No nic, je na čase založit nové téma :D  Několikrát měněný (ať už z mé strany nebo od aerolinky) itinerář prvního výletu příštího roku snad už chytl definitivní podobu. Leden Frankfurt (FRA) - Newark (EWR), Lufthansa, 747-8, C Newark (EWR) - Toronto (YYZ), Air Canada, E75, C Únor Toronto (YYZ) - Antigua (ANU), Air Canada Rouge, 319, Y Antigua - Barbuda - Antigua, FlyMontserrat, BN-2 (zatím nekoupeno) Antigua - xx mezipřistání - Sv. Vincent, nejspíš LIAT (zatím nekoupeno) Sv. Vincent (SVD) - Toronto (YYZ), Air Canada, 7M8, C Toronto (YYZ) - Mnichov (MUC), Air Canada, 789, C  .

Vaše lety 2023

Založil ve fóru Co se nevešlo

Miro, to byl teda pěkně nášlapný rok! Gratulace... a ta story s Beechcraft 1900D ať se už podobná neopakuje. 👍

1 Citovat

za mě teda taky největší počet letů za rok :) 87 - ale trochu jsem podváděl na konci v prosinci :D 

Abu Dhabi - Doha - Praha (novej rok v Dubaji byl fajn, ale ta ohraničená khalifa je síla..)

Praha - Mnichov - Madrid (LH v lite tarifu bez kufru - doplácel jsem 80eur)
Madrid - Los Angeles - Honolulu (Iberia + Alaska business/first)
Honolulu - Los Angeles - Madrid  (Alaska + Iberia frist/business)
Madrid - Frrankfurt - Praha

Praha - Riga - Talinn RT (slavná akce Air Baltic za 1400 kč)

Praha - Doha - Dubai (aneb když nezvládáš zimu - Qatar eco)
Dubai - Doha - Berlin (Qatar nová business suite B789)

Praha - Amsterdam - Hong Kong (KLM + Cathay business -super!!)
Hong Kong - Tokyo (HK Express - kupte si nouzák a jídlo a přezijete to)
Tokyo - Nagoya (JAL business 777 - skvělej kup za 1500 kč)
Osaka - Seoul (Asiana B777 business)
Seoul - Abu Dhabi - Johannseburg (Etihad business - taky moc fajn)
Johannesburg - Cape Town (Lift - nová super aerolinka v JAR)
Cape Town - Doha - Praha (Qatar eco - jedinej z letadla volnej middle :D)

Praha - Funchal RT (Smartwings - 2F extra legroom + preordered jídlo!)

Praha - Malta RT (Air Malta business - fajn produkt, ale aerolinka zaniká..)

Praha - Lisabon - Toronto (TAP business A321LR- throne dobrej, ale holky se moc nestaraly..)
Toronto - New York LGA (letět do US přes Kanadu ušetří spoustu čekání!)
New York - Toronto - Lisabon - Praha (Air Canada + TAP business)

Praha - Doha (qatar A320 eco, už aby byl dreamliner od příštího roku!!)
Doha - Abu Dhabi - New Delhi (Etihad)
New Delhi - Seoul (Korean Air starej business na A330 - strašný)
Seoul - Singapore - Sydney (Singapore airlines business A350/A380 miluju!!)
Sydney - Singapore - Tokyo (Singapore Airlines business A380/B787 -opět super)
Tokyo - Dubai - Londýn (Emirates business - ta stará A380 nic moc, ale nová pecka!)
Londýn - Frankfurt - Praha (LH eco - zrušenej let ale kompenzace nebyla :(

Praha - Varšava - Delhi (LOT eco B787 byl fajn)
Delhi - Seoul - Sydney (Korean air business - už Apex suites - u okna super, v uliččce nic moc.)
Sydney - Singapore - Phuket (Singapore business - A380/B737 opět super)
Phuket - Kuala Lumpur (Malaysian business 737 oproti SQ bída)
Kuala Lumpur - Riyadh - Londýn ( Saudia business - stará B777 strašná 2-2-2)
Londýn - Praha (wizzair v první řadě se dá přežít..)

Praha - Budapest (Ryanair aneb lowcosty na pozicování jsou nej..)
Budapest - Helsinki - Los Angeles (Finnair business - trochu zklamali..)
Los Angeles - San Francisco (Jetblue nejlepší po US)
San Francisco - Las Vegas (Southwest druhá nej aerolinka v US)
Las Vegas - Los Angeles (Southwest)
Los Angeles - Helsinki - Budapest (Finnair business aneb necháme ti bordel na stole dokud nedáš call bell)
Budapest - Praha (ryanair láska)

Praha - Milano (easyjet)
Milano - Abu Dhabi - Jakarta (Etihad business + collab s Wamos Air - angled bed tragédie..)
Jakarta - Bali RT (lowcost TransNusa)
Jakarta - Abu Dhabi (Wamos air business pro etihad opět bída)
Dubai - Doha - Dubai RT (FlyDubai business 737max super!)
Abu Dhabi - Řím (Etihad business a novej terminál skvělej)
Řím - Praha (wizzair na exitu jsem opět přežil)

Praha - Paříž - Madrid (AirFrance - měl jsem letět KLM, ale v AMS prej mrzlo..)
Madrid - Barcelona (Air Europa B787 - tak špinavý letadlo a lidi jsem dlouho nezažil)
Barcelona - Palma Mallorca RT (Ryanair aneb nalítej segmenty před koncem roku)
Barcelona - Paříž - Praha (Airfrance economy je asi nej eco po evropě)

Velké dík patří hlavně error farům a Saudii, která rebookuje na ostatní aerolinky při schedule change. Aneb další investice do 2024 se Saudii zakoupena :D)

https://my.flightradar24.com/AdamMach/


flightdiary.png

3 Citovat

ROK 2023:

Jan
    Wrocław - Leeds (Ryanair) --- eco
    Leeds - Bratislava (Ryanair) --- eco

    Wien - Sibiu (Ryanair) --- eco
    Sibiu - Wien (Ryanair) --- eco

Feb
    Praha - Milano MXP (Wizzair) --- eco
    Milano MXP - Istanbul  (Turkish) --- eco
    Istanbul - Mahé (Turkish) --- eco
    Mahé - Istanbul (Turkish)--- eco
    Istanbul - Milano MXP (Turkish) --- eco
    Milano MXP - Wien (Austrian) --- eco

    Praha - Barcelona (Vueling) --- eco
    Barcelona - Ibiza (Vueling) --- eco
    Ibiza - Madrid (Ryanair) --- eco
    Madrid - Vienna (Ryanair) --- eco 
    
Mar
   Salzburg - Berlin (Easyjet) --- eco
   Berlin - Kraków (Ryanair) --- eco
   Kraków - Wien (Ryanair) --- eco
.
   Katowice - Forli (Ryanair) --- eco
   Rimini - Praha (Ryanair) --- eco

Apr
   Krakow - Poznań (Ryanair ) --- eco
   Szczecin - Warszawa (LOT) --- eco
   Warszawa - Ostrava (LOT) --- eco

May
   Budapest - Istanbul (Wizzair) --- eco
   Istanbul - Wien (Turkish) --- eco

   Brno - London STN (Ryanair) --- eco
   London STN - Košice (Ryanair) --- eco
   
Jun
   Praha - Madrid (Iberia)  --- (award) eco 
   Madrid - Melilla (Iberia) --- (award) eco 
   Melilla - Madrid (Iberia) --- (award) eco 
   Madrid - Wien (Iberia) --- (award) eco 

   Wien - Rīga (Ryanair) --- eco
   Tallinn - Rīga (AirBaltic) --- eco
   Rīga - Wien (AirBaltic) --- eco

   Wien - Banja Luka (Ryanair) --- eco

Jul
   Tuzla - Wien (Wizzair) --- eco

Aug
   Bratislava - Kaunas (Ryanair) --- eco
  
Sep
   Palanga - Rīga (AirBaltic) --- eco
   Rīga - Wien (AirBaltic) --- eco

   Wrocław - Olsztyn (Ryanair) --- eco
   Olsztyn - Kraków (Ryanair) --- eco

   Wien - København (Ethiopian) --- eco
   København - Wien (Ethiopian) --- eco

   Kraków - Stockholm (Norwegian) --- eco

Oct
   Stockholm - Kraków (Norwegian) --- eco
   
   Wien - Kraków (Ryanair) --- eco

   Budapest - Helsinki (Finnair) --- biz
   Helsinki - Los Angeles (Finnair) --- biz
   Los Angeles - San Francisco (American) --- eco
   San Francisco - Los Angeles (Alaska) --- eco
   Los Angeles - Helsinki (Finnair) --- biz
   Helsinki - Budapest (Finnair) --- biz

Nov
   Praha - Barcelona (Vueling) --- eco
   Barcelona - Lisboa (TAP) --- eco
   Lisboa - Accra (TAP) --- eco
   Accra - Lisboa (TAP) --- eco
   Lisboa - München (TAP) --- eco
   
Dec
   Brno - London STN (Ryanair) --- eco
   London STN - Klagenfurt (Ryanair) --- eco
   Treviso - Wien (Ryanair) --- eco

   Berlin - Graz (Eurowings) --- eco

 

(celkem tedy maly osobni rekord 60 letu):

https://my.flightradar24.com/santiago78/2023
 

5 Citovat

Pridam i trosku povidani ...

Inu rok 2023 zacal nenapadne vyletem do britskych mest Bradford a Leeds.
Nasledovne i do srdce rumunske Transilvanie, historickeho Sibiu. 
Ovsem az pak zacala prava exotika, a to na ostrovech Mahe, Praslin, the Dike, kam nas dopravily oblibene Turkish Airlines. 
Dale unorova Ibiza byla daleko od bujarych party, ale i tak okouzlila. U Madridu v Toledu jeste doznival letosni Carnaval. 
Nasledoval stredoevropsky okruh ze Solnohradu pres Berlin do Krakova a zpet do Vidne. 
Pote i dosednuti na mini-letisti ve Forli, prohlidky italske Ceseny a Rimini. 
Bohuzel destivy vikend prispel k blativemu namesti v Poznani i k sychravemu poznavani hanzovniho Stetina. 
Vylet do Istanbulu zacal zpozdenim, ale i tak jsem pak chytil mirne zpozdeny Kamil Koc bus do Bursy, ktera na svahu hor velmi ucarovala. Pozdeji jsem pak mohl obdivovat i barevne domy v istanbulskych ctvrtich Fener a Balat. 
Jo a cestou do Kosic navic i prvnotridni vyhledy na oboje Tatry, ty se jen tak nezapomenou. 
A konecne dotek s Afrikou zaridil vrtulacek z Madridu do Melilly, spanelske enklavy obklopene Marokem. 
Jiste, bile noci se i letos konaly, a to nejen v Rize, nybrz zejmena v malebnem Tallinnu a hranicni Narve. 
Bosenska priroda se spetkou historie nadchla nejen v Banje Luce, Jajcich, Travniku a Tuzle. 
Na samem sklonku leta opet smerem na Sever, tentokrat za plazovym relaxem u Baltu. 
Nasledujici super levne letenky umoznily navstevu historickeho Kladska, Vratislavi i dalekeho jezerniho Scycna. 
Saga Africa v etiopskem podani tentokrat z Vidne do prijemne Kodane a Christianie. 
Opet na Sever a drobne dalsi poznani Svedska, presneji mest Sigtuna, Uppsala se starou Gamla Uppsala i krapet Stockholmu s majestatnim palacem Drottningholm s prilehlymi zahradami. 
Na Kaiser Wiesn ve Vidni uhasit pivni zizen a odletem do destiveho Krakova. 
Podzim pomalu nastava a luxusni zazitky na sebe nenechaji cekat, konecne na kridlech Finnairu v business class do Los Angeles s priskokem do San Francisca, prvni navsteva Yosemitskeho narodniho parku i kovbojskeho mesta Sacramento. Ba ani Golden Gate Bridge a Sausalito nemohli chybet. 
Ale prituhuje, tak hura do Afriky ke guinejskem zalivu na Zlate Pobrezi (a Costa da Mina zaroven). Vedro, prezelena vegetace, hory a vodopady na ghansko-tozske hranici a konecne tepla voda oceanu v tropech, portugalske, britske, holandske, atd. pevnosti, tycici se nad rybarskymi vesnicemi. Axim, Shama, Elmina, Cape Coast, Accra, tajemne to nazvy. 
Rok 2023 se blizi ke konci, tak jeste vanocni atmosfera v Celovci (Klagenfurtu) a Trevisu. 
A temer novorocni vibe v zelenem srdci Rakouska - Styrskem Hradci (Grazu).

Zvedavost, co prinese novy rok 2024 stale trva a nepolevuje ...

5 Citovat

Loni skromně. Jak to asi dopadne letos? 🤔


img-1194.png

0 Citovat

Krásný nový rok všem nadšencům do cestování a létání.

Minuly rok byl pro mě z hlediska létání velmi plodný a splnil jsem si mnoho leteckých snů.

- Poprvé jsem letěl v 747-400, 767-400ER, 757-300, ATR-42

- Poprvé jsem letěl se Smartwings a při té příležitosti na Madeiře zažil svůj prvni Go-around

- Nejexotičtější letiště, které jsem navštívil bylo jednoznačně Maupiti 

- Nejkrásnější přistání jsem zažil opět na BOB

- Nejvíc adrenalinový byl zážitek při přistání v Ženevě (opravdu silné turbulence a poprvé jsem zažil, když celým letadlem při přistání škube směrovka a letadlo sebou hází ve všech směrech) 

- Zážitek byl opět lety s widebody po Evropě: a350 BCN-MXP, 747-400 FRA-PMI a 787 ARN-OSL

- ani jednou jsem paradoxně, bohužel neletěl s Ryanair :( 

- Největší problémy jsem měl s EasyJet (3x změněny čas a 1x zrušeny let z celkem 5 letů)

- Nejmíň příjemný let byl BKK-MUC s Lufthansou (opravdu vše špatně, snad už s tím začnou něco dělat)

- Naopak nejpříjemnější let minulého roku byl CDG-PRG s AirFrance (jsem jim velmi vděčný za kvalitu služeb a příjemný personál)

Všechny lety naleznete zde:

https://my.flightradar24.com/Barney1987/2023

Ještě jednou všem šťastný nový. Přeji Vám minimum zrušených letů, divertů, turbulencí a naopak přeji mnoho apgrejdů do Business gratis a nekonečně příjemných zážitku nejen na palubách Wizz a Saudia ;) 

Váš Barney ;) 


img-1276-original.jpeg

2 Citovat

Jakub Langer napsal(a):
Opet na Sever a drobne dalsi poznani Svedska, presneji mest Sigtuna, Uppsala se starou Gamla Uppsala i krapet Stockholmu s majestatnim palacem Drottningholm s prilehlymi zahradami. 


Sigtuna a Gamla Uppsala su jedny z mojich najoblubenejsich miest v okoli Stockholmu :) Odporucam aj Vaxholm a zahrady okolo Ulriksdals Slott. 

1 Citovat

Diky za vzpominku na prvni let do Svedska v roce 2008, kdy byla hitem nova Ryanair linka za Bratislavy do Stockholm Skavsta. Tenkrat jsme 3 dny poznavali Stockholm a take pluli lodi do Vaxholmu. Naproti do pevnosti Vaxholm jsme se vsak uz nedostali. Treba nekdy priste.

Taky je dobry tip na dosud nenavstiveny Ulriksdals Slott na severu Stockholmu. Nyni jeste zjistit jak se k nemu MHD nejoptimalneji dostat.

1 Citovat

Metrom na Bergshamra alebo autobusom na Järva krog a odtial je to celkom pekna prechadzka. Pri trase okolo jazera ma clovek moznost obdivovat jachty zaparkovane na druhej strane, kde je jedna z najbohatsich lokalit Stokholmu. 
V areali je aj jedna vegetarianska all you can eat restauracia s velmi prijatelnymi cenami na svedske pomery a uplne fantastickym jedlom. Ocenil aj moj manzel ktory je cisty masozravec a jeho oblubena zelenina su hranolky. 

https://www.rappne.se/tradgardscafeet/

0 Citovat

jokker napsal(a):

Loni skromně. Jak to asi dopadne letos? 🤔

Na prilozene mapce, mas zaznacen i prilet/odlet na/z letiste RTB, tedy letiste na honduraskem ostrove Roatan.

Jak se ti na tomto ostrove celkove libilo a pokud jsi navstivil i onu ceskou vesnici, jake se tam dostane krajanovi prijeti?

1 Citovat

Jakub Langer napsal(a): Jak se ti na tomto ostrove celkove libilo a pokud jsi navstivil i onu ceskou vesnici, jake se tam dostane krajanovi prijeti?
Byla to "investiční" cesta, kamarád tam chtěl stavět domek a já jsem uvažoval o koupi kusu pralesa. Přijetí fajn, české vesnice jsou tam už nejméně čtyři (respektive dvě vesnice vedle sebe a dva větší developerské projekty s českými investory). Jsou tam i dvě české realitky, které nejsou úplné kamarádky. Vlastně tři, když počítám i pana Vaňuru (viz. podcast Slepá mapa).

Nedopadlo to. Kamarád nakonec staví v Mexiku za poloviční cenu, pro levný nákup pralesa nebylo za pět minut dvanáct, ale hodinu po dvanácté. Investičně to nedává smysl, ale to jsme zjistili až na místě, ale proto jsme tam letěli.

Líbilo? Nebylo to špatné, ale podruhé bych tam už neinvestičně nejel. A já přitom patřím mezi ty, kteří se na oblíbená místa rádi vrací. Třeba na Kapverdách jsem byl už 2x a rád bych tam na dovču zajel znovu, ale na letišti RTB už nepřistanu.

 

1 Citovat

Diky za tvuj nazor, nebot jsem take od nekoho jineho slysel, ze by uz na Roatan nejel. Tusim, ze Roatan a Utila jsou kvuli plazim a potapeni uz trochu vice turisticke, narozdil od pevninskeho Hondurasu, ktery jsem mel moznost jednou navstivit. Libilo se mi tam treba vice nez v turisticky krasne Guatemale, diky mistnim Hondureños samozrejme.

A kdyz uz jsi zminil Kapverdy, tak ma preference jsou vsechny ostatni ostatni ostrovy krome Salu a Boa Visty. I to tiche Maio bylo na nejaky ten den cimsi pritazlivejsi. (bez resortu, atd. ...)

1 Citovat

Barney Flyer napsal(a):

- Poprvé jsem letěl v 747-400, 767-200ER, 757-300, ATR-42

Tak teď detailněji pročítám příspěvky a zaujala mě ta 767-200ER. V přiloženém výpis na FR nemůžu najít, je to jen překlep nebo koukám blbě? :) 767-200 mi chybí a nevím právě, jestli se vůbec ještě dá chytit.

0 Citovat

@Kryštof: zdravím, moje chyba a překlep (možná ne překlep, ale proste zatmění), byla to -400ER (liver Staralliance). Každopádně má první 767. Ale pro mě  víc vzácnější byla ta Flyingpencil 757-300. Když mi to změnili z 737-900er tak jsem skákal radostí :D

1