Auto v Maroku

Napsal janicek 2014-07-03T09:20:24+02:00 ve fóru Půjčení auta
13 odpovědí

Zdravim,
aktualne planujeme nasu cestu po Maroku kde si planujeme pozicat auto. Najde sa tu niekto kto ma skusenosti s pozicanim v Maroku a vedel by poradit? Planujeme pozicat auto v Marrakechi a vratit ho v Tangieri.

Vo vsetkych pozicovniach maju v podmienkach ze musime mat kreditnu kartu, no mame len debetnu. Nemate niekto typ na pozicovnu kde nebola nutna Kreditna karta? (mali sme uz pozicane auto viac krat a nikdy nebola nutna kreditna karta ale neviem ako je to v Maroku)

A aka bola velka spoluucast ktoru si pozicovna rezervovala?

Ake problemy boli/neboli s autom pripadne pri vrateni?

Ak si najdete chvilu casu a poskytnete nam informacie budeme Vam velmi vdacny.

Jednosměrná výpučka nebude problém, všechny větší půjčovny to určitě nabídnout (za poplatek) - koukal jsem že tam je rozdíl cca 900 MAD, oproti tomu když se vrací na stejném místě.

Každá větší autopůjčovna po mne vždycky kartu chtěla, mají to jako záruku za auto a případnou škodu, většinou tam blokují určitou částku během výpůjčky (případnou spoluúčast), ale moje osobní praxe je že kreditku nemám a vždy mi auto půjčili, mám normálně embosovanou Visu, na který ale není napsáno Debit (což bohužel na některých napsané je), to je podle mne jedině jak mohou ty karty rozeznat. Každopádně je tam třeba mít peníze na tu blokaci a samozřejmě to výpůjčku. Nikdy jsem s tím neměl problém, i když v podmínkách striktně stálo, že je třeba kreditka - i když v Maroku jsem to nezkoušel smiley

U té spoluúčastí záleží co má člověk za pojištění, jestli základ tak to je zhruba 1000 EUR a víc za bězná auta, pokud si člověk dokoupí pojištění tak je to o dost nížší nebo není vůbec žádná spoluúčast. Třeba v Itálii bych bez toho neodjel.

Jinak talší tipy: pozor na nádrž, vrátit plnou, dát si pozor jestli auto nemá nějaký škrábance atd při vypůjčení, pokud ano, tak aby to bylo v rental agreementu, jinak je člověk bez šance to reklamovat později, a zkotrolovat si co člověk podepíše, hlavně částky - aby tam nebylo nic co nechceme.

V Maroku auto mohu jen doporučit. Cesty jsou pěkné, jen občas trochu zatáčkovité (nejběžnější Dacia Logan nemá posilovač). Mimo města je klid a cestuje se docela rychle. Rozhodně si zaplaťe plné pojištění, buď přímo u půjčovny nebo externě třeba přes insuranceforcarhire.com. V Základním pojištění je opravdu vysoká spoluúčast. Provoz ve městech je šílený a řídí se právem silnějšího. Je to horší jak Itálie, ale dá se na to časem zvyknut. Zvlášť bych upozornil na měření rychlosti. Je třeba se dát velký pozor a i to je málo. Mezi Marakéší a Essaeoirou nás stavěli 3x za rychlost a z toho 2x pokuta 200MAD (Sleva z původních 500, i tady se smlouvá:)). Stojí většinou u výjezdu nebo vjezdu do vesnice a měří vás 20m od značky...

Dakujem za informacie, ano externe poistenie si davam stale ak je tam nejaka spoluucast, zvykol som vyuzivat www.worldwideinsure.com. Ved to ze tiez mam debetnu embosovanu VISU kde nikdy nebol problem a nikdy neskumali ci je to debetna alebo kreditna aj ked v podmienkach bolo, ze to ma byt kreditna, ale nemate niekto skusenost ze to preslo s takouto kartou aj v Maroku? A pri akej spolocnosti?

Minuly rok sme si pozicali daciu logan v Marakeshi na 5dni. Na ulici sme nasli pozicovnu co vedie nejaky american. Dobra cena aj pristup k zakaznikovi, zabezpeku nepytal. Zvlastnost je ze pri vrateni auta chceli prazdnu nadrz. Kreditnu kartu nemam iba debetnu, ale to som mu nepovedal a on sa nepytal smiley Ako spominali vyssie, cesty su dobre, nie vsade su asfaltky a vo velkych mestach je to divocina. My sme sa autom dostali az do M'Hamid. Treba si davat pozor na cestne kontroly v noci. Prehliadol som znacku na spomalenie, zastavili nas, ale pokuta nastastie nebola smiley Policia bola vsade ustretova a nemali zaujem tahat z nas peniaze.

V Maroku jsme si pujcovali auto Dacia z ,,hotelu yussef,,(kontakt pres kontakt zadna velka spolecnost nejakej strejda s nama vecer podepsal pujceni a rano privezl auto na domluvene misto a tam sme jej i predali) v marrakesi na 10 dni a tam sme ho take vraceli, platilo se hotove ale davala jsem kartu kdyby byl nejaky problem v mem pripade taky embasovana debetni karta... no problem
Nadrz byla prazdna a tak jsme ji take vratili, cestovani dobre jen je opravdu vsude hodne policejnich kontrol .
Pri kontrolach ktere jsu vetsinou pri vjezdu a vyjezdu z mesta ale muzou byt kdekoliv na silnici jsou dve moznosti bud a vzdycky to vidite na znackach, bud jenom zpomalit nebo nejprve zpomalit a pak zastavit , pokud to nedodrzite pak vas zastavi a kontroluji , nas na to nastesti upozornil jeden mistni....
Taky docela dost mereni rychlosti, ale to uz tu nekdo zminil...

Ahoj, také se tento rok chystám do Maroka a chci si vypůjčit auto, tak jsem se chtěl zeptat co mi poradíte, je lepší si půjčit auto na místě nebo dopředu(co je levnější) a na kolik přijde půjčení na místě od zdejších? Cena benzínu bude asi zanedbatelná co?

Taky se chci zeptat, jestli je lepší auto rezervovat předem nebo je levnější až na místě od místních půjčoven?

Právě jsem dojel do Casablanky a zítra budu řešit půjčení auta na místě - zítra dodám fresh info smiley

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk

Taky mámě letět do Maroka, jak to tam teď vypadá ohledně situace kolem IS? Myslíte, že je bezpečnost stále na nějaké dostačující úrovni ? smiley

Myslím si, že auto lze řešit až na místě, výrazně tím že si ho objednáte teď neušetříte..Většinou půjčujou Dacie, my měli hrozný střep,ale kupodivu vydržel i přejezdy po písku..Kontroly policejní jsou všude, a pozor, každý z mých známých co tam byl, včetně nás dostal pokutu, že překročil povol.rychlost třeba jen o 3-5km/hod..stačí chvilka nepozornosti a máte je v zádech.. smiley Nicméně myslím si, že řízení v Maroku, zvlášt ve městech je pro otrlé povahy, jezdí jako blázni, sem tam nutno počítat s oslem, psem a jimi podobnými..Řídili jsme několikrát v Asii ,ale tam mi přišli řidiči víc v poho a ohleduplní..

Tak cena dnes v Casablance v místních půjčovnách v centru je 270,- až 300,- MAD za 24 hod. Nakonec jsme se vlakem přesunuly do Marrakeše a půjčily jsme auto zde. Cena 1.
200,- MAD/4 dny. Deposit 4.000,- MAD hotově nebo blokace na kartě. S tím že pokud auto budem chtít déle stačí zavolat. Přejely jsme do Essquiry a silnice i provoz je bez problému a v pohodě. Snad bude v poho i cesta na Saharu a vrácení auta. smiley

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk

Ahoj. V Maroku jsme byli letos v únoru. Auto jsme si půjčovali v Marrakeši. Sjednávali jsme vše z ČR a nakonec vyzvedávali na letišti na terminále. Co se týče dopravy po městech mi příde auto naprostá zbytečnost (taxíků je milion a cena je jako ve všech arabských zemích "upravitelná" smiley ). co se týče policejních kontrol tak jich je opravdu hodně. Dá se říct, že jako turisti máte lehce navrch a ne pokaždé vás zastaví jako místnáky. My jsme bohužel narazili na kontrolu, která nám začla vyhrožovat za něco co podle nás ani neexistuje a chtěla všechny naše peníze (nakonec jsme jim něco dali ale bylo to celkem divoký smiley). Každopádně silnice jsou celkem bez problému, nicméně nepočítejte s nakou extra třídou.
Co teda týče auta, měli jsme nasmlouvanou Dacii Duster ale znáte to ... ještě v životě jsem nedostal auto co bylo domluvený. Nakonec jsme dostali Dacii Logi což je trošku rozdíl smiley. Nicméně benzín je skoro zadarmo a na hlavních silnicíh je benzínek dost. Jak jsem řikal, silnice celkem v pohodě a policajtů mraky.
Nakonec bych chtěl přidat jednu vyjímku co se silnic týče. Silnice, která vede od vodopádů Ouzoud přes Demnat na Ait Tamlil a je napsaná jako "R", rozhodně není "R", skoro žádná silnice jak jí znáte tam neexistuje. Projet se to dá ale je to dost masakr obvzlášť v rodinným autě bez vzorku na pneumatikách (jak jsme zjistili později). Pokud budete mít něco rozumnějšího, tak to za to určitě stojí. Vysoký Atlas a místí příroda je opravdu nádherná. Zastavte se v obchůdko, hotelo restauraci v Ait Tamlil a pozdravujte Mohameda od Čechů z února smiley .... jsou to skvělí lidi smiley

fasttraveler napsal(a):

Tak cena dnes v Casablance v místních půjčovnách v centru je 270,- až 300,- MAD za 24 hod. Nakonec jsme se vlakem přesunuly do Marrakeše a půjčily jsme auto zde. Cena 1.

200,- MAD/4 dny. Deposit 4.000,- MAD hotově nebo blokace na kartě. S tím že pokud auto budem chtít déle stačí zavolat. Přejely jsme do Essquiry a silnice i provoz je bez problému a v pohodě. Snad bude v poho i cesta na Saharu a vrácení auta.

Mohl bych se zeptat, u jaké autopůjčovny jste auto měli? Řeším teď hlavně deposit, protože většina půjčoven chtějí 15000 a více dirhamů což se mi zdá až přehnané... Takový deposit jsem dával max v Norsku ale tam je to k cenám adekvátní...

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!