Zdravím, na začátku roku letíme do Eilatu na letiště Ovda. Přílet má být v pátek v 17:30. Kvůli šabatu jsem se dočetl, že je možné v pátek večer a v sobotu půjčit auto pouze na letišti v Tel Avivu. Takže k mému dotazu, ví někdo jak funguje Eilat Shuttle? Našel jsem že spoj navazující na náš let vyjíždí v 19:10 z letiště Ovda, ale nejpozdější spoj do Tel Avivu v 19:30, ale zároveň jsem četl, že Shuttle na sebe v Eilatu "čekají" až budou plné. Myslíte si, že je tedy možné se dostat přes noc přímo do Tel Avivu, nebo budeme muset přespat v Eilatu a vyrazit ráno prvním Shuttlem? A ví někdo jak dlouho zhruba Shuttle jede z Eilatu na letiště Ben Gurion?Díky za odpovědi.  .

Eilat Shuttle Izrael

Založil(a) ve fóru Autobusová doprava

4 reakce

Zdravím, na začátku roku letíme do Eilatu na letiště Ovda. Přílet má být v pátek v 17:30. Kvůli šabatu jsem se dočetl, že je možné v pátek večer a v sobotu půjčit auto pouze na letišti v Tel Avivu. 

Takže k mému dotazu, ví někdo jak funguje Eilat Shuttle? Našel jsem že spoj navazující na náš let vyjíždí v 19:10 z letiště Ovda, ale nejpozdější spoj do Tel Avivu v 19:30, ale zároveň jsem četl, že Shuttle na sebe v Eilatu "čekají" až budou plné. Myslíte si, že je tedy možné se dostat přes noc přímo do Tel Avivu, nebo budeme muset přespat v Eilatu a vyrazit ráno prvním Shuttlem? A ví někdo jak dlouho zhruba Shuttle jede z Eilatu na letiště Ben Gurion?


Díky za odpovědi. 

0

V pátek jezdí Egged do cca. 13.00 . www.egged.co.il

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

V pátek jezdí Egged do cca. 13.00 . http://www.egged.co.il

To jsem si našel, ale my právě přiletíme až 17:30. Budeme tam jenom pár dní, tak bychom se chtěli co nejdřív dostat do Tel Avivu pro auto. Jediná doprava co jsem našel v době Šabatu funguje je Eilat Shuttle, ale úplně mi právě není jasné, jak spolehlivě na čas jezdí.

0 Citovat

Pak ale byl přílet v pátek večer na druhy konec země velmi špatná volba. Od pátku odpoledne do soboty podvečer veřejná doprava v Izraeli nefunguje a drtivá většina obchodů je zavřená. Reálně máte dvě možnosti: Buď zkusit stop, v Izraeli údajně funguje docela dobře (minimálně pro vojáky IDF) nebo v pátek letět do TLV.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Pak ale byl přílet v pátek večer na druhy konec země velmi špatná volba. Od pátku odpoledne do soboty podvečer veřejná doprava v Izraeli nefunguje a drtivá většina obchodů je zavřená. Reálně máte dvě možnosti: Buď zkusit stop, v Izraeli údajně funguje docela dobře (minimálně pro vojáky IDF) nebo v pátek letět do TLV.

No to jsem bohužel zjistil, až po koupi letenek (která byla dost na rychlo). Uvidím jestli se ještě někdo podělí o zkušenosti, ale díky za info.

0
4 reakce