thajsko 2019

Pokračování našeho výletu do jihovýchodní Asie z konce roku 2019. Po týdnu v Myanmaru (cestopis zde: https://www.cestujlevne.com/cest...-2019-1279) nás čekal přesun do Thajska, kde jsme strávili následující dva týdny. Protože jsme zvolili poměrně klasickou (a…

❤️ Oblíbené
Čtení na 21 minut
Myanmar 2019
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka 2019-12-30T13:46:03+01:00 10 komentářů
Myanmar 2019

Týden v zemi tisíce pagod.. Podobně jako už někdy v minulosti jsem spojil Kambodžu a Vietnam, návštěva Myanmaru byla v našem případě součástí tři týdny dlouhého výletu, v rámci kterého jsme pak pokračovali do Thajska. Tento…

Další cestopisy