Pravděpodobně každý řešil eliminování spoluúčasti při půjčení auta - od samotné půjčovny předražené, v Česku to pojišťovny měly ve výjimkách, proto bylo vždy nejvýhodnější používat zahraniční společnosti typu icarhireinsurenance.com, worldwideinsure.com.  Teď mě při uzavírání běžného sportovně-cestovního pojištění u Allianz (a alternativního Directu) zarazila nabídka pojištění spoluúčasti (cca 1 000 EUR) při půjčení auta za pár desetikorun na týden. Máte někdo nějaké zkušenosti? Kde je ten háček (ve všeobecných podmínkách nic divného není).? .

Pojištění spoluúčasti

Založil ve fóru Půjčení auta

Nevím, jak to bylo dříve, ale teď je to podle mě jasné. Pokud chceš mít pojištění spoluúčasti s limitem 30000 Kč, musíš si přidat k tomu běžnému cestovnímu pojištění ještě toto připojištění za 20 Kč denně.

0 Citovat

Když jsme u těch pojistek spoluúčasti tak dávám nějaké zkušenosti:

* Worldwideinsure: 10k za drobnou zaviněnou nehodu; pojistka roční, cca 5 CZK/den, sedmkrát mi všechny papíry vrátili, doplňoval jsem spousty dokumentů, které byly naprosto nesouvisející a které už třikrát měli k dispozici, pak volali do půjčovny atd., zachránilo mě, že jsem auto měl ze slušné a spolupracující půjčovny; prachy přišly asi za dva měsíce

* Generali: 2k za nezaviněné poškození dveří; cena včetně základního cestovního pojištění po slevě přes cca 30 CZK/den; dodal jsem jeden formulář a nahrál jim tam všechny fotky auta, co jsem měl (takže asi 100 kousků, protože jsem se bál, co nehostinná příroda provede autu… :D) Za dva dny volala slečna, že vše OK a posílá prachy na účet.

* Kooperativa: 1k za rozbitou sklenici v resortu; ulítla mi při popíjení v bazénu, to jo, ale cena trochu scam, stáhli mi to z preautorizované karty, jinak bych se hádal; pojišťovna mě donutila jít hezky postaru na pobočku a vyplnit milion papírů, poté do týdne poslali prachy bez problémů zpět.

0 Citovat

Má už někdo nějakou zkušenost se spoluúčastí od Revolutu?

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Nevím, jak to bylo dříve, ale teď je to podle mě jasné. Pokud chceš mít pojištění spoluúčasti s limitem 30000 Kč, musíš si přidat k tomu běžnému cestovnímu pojištění ještě toto připojištění za 20 Kč denně.

Už je mi to taky jasné, prohlédl jsem si smlouvu, o pojištění odpovědnosti tam nic nemám, takže jsem v pytli. :-(

0 Citovat

Neviete nahodou niekto o nejakom zlavovom kode na worldwideinsure? Vdaka..

0 Citovat

WELCOME15 fungoval před pár dny.

1 Citovat

Někdo zkušenost s Defend Insurance?

0 Citovat

Nikdo ani mít nemůže, protože Defend pojištění spoluúčasti, nota bene pojištění půjčených aut neposkytuje. Nebo myslíš jen obecně na vlastní auto?

0 Citovat

Poskytuje https://www.defend-online.eu/cs/...eni-vozu 

0 Citovat

Aha, oni ho prodávají, ale to pojištění není jejich, tedy oni nejsou pojistitel. Je to v podstatě toto https://www.carhireexcess.com/ie/

 

0 Citovat

Ok, ty podmínky, co inzerujou vypadají dobře, není nutný police report vždy, velký limit, max 30 dní na vyřízení, komunikace v češtině... Co si o tom myslíte?

0 Citovat

Limit nerozhoduje, auto jen do 10 let stáří, což v některých destinacích může být problém a dopředu to člověk ani neví. Ty cajty chtějí, pokud to místní předpisy požadují... Jako takový klasický standard, jedinou výhodu pro někoho může být komunikace v ČJ. Ale musí to někdo vyzkoušet v praxi.

2 Citovat

také se to nevztahuje na administrativní poplatky půjčovny spojené s řešením události. Hodně půjčoven kromě samotné škody a poplatku za ušlý zisk po dobu opravy (která v praxi většinou vůbec neproběhne) má ještě poplatek za administraci škody, většinou 50 nebo 60 EUR, to by tam šlo za váma.

U WWI i dřívější icarhire to bylo kryto.

 

0 Citovat

Viděl jsem v tomto vlákně dotaz - sice už letitý - na téma pojištění na krytí spoluúčasti při půjčení auta někde v zahraničí. Trochu jsem to sám pro sebe googlil a vypadlo na mne tohle: https://www.defend-online.eu/cs/...jceni-vozu

Je to z české dílny. Pojistku jsem si zařídil - případné zkušenosti vysdílím. Bezpečné cestování přeju

0 Citovat

Používáte to připojištění často/vždycky? Posledních 10 půjček jsem riskl bez toho, většinou je spoluúčast kolem 1000€ a pojištění na kreditce mi pokryje 10k, takže reálně bych pojišťoval cca 15k.. zatím bez nehody, ale asi mám hlavně štěstí :D  

0 Citovat

já jsem měl zatím asi 3 události, za dvě jsme sice nijak nemohli, ale někdo nás odřel na parkovišti a neukecali jsme to. I když mám tady v rámci premiového bankovnictví to pojištění do 10 tisíc, a škoda na tom škrábanci byla spíš symbolická (nikdo ji ani neopravoval), naúčtovali si pokaždé kolem 12-13 tisíc kč, takže to beru tak, že už si to na sebe vydělalo.

Je pravda, že ta administrace pojistných událostí je opruz, takže už asi 4x nám chtěli něco naúčtovat a uhádal jsem to, takže taky přemýšlím nad variatnou fungovat bez pojištění, ale vzhledem k tomu, že celoroční pojistka není tak drahá, využiju to na hromadu výletů a náklady si dělíme mezi účastníky, tak to je prakticky zanedbatelná částka.

0 Citovat

Vzdycky.

0 Citovat

Najde se i nějaká pojistka, co by fungovala i na carsharing? A ideálně i mimo zahraničí? Hledal jsem a nic nenašel.

0 Citovat

Externí pojistka na spoluúčast u carsharingu asi neexistuje.

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Používáte to připojištění často/vždycky? Posledních 10 půjček jsem riskl bez toho, většinou je spoluúčast kolem 1000€ a pojištění na kreditce mi pokryje 10k, takže reálně bych pojišťoval cca 15k.. zatím bez nehody, ale asi mám hlavně štěstí :D  

Beru vždycky... a (spíš z pohodlnosti) beru většinou připojištění přímo od půjčovny (pokud nabízí, zatím nabízely všechny).

A ano, zatím jsem ho nikdy nevyužil .)

0 Citovat

Má už někdo zkušenost s directem? Tam to vychází na 6 dní lehce přes 3 stovky a do limitu 1 000 euro (což v mém případě na max spoluúčast 900 euro stačí)

0 Citovat

Pojišťoval jsem dneska spoluúčast na worldwideinsure.com. Odmítlo mi to 4 různé karty. Byl jsem nakonec nucen zaplatit přes PayPal. Netušíte, proč to tak je, stalo se vám to v poslední době? Letos v březnu problém s kartou pokud si pamatuji nebyl.

0 Citovat

V říjnu 2021 mi to kartou nešlo a musel jsem platit po telefonu. Pak už jsem WWI nepoužil.

0 Citovat

Ja kupovala v zari 2022 celorocni, platila jsem mkartou Svet.

0 Citovat

Nechtěl jsem platit přes PayPal, protože bych platil konverzi měny.

Napsal jsem na podporu a poslali mi na mail link na platbu kartou - září 2022.

Platba Revolut  libry.

0