Vlaky v Indii

Napsal majapli 2014-10-28T10:01:22+01:00 ve fóru Železniční doprava

ja myslim, ze to je dobra destinacia, kde by Michal mohol zacat teda aj vlogovat :) ale tak ked si vybral uplne ten najviac prevareny tourist trap itinerar, tak co sa da robit. Skor sa cudujem, ze po tolkych cestach sa stale drzi len tych "must see"

zrovna sleduju vlogera Mr. Bald (bald and bankrupt) z Indie a je boží. Uplakané komentáře mě tady ve vlákně teda dost zaskočili/překvapili :)

https://www.youtube.com/channel/...oXA/videos

Sarah napsal(a):

Ja se musim zeptat - proc tam vlastne jedes? U me je Indie uplne nejvys na seznamu mist, ktere chci navstivit.

Ty tu pises jen o znasilneni, padajicich letadlech a cestovatelskem prujmu. Jestli tam pojedes s timto ocekavanim, tak to je jasny, ze se Ti to nebude libit. Takovy to prvoplanovy nasrani na tu zemi, to me fascinuje. 

Před každou cestou si přečtu co se mi tam může stát. V Koreji měla být nepřekonatelná komunikační bariéra, ale nic takového se mi nepotvrdilo. V Kambodži mě měli chtít obrat na každém kroku (a hlavně už při vstupu do země), byl jsem z toho tak zblbnutý, že jsem na letišti raději hodinu čekal na dohodnutý tuktuk z hotelu (zapomněli na nás) než abych si za mizerných 6 dolarů vzal taxík. Celou dobu milí lidé, nikdo se mě nepokusil okrást nikdo mi nic nevnucoval, dohoda s tuktukáři fungovala na jedničku. Dokonce jsem i 2x jel v Praze taxíkem, poprvé s předpokladem že mě obere alespoň o litr, přitom cesta stála férových 180Kč podle taxametru. 

V Indii tohle bohužel úplně neplatí - očekávají se různé hrůzy, které se potom potvrdí. 

Sarah napsal(a):

Ja se musim zeptat - proc tam vlastne jedes? U me je Indie uplne nejvys na seznamu mist, ktere chci navstivit.

Ty tu pises jen o znasilneni, padajicich letadlech a cestovatelskem prujmu. Jestli tam pojedes s timto ocekavanim, tak to je jasny, ze se Ti to nebude libit. Takovy to prvoplanovy nasrani na tu zemi, to me fascinuje. 
Já to beru jako černý humor. Mnohem víc mě může zklamat země/místo, u které mám vysoké očekávání. Jen tak mimochodem o znásilnění ani pádu letadla já nepsal ani slovo ;) Proč? Jsem zvědavý, byla na mém seznamu, ale celkem nízko a povyskočila díky akci za 6,5k přímo z Prahy a řekl jsem si, že to přes ta negativa přeci jen zkusím a snad nebudou tak horká ;) Vzhledem k tvému přístupu k Indii jsi na nejlepší cestě, až tam pojedeš, aby tě úplně nejvíc zklamala O:)

Vzhledem k tvému přístupu k Indii jsi na nejlepší cestě, až tam pojedeš, aby tě úplně nejvíc zklamala O:)

[/citace]

@michal Nenech se mýlit. Je spousta lidi, co je z Indie nadšena.MySlim, ze Sarah mezi ne patří. Každý jsme jiný. No treba se mýlím a až se vrátí, bude mluvit jinak.Taky nechápu, proč tam neleti, když jsou letenky do Indie posledních pád let casto za hubičku a je to na jejím žebříčku úplně nahoře :)

Letim, ale az v rijnu. Potrebuju letenku jen Dilli-Praha, a ty uz za hubicku rozhodne  nejsou. 

Jde o to ocekavani - ja jsem milovnik jinych kultur, a to az do extremu. Takze to, nad cim se jini osklibaji, me laka a jsem z toho nadsena. Nejaky smrad a bordel me rozhodne netrapi, jestli se na neco netesim, tak na otravne Indy a sidilidi, ale to neni jen problem Indie. 

Moznost zklamani mas vzdycky vsude, ale proste to, co jsou pro Tebe obrovska negativa, nejsou negativa pro me. ;)

rsaf napsal(a):

Před každou cestou si přečtu co se mi tam může stát. ... V Indii tohle bohužel úplně neplatí - očekávají se různé hrůzy, které se potom potvrdí. 

Taky jsem si léta četl o všemožných hrůzách v Indii a kromě úvah o Ladakhu jsem tam raději neplánoval jet, i když jsem byl v předchozích letech na Srí Lance a 2x v Nepálu. Ničeho extra špatného jsem si tam ale nevšiml, ani třeba tlačenic ve frontách nebo při vystupování z vlaku atd. V nejšpinavějších a nejchudších oblastech jsem moc dlouho nebyl, ale i kdybych byl třeba ve Varanásí, tak bych si zuby v Ganze nečistil a chtěl bych tam ty "hrůzy" vidět. Proto bych tam přece jel. Cestou jsem potkal mnoho indických turistů, protože byly prázdniny. Většina lidí (místní i turisti) mi přišla úplně normální a s mnoha jsem si dobře popovídal. Nikde na mě lidi nezírali (dokonce prý obstoupí do kruhu, jak jsem četl). Jsou tam specifika jako byrokracie, odpadky (ale v turistických místech a centrech měst OK nebo podobné jako mnohde jinde), nižší hygiena, ale není to tak hrozné, jako to bývalo (bavil jsem se o tom s Indy z velkých měst, že se situace dost zlepšila).

Hluk, smrad, žebráci atd. to tam občas bylo, ale ne nějak výrazně více než v některých zemích JV Asie a Jižní Ameriky. Nebo dotěrní tuktukáři v Jaipuru, ale výsledkem bylo, že mě jeden svezl kousek zdarma a druhý pozval s kamarády na čaj u stánku na ulici a do obchodu, kde by dostali provizi, jsem nejel. Dokonce jsem se i v Agře a Jaipuru nechal levně odvézt z vlakového nádraží tuktukem a taxíkem a nechal si poradit ubytování, kde jistě dostali provizi, ale já byl spokojený (bylo mnohem lepší a v čistém, klidném místě, než jsem měl předběžně vybrané a za nízkou cenu). Provoz na silnicích není moc bezpečný, ale dá se jezdit i klimatizovanými vlaky nebo létat a populární Thajsko je na tom nejhůř na světě a nikomu to nevadí:

https://coconuts.co/bangkok/news...rld-atlas/

A ještě příhoda pro dokreslení, jak jsou ti Indové "hrozní". V Shimle jsem po odpoledním příjezdu busem pokračoval nočním busem do Dillí. Město leží na hřebeni hor, ale nikde v okolí nádraží na kraji města nebyla restaurace nebo aspoň stánek s židlí s výhledem (jen jediná s okny do ulice). Koupil jsem si teda něco k jídlu a sedl si na schodech na klidném místě s výhledem. Zanedlouho šel okolo voják v civilu kolem 30 let a pozval mě domů do 3-generační rodiny, i když šel zrovna něco vyřizovat. Zavedl mě tam a pak se vrátil asi za hodinu. Později mi dali i večeři. Kromě příjemného kontaktu s místními jsem měl navíc unikátní zážitek s tlupou hulmanů posvátných, kteří na nás koukali z balkónu viz foto.

dsc06671.jpg

Sarah napsal(a):

Letim, ale az v rijnu. Potrebuju letenku jen Dilli-Praha, a ty uz za hubicku rozhodne  nejsou. 

Právě Praha-Dilí letím za 6,5k :)

No ale Sarah asi potřebuje jen letenku Dillí - Praha oneway, jak jsem pochopil. A ta určitě za 6,5k není a nebyla ;) Tam nejlevněji vyjde asi Air Arabia za 8,5k.

Kryštof Hájek napsal(a):

No ale Sarah asi potřebuje jen letenku Dillí - Praha oneway, jak jsem pochopil. A ta určitě za 6,5k není a nebyla ;) Tam nejlevněji vyjde asi Air Arabia za 8,5k.

Presne tak :) Dobre vychazi Ukraine airlines a Fin air, ale porad je to tak +\- 7000,- 

Indie je super po vsech strankach, jen asi cloveka z CZ v necem trosku zmeni. Aspon u mne se to stalo a to tam jezdim pravidelne jak pracovne, tak i na dovolenou.

Sarah napsal(a):

Presne tak :) Dobre vychazi Ukraine airlines a Fin air, ale porad je to tak +\- 7000,- 

Aha, tak v tom případě velká omluva ;)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!