Nevím, jestli už to tady proběhlo, ale od 1. 6. bude možné cestovat po celém Německu vč. systému integrované dopravy (mimo IC, EC, ICE) za 9 euro na daný měsíc, na který byla jízdenka zakoupená.  Na jízdenku mají mít nárok všichni, ne jen občané Německa. https://www.bahn.com/en/offers/r...-ticket-en Dle zdopravy.cz se jízdenka už dá koupit přes SSB Stuttgart https://tickets.ssb-ag.de/index....t/824/show  .

Neomezené cestování po Německu za 9 EUR na měsíc

Založil ve fóru Železniční doprava

https://www.facebook.com/reel/46...e&s=cl

0 Citovat

Pár korun pro nás, když budete ještě kupovat :)

https://www.awin1.com/awclick.ph...Euroticket

0 Citovat

Inak alternativa k tomuto passu je ukrajinsky pas. Staci sa preukazat a clovek jazdi zdarma mimo ic.

4 Citovat

Jakmile tu dříve Lukáš zmínil zajímavé tipy v Severním Porýní - Vestfálsku, začal jsem přemýšlet, jak například dva letní prodloužené víkendy v Německu optimálně prožít. 

Třeba letět na kolínské letiště CGN, pokračovat vlakem do historických měst Bonn a Koblenz, a dále konečně částečně poznat malebné vinorodé údolí řeky Mosely až kam vede železnice, a to do stanice Traben-Trarbach. Lákal by i Trevír (Trier), ovšem tam už jinou trasou. 

Nebo se dostat do Černého Lesa (Schwarzwald) s nádherným městem Freiburg. Zajížďka do švýcarské Basileje nebo do rovněž švýcarského Schaffhausenu snad nebude problém, neboť třeba Baden-Württemberg-Ticket tam platí také. Vidět Rýnské vodopády (Rheinfall) rozhodně stojí zato.

O historickém i horském Bavorsku se ani více nemusím zmiňovat, to je prověřenou perlou celého Německa!

Snad by ještě zaujal i starý Erfurt nebo nějaká zakoutí pohoří Harz.

Je toho zkrátka hafo (Haufer), co "u sousedů" poznávat ... . Klidně můžete přispět i s dalšími tipy.

1 Citovat

Btw, mají Němci nějaký verifikátor, na jaké spoje se dá ta jejich devítieurovka použít?

Napadá mě Bad Schandau a ta jejich horská tramvaj nebo třeba výtah... Nebo třeba v Berlíně se v rámci celodenního lístku dalo jet i IC v rámci města.

0 Citovat

Pokud pojedete z Mnichova do Prahy (nebo naopak) Alexem, tak tyto vlaky jsou v Německu vypravovány jako RE, takže z Mnichova do Furt im Wald jedete v rámci devítieurovky!

Samozřejmě vím, že se dá jízdenka na celou trasu z Mnichova do Prahy koupit za 350 Kč. Je to tip pro ty, kteří se budou vracet z Německa domů a využijí jízdenku na "rychlejší" vlak.


2022-05-26.png

1 Citovat

Vodopády v Schaffhausenu jsou po 18.00 zdarma

0 Citovat

Na nejaky lokalni lanovky tahle 9 eurovka asi neplati, co?

0 Citovat

pokus napsal(a):

Vodopády v Schaffhausenu jsou po 18.00 zdarma

Díky za skvělý tip! To je něco jako slavný žebřík kotorský, i když ten je celodenní a až v Černé Hoře. 😉

Každopádně zítřkem začíná levné vlakové cestování po Německu během následujících třech měsíců. Kdyžtak dejte vědět o situaci přímo v terénu, zejména o víkendech.

Viel Spaß auf den Schienen der Deutschen Bahn! 🚂🚃

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Btw, mají Němci nějaký verifikátor, na jaké spoje se dá ta jejich devítieurovka použít?

Napadá mě Bad Schandau a ta jejich horská tramvaj nebo třeba výtah... Nebo třeba v Berlíně se v rámci celodenního lístku dalo jet i IC v rámci města.

Neplatí to na turistické spoje, horské dráhy, lanovky, parní vlaky apod., tedy vše co není brané do základní dopravní obslužnosti. Ta tramvaj v BS je něco mezi, z hlavy to nevím, ale i základní jízdné tam bude za pár eur. 

 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

[citace="Mıchal"]

Btw, mají Němci nějaký verifikátor, na jaké spoje se dá ta jejich devítieurovka použít?

Napadá mě Bad Schandau a ta jejich horská tramvaj nebo třeba výtah... Nebo třeba v Berlíně se v rámci celodenního lístku dalo jet i IC v rámci města.

Neplatí to na turistické spoje, horské dráhy, lanovky, parní vlaky apod., tedy vše co není brané do základní dopravní obslužnosti. Ta tramvaj v BS je něco mezi, z hlavy to nevím, ale i základní jízdné tam bude za pár eur. 

 

[/citace]

Tak na tu Krinitzschtalbahn v Bad Schandau 9 Euro Ticket by měl platit také,aspon podle jejich stránek-- Das 9-Euro-Ticket wird auf den Sonderverkehrsmitteln im VVO - Kirnitzschtalbahn, Dresdner Bergbahnen, Lößnitzgrund- und Weißeritztalbahn, Stadtrundfahrt Meißen - in der Zeit vom 01.06.2022 bis 31.08.2022 anerkannt.    https://www.ovps.de/Verkehrsmitt...plan/4194/

0 Citovat

Jetzt geht's looos!!! 👮 Kreuz-und-Quer durch das wunderschöne Deutschland.

První den testovaní měsíční 9€ jízdenky dopadl úspěšně, vyšší nápor prý lze očekávat o víkendu.

Zdroj: https://zdopravy.cz/on-line-jizd...ou-115450/

0 Citovat

Ake testovanie preboha? Normalny pracovny den a normalne pocty ludi vo vlakoch.

Samozrejme, ze si ten listek kupilo vela ludi ale 90% z nich si kazdy mesiac kupuje mesacnik. 

Vyssi napor cez vikend? Prt makovy, bude to totalny masaker. Polka ludi z roboty sa chysta previest len tak na druhu stranu krajiny, bo je to de facto free a este k tomu je pondelok sviatok.

Nemecku sa isto cez vikendy vyhnut

Este, ze balicek opatreni zahrna aj zlacnenie benzinu o 35centov.

Cez vikend jedine autom, tam kam sa vlaky nedostanu :)

0 Citovat

za mě by to byla dobrá akce kdyby ty kreténi nevyžadovali hadr na xichtu. Upřímně žasnu, že jsou lidi schopný to nosit jen protože je to levný. Výlet se slintákem mi nepřijde jako výlet, pro mě je cestování o volnosti. A to vlakem jezdím opravdu rád a tahle akce mě lákala než jsem zjistil, že Němci pořád jedou svou :-/

Kdyby to mělo nějaký význam tak neřeknu ale tohle je čistá buzerace.

5 Citovat

Jistě, Bačo, šlo o test na náhodně vybraných tratích první den platnosti této mimořádné jízdenky, viz zdroj. Podle tebe ve všední dny ok a víkendy budou masakr. To by moc nenahrávalo výletům v době volna, neboť dovolená na rok 2022 už může být dávno rozvržená (a zbývají jen volné víkendy) nebo je příliš vzácná na použití v "jen" sousedním Německu.

Myslím, že na občasný respirátor či příjemnější roušku tu a tam si cestovatelé již zvykli, takže bych to neviděl jako důvod k odrazení od této akce. Spíše to bude dilema oněch dnů v týdnu (Alltag gegen Wochenende). Pokud se přes toto možná dočasné opatření pan Bugr nemůže přenést, zřejmě asi kvůli slintákové buzeraci ani nikam během posledních dvou let neletěl ... 

1 Citovat

Tak hadr na hubě je to poslední nasadím jen když jde průvodčí nebo zrovna budu svačit ..

Mě spíš odrazuje ta masovka o prázdninách to nebude jen záležitost víkendů to bude i ve všední dny narvaný.

0 Citovat

Včera cesta z Kolína n. R. do Holzwickede (DTM), přestože byla sváteční neděle (Boží tělo), cestovalo poměrně dost lidí, vlaky plné, ale ne přeplněné, takže relativně pohoda. Očekával jsem to mnohem horší. 

0 Citovat

Včera jízda po Sasku. Nikdo nikde respirátory (ačkoliv doporučuji ho mít pro sichr s sebou). 

Horská tramvaj v Bad Schandau - platí taky. Dopoledne nebyla ještě plná.

Místní autobusy - platí taky a poloprázdné.

Předělávají trať, takže půlka S1 autobusem s přestupem v Pirně.

Odpoledne S1 do Drážďan. Ta, na kterou jsem čekal zpoždění 40 minut, tak jsem jel tou o 30 minut později se zpožděním 5 minut. Během jízdy nabrala dalších 10 minut. Plná jak někde v Indii. Zejména u dveří. Lidé však nešli dál dovnitř.

RE2 do Liberce. Většinou jen poloprázdný, cca půl hodiny z Drážďan mírně plný.

 

0 Citovat

Vítejte v pekle. Prý jízdenka způsobila chaos a zpoždění.

https://www.novinky.cz/zahranicn...s-40399220

0 Citovat

Ja som isol v nedelu k stadtwaldsee a elektricka zivala prazdnotou :)

Ale zas v sobotu mrnous isol do vedlajsieho mesta, vlak v pohode, len cakacka na vytah co ide na nastupiste asi 15min

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Vítejte v pekle. Prý jízdenka způsobila chaos a zpoždění.

https://www.novinky.cz/zahranicn...s-40399220

Podívejme, v textu je i tajný tip na výlet na severomořský ostrov Sylt, ovšem poněkud punkovým způsobem.

Ja, das ist echt Wahnsinn, warum schickst Du mich in die Hölle mit der Deutschen Bahn nur noch um 9€? Hammerpreis, billig wie noch nie!!!

https://youtu.be/hRNHboVevEs

 

0 Citovat

Kommen jetzt die Prolls nach Sylt?

0 Citovat

To se dalo čekat - zase ti pankáči...

Vítejte v pekle! V německé veřejné dopravě vypukl s levnými jízdenkami chaos - Novinky.cz

Pankáči dobyli Sylt, baštu smetánky

Nevšední zájem o laciné cestování se promítl do přeplněných vlaků především tam, kde mířily do vyhlášených turistických letovisek. „Levněji už to nejde,“ líčil na kameru webu Focus.de uprostřed Westerlandu, centra ostrova Sylt, dobromyslný pankáč.

Na ostrov, který je vyhlášenou adresou německých slavných a bohatých, dorazilo přibližně 50 až 80 pankáčů. „Shromáždili se zde v houfech. Párty, pití, bujarý život. Jízdenka za 9 eur jim umožní výlet, který by jinak pravděpodobně nikdy neuskutečnili,“ sdělila televize ZDF.

Starosta Syltu Nikolas Häckel (bez stranické příslušnosti) v sobotu uvedl, že ostrov je pouze přeplněn a situace zůstává uvolněná. Také policejní mluvčí v neděli sdělil, že ani v noci se neodehrály žádné větší operace, jen skupina pankáčů byla „trochu hlučná, ale to nebylo nic zvláštního“.

 

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

To se dalo čekat - zase ti pankáči...

Vítejte v pekle! V německé veřejné dopravě vypukl s levnými jízdenkami chaos - Novinky.cz

Pankáči dobyli Sylt, baštu smetánky

Nevšední zájem o laciné cestování se promítl do přeplněných vlaků především tam, kde mířily do vyhlášených turistických letovisek. „Levněji už to nejde,“ líčil na kameru webu Focus.de uprostřed Westerlandu, centra ostrova Sylt, dobromyslný pankáč.

Na ostrov, který je vyhlášenou adresou německých slavných a bohatých, dorazilo přibližně 50 až 80 pankáčů. „Shromáždili se zde v houfech. Párty, pití, bujarý život. Jízdenka za 9 eur jim umožní výlet, který by jinak pravděpodobně nikdy neuskutečnili,“ sdělila televize ZDF.

Starosta Syltu Nikolas Häckel (bez stranické příslušnosti) v sobotu uvedl, že ostrov je pouze přeplněn a situace zůstává uvolněná. Také policejní mluvčí v neděli sdělil, že ani v noci se neodehrály žádné větší operace, jen skupina pankáčů byla „trochu hlučná, ale to nebylo nic zvláštního“.

 

 

ale pecka je jak jsi objednali chlast přes amazon a nechali si ho poslal na sylt do amazon station aby ho nemuseli tahat sebou vlakem 

0 Citovat

Dnes som náhodne zistil, že 9€ lístok platí v úseku Furth im Wald - Mníchov aj v priamych vlakoch Praha - Mníchov. Škoda, že som na to neprišiel skôr. Pre istotu si cenu skontrolujte na www.bahn.de

Z Mníchova sa dá spraviť výlet do rakúskej spolkovej krajiny Salzburg, v ktorej každý piatok až do 9.9.2022 je všetka doprava (MHD, vlaky, autobusy), regionálna aj diaľková v rámci spolkovej krajiny Salzburg zadarmo: https://salzburg-verkehr.at/benzinfreitage/

V Rakúsku je zadarmo doprava len po poslednú zastávku pred hranicou.

Či v Nemecku platí 9€ lístok až po hranicu, sa mi nepodarilo získať oficiálnu informáciu.

1