Nevím, jestli už to tady proběhlo, ale od 1. 6. bude možné cestovat po celém Německu vč. systému integrované dopravy (mimo IC, EC, ICE) za 9 euro na daný měsíc, na který byla jízdenka zakoupená.  Na jízdenku mají mít nárok všichni, ne jen občané Německa. https://www.bahn.com/en/offers/r...-ticket-en Dle zdopravy.cz se jízdenka už dá koupit přes SSB Stuttgart https://tickets.ssb-ag.de/index....t/824/show  .

Neomezené cestování po Německu za 9 EUR na měsíc

Založil ve fóru Železniční doprava

Nevím, jestli už to tady proběhlo, ale od 1. 6. bude možné cestovat po celém Německu vč. systému integrované dopravy (mimo IC, EC, ICE) za 9 euro na daný měsíc, na který byla jízdenka zakoupená. 

Na jízdenku mají mít nárok všichni, ne jen občané Německa.

https://www.bahn.com/en/offers/r...-ticket-en

Dle zdopravy.cz se jízdenka už dá koupit přes SSB Stuttgart

https://tickets.ssb-ag.de/index....t/824/show

2

Jojo, plus ještě byl interrail za polovinu...v Německu si v létě ve vlaku člověk nesedne

0 Citovat

Možná si sedne v jídelním voze. Nebo z něj bude také StehCafé?! Uvidíme ...

0 Citovat

za me super akce… lepsi nez ten intrarail pass. Mluvit vzduch. Tohle je na regionalni linky… vzal jsem 4x. Diky za tip

0 Citovat

Taky se mi tato 9€ měsíční celoněmecká jízdenka líbí. Skvělé hlavně pro Západočechy, co mají Německo takřka za humny. Pro další, zejména Moravany a Slezany, by možná stála za úvahu levná letenka z Vídně či jižního Polska někam do Německa (DTM, CGN, DUS, usw.) a pak kamkoliv vlakem. Es lohnt sich! 🍻

0 Citovat

Takové Porýní-Vestfálsko se dá poznávat hodně dlouho. Levné letenky z Katovic do Dortmundu nebo Kolín n. Rýnem v kombinaci s touto jízdenkou budou opravdový majstrštyk. Když vezmu v potaz, že se létá dvakrát denně a navíc se to dá krásně kombinovat, do Kolína tam, z Dortmundu zpět, nebo naopak. Kdo vydrží, nemusí nikde nocovat :-)

Nedávno navštívený Essen je doporučeníhodný, zdarma se dá navštívit Stará Synagoga, Muzeum Folkwang, pak je tam skvělý Grugapark atd. Samotný Dortmund je v té májové zeleni taky skvělý, sobotní trhy na Hansaplatz jsou úplná lahůdka, tam se dá ochutnávat celé dopoledne. Věž Florianturm ve Westfalenparku je na kombi ticket (park+věž) jen za 5,50 €. 

A srdcovka je samozřejmě Wuppertal a visutá dráha, tam zaplesá srdce každého šotouše....

 

2 Citovat

No pro mě je to spíše důvod se Německu vyhnout !

Co pamatuji tak ty regionální a příměstské vlaky jezdily dost plné i normálně tohle bude masakr ..

1 Citovat

Vyborne… hned bude o jedno misto volneji

11 Citovat

Jaksi zatim jen pro ockovane....

2 Citovat

další místo volné :-)

11 Citovat

A nezabudat na povinne ffp2 resp ruska.

1 Citovat

Tak v lete tam snad uz rousky nebudou 😀

0 Citovat

V doprave, zdravotnictve, statnej sprave budu.

Dalsia vlna je na ceste, treba byt v strehu

1 Citovat

9 EUR… slovy devet EUR… je pro me velka motivace si tu rousku nasadit. Stejne tak se da rict… co chces za 9EUR? First class a sampansky? Tohle je asi jako rvat, ze ryanair ma malo mista na nohy… ma… kup si BC s Emirates. Ekvivalentne sed doma, jed jinam kdyz je pro tebe rouska problem

6 Citovat

Hmm, takhle asi vypadá ta změna myšlení :-( za 9 € - ať mě to třeba roztrhá!…třeba se testují socky, co jsou schopny strávit za 9 €. 

I když - mohli jsme se narodit do třicetileté války, že, tak to vlastně máme dobrý.

2 Citovat

Eda Novak napsal(a):

9 EUR… slovy devet EUR… je pro me velka motivace si tu rousku nasadit. Stejne tak se da rict… co chces za 9EUR? First class a sampansky? Tohle je asi jako rvat, ze ryanair ma malo mista na nohy… ma… kup si BC s Emirates. Ekvivalentne sed doma, jed jinam kdyz je pro tebe rouska problem

ja to mam koupene 😀  a rousku preziju, jen by to bylo krasnejsi bez nich

3 Citovat

@Piratice: použití výrazu socka je myšlenkovým vrcholem této diskuse :-(.

7 Citovat

Piratice napsal(a):

Hmm, takhle asi vypadá ta změna myšlení :-( za 9 € - ať mě to třeba roztrhá!…třeba se testují socky, co jsou schopny strávit za 9 €. 

I když - mohli jsme se narodit do třicetileté války, že, tak to vlastně máme dobrý.

jeste ze znas svy prava.-) jestli socka znamena nosit rousku, tak budu rad socka. Lital jsem i za 20tis s rouskou, takze 9eur je prijemna zmena

8 Citovat

divan napsal(a):

@Piratice: použití výrazu socka je myšlenkovým vrcholem této diskuse :-(.

 

eh....nějaký vhodnější výraz pro osobu nechají i si pro € koleno vrtat?? Jinak už fakt nevím. Nemyslím, že socka je vulgární výraz :-(( s takovou se těch ochranných prostředků nezbavime nikdy :-( Nj, budeme mít co chceme. 

Ted ještě ty opičí neštovice a uplavice a bude to komplet. A jak tak koukám v telce - nejen v Německu :-(

 

Docela rada si tady pročítám názory lidi na současnost a budoucnost cestování. Opravdu, děkuji všem, kdo napíšou svůj názor, někdy jsou to věci, které by mne ani ve snu nenapadly, teď vidím, źe je třeba počítat se vším. 

2 Citovat

Piratice napsal(a):

[citace="divan "]

@Piratice: použití výrazu socka je myšlenkovým vrcholem této diskuse :-(.

 

eh....nějaký vhodnější výraz pro osobu nechají i si pro € koleno vrtat?? Jinak už fakt nevím. Nemyslím, že socka je vulgární výraz :-(( s takovou se těch ochranných prostředků nezbavime nikdy :-( Nj, budeme mít co chceme. 

Ted ještě ty opičí neštovice a uplavice a bude to komplet. A jak tak koukám v telce - nejen v Německu :-(

[/citace] jak jsem psal… letel jsem za 20tis a musel mit rousku… co tam mas dal?

6 Citovat

@Piratice: třeba kolenovrt ;-). Slovo socka se mi prostě nelíbí v jakékoliv diskusi, protože má podle mě pejorativní nádech. Je to můj soukromý a subjektivní názor, který jsem si tu dovolil vyjádřit (jako OT, uznávám). Za mě to tu nemá smysl víc řešit.

3 Citovat

V rousce vubec problem nevidim. Mel jsem ji taky po dobu letu z JFK a nic se mi nestalo.

Ale jestli se nedaji pouzivat IC, EC, ICE, jak se nekam dostanu mimo dosah MHD? Vubec neznam Nemeckou dobravu, jsem tam vzdy autem.

0 Citovat

Regionálními vlaky.

0 Citovat

Lze používat vlaky RE - regional expres, což je obdoba kategorie R - rychlík u nás.

0 Citovat

 jang _1:  Stiahni si appku deutsche bahn, vo filtri nastav len regionalne vlaky a mas to

Inak cesta berlin-mnichov s ic je cca 5hod vs regionalnym 10hod :)

0