1. Cestopisy
 2. Zanzibarské Vánoce businessem s LOT

Zanzibarské Vánoce businessem s LOT

Avatar uživatele Zuzina
Cestopis z roku 2021 napsala Zuzina
Avatar uživatele Zuzina

Zážitky pro tebe sepsala Zuzina

24. 01. 2022, poslední aktualizace 2022-01-24T11:42:16+01:00

Zuzina a procestovala 17 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 3 cestopisy .

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

11 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Piratice

Díky za cestopis a pěkné fotky. Tak jsem ze Zanzibaru na nějakou dobu vyléčená👍

Odpovědět
před 3 měs
Jan Vidim
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 173 komentářů
 • Poslat zprávu

Zatmanovani okenek nebo zasínani světel je takové letecké 'jdi do prdele'.

Mě jednou buzerovala letuška TAPu, že při odletu v 10 ráno z Lisabonu nemůžu mít otevřené stínítko protože lidi spí. Kecy, nechtěli abychom otravovali.

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele mispi
mispi
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 22 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-01-25T09:13:51+01:00)

Výborne napísaný cestopis. Perfektne opísaná realita.

Za mňa - z pohľadu šesťdesiatnika - bol najväčší kultúrny šok Madagaskar - a to sme už čosi mali precestované, Neskutočná bieda. Odvtedy sa čiernej Afrike ( s výnimkou Seychelles, Reunionu a Mauríciusu) vyhýbame oblúkom. Bieda bola aj na Filipínach, ale akási iná - dôstojnejšia a kultúrnejšia.

Strach z prostredia je podmienený psychike - Manželka sa najviac bezdôvodne bála v Acapulcu, ale v relatívne blízkom Cabo San Lucas už vôbec nie.

Ten LOT bussiness mi ako bussiness vôbec nepripadá (až na tie sedačky). 3 naše cesty v bussiness (Austrian, Quatar a EVA) boli zážitok na celý cestovateľský život. V poslednej dobe cestujeme viac premium economy a dovolím si tvrdiť, že SAS a možno aj Lufthansa ju majú lepšiu, ako tento produkt. Takže LOT škrtám.

před 4 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

V tom Acapulcu obavy jistě nebyly úplně bezdůvodné, i když asi je většina mrtvých z drogových kartelů. Já jsem se ve velkoměstech Jižní Ameriky nebál, ale Caracasu jsem se raději vyhnul. Podobně bych to viděl i s Acapulcem.

V Cabo San Lucas je třeba rozlišovat poměrně bezpečnou turistickou část a zbytek oblasti Los Cabos: https://wheretheroostercrows.com...ucas-safe/

Já tam byl před 13 lety, kdy to bylo bezpečné všude na jihu Kalifornského poloostrova, ale pak se v okrese bezpečnost výrazně zhoršila a v posledním roce se posunuje vyřizování účtů mezi gangy i do hotelů podobně jako na Mayské riviéře.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele
Milan V

A teď si představte, že by nezkrachoval ten Luke Air..to by teprve byla kvalita ;-) Jinak k charterům LOTu..já letěl v roce 2017 charterem na Madagaskar s Rainbow Tours - tam byly zadara jen nápoje. Jídlo šlo navíc objednat jen ve stylu kanapki / instantní nudle. Směrem tam byly možná ještě nějaké těstoviny. 10 hodin letu. Zpátky ještě přes Mauricius. Takže Čedok standard je ještě luxus ;-)

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Myslím, že super cestopis pro ty, kteří uvažují nad první exotikou v Africe či mentálně zaostalé Asii :) Ten střet s realitou je ohromující.

Člověk očekává dokonalou přírodu, klid a luxus přesně tak, jak vidí na fotkách v katalozích. Místo toho ale vidí bídu a chudobu, která dokonce i umí mluvit, respektive pokřikovat a být dotěrná.

Nutno dodat, že při druhé, třetí a další návštěvě podobných lokalit už člověk hledá a pátrá po těch dokonalých spotech a nesoustředí se na tu bídu, kterou prostě bere tak, jak je a už je normální.

Takže hlavu vzhůru :) další cesta bude o kus lepší.

PS: LOT za mě taky zklamaní. Ale jestliže fungují ty last-minute pobídky k upgradu, tak super. Slyším o nich prvně. Navíc mimo vánoce to bude za 15k a to už je fakt v pohodě.

Odpovědět
před 4 měs
fridgy
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 75 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-01-24T13:37:53+01:00)

Musím teda říct, že z fotek ty pláže jste měli o dost špinavější než my v listopadu. Což mi je líto, ale teda ten pokoj fakt nechápu. Zkoušeli jste si stěžovat na recepci? Popřípadě Čedoku? Věřím, že by vymysleli alternativu. A teda zbytek mi taky přijde standard. A osobně jsem měl ze Zanzibaru o dost hezčí pocity :)

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 347 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-01-24T12:34:50+01:00)

Pokud pisatelka jezdí do rozvojových zemí, musí s tímto počítat, je to takový místní folklor. Let je charter a služby odpovídají tomu, co si CK objednala, podle fotek standard.

před 4 měs
Avatar uživatele Zuzina
Zuzina

Máte pravdu. Já jen popisuji to, co jsem si nikde nepřečetla (mám na mysli tu bídu). Třeba to ostatním pomůže (třeba se nějak mentálně připravit).

Přidat odpověď
před 3 měs
Barney1987

Koukám, že ten LOT/Čedok fakt bída. To už je lepší Qatar v economy (dokonale jídlo, nealko/alko/míchané drinky neomezeně, zákusky na požádání, filmů nespočet+ pěkné hry a hudba). Teď jsme letěli s KLM, doplatek 930,- za místa před exity(1,5m na nohy), 2x jidlo+sváča navíc, neomezeně pivo/vino/nealko. Jinak pěkný cestopis. Zajímalo by mě srovnání s klasickým letem s LOT.

před 4 měs
Avatar uživatele Zuzina
Zuzina

To každopádně, ale v porovnání s tím prostorem na spaní/pohodlím jsme nelitovali ani koruny.. ono ani o to jídlo tak nejde, ale o to si lehnout (kor když jsme zalehli až v půl 4) :)

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy

Čtení na 3 minuty
Aprílový Cyprus a Paphos
Kopapiesku 2022-05-13T21:55:16+02:00 0 komentářů
Kypr 2022

Pohodové a maximálne odpočinkové štyri dni na takmer letnom Cypre.. Toto nie je žiadny cestopis, skôr iba zápisky z obyčajného výletu. Úprimne, aj som dosť rozmýšľal, či vôbec má zmysel dávať to sem medzi tie naozaj parádne a skutočné cestopisy. Ale hovorím si, že…

Čtení na 15 minut
„Easy-peasy“ velikonoční Milán
Avatar uživatele Jan Chrastina
Jan Chrastina 2022-05-13T10:13:50+02:00 4 komentáře
Itálie 2022

V „easy-peasy“ cestách pokračujeme a vydáváme se do italského Milána, hlavního města oblasti Lombardie. Do druhého největšího italského města se vydáváme s WizzAir, v termínu 15. – 19. 4. 2022. Z…

📷 Krásné fotky
Čtení na 11 minut
Reunion a Mauricius v jednom balíčku
Avatar uživatele Honza S._1
Honza S._1 2022-05-10T14:00:07+02:00 3 komentáře
Afrika 2022

Rád bych Vám popsal neuvěřitelnou krásu a další užitečné informace, turisty moc nedotčené, zelené perly Indického oceánu jménem Reunion a jeho severovýchodního bratříčka s nádhernými plážemi Mauricius. Ahoj, na jaře roku 2022 (1. polovina dubna) jsme se ženou vydali na dva ostrovy v Indickém oceánu - Reunion a Mauricius. Nejsme žádní Emilové Holubové, ale zase už jsme nějakou tu zemi sami bez…

❤️ Oblíbené
Čtení na 8 minut
Iasi, utajená rumunská kráska.
Kafíno 2022-05-09T17:37:29+02:00 9 komentářů
Rumunsko 2022

Rumunsko, pole neorané, ale lákavé.. Válka je vůlVšechno zlé je pro něco dobré. Může to znít  jakkoli morbidně a hrozně, ale je to tak. Vtrhnutím Putinova Ruska na Ukrajinu, začala nesmyslná válka.Trpí a umírají nevinní lidé. Dopad do…

Další cestopisy