ahoj všem, nedávno jsme díky akci koupili levné letenky do Indie, chtěla bych se zeptat zkušených - jaé máte zkušenosti s cestování vlakem? máte nějaké rady a tipy? narazila jsem na to, že vlaky nejde rezervovat online? nebo jde? díky za reakce .

Vlaky v Indii

Založil(a) ve fóru Železniční doprava

David napsal(a):


Takže když s tebou nespadne místní letadlo, neznásilní tě ve vlaku, tak možná umřeš na nějakou chorobu z hnusnýho jídla :D


Koukám pán labužník milovník adrenalinu :))

V Indii padala v posledních 20 letech nějaká letadla? Snad jen přejetí ranveje před 8 lety.

Znásilnění ve vlaku je tam asi velmi neobvyklé a když už, tak spíše u žen. (Je otázka, jestli pravděpodobnost znásilnění v ČR obecně, ne ve vlaku, není podobná.) Mimochodem vzpomínám si, že Michal v jednom cestopisu psal, jak musel v Thajsku při masáži odrážet pokusy o "happy ending"  :-)

Jídlo je v Indii naopak výborné, slovem hnusné bych označil spíše některé výplody českých restaurací a dříve školních jídelen. Občas nižší úroveň hygieny odnesou turisti s nenavyklou střevní mikroflórou a stráví třeba týden v nemocnici, ale že by někdo zemřel, jsem neslyšel. Já jsem tam za 2 měsíce neměl ani průjem, ale je fakt, že streetfoodu jsem se většinou vyhýbal a cestoval jsem většinou po méně špinavých částech Indie.

0 Citovat

Co je to streetfood ?

 Co si pod tym clovek ma predstavit?

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Co je to streetfood ?

 Co si pod tym clovek ma predstavit?

https://en.wikipedia.org/wiki/Street_food

0 Citovat

Michal napsal(a):

Zas tak bych se tomu nesmál. Ono to trošku vypadá na fastfoodovou dietu zapíjenou kolou :D

Na cole jsem tam vydržel třeba celý den, ale nebylo to tím, že bych se štítil jídla. Západním fastfoodům se rád vyhnu a vegetariánské verze mě moc nenadchly. 😊

0 Citovat

jaroslavh napsal(a):

A počítej se zpožděními... Některé vlaky jsou odřeknuty úplně... Obzvlášt v lednu a únoru můžou být velké problémy (smog, vlaky jezdí pomalu, dost jich ruší).. Takže pokud chceš vlakem chytat třeba letadlo, tak radši o den dřív (např. ráno vyjedeš, počítáš, že budeš mít 10 hodin čas a projdeš si ještě město, ale ouha)...

Nedělal bych z toho drama. Např. na skvělém webu Indiarailinfo.com lze nalézt průměrné zpoždění každého vlaku a těm nejhorším se vyhnout (a jezdit expresy, které mají na kolejích přednost).

0 Citovat

Libor_S napsal(a): Občas nižší úroveň hygieny odnesou turisti s nenavyklou střevní mikroflórou a stráví třeba týden v nemocnici, ale že by někdo zemřel, jsem neslyšel. 

Otázka je, jestli smrt není přijatelnější volba, než týden v indickém špitále. 

0 Citovat

Myslim, ze nemá smysl to popisovat. Každý to musí zažít sam. Jen Anežka zapomněla ve svém poměrně výstižnem popisu na vodu, kterou si ti čistotnejsi prodejci umyji po curani či jiné činnosti ruce. V okolí posvátné řeky je to samozřejmě voda z ni a na to co v ni plave se jezdí většinou koukat do Varanasi :). Takže Preju dobrou chuť.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Otázka je, jestli smrt není přijatelnější volba, než týden v indickém špitále. 


Kde tě nota bene krmí jídlem z ulice, ze kterého máš otravu:-) Jeden cestovatel by k tomu dodal jistě detaily:-)

0 Citovat

Výjev z Varanasi, kde o jeden ghat proti proudu zrovna spálili  babičku a sypou ji do Gangy, o dva výše v té e samé řece perou prádlo  a kolem pluje nějaké nadmuté utopené zvíře a týpek na schodech pode mnou si, stojíc po kolena ve vodě, čistí zuby, je k nezaplacení. 

0 Citovat

mam pocit, ze toto bude jeden z najlepsich Michalovych cestopisov :D hlavne neprehanat s chramami a trosku zbehnut do bocnych uliciek 

0 Citovat

Street food v Indii..to nejlepší, co se tam dá ochutnat a žaludek na 4 dny diskvalifikuje :))


img-20181105-174936.jpg
street.png
img-20181106-194632.jpg

0 Citovat

Kdy tam Michal jede?

Indie mě láká, zatím kombinace strava/nedostatek wc je stále brzda, která mě tam nechce pustit. Ale jeho cestopisy si rád přečtu, tak jsem zvědav, kdy se na nový můžu těšit.
0 Citovat

[citace="Karel"]

Kdy tam Michal jede?

Indie mě láká, zatím kombinace strava/nedostatek wc je stále brzda, která mě tam nechce pustit. 

Tak myslim,ze se nemusis bát.Pro turisty tam maji restaurace i záchody. Ja bych si spis byt Michalem, pokud je to ten co počítá každý haléř na směnném kurzu atd. dával pozor na místní přístup k cizincům. Různé poplatky, příplatky atd. zvyšují uvedenou cenu klidne i o 50%, z čehož by ho mohl trefit slak.Ja sam nejsem žádný cita,ale to mě na Indii hodně štvalo. Na nápojovem lístku cena za trerinku piva v hotelu v Dillí 180 Kč. Po přičtení 20% za dan z alkoholu, 15% místní dan, 15% všimne pro obsluhu cena za pivko klidne kolem 300 Kč :))

0 Citovat

Já jsem se v Indii s takovými skrytými příplatky nesetkal. Pivo jsem si v hotelu nedal, i když mi ho v Dillí aktivně nutili (a bylo určitě o dost levnější než 180 Kč). Nějaké service fee nebo daň ve výši asi 10% (možná trochu víc) někde bylo, ale bylo vždy uvedené v jídelním lístku a týkalo se jistě i Indů. Samozřejmě byla snaha nějak se přiživit na turistech, třeba zavezením do prodejen v Jaipuru, kde taxikáři/tuktukáři dostanou provizi, i když si turista nic nekoupí.

0 Citovat

Anežka Hodinová - Spurná napsal(a):

Je to neskutečně otravné a když to člověk neřeší tak si připadá jako blbec co se nechá pořád okrádat a když to řeší tak se pořád dohaduje. Ani jedno mě nebaví.

Navíc je to heloumajfrend země jako poleno a odmítání všech možných otrapů a prodejců možného i nemožného bylo nesmírně ubíjející.  Na Indii musí být člověk předem nějak vnitřně  připravený a "nastavený", což já jsem evidentně nebyl a stálo to za pikaču.

0 Citovat

V odlehlejších oblastech Indie, kde jsem hlavně byl, není problém s otrapy a prodejci. V Dillí a Jaipuru se mi osvědčil přístup, jak je popisovaný tady:

https://www.hedvabnastezka.cz/zd...ply=173183

Případně se netvářit dle rady č.2 jako kakabus, ale jít rychle, ironicky se usmát a říct mu česky "Jo to určitě, ty ..."
0 Citovat

Libor_S napsal(a): Případně se netvářit dle rady č.2 jako kakabus, ale jít rychle, ironicky se usmát a říct mu česky "Jo to určitě, ty ..."

V Maroku, což je podobná země plná heloumajfrendů, se mi osvědčilo tvářit se nepřístupně jako nafrněná sexy desítka . Tady to bude podobné ;)

@tonic:  Jestli nepřejdu na video jako čočík :D Ono to popisovat se moc ani slušně nedá.

@niemandos: Na pivo a ještě v hotelu mě neužije, tak jednu várku příplatků si odpustím ;)

0 Citovat

Michal napsal(a):

@niemando: Na pivo a ještě v hotelu mě neužije, tak jednu várku příplatků si odpustím ;)

Podívej, to pivo v hotelu byl jen příklad. Ja si taky nepotrpim na pivo v hotelu, ale  byl jsem v Dillí pracovně a mam žízeň i když jsem v práci :)). Ony ty různé příplatky jsou i při ubytování a je jich víc než obvykle. No však uvidíš. Kazdopadne pro mě Indie velké zklamání. Samozrejme čím dal od turistických cílů tím je to lepší. Ale srovnáván celkový dojem a ten nebyl dobrý. Možná to ale ovlivnil můj týdenní pobyt v hlavním městě kvůli práci, pac jinak se velkým městům vyhýbám. Ale spis ne ;)

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Podívej, to pivo v hotelu byl jen příklad. Ja si taky nepotrpim na pivo v hotelu, ale  byl jsem v Dillí pracovně a mam žízeň i když jsem v práci :)). Ony ty různé příplatky jsou i při ubytování a je jich víc než obvykle. No však uvidíš. Kazdopadne pro mě Indie velké zklamání. Samozrejme čím dal od turistických cílů tím je to lepší. Ale srovnáván celkový dojem a ten nebyl dobrý. Možná to ale ovlivnil můj týdenní pobyt v hlavním městě kvůli práci, pac jinak se velkým městům vyhýbám. Ale spis ne ;)

Uvidí se. O Indii mám ta nejnižší očekávání, tak třeba příjemně překvapí. Bohatě stačí už online nákupy jízdenek a letenek, kde je už pro cizince přichystána řada různých příplatků, protože je z ciziny :D Koneckonců AirAsia má podobné payment fee.

0 Citovat

Tady je nějak moc hejtrů koukám. 😊 Indie je dost "divná" a kdo tam nejede proto, ale přesto, ten se nemůže divit, že na ni pak má nejhorší vzpomínky. 😉

0 Citovat

Michal napsal(a):

Uvidí se. O Indii mám ta nejnižší očekávání, tak třeba příjemně překvapí. 


Ja se musim zeptat - proc tam vlastne jedes? U me je Indie uplne nejvys na seznamu mist, ktere chci navstivit.

Ty tu pises jen o znasilneni, padajicich letadlech a cestovatelskem prujmu. Jestli tam pojedes s timto ocekavanim, tak to je jasny, ze se Ti to nebude libit. Takovy to prvoplanovy nasrani na tu zemi, to me fascinuje. 
0 Citovat

ja myslim, ze to je dobra destinacia, kde by Michal mohol zacat teda aj vlogovat :) ale tak ked si vybral uplne ten najviac prevareny tourist trap itinerar, tak co sa da robit. Skor sa cudujem, ze po tolkych cestach sa stale drzi len tych "must see"

0 Citovat

zrovna sleduju vlogera Mr. Bald (bald and bankrupt) z Indie a je boží. Uplakané komentáře mě tady ve vlákně teda dost zaskočili/překvapili :)


https://www.youtube.com/channel/...oXA/videos

0 Citovat

Sarah napsal(a):


Ja se musim zeptat - proc tam vlastne jedes? U me je Indie uplne nejvys na seznamu mist, ktere chci navstivit.

Ty tu pises jen o znasilneni, padajicich letadlech a cestovatelskem prujmu. Jestli tam pojedes s timto ocekavanim, tak to je jasny, ze se Ti to nebude libit. Takovy to prvoplanovy nasrani na tu zemi, to me fascinuje. 

Před každou cestou si přečtu co se mi tam může stát. V Koreji měla být nepřekonatelná komunikační bariéra, ale nic takového se mi nepotvrdilo. V Kambodži mě měli chtít obrat na každém kroku (a hlavně už při vstupu do země), byl jsem z toho tak zblbnutý, že jsem na letišti raději hodinu čekal na dohodnutý tuktuk z hotelu (zapomněli na nás) než abych si za mizerných 6 dolarů vzal taxík. Celou dobu milí lidé, nikdo se mě nepokusil okrást nikdo mi nic nevnucoval, dohoda s tuktukáři fungovala na jedničku. Dokonce jsem i 2x jel v Praze taxíkem, poprvé s předpokladem že mě obere alespoň o litr, přitom cesta stála férových 180Kč podle taxametru. 

V Indii tohle bohužel úplně neplatí - očekávají se různé hrůzy, které se potom potvrdí. 

0 Citovat

Sarah napsal(a):


Ja se musim zeptat - proc tam vlastne jedes? U me je Indie uplne nejvys na seznamu mist, ktere chci navstivit.

Ty tu pises jen o znasilneni, padajicich letadlech a cestovatelskem prujmu. Jestli tam pojedes s timto ocekavanim, tak to je jasny, ze se Ti to nebude libit. Takovy to prvoplanovy nasrani na tu zemi, to me fascinuje. 
Já to beru jako černý humor. Mnohem víc mě může zklamat země/místo, u které mám vysoké očekávání. Jen tak mimochodem o znásilnění ani pádu letadla já nepsal ani slovo ;) Proč? Jsem zvědavý, byla na mém seznamu, ale celkem nízko a povyskočila díky akci za 6,5k přímo z Prahy a řekl jsem si, že to přes ta negativa přeci jen zkusím a snad nebudou tak horká ;) Vzhledem k tvému přístupu k Indii jsi na nejlepší cestě, až tam pojedeš, aby tě úplně nejvíc zklamala O:)
0