Ahoj, nema nekdo aktualni zkusenost s pujcenim auta v USA? Je mi jasne, ze zatim spise teoretickou, kdyz cestovani neni zatim uvolneno... Zacinam planovat roadtrip na podzim a ceny u pujcoven pres Rental cars stouply 2-3x, proti minulemu roku...napr. pujceni na 12 dni u alamo pres rental cars stouplo u nejnizsi tridy auta z cca 10 tis. na 36 tis....mate nekdo nejakou teorii? (Krome toho, ze diky covidu podrazilo, ale nejak se mi to nezda, ze by to bylo jen tim, vzhledem k tomu, o kolik to je)....Diky za nazory, prip. tipy, jak na to jinak...  .

Půjčení auta USA

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Čest... hlásím, že jsem USA odpískal, měl jsem termín 24.9-7.10. na západní pobřeží ale je to bohužel už utopie. Mám letenky s Icelandairem a budu to předělávat na Kanadu. Fakt tu Bidenovu administrativu nechápu... celá EU, UK i Kanada jim leze do zadku, všechno mají otevřený, Mexičani jim tam lezou skrz plot, ale naočkovaný schengenovce tam bez zastávky v Chorvatsku, Turecku nebo Mexiku nepustí... trochu to nechápu, staví se do pozice světový velmoci a přitom si tam nejsou schopný ani udělat databázi lidí s očkováním pro QR kódy, aby to šlo použít tak nějak jako v Evropě, místo toho mají nějaký debilní papírový kartičky :( Tak snad se tam podívám do deseti let, až se ten svět snad uklidní a já našetřím prachy.

0 Citovat

petr.necesany napsal(a):

Čest... hlásím, že jsem USA odpískal, měl jsem termín 24.9-7.10. na západní pobřeží ale je to bohužel už utopie. Mám letenky s Icelandairem a budu to předělávat na Kanadu. Fakt tu Bidenovu administrativu nechápu... celá EU, UK i Kanada jim leze do zadku, všechno mají otevřený, Mexičani jim tam lezou skrz plot, ale naočkovaný schengenovce tam bez zastávky v Chorvatsku, Turecku nebo Mexiku nepustí... trochu to nechápu, staví se do pozice světový velmoci a přitom si tam nejsou schopný ani udělat databázi lidí s očkováním pro QR kódy, aby to šlo použít tak nějak jako v Evropě, místo toho mají nějaký debilní papírový kartičky :( Tak snad se tam podívám do deseti let, až se ten svět snad uklidní a já našetřím prachy.

mam to podobne, v pulce zari zkusim kanadu misto LAX/SFO. Snad ty hranice opravdu otevrou a snad opravdu zustanou otevreny.

0 Citovat

Věříte tomu, že to Kanada skutečně otevře? Máme Vancouver a Rockies v plánu také, ale nějak se mi tomu nechce moc věřit.

0 Citovat

petr.necesany napsal(a):

Čest... hlásím, že jsem USA odpískal, měl jsem termín 24.9-7.10. na západní pobřeží ale je to bohužel už utopie. Mám letenky s Icelandairem a budu to předělávat na Kanadu. Fakt tu Bidenovu administrativu nechápu... celá EU, UK i Kanada jim leze do zadku, všechno mají otevřený, Mexičani jim tam lezou skrz plot, ale naočkovaný schengenovce tam bez zastávky v Chorvatsku, Turecku nebo Mexiku nepustí... trochu to nechápu, staví se do pozice světový velmoci a přitom si tam nejsou schopný ani udělat databázi lidí s očkováním pro QR kódy, aby to šlo použít tak nějak jako v Evropě, místo toho mají nějaký debilní papírový kartičky :( Tak snad se tam podívám do deseti let, až se ten svět snad uklidní a já našetřím prachy.

Vysvětlení nebo pokus o pochopení Bidenovy administrativy je tady:

https://nazory.aktualne.cz/komen...f6b220ee8/

Klíčové věty:

Většina Evropanů do Ameriky stále nesmí, a jak tento týden napsal pro časopis  Foreign Policy  ekonom Edward Alden z washingtonského think-tanku Council on Foreign Relations, je docela dobře možné, že se nic nezmění až do listopadu 2022.

"Pokud je kritériem ochránit politicky Bidena, klidně se může stát, že tyto a další omezení na hranicích zůstanou v platnosti do amerických kongresových voleb v roce 2022," předpovídá již citovaný Edward Alden. Uprostřed "kmenového boje dnešní americké politiky" podle něj liberálové a konzervativci našli "zvláštní společnou půdu". "Zavřené hranice. Levice se bojí viru, pravice se bojí cizinců.

Například Stan Veuger, analytik konzervativního washingtonského think-tanku American Enteprise Institute, před pár dny napsal, že "cestovní omezení mohla mít smysl v prvních fázích pandemie, nyní jsou ale bizarním cvičením v politické zbabělosti".

A to všechno kvůli tomu - jak asi dosud nejlépe a nejpřesněji ve svém textu vysvětlil už výše zmiňovaný Edward Alden -, že pro zájmy prezidenta Bidena je opravdu politicky nejbezpečnějším řešením, když věci nechá tak, jak jsou. Se zrušením zákazu by se mohl vystavit útokům republikánů, že ohrožuje zdraví Američanů. A navíc by to mohlo podpořit oblíbený republikánský narativ, podle nějž jsou demokraté slabí při ochraně amerických hranic.

0 Citovat

JOJO Libore, taky jsem to četl. Biden je pro mě obrovské zklamání :( Absolutně se nehodí do období téhle společenské krize, to není jen o cestování, ale těch problémů mají daleko více. To už tam snad měl zůstat Trump. Sice byl hulvát, ale aspoň to byla silná osobnost a nebál se občas bouchnout do stolu a přijmout rozhodnutí. BTW v pátek letím do Kanady, už se těším :) 

0 Citovat

Pravidelně objednávám auta přes https://economybookings.tp.st/PBudWWBo zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace. 

0 Citovat

Ahoj ,má někdo skušenost s pronájem auta Miami? já jem našel odkaz https://www.discovercars.com/cz/...77a32ce3  auto na 10dní 3200+2000kč pojistka jako cena super .

0 Citovat

No hodnocení naprosto tragický a při porovnání s cenami ostatních půjčoven bych se té s přehledem nejlevnější rozhodně vyhnul. 

1 Citovat

V USA doporucuju Turo.

0 Citovat

Turo neni autopujcovna… dokud nemas nehodu nebo problem, tak je to fajn… v opacnem pripade je to o tom kdo ti to auto pronajmul… pokud mas smulu, tak te cekaji krusne chvile

0 Citovat

V USA jedině Alamo...

2 Citovat

Také se přidám k doporučení půjčovny ALAMO. Již od roku 2001 v USA používáme pouze Alamo. Létáme do USA každoročně 1x nebo někdy i 2x a Alamo nás nikdy nezklamalo. Dříve jsme používali DOLLAR, také OK, ale pak jsme přešli na Alamo a je to o dost lepší. 

0 Citovat

Auta rezervujem cez skyscaner uz cez 10 rokov vzdy podla ceny len. Nikdy nebol problem. Uz som mal od sixtu,dolar,trifty a teraz pred mesiacom od herzu elektricke( ale uz nikdy v zivote ee auto v usa na dlhy trip)

Pred rokom som ratal aj Turo ale ked som si vsetko spocital cas,poplatok za vyzdvihnutie na letisku tak jednoznacne autopozicovna vyhrava.

A to nevravim ze som si xkrat objednal economy a dostal lepsie zdarma. Auta boli vzdy uplne nove. Od Sixtu sme dostali nove Volvo malo 500 km.

0 Citovat

Pridávam sa k spokojným zákazníkom Alama.

1 Citovat

Dříve jsem půjčoval od Alamo a vždy OK. Teď často půjčuji od National a jejich Emerald Aisle, což je naprosto skvělá věc. Vybereš si jaké auto chceš a vždy je co na výběr. 

Obecně při půjčování jen bacha na to, jestli je cena s/bez pojištění. To pak dokáže udělat obrovský rozdíl. Taky se ti můžou snažit za příplatek vnutit navigaci, což si myslím, že je zbytečný, když má člověk mapy v mobilu. :)

0 Citovat

jo, emerald aisle je boží. Člověk přiletí, dojde do uličky, vybere auto, který se mu líbí, nasedne a jenom na výjezdu na bráně prokáže totožnost nějakým dokladem. Žádné zdržování s papírováním někde na přepážce.

1 Citovat

má někdo zkušenost z letošního roku pronájem auta v Miami,furt projíždím srovnávače ,ale u všech jsou hrozné recenze,zajímá mě hlavně jak je to s mýtným některé společnosti k údivu ty levnější  píší že není v ceně a že poplatek za aktivaci E-Toll/Sunpass je 9.95 USD na den

+předplatné 20USD na den tomu moc nerozumím?Ty dražší o tom nepíšou ,ale v recenzích si zákazníci na to stěžují že jsou nemile překvapeni

0 Citovat

V USA auto vždy přes Rentalcars. Pojištění automaticky v ceně, většinou i další řidič a plná nádrž. Konkrétní půjčovna je pak jedno, všichni půjčují to stejné a kolikrát mají i společné přepážky. Nikdy nebyl s ničím problém, v USA jsme 1-2x ročně.

Sunpass se vůbec nevyplatí, pokud člověk nejede denně trasu Miami - Orlando po Florida's Turn Pike (nejdražší mýtná dálnice). Nejlepší je jezdit bez krabičky, po uplynutí pronájmu si ujeté mýtné půjčovna doúčtuje. Vyšlo nás to téměř o polovinu levněji než denní paušál s pronájmem Sunpass.

2 Citovat

Ahoj ,děkuji za info. já nechci jezdit po Turn Pike ta je placená já pojedu po 1-95 ta je naplacená, když kouknu  na KAYAK.com jsou tam auta na  10dní za 3000kč+2000kč plná pojistka ale cena nezahrnuje Sunpass ale je povinný takže doplatit na přepážce,ještě tam je jedna věc že nemají sídlo přímo na letišti v Miami ,ale když dorazíš na Rental car center tak jim zavoláš a oni pro tebe někoho pošlou a odveze tě k nim do kanceláře.Tak jestli s touto službou máš zkušenost?

A když si vyberu dražší auto za 10 000kč s pojistkou ,tak v referencích jsou právě naštvaní zákazníci že musí platit Sunpass a že o tom nebili dopředu informovaný  s tím že je povinný, Omlouvám se že se ptám jako dement

0 Citovat

Měl jsem v LA letos půjčené od Alamo, bez kreditky a žádný problém. Resp mel jsem problém s autem, které měli blbě seřízení geometrii, tak mi ho v Las Vegas bez jakéhokoliv problémů vyměnili. Všechny poplatky byly v ceně, ale jak to je v Maimi netuším.

0 Citovat

Ahojte, rovněž se chystáme na Floridu (Miami, Orlando) v půlce března na 14 dní. Cena pronájmu u Alamo za Ford Fusion (Mondeo) vychází s dětskou sedačkou na 28.000,- Kč, tak přemýšlím, zda to koupit nebo ještě čekat na lepší cenu? Předem děkuji za rady.

0 Citovat

To mi takhle od boku v hlavní sezoně za full size s plným pojištěním, druhým řidičem a tou sedačkou jak píšeš přijde jako přijatelná cena.

1 Citovat

Rezerváciu môžeš vždy zrušiť. Ja by som rezervoval a keď bude neskôr lepšia cena tak to zrusis a rezervujes za lepšiu cenu...

3 Citovat

Díky moc, auto jsem raději rezervoval. Měl jsem to udělat již dříve, cena byla nižší, ale všude jsem četl, že nejlepší cena je 2-3 měsíce předem.

Děkuji

0 Citovat

jar napsal(a):

má někdo zkušenost z letošního roku pronájem auta v Miami,furt projíždím srovnávače ,ale u všech jsou hrozné recenze,zajímá mě hlavně jak je to s mýtným některé společnosti k údivu ty levnější  píší že není v ceně a že poplatek za aktivaci E-Toll/Sunpass je 9.95 USD na den

+předplatné 20USD na den tomu moc nerozumím?Ty dražší o tom nepíšou ,ale v recenzích si zákazníci na to stěžují že jsou nemile překvapeni

ja letos půjčoval v Miami u Fox rental , vyzvednutí i auto super, ale právě dálniční poplatky mě nemile překvapily . 
jak píšete , dopláceli jsme skoro 10usd na den. Takže dopředu zjistit jak je to s E-toll

0