Dobrý den, chci se zeptat, jak je to aktuálně se situací na pražském nádraží v nočních hodinách (00:00-3:00). Je to vhodné místo na čekání na autobusový spoj? Jak je to tam bezpečné/nebezpečné? .

Hlavní nádraží Praha v noci

Založil(a) ve fóru Železniční doprava

Dobrý den, chci se zeptat, jak je to aktuálně se situací na pražském nádraží v nočních hodinách (00:00-3:00). Je to vhodné místo na čekání na autobusový spoj? Jak je to tam bezpečné/nebezpečné?

0

Dobrý den. Uvnitř v hale je to ok, i když rozhodně ne pohodlné. Sedaček je minimum a jsou velmi nepříjemné. Venku před nádražím je situace stále stejná (ale to nejen v noci) - bezdomovci, feťáci.

0 Citovat

Hala není otevřená nonstop, od 0:45 do 3:15 máte bohužel smůlu.

https://pid.cz/pro-turisty/jak-s...i-nadrazi/

0 Citovat

Pravda, nonstop je však otevřená v noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli.

0 Citovat

Ja bych radši volil nějakou hospodu. Dobra je třeba U sudu, má dlouho otevřeno. Na hlavak se pak dá dojít nebo dojet tramvaji z Lazarsky. 

0 Citovat

Jestli tazatelka nemyslí Florenc, což by možná mohly napovídaly ty autobusy?

0 Citovat

Nevím, ale Florenc je zavřený přes noc každopádně a spoustu autobusů (hlavně Flixbus a hlavně v noci) na Florenc nezajíždí a zastavují jen u hlavního nádraží.

0 Citovat

Popř najít nějaký McDonald nebo KFC a čekat tam. Výhoda je, že tam bude i internet

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Nevím, ale Florenc je zavřený přes noc každopádně a spoustu autobusů (hlavně Flixbus a hlavně v noci) na Florenc nezajíždí a zastavují jen u hlavního nádraží.

Hlavně, Florenc je v noci na pěst. Nic z něj nejede a musím pěšky na Masarykovo nádraží. A stačí na to pouhý příjezd v 0:30.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Hlavně, Florenc je v noci na pěst. Nic z něj nejede a musím pěšky na Masarykovo nádraží. A stačí na to pouhý příjezd v 0:30.

Tak to zas asi jak do kterých směrů. Já si naopak noční dopravu na Florenc nemůžu vynachválit. Z Hradčanské 2x rychleji než přes den :) Ale to už je trochu OT.

0 Citovat

Přílet do Prahy po půlnoci je peklo. Aktuální zkušenost z 14.11.2019 (čtvrtek po půlnoci) - přílet   na letiště v 0,30 h, odjíždí autobus na hl.nádraží . My jeli na Florenc. První autobus směr Brno  v 3,55 h (resp. 4,00). Jinak jede něco v 2,25 z Stodůlek Flixbus (ten jsme se báli stíhat). Přijeli jsme na Florenc ve 2 h (kombinace MHD na IP Pavlova a potom Uber). Hala na Florenci zavřená do 4 h. , res. Florenc nástupiště se otevírají ve ,3 hodiny, hala ve 4 h. Ani Regiojet nemá otevřenou čekárnu (tuším až v 6 h ráno?). Takže ani McDonald ani jiný stánek v hale není otevřený.  Zkoušeli jsme nějaký přilehlý bar-vše zavřeno. Ten u staré budovy už zavíral. Nepustili nás dovnitř.  Výsledek je , že mrznete od 2-4 h na nádraží (opravdu mrznete, protože jsem přiletěli z ,,tepla,, a tady bylo 4 st.) Řešení neznám.  Asi nechat auto na leštišti  , ale řídit po 7 hodinách letu + jet leg - to nedáváváme. Nebo zůstat na letišti (které je otevřeno a fungují tuším i nějaké občerstvení) a až nakonec stíhat bus ve 4 h, tzn. vyrazit z letiště ve 3 h nebo s rezervou v 2,45?? TAky u o hubu. Hlavní  nádraží zavřeno do 3,15 h a potom se přesunout na Florenc??? Uberem? Pešky to nehrozí. Nebo nějaký noční spoj?  Ted opravdu nevím.  Máte někdo nápad,prosím? V Bratislavě bus. stanice Nivy je sice zavřená do 3 h ,ale je tam je tam otevřená kousek benzinka,kde si dáte na baru čaj nebo kafe (poslední zkušenost z prosinec 2018. Díky předem za nápady.

 




0 Citovat

Je několik řešení:

a) přespat v Praze
b) najít si fastfood v centru, co je nonstop - Mekáč u Florence by měl být nonstop stejnak ten na I.P. Pavlova
c) jít pařit do klubu - Dlouhá je nedaleko - a tam bývá vedro až až
d) zůstat na letišti např. v relaxační zóně
e) nebýt z Brna, ale z pořádného města - teď si představ, že v Berlíně nebo Vídni se v noci ani nedostaneš z letiště prakticky jinak než tágem.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Je několik řešení:


e) nebýt z Brna, ale z pořádného města - teď si představ, že v Berlíně nebo Vídni se v noci ani nedostaneš z letiště prakticky jinak než tágem.


Nene, to si nenapsal :)

0 Citovat

Nejlépe zůstat na letišti nebo jak píše Michal, ten Mekáč na Florenci pod mostem naproti muzeu je otevřený nonstop. Jinak do toho Flixbusu ze Zličína bych klidně šel, taxíkem je to 15 minut a kdyžtak flixbus se dá bezplatně stornovat do 15ti minut před odjezdem, kdyby něco. Jinak z letiště jezdí i noční bus 907 co staví na Masarykově nádraží a to máš na Florenc za rohem, takže netřeba jezdit busem 910 na ípák a pak tágem.

0 Citovat

BlanceBrno napsal(a):

Přílet do Prahy po půlnoci je peklo. 

ale není, stačilo jenom nezanedbat přípravu. 

Vcelku logicky je na letišti vždy příjemněji než na nádraží, tak zůstanu tam a pak se svezu z letiště Boltem/Uberem, který stojí kolem 360 Kč (pokud to není páteční a sobotní noc) a stačí vyjet 40 minut před odjezdem vlaku/autobusu

0 Citovat

BlanceBrno napsal(a):

Řešení neznám.  Asi nechat auto na leštišti  , ale řídit po 7 hodinách letu + jet leg - to nedáváváme. 

Když letím z PRG, tak vždycky jedu autem a nechávám auto přímo na letišti, připadá mi to asi jako nejlepší řešení. Když jsem měl posledně podobně blbej čas příletu, tuším z DXB, tak jsem po půlnoci vyrazil domů a ve chvíli, kdy jsem začal cítit únavu jsem prostě zastavil, přepnul sedačku do spací polohy a chvíli si zdřímnul, pak jsem normálně pokračoval.

0 Citovat

Stačí si najít na netu spojení busem a nejlepší možnost (za 32 Kč) je jet busem 910 v 2,24 h. a ve Štěpánské je 7 minut na přestup na 908 s příjezdem v 3,24 h. na Florenc. Nebo ta 907, pokud by ses nebál jít kousek pěšky, ale příjezd je ve 3,49 h., což by ti možná přišlo s malou rezervou.

0 Citovat

Létát z jiného "normálního" čti bezpečeného neojebavajícího letiště než je Ruzyně a jezdit svým autem kde parkování je v pohodě. Např. Katovice do 100 Kč, Krakow 200 -300 , Bratislava u Ikey zdarma, Videň Tiger. Nedávno jsem viděl film Joker, kde je scéna v metru,  ihned mě napadla souvislost s víkendovým cestování noční Prahou a jiné Evropské velkoměsta, Anglie, Francie atd.

0 Citovat

Já bych to tohle až tak nedramatizoval. A noční Prahu bych určitě nesrovnával s velkoměsty v Anglii a Francii.

0 Citovat

STA86 napsal(a):

Když letím z PRG, tak vždycky jedu autem a nechávám auto přímo na letišti, připadá mi to asi jako nejlepší řešení. Když jsem měl posledně podobně blbej čas příletu, tuším z DXB, tak jsem po půlnoci vyrazil domů a ve chvíli, kdy jsem začal cítit únavu jsem prostě zastavil, přepnul sedačku do spací polohy a chvíli si zdřímnul, pak jsem normálně pokračoval.


Ja to same delam i jako mistni, parkovani na letisti (P Holiday) me vyjde stejne jako zpatecni taxik ale hlavni vyhoda je, ze to je bez interakce s taxikarem :)


Pripadne o par stovek min na goparkingu..


Uberem jezdim jinak 100% cest po Praze (hlavne vecere s klientama s drinkem), ale na letiste ani z letiste si ho neobednavam, uz se mi to parkrat vymstilo (na letisti po pulnoci nebylo auto k dispozici a smerem na letiste mi to dement 2x na posledni chvili zrusil)..

0 Citovat

dolphi napsal(a):

Létát z jiného "normálního" čti bezpečeného neojebavajícího letiště než je Ruzyně a jezdit svým autem kde parkování je v pohodě. Např. Katovice do 100 Kč, Krakow 200 -300 , Bratislava u Ikey zdarma, Videň Tiger. Nedávno jsem viděl film Joker, kde je scéna v metru,  ihned mě napadla souvislost s víkendovým cestování noční Prahou a jiné Evropské velkoměsta, Anglie, Francie atd.

Porovnávat noční Prahu s Gotham City, potažmo tedy New Yorkem, to snad nemyslíš vážně :D

0 Citovat

Přemýšlím, jak bych to řešil, kdybych v Praze nebydlel.

Asi bych zkusil dát na googlu "restaurace" nebo "bar" a dal filtrovat pouze otevřené. Určitě je mezi hlavákem a florencí několik otevřených podniků. Ono se to nezdá, ale tyhle 1-2 zastávky metra v centru se dají dát úplně v pohodě do 10 minut pěšky.

O bezpečnost se nemá cenu obávat, mám pocit, že strach mají maximálně mimopražští, kteří to tu neznají. Opravdu tu nic nehrozí, o to méně ještě ve více lidech.

0 Citovat

dolphi napsal(a): Létát z jiného "normálního" čti bezpečeného neojebavajícího letiště než je Ruzyně a jezdit svým autem kde parkování je v pohodě.

A přitom stačilo si udělat minimální přípravu a/nebo počkat na letišti a zaplatit 360 Kč za Bolt/Uber z letiště* na Florenc.

Jinak dávat Vídeň jako příklad "normálního" letiště co se parkování týče je opravdu mimo.

kickass1 napsal(a):

Uberem jezdim jinak 100% cest po Praze (hlavne vecere s klientama s drinkem), ale na letiste ani z letiste si ho neobednavam

Večeře má jistou vnitřní souvislost s obědem, objednávání čehokoli však nikoli.

0 Citovat

Jo Praha je v klidu, vcetne centra, nejhorsi co se vam muze stat je, ze si pod vlivem alkoholu koupite prazskej pikain od cernochu na Vaclavaku a nepujdete par noc spat, nebo navstivite nejakej domecek lasky a STD prelecite penicilinem :D


Parkrat jsem takhle travil ranni hodiny po nejakym vecirku v Brne na nadrazi nebo v Blave a neprijde mi, ze by to bylo v Praze nejaky nebezpecny, spis naopak.. :)


Okolo Florence smerem nahoru na Zizkov je par hostelu (nebo smer na nam. Repu), takze si este eventuelne muzete jit za naky drobny na 2h zdrimnout.. :)

0 Citovat

Chapu, ze spousta Vas v prelidnene Praze zije  a castecne uz jste "oslepli" a ty davy lidi/extremy vsude uz tak nejak neresite a je Vam to flegmaticky radeji jedno ;-).  Vyzkousejte si  napr v patek 5 minut po pulnoci (uz sobota) se projet se strizlivou hlavou s kufrikem na koleckach z letiste snad 119 pokracovaní tramvaj Veleslavin az na Hlavni nadrazi a divejte se kolem sebe, urcite potkate super lidicky v MHD. Tohle jsem mel na mysli Joker si take jen sedel a usmival se, ale pak do neho zacali namachrovani gelovi kravataci vysilovat a vysledek znate :-)) Opravdu neverim, ze se neco zmenilo na zastavkach Nadrazi Holesovice, Florenc či v prochcaném parciku  u Hlavniho nadrazi. Jen rypaci addon:  Vcera jsem zaregistroval na netu dve zpravicky z metra, dva borci se jen tak pobodali okolo chodili lide, plus jina story 3 fetky meli potrebu okraslit metro a jeden ciste nahodou strikal sprejem do oci zamestnanci DPP....

0