ahoj všem, nedávno jsme díky akci koupili levné letenky do Indie, chtěla bych se zeptat zkušených - jaé máte zkušenosti s cestování vlakem? máte nějaké rady a tipy? narazila jsem na to, že vlaky nejde rezervovat online? nebo jde? díky za reakce .

Vlaky v Indii

Založil(a) ve fóru Železniční doprava

Vzhledem k tvému přístupu k Indii jsi na nejlepší cestě, až tam pojedeš, aby tě úplně nejvíc zklamala O:)

[/citace]

@michal Nenech se mýlit. Je spousta lidi, co je z Indie nadšena.MySlim, ze Sarah mezi ne patří. Každý jsme jiný. No treba se mýlím a až se vrátí, bude mluvit jinak.Taky nechápu, proč tam neleti, když jsou letenky do Indie posledních pád let casto za hubičku a je to na jejím žebříčku úplně nahoře :)

0 Citovat

Letim, ale az v rijnu. Potrebuju letenku jen Dilli-Praha, a ty uz za hubicku rozhodne  nejsou. 


Jde o to ocekavani - ja jsem milovnik jinych kultur, a to az do extremu. Takze to, nad cim se jini osklibaji, me laka a jsem z toho nadsena. Nejaky smrad a bordel me rozhodne netrapi, jestli se na neco netesim, tak na otravne Indy a sidilidi, ale to neni jen problem Indie. 

Moznost zklamani mas vzdycky vsude, ale proste to, co jsou pro Tebe obrovska negativa, nejsou negativa pro me. ;)

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Před každou cestou si přečtu co se mi tam může stát. ... V Indii tohle bohužel úplně neplatí - očekávají se různé hrůzy, které se potom potvrdí. 

Taky jsem si léta četl o všemožných hrůzách v Indii a kromě úvah o Ladakhu jsem tam raději neplánoval jet, i když jsem byl v předchozích letech na Srí Lance a 2x v Nepálu. Ničeho extra špatného jsem si tam ale nevšiml, ani třeba tlačenic ve frontách nebo při vystupování z vlaku atd. V nejšpinavějších a nejchudších oblastech jsem moc dlouho nebyl, ale i kdybych byl třeba ve Varanásí, tak bych si zuby v Ganze nečistil a chtěl bych tam ty "hrůzy" vidět. Proto bych tam přece jel. Cestou jsem potkal mnoho indických turistů, protože byly prázdniny. Většina lidí (místní i turisti) mi přišla úplně normální a s mnoha jsem si dobře popovídal. Nikde na mě lidi nezírali (dokonce prý obstoupí do kruhu, jak jsem četl). Jsou tam specifika jako byrokracie, odpadky (ale v turistických místech a centrech měst OK nebo podobné jako mnohde jinde), nižší hygiena, ale není to tak hrozné, jako to bývalo (bavil jsem se o tom s Indy z velkých měst, že se situace dost zlepšila).

Hluk, smrad, žebráci atd. to tam občas bylo, ale ne nějak výrazně více než v některých zemích JV Asie a Jižní Ameriky. Nebo dotěrní tuktukáři v Jaipuru, ale výsledkem bylo, že mě jeden svezl kousek zdarma a druhý pozval s kamarády na čaj u stánku na ulici a do obchodu, kde by dostali provizi, jsem nejel. Dokonce jsem se i v Agře a Jaipuru nechal levně odvézt z vlakového nádraží tuktukem a taxíkem a nechal si poradit ubytování, kde jistě dostali provizi, ale já byl spokojený (bylo mnohem lepší a v čistém, klidném místě, než jsem měl předběžně vybrané a za nízkou cenu). Provoz na silnicích není moc bezpečný, ale dá se jezdit i klimatizovanými vlaky nebo létat a populární Thajsko je na tom nejhůř na světě a nikomu to nevadí:

https://coconuts.co/bangkok/news...rld-atlas/

A ještě příhoda pro dokreslení, jak jsou ti Indové "hrozní". V Shimle jsem po odpoledním příjezdu busem pokračoval nočním busem do Dillí. Město leží na hřebeni hor, ale nikde v okolí nádraží na kraji města nebyla restaurace nebo aspoň stánek s židlí s výhledem (jen jediná s okny do ulice). Koupil jsem si teda něco k jídlu a sedl si na schodech na klidném místě s výhledem. Zanedlouho šel okolo voják v civilu kolem 30 let a pozval mě domů do 3-generační rodiny, i když šel zrovna něco vyřizovat. Zavedl mě tam a pak se vrátil asi za hodinu. Později mi dali i večeři. Kromě příjemného kontaktu s místními jsem měl navíc unikátní zážitek s tlupou hulmanů posvátných, kteří na nás koukali z balkónu viz foto.


dsc06671.jpg

1 Citovat

Sarah napsal(a):

Letim, ale az v rijnu. Potrebuju letenku jen Dilli-Praha, a ty uz za hubicku rozhodne  nejsou. 

Právě Praha-Dilí letím za 6,5k :)
0 Citovat

No ale Sarah asi potřebuje jen letenku Dillí - Praha oneway, jak jsem pochopil. A ta určitě za 6,5k není a nebyla ;) Tam nejlevněji vyjde asi Air Arabia za 8,5k.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

No ale Sarah asi potřebuje jen letenku Dillí - Praha oneway, jak jsem pochopil. A ta určitě za 6,5k není a nebyla ;) Tam nejlevněji vyjde asi Air Arabia za 8,5k.


Presne tak :) Dobre vychazi Ukraine airlines a Fin air, ale porad je to tak +\- 7000,- 


0 Citovat

Indie je super po vsech strankach, jen asi cloveka z CZ v necem trosku zmeni. Aspon u mne se to stalo a to tam jezdim pravidelne jak pracovne, tak i na dovolenou.

0 Citovat

Sarah napsal(a):


Presne tak :) Dobre vychazi Ukraine airlines a Fin air, ale porad je to tak +\- 7000,- 


Aha, tak v tom případě velká omluva ;)

0 Citovat

Ahoj, může to být náhoda, ale já na náhody moc nevěřím... Dejte si pozor na kartu, se kterou platíte lístky na IRCTC. Mně i sestřence ji napadli - já ji za posledních x měsíců použila pouze na platbu lístků na vlak a objednání taxi v Indii, ona pouze na platbu vlaků.

0 Citovat

yellow napsal(a):

Ahoj, může to být náhoda, ale já na náhody moc nevěřím... Dejte si pozor na kartu, se kterou platíte lístky na IRCTC. Mně i sestřence ji napadli - já ji za posledních x měsíců použila pouze na platbu lístků na vlak a objednání taxi v Indii, ona pouze na platbu vlaků.

Jakýkoli problém s IRCTC mě poslední dobou přestává překvapovat... Jestli už to nedělají programově... začne to vybíráním poplatků za registraci na jejich webu, která se stejně nepovede, ale poplatek si nechají...
0 Citovat

yellow napsal(a):

Ahoj, může to být náhoda, ale já na náhody moc nevěřím... Dejte si pozor na kartu, se kterou platíte lístky na IRCTC. Mně i sestřence ji napadli - já ji za posledních x měsíců použila pouze na platbu lístků na vlak a objednání taxi v Indii, ona pouze na platbu vlaků.


Nahoda to nebude. Me se stalo dnes brzo rano na karte to samy a pred par mesicema jsem taky platil pres IRCTC. Tipuju ze platby pres GOOGLE*NCSOFT ze?

0 Citovat

Spis nez pozor na kartu teda bude lepsi priste vyuzit na nakup listku nejaky jiny web, ne? Pro ty, co uz na irctc listky koupili, plati, ze maji svuj ucet kontrolovat.

0 Citovat

Odporúčam kúpiť si lístky na vlak po Indii cez stránku https://12go.asia/en Tiež som mal problém s IRCTC. Kúpil som si lístky cez túto stránku a o nejakú chvíľu mi prišlo potvrdenie a elektronický lístok, ktorý som si vytlačil a zobral so sebou. V Indii som nastúpil rovno do vlaku, bez problémov. Všetko OK (vrátane platby). 

0 Citovat

Jediné mínus budou vyšší ceny než přes IRCTC...

0 Citovat

Koľko je tam asi prirážka, či to je pri cenách vlakov v Indii likvidačné:))

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jediné mínus budou vyšší ceny než přes IRCTC...


To je dobrá poznámka a priznám sa, že si tú prirážku nepamätám. Viem len, že bola nízka. Dokonca smiešne nízka. Ale hlavne - pri problémoch IRCTC toto fungovalo a čas stratený pri meditácii s IRCTC určite za tú prirážku u 12go.asia stál. IRCTC som testoval počas celého týždňa, pretože som tej 12go agentúre neveril ale po skúsenostiach ju odporúčam. 

0 Citovat

Normálně bych považoval použití prostředníka málem za potupu, ale protože jsem letos konečně na třetí pokus pochopil, jaká je IRCTC banda idiotů, začíná mi použití nějaké slušné agentury dávat smysl. :)

0 Citovat

Nevíte náhodou někdo jak nejlépe koupit jízdenky na vlak v Indii?

0 Citovat

https://www.irctc.co.in/nget/

0 Citovat

Jenže to chce pro registraci indické telefonní číslo.

0 Citovat

Tady je návod

https://contents.irctc.co.in/en/..._guide.pdf

respektive

https://pnrstatusirctc.in/irctc-...oreigners/

https://thewanderingquinn.com/ho...foreigner/

případně jim poslat email

 

0 Citovat

Díky moc, návod funguje, už jsem zaregistrovaný.

0 Citovat

Ahoj, prosím nemá někdo přístup do webu indických železnic a mohl by mi koupit jízdenky? Jsem už z toho fakt unavený, snažím se celý týden nějak vymyslet a dostat se přes registraci, ale za boha to nejde. Mezitím se mi samozřejmě vyprodal můj plánovaný vlak tak bych se chtěl dostat alespoň na waiting list, díky moc. 

0 Citovat

Proč to nekoupíš na jiném webu? Přečetl sis příspěvky výše? Jinak s ohledem na nějaké kvóty to před 5 lety fungovalo tak, že koupit se daly i zdánlivě vyprodané spoje, ale to asi až na místě.

0 Citovat

Pro tvou informaci, než někam něco napíšu, pročtu si veškeré návody, informace, tipy apod. počínaje Tripadvisorem a konče třeba zdejším fórem, něco málo už jsem procestoval tak si troufám tvrdit, že bych nějaké znalosti měl mít ;) Veškeré spoje v den kdy chci cestovat jsou vyprodané a to je přesně ten důvod proč potřebuju nákup přes ofiko stránky, jedině tam lze koupit jízdenku tzv. na waiting list, nikde jinde to prostě není možné.
Různé tipy na registraci ze zahraničí jsem zkoušel, nefunguje vůbec nic.

0