Vlaky v Indii

Napsal majapli 2014-10-28T10:01:22+01:00 ve fóru Železniční doprava

Ja jsem mel nakup den predem z Tatkal (nebo mozna jine kvoty) s malou prirazkou, ale porad vyrazne levnejsi nez drazsi vlak (nektere ani nejedou z centra Dilli).

Hm, vlak naštěstí potřebuji začít řešit až na začátku prosince :-) Koukám, že nákup lístků bude pomalu horší než leckterá dnešní vysoká :D

Kdyby se ti nahodou nepodaril nakup vhodneho listku na vlak, u kratsich cest se vzdy sezene listek na autobus.

Michal napsal(a):

Hm, vlak naštěstí potřebuji začít řešit až na začátku prosince :-) Koukám, že nákup lístků bude pomalu horší než leckterá dnešní vysoká :D

To bude, ale nepropadej panice. :) Nastuduj si  druhy kvót (General, Tourist, Tatkal, RAC a snad i ty různé WL), tříd (1A, FC, 2A, 3A, 3E, SL, 2S, General/Unreserved), typy vagónů (ICF, LHB), druhy vlaků (Tejas, Duronto, Shatabdi, Jan Shatabdi, Garib Rath, Mail, Superfast, Toy Train atd.), nainstaluj aplikace do mobilu jako IRCTC Connect, RailCal (tuhle si nemůžu dostatečně vynachválit), Confirmtkt a po příletu udělej jako první věc nákup místní SIMky a budeš v pohodě. :) Taky se hodí pročíst Trains at a Glance. Na webu Indiarailinfo.com je i pěkná mapa všech kolejí a stanic, mimo tisíce jiných užitečných informací.

Libor_S napsal(a):

Kdyby se ti nahodou nepodaril nakup vhodneho listku na vlak, u kratsich cest se vzdy sezene listek na autobus.

Taky jsem se chtěl svézt busem, našel jsem tento web https://www.redbus.in/

a po přečtení pár recenzí to odložil až na nouzi nejvyšší, která naštěstí nenastala. :) Jestli tu je někdo, kdo jezdil po Indii autobusy, poprosil bych ho o co nejzevrubnější popis zážitků.

Michal tam bude jen chvili a pojede kratke trate, tak nema smysl travit studiem vic casu nez jizdou ve vlaku. Optimalni je CC class a koupit bud predem na webu nebo 1 den predem tam.

Autobusy jsem jezdil hlavne na severu, SV (na trase Shillong - Kohima jsem mel dokonce samostatnou sedacku v usporadani 1+2) a na Andamanech. Tam to ani jinak nejde krome useku vlakem pres Assam nebo s Tata Sumo na mistnich trasach (a stopem, pripadne sdilenym taxi s turisty v Ladakhu nebo trajektem na Andamanech). Problemem tam je stav silnic. Na asi nejtezsi usek ze vsech hlavnich indickych silnic se muzes podivat tady. Ja tam jel stopem v Mahindra XUV a nekolik minut trvalo, nez se to podarilo projet (jindy treba i autobus musel auto vytlacit):

https://www.youtube.com/watch?v=j9_216nZvZQ

V nizsich polohach jsem jel jen nocnim busem ze Shimly do Dilli a vse bez problemu, bus moderni Volvo, listek koupeny par hodin pred odjezdem, spousty spolecnosti, ale ja jel se statni, ktera ma snad mene unavene ridice. To byva v Indii problem, ze 1 ridic ridi cely usek 12 nebo i vice hodin (treba Leh - Manali, coz je aspon 17 h., ja vystupoval drive), a to i u statnich spolecnosti. Zajimavy zazitek byla nocni zastavka na parkovisti u dalnicni restaurace. Jednak tam neni poradny najezd a koukal jsem, ze asi tretina nakladaku jezdi v noci bez svetel.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!