Dobrý den,může prosím někdo doporučit dobrou půjčovnu na letišti v Catania? Původně jsem si přes Ofran sjednal půjčení auta u společnosti Budget. Cenově to vypadalo dobře, auto mělo i plné pojištění. Jenže přes Google jsem zjistil, že přímo ta společnost je na místě hrozná, mají málo lidí, na auto i předem zamluvené se čeká třeba i 2 hodiny do toho snaha o různé "podvody" s dalšími nutnými poplatky atd. takže jsem to raději zrušil.Když hledám přes Rentalcars, tak to většinou najde auta z půjčovny Goldcard a Rhodium (což má být ta samá) a ty obecně nemají moc dobré hodnocení.Mohl by prosím někdo doporučit nějakou půjčovnu na letišti s dobrým přístupem, rychlostí odbavení, co se pak nesnaží odrbat na poškození atd.? .

Catania (Sicilie) letiště

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Dobrý den,

může prosím někdo doporučit dobrou půjčovnu na letišti v Catania? Původně jsem si přes Ofran sjednal půjčení auta u společnosti Budget. Cenově to vypadalo dobře, auto mělo i plné pojištění. Jenže přes Google jsem zjistil, že přímo ta společnost je na místě hrozná, mají málo lidí, na auto i předem zamluvené se čeká třeba i 2 hodiny do toho snaha o různé "podvody" s dalšími nutnými poplatky atd. takže jsem to raději zrušil.

Když hledám přes Rentalcars, tak to většinou najde auta z půjčovny Goldcard a Rhodium (což má být ta samá) a ty obecně nemají moc dobré hodnocení.
Mohl by prosím někdo doporučit nějakou půjčovnu na letišti s dobrým přístupem, rychlostí odbavení, co se pak nesnaží odrbat na poškození atd.?

0

Avis

0 Citovat

Na zdejší radu jsem nejdřív objednal auto u Avisu. Pak jsem ale našel recenze místní pobočky  a všechny byly otřesné. Zjistil jsem ještě, že ceny kupodivu spadli a objednávku zrušil a vzal od Sicily by Car.

V podstatě můžu doporučit. Kompaktní auto vyšlo na 10 dní s plným pojištěním jen na necelých 8t Kč. Rychlost odbavení jsem si představoval větší, ale měli tam aspoň pořadník na čísla, takže to mělo nějaký sytém. Nakonec jsem zjistil, že problém byl spíš u dalších zákazníků, protože moje odbavení i přes mou mizernou angličtinu proběhlo rychle. Jeden jediný dotaz na připojištění s díky odmítnut. Místo Fiatu Pandy benznín, jsem dostal Nissan Micra diesel , skoro nové auto ve výborném stavu. Při přebrání jsem zjistil další škrábance, během 3 minut nechal připsat na protokol a hotovo.
Vrácení uplně v pohodě. Přijel, dal protokol na místě stojícím technikovi, obhlídl, podepsal, já odevzdal v budce a hotov. Záležitost na 5 minut při plném provozu.

0 Citovat

Ahoj, nechci zakládat nové vlákno, tak se zeptám tady - nějaké doporučení na půjčovnu v Trapani na letišti? Koukám, že tam je i Sicily by Car, má s nimi někdo další zkušenost? Jediné, co mi trochu vadí je to, že odlet máme 9:20 a otevírají 7:30, tak aby to bylo dost času... :) I když na TPS jsem už byla a vím, že je to mini letiště a dá se kdyžtak proběhnout od securitky ke gate za pár minut, ale i tak. :)) Předem díky za odpověď! 

0 Citovat

Ahoj, tak my sme si pozicali auto cez rentalcars, pujcovna Locauto. Recenzie mali rozne, skor negativne.

Ta kreditna karta nie je nutna (i ked to je napisane v podmienkach). Ked je vasa karta embasovana - ma vystupene pismena a cisla, tak im to staci. A vsetky debitky uz v podstate take su. Mam tam tiez velkym napisane DEBIT a ziaden problem to nebol. Deposit bol nejakych 500eur ak sa nemylim. Auto mi dali lepsie ako som cakal -  Fiat 500l. Na tie ich cesty ok, vyssie a kratke.

Dal som si cez rentalcars full insurance (priamo u nich by ma vysiel x krat drahsie) a nakoniec sa mi vyplatil.  Pri vracani auta nasli chybu - nesiel otocit klucik v dverach. Povedali mi, ze niekto sa pokusil ukradnut moje auto. Povedali, ze to je moja zodpovednost. Chcel som to riesit s policajtami, ale ziadnych som nenasiel, tak som to nechal tak a len pdopisal damage form a napisal som tam ale moje vyjadrenie. Po par dnoch som im zaplatil (z depozitu si strhli) 180eur. Hned som to naslednee riesil s rentalcars a vdaka tomu poisteniu mi celu sumu vratili.

Takze all in all - kreditky sa nebojte, staci vam embasovana karta a majte poistenie a ked sa nieco stane, tak ich nahanajte aby to riesili.

0 Citovat

V Trapani se mi poprve stalo, ze debetku skutecne nevzali - Sicily by car. Nesla ani hotovost a rezervace u Rentalcars tak propadla vcetne zaplacene zalohy(nepodarilo se mi aby mi z RC nekdo vubec odpovedel na mail). Predtim mi debetka vzdy stacila, ale je pravda, ze jsem si poprve pujcoval auto v ramci EU. Takze muj pocit (bez zaruky), mimo EU neumi u EU karty poznat zda je debetni nebo kreditni. V EU to umi. Nicmene jsem si na zaklade tohoto podnetu vyridil kreditku, vicemene jen kvuli autopujcovnam.

V Trapani na letisit byla jedina nejaka lokalni autopujcovna, ktera pujcovala bez kreditky (meli tam velky napis No credit card needed)

0 Citovat

Avis nikde nepožaduje kreditku, stačí jim embosovaná debetní VISA/MasterCard.

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

Avis nikde nepožaduje kreditku, 

Fakt nikde? Ani v Afrike, ani v Amerike, ani Austrálii, ani v Európe...? To si testoval v každej jednej požičovni Avis?

Tuná napr. MoonEclipse píše, že v Dubline mu debetka u Avis neprešla

https://www.cestujlevne.com/disk...nou-kartou

0 Citovat

Čerstvá zkušenost z 29.6.2019 půjčení auta v Catanii na letišti Fontanarossa, pokud vracíte auto do půjčovny s plnou nádrží nenechávejte tankováni na poslední benzinku. Zkusil jsem tři benzinky (Q8,Eni,Petrol) a  u všech byl k dispozici pouze benzín E10(Natural100) za cenu 1,973€/litr

0 Citovat

Zdravím, nějaké pozitivní zkušenosti s půjčovnou aut na letišti v Catanii ? Na diskuzích jsou recenze většiny firem ne moc valné . Díky za info. 

0 Citovat

Měli jsme od Avisu a vše naprosto bez problémů.

0 Citovat

lakers napsal(a):

Zdravím, nějaké pozitivní zkušenosti s půjčovnou aut na letišti v Catanii ? 

Pár dní dozadu Hertz; tiež bez problémov.

0 Citovat

jery napsal(a):

Pár dní dozadu Hertz; tiež bez problémov.

a dokupovali jste si nějak připojištění? Berou debetní karty ? Kolik ti zmrazí peněz na kartě? Prosím i eremiho, jak to měl u Avisu.
0 Citovat

Hertz Catania - 

Pripoistenie som nedokupoval žiadne (mám ročné worldwideinsure), zamestnankyňa sa len spýtala či mám záujem o pripoistenie, ja som odpovedal že nie, že mám u tretej strany. To bolo všetko.

Či berú debetky neviem, v požičovniach používam kreditku. Dinerska neprešla, Mastercard kreditka bola v pohode.

Spoluúčasť som mal 1300 eur, blokácia na karte bola len 75 eur (na nedotankovaný benzín). Auto som mal rezervované v skupine Economy, dostal som Renault Clio, prakticky nový, mal najazdených len 600 km.

0 Citovat

jery napsal(a):

Hertz Catania - 

Pripoistenie som nedokupoval žiadne (mám ročné worldwideinsure), zamestnankyňa sa len spýtala či mám záujem o pripoistenie, ja som odpovedal že nie, že mám u tretej strany. To bolo všetko.

Či berú debetky neviem, v požičovniach používam kreditku. Dinerska neprešla, Mastercard kreditka bola v pohode.

Spoluúčasť som mal 1300 eur, blokácia na karte bola len 75 eur (na nedotankovaný benzín). Auto som mal rezervované v skupine Economy, dostal som Renault Clio, prakticky nový, mal najazdených len 600 km.

A rezervoval si přímo u nich nebo přes nějaký vyhledávač ? Ta roční pojistka funguje? Díky 

0 Citovat

Toto konkrétne požičanie bolo cez autoeurope.com, ale to je asi v podstate jedno či ideš priamo alebo cez sprostredkovateľa (myslím z pohľadu prístupu personálu na pobočke). Proste rezervujem tam, kde je to najlacnejšie.

S plnením z poistky zatiaľ priamu skúsenosť nemám, ale podľa ohlasov na nete (aj tu vo fóre a obdobných fórach inde) je worldwideinsure (prípadne iCarhireinsurance) celkom OK, pokiaľ ide o komunikáciu a plnenie z poistky.


Ale ja by som sa na tvojom mieste neobmedzoval len na Hertz alebo Avis. Už som si (konkrétne v ITA) požičiaval od rôznych spoločností, aj miestnych (Maggiore, SBC...) (vyhýbam sa len "šmejdom" typu Goldcar/Rhodium) a nikde som nemal vyslovene zlé skúsenosti. 90% negatívnych recenzií je skôr o tom, že si ľudia neprečítali podmienky, nemali kreditku, neskontrolovali pri preberaní škrabance na aute, nemali externú poistku... 

Jedinú negatívnu skúsenosť v Taliansku (nie priamo ja, ale jedna známa, ktorej som pomáhal s požičaním auta)  som mal paradoxne s nadnárodným Avis/Budget Brindisi (využili fakt, že sa auto vracalo pred otváracou dobou - teda bez kontroly - a naúčtovali si vymyslené poškodenie... okolo 250 eur... len 2 mesiace trvalo z nich dostať aký bol dôvod strhnutia tej sumy... a nakoniec jej tú sumu vrátila priamo požičovňa s tým, že uznala neoprávnenosť strhnutia... písal som o tom podrobne inde na fóre).

0 Citovat

jery napsal(a):

Hertz Catania - 

Pripoistenie som nedokupoval žiadne (mám ročné worldwideinsure), zamestnankyňa sa len spýtala či mám záujem o pripoistenie, ja som odpovedal že nie, že mám u tretej strany. To bolo všetko.

Či berú debetky neviem, v požičovniach používam kreditku. Dinerska neprešla, Mastercard kreditka bola v pohode.

Spoluúčasť som mal 1300 eur, blokácia na karte bola len 75 eur (na nedotankovaný benzín). Auto som mal rezervované v skupine Economy, dostal som Renault Clio, prakticky nový, mal najazdených len 600 km.


Avis bere debetní karty všude v Evropě. Navíc u něj lze rezervovat bez zadání čísla karty, takže můžeš případně rezervaci zrušit a udělat novou, pokud by cena ještě třeba šla dolů...

0 Citovat

To je možná teorie, měl jsem minulý rok auto od Avis v NTE a kreditku vyžadovali, dokonce to i předem avizovali e-mailem. Tedy předem bych si rozhodně ověřil na pobočce.

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):


Avis bere debetní karty všude v Evropě. Navíc u něj lze rezervovat bez zadání čísla karty, takže můžeš případně rezervaci zrušit a udělat novou, pokud by cena ještě třeba šla dolů...

Kúsok vyššie som dal link na príspevok od MoonEclipse , v ktorom píše, že Avis v Dubline požadoval kreditku, čiže by som bol opatrný s tým "všade v Európe". Ale áno, je fakt, že aj podľa Tripadvisoru Avis v Catanii kreditku nevyžaduje, mala by stačiť debetka.

Možnosť bezplatne zrušiť rezerváciu do 48 hod pred prevzatím ponúka väčšina sprostredkovateľov (Rentalcars, CarTrawler a klony - Argus, Holidayautos..., Autoeurope...).

0 Citovat

Nějak tu nechápu - vyvíjíte tolik úsilí abyste našli autopůjčovnu, která vám za horších podmínek půjčí vůz na debetku, namísto toho abyste tolik úsilí vložili do žádosti o kreditku? Však o kreditku kde kolikrát požádat z pohodlí domova, plno jich neúčtuje měsíční poplatky za vedení úvěrového účtu, tak proč si prostě jednu nepořídíte a nenecháte doma v šuplíku pro tyto případy? 

0 Citovat

jery napsal(a):

Kúsok vyššie som dal link na príspevok od MoonEclipse , v ktorom píše, že Avis v Dubline požadoval kreditku, čiže by som bol opatrný s tým "všade v Európe". Ale áno, je fakt, že aj podľa Tripadvisoru Avis v Catanii kreditku nevyžaduje, mala by stačiť debetka.

Možnosť bezplatne zrušiť rezerváciu do 48 hod pred prevzatím ponúka väčšina sprostredkovateľov (Rentalcars, CarTrawler a klony - Argus, Holidayautos..., Autoeurope...).

Pravda, také si vždy ověřuju přes chat, že na dané pobočce debetní karty přijímají, byť to má Avis ve všeobecných podmínkách.

Vím, že bezplatné storno je běžné, ale oproti uvedeným zprostředkovatelům u Avisu nemusíš při rezervaci vůbec uvádět údaje o své kartě.


Ale nemíním tady kopat za Avis:)


0 Citovat

lakers napsal(a):

a dokupovali jste si nějak připojištění? Berou debetní karty ? Kolik ti zmrazí peněz na kartě? Prosím i eremiho, jak to měl u Avisu.

Stejně jako jery, mám celoroční u icarhireinsuerance, debetní karty neřeším, podle mě každý, kdo si chce kdekoliv půjčit auto by měl mít z mnoha důvodů kreditní kartu a depozit byl standardní  (něco mezi 800 - 1500 euro, jelikož mám kreditku, tak zase neřeším kolik mi bloknou).

0 Citovat

Inak osobne by som už aj ignoroval otázky typu debitka a požičovňa:)) to je nekonečný príbeh

0 Citovat

Máte někdo zkušenost s půjčením auta na jednom letišti a vrácením na jiném? Konkrétně mi jde o to, že uvažuji o  letu do Catanie a návratu zpět z Palerma.  Díky za vaše postřehy! 

0 Citovat

Dá sa to, samozrejme (väčšina požičovní má pobočky aj v CTA, aj v PMO), len treba rátať navyše s poplatkom za jednosmerný prenájom (cca 60 - 100 eur, podľa požičovne, za väčšie auto viac).

0