1. Cestopisy
  2. Jižní Amerika
  3. Peru
  4. Za pár PENů v Peru

Za pár PENů v Peru

...aneb výprava do země, o které jsem netušila, že chci navštívit...
Avatar uživatele conic30
Cestopis z roku 2022 napsala conic30
Avatar uživatele conic30

Zážitky pro tebe sepsala conic30

21. 05. 2022, poslední aktualizace 2022-05-26T12:52:15+02:00

conic30 a procestovala 26 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 1 měsíc, napsala pro tebe 1 cestopis .

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

4 komentáře

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Je to pěkně napsané, ale ten názor na Machu Picchu je podle mě dost ovlivněný tím, že jste na něj měli minimum času. Četl jsem dřív názory, že nová pravidla a vyznačení trasy zavedené někdy před asi 5 lety (přesně nevím) lidi vedou (možná záměrně) tak, aby co nejdřív vypadli ven. Měli jste z toho takový pocit nebo jste schválně nešli dál? Podle fotek jste v hlavní části (blíž k Huayna Picchu) ani nebyli a za 40 minut by se vše (kromě 2 kopců za příplatek) ani nedalo stihnout. Podívat se na Inkův most jste nechtěli nebo se nedalo? Já bych každému, kdo je schopen ujít asi 600 m převýšení a nejde tam v období dešťů, doporučil připlatit si za horu Machu Picchu (případně za Huayna Picchu, což ale vyžaduje větší předstih nákupu), aby se tam mohl zdržet déle. Kdo nepospíchá nebo nechce platit drahý vlak v obou směrech (případně ani v jednom směru), užije si cestu oklikou včetně procházky podél kolejí (i tam jezdí vlak, ale málokdy a taky drahý, i když levnější díky krátké vzdálenosti).

Podle fotek na webu (pravda obvykle dost upravených) by Palcoyo Mountain měla být alternativa hory Vinicunca, ale na fotkách zde moc barevně ty hory nevypadají. Bylo to ve skutečnosti lepší?

Jinak bych těm, kteří se budou tímto cestopisem inspirovat, doporučil, aby navštívili i další památky u Cusca (ačkolik sám na památky moc nejsem, strávil jsem tam týden při tehdy už nedostatku času) a aby zvážili četnost využívání místních agentur. Někdy je to jediná možnost a při nedostatku času je to efektivní řešení (sám je občas využívám, ale ne v jižním Peru - Duhové hory dřív nebyly známé a na jezero Titicaca jsem jel jen v Bolívii na Isla del Sol), ale přece jen mít takovou sérii výletů s místními agenturami ne každého těší a možná by takové lidi mohlo čtení cestopisu i odradit od návštěvy Peru.

před měs

Ano, okruh na MP opravdu nebyl nijak veliký, ale času jsme měli dost. Jen nás to prostě nezaujalo. Měli jsme i lístek na Huayna Picchu, kam jsme ani nešli, protože bychom museli dlouho čekat, než nás tam pustí (předchozí skupina se v kopci někde zasekla). V hlavní části jsme byli, jen jsem odtud nesdílela fotky. K mostu Inků naše trasa nevedla. MP není pro každého.

Palcoyo Mountain barevně byli jak na mých fotkách, které nejsou upravené. Bylo to trochu pod mrakem, tak těžko říct, jestli by měli intenzivnější barvu, kdyby pořádně zasvítilo, ale určitě ne takovou jako na těch upravených.

Ano, okolí Cuzca je super. Taky agentury ne příliš ráda využívám, ale tady to bylo super - cenově přijatelnější než po vlastní ose a nebyl problém se odpojit a výlet si udělat podle svých představ. Nevím, proč by to mělo odradit od návštěvy Peru. Každý má rád jiný typ cestování, tak ať se každý zařídí po svém. Včetně návštěvy MP ;-)

Přidat odpověď
před 26 dny
Barney1987

Děkuji za cestopis. Do Peru se také chystám, takže se hodí :-)

před měs
Avatar uživatele conic30
conic30
  • Přidal se před měs
  • Napsal 1 komentář
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2022-05-26T13:00:12+02:00)

I mně se před cestou hodila práce jiných, tak jsem ráda, že můžu pomoci dál. Kdybyste se chtěl zeptat na něco konkrétního, tak se ozvěte ;-)

Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy

Čtení na 4 minuty
Ragazza di Martinsicuro aneb zápisník jedné delegátky
Avatar uživatele Tereza Klaudová
Tereza Klaudová 2022-06-30T15:03:47+02:00 2 komentáře
Itálie 2021

,,Martinsicuro? To neznám." Přesně takhle vypadá reakce, když někomu řeknu, kam jezdím už několik let pracovat jako delegátka jedné české cestovní kanceláře. Ano, Martinsicuro. Malé přímořské…

📖 Inspirující
Čtení na 11 minut
Mongolsko od shora dolů
Pavel K 2022-06-30T12:06:01+02:00 2 komentáře
Mongolsko 2018

Těch 28 dní, které jsme na Mongolsko měli, ani zdaleka nestačilo na jeho projetí. Není ani divu, když je tak velké a když jsme spoustu času trávili na cestě ve vlacích, autobusech či minivanech.…

Čtení na 1 minutu
Low Cost Mauricius
Avatar uživatele Low-cost cestovatel
Low-cost cestovatel 2022-06-28T13:02:56+02:00 0 komentářů
Mauricius 2021

Mauricius je nejbohatší zemí na africkém kontinentu🥇I přesto se zde dá vyžít s 700kc na den, nebo s 9000 na celých 14 dní.. Jak? velice snadno a příjemně🥃. Půjčte si auto předem.. Kontaktujte na Whatsapp pronajímatele... My jsme usmlouvali na 10 dní za 4000,- (1000kc/os :4)  benzín na projetí skrz na skrz 2400,- (600kc/os)  stravujte se jako místní!…

Čtení na 5 minut
Ázerbájdžán
Batuzkar 2022-06-27T13:08:32+02:00 8 komentářů
Ázerbajdžán 2022

Baku si mě získalo hned, když jsem na jeho hlavním nádraží poprvé vystoupil z vystoupil z vlaku. To bylo v roce 2019. Do Ázerbájdžánu jsem tehdy přijel nočním vlakem z Gruzie. Ta byla mým hlavním…

Další cestopisy