Zanzibar - vzpomínky na Afriku

Souhrn vzpomínek z doby, kdy byl svět, i ten cestovatelský, ještě normální, na rozdíl od současné situace, kdy je Zanzibar oblíbeným cílem proto, že je jednou z mála dostupných exotických destinací.

Cestopis z roku 2018 napsal Tesna

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Tesna
Cestopis byl naposledy aktualizován 2021-02-08T00:15:25+01:00

Tesna procestoval 24 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Střední Ameriku. Na Cestujlevne.com se přidal před 5 lety a napsal pro tebe 37 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Josef
před 2 lety

Chtělo by to trochu zpřesnit tu historii , byl jsem tam sice pred deseti lety , ale historie se nezměnila a určitě majitelé mistnich farem ( hlavne arabove a indove)nic dobrovolně nedali dělnému lidu , ale povětšinou byli povražděni . Jak mi vyprávěl místni znalec kdo neměl loď a nezdrhnul toho posekali mačetama, no a pak si sedli pod strom s hřebíčkem a čekali až se sám sklidí a ono nic. No a k těm pracovníkům v resortech místní tam pracovat nebudou jsou to vesměs islamisti a ti nechtějí turistům posluhovat je to pro ně potupa takže každý resort si vozí lidi s Tanzanie povětšinou křesťany.... tím nic proti vyznání jen konstatuji

MIGUELAS
před 2 lety

Hezké fotky, opravdu ještě v tu dobu období velkých dešťů, to bych asi nejel...

Ale podle fotek vždy tak úplně škaredě jste neměli. Možná místo externích transferu přes cestovkou bych to řešil s taxikáři na místě a stoprocentně každý hotel aktivně nabízí odvoz z letiště za 40-50$ za van a driver venku stojí s cedulkou, dovnitř budovy letiště nesmí.

Já tam byl kdysi mimo jiné asi 2019 přelom říjen listopad a to je pro změnu obdobi krátkých dešťů, v akci s Turky z Benátek za 10000.

KLM servis nedobrý, to věřím, sám mám negativní zkušenost, ale i Turci se zhoršili, naštěstí to litali v mě oblíbené kombinaci sedaček u okna jen po dvou, ideálně pokud někdo nedokvacil tak tam člověk seděl sám, v těch KLM to bylo asi hloupých 3-4-3 předpokládám. Aspoň Turci mají neomezené víno v plastových lahvickach, treba 5 za sebou, turecké i mezinárodní, i když jídlo horší, můj oblíbený kebab s bulgurem a najednou menší porce, méně grilované zeleniny a jen rýže. A servis na zpáteční cestě taky už tragicky, začali obsluhovat až po třech hodinách letu daleko po mezipřistání v Kilimandzaru.

Naopak třeba teď Ethiopian byt jsem neočekával moc, poměrně dobrá ryba s jako druhé dobre hovězí, jen s nápoji bída, sice víno v plastu, ale často jen červené a na druhou rundu už dochází i to pak na zbytek letu už kašlou.

No ale zpět k tomu krátkému období dešťů na Zanzibaru. Dva týdny před odletem sledování info na všech meteo serverech a katastrofa. Přistání v ZNZ ve tři ráno, déšť a těžké kaluže vody. Pár hodin venku na letišti, otravován všemožnými portyry, pak po rozednění pěšky z letiště až do Stone, ne kvůli šetření ale potřeboval jsem tam být fakt až za denního světla. Pak Nungwi polovina proprsela, Michamwi proprselo skoro cele, v Paje počasí ok, pak vnitrozemí Dar pod vodou hlavně tržiště a části západně od moře tam se všichni brodili po kolena, jsem pár nocí spal v armádě spasy 6km od Daru, provozují tam bungalovy v uzavřeném areálu.

Aspoň v Daru počasí ok, ale za dva dny při návštěvě místních plazi takový skejvak, co sem v životě nezažil ani když byly tajfuny na Filipínách nebo Tajpeji.

To nejhorší teprve přišlo - přesun na pláže Tanga Pantani. Prasklá guma na busu je úplná pohoda, potom cesta dalou 50 km co trvá 4 hodiny a neprůjezdné cesty, tlačeni zapadlých aut, 4wd jeepy nebo spíš Toyoty převrácené na bok a poničené, bobky jestli se z té prdele dostanu zpátky. Naštěstí pak počasí tam dobre a hezky bylo i v Moshi i Arushi.

Takže za mě do Tanzánie ani v období krátkých dešťů ne.

Koketuju teď s listopadovou Keňou, ta je o malý kousek výš a nemám s tím zkušenost, aby zas nebylo škaredě protože když je u moře škaredě tak je to na hovno s ani fotky do kalendáře z toho nevznikají. Takže spíše taky až leden únor.

Za to teď na Zanziku počasí jak z pohádky, za poslední tři týdny pršelo jednou ráno snad 5 minut a jinak jasno až polojasno, dnes dopol oblačno, pak se to vybralo.

A k ubytku, kdo se potřebuje koupat porad, mimo Nungwi kde mi to přijde zbytečne... Všude jinde na vých. pobřeží nutný hotel s bazénem. Jinak ty odlivy můžou být depresivní.

Teď je všechno ubytko drahé, ale suverenne nejdražší rezorty jsou právě v podle mě dost exkluzivní oblasti Matemwe-Kilima Juu-Pwani M. - Kiwengea-Uroa. Tady i sto babek za nov teď .

Škoda že sem nemůžu hodit fotky ani videa, fakt i před cestou v krátkém období dešťů bych varoval.