Ahojte Pridávam svoj článok so skúsenosťami pri požičiavaní auta na Tenerife u spoločnosti CICAR, povedal by som, že jednoduchšie to už asi fakt nejde http://www.travelicious.cz/auto-pozicov ... e-ostrovy/ Mimochodom pre vášnivých vodičov pripájam video z cesty do dediny Masca a toto je len slabý odvar toho aké cesty sa ešte dajú na Tenerife nájisť  .

Půjčení auta - Tenerife / Kanárske ostrovy - CICAR

Založil ve fóru Půjčení auta

Martin napsal(a):

ahoj, jedna technická, chtěl po Vás někdo někdy na kanárech obecně v autopůjčovně mezinárodní řidičák? já jen jestli si ho mám nechat pro jistotu udělat nebo ne, díky. :)

Ahoj, ne, nikdy. Ani jsem neslyšel, že by ho po někom chtěli. Nakonec - je to EU.

0 Citovat

ok, díky moc!

0 Citovat

Pravidelně objednávám auta přes https://bit.ly/2JZDJlFzatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace.

0 Citovat

pujcovani aut dneska ve foru teda jede :) Lanzarote to same? Cicar? nejake tajne tipy? specifika pro leden? diky!

0 Citovat

Ahoj, budeme si prvně půjčovat auto na Gran Canarii (asi zkusíme zde chválený Cicar) a měl bych pár otázek.

Stačí nám jen základní pojištění, tzn., že si na jejich stránkách vybereme auto, objednáme a zaplatíme a přijde nám nějaký voucher? Dále jaký vybrat čas vyzvednutí auta? Dejme tomu, že přílet podle letecké společnosti bude ve 14:30, stačí když dáme 15:00? Co když se letadlo zpozdí?

A asi nejdůležitější otázka. Jak probíhá předání auta? Musíme najít půjčovnu (Cicar) na letišti, vystát frontu, ukázat ten voucher a budou nás ještě přemlouvat k nějakému připojištění nebo už ne? A pak nám už jen předají klíčky a řeknou kde je auto nebo s námi půjde pracovník půjčovny až k autu?

Děkuju.

0 Citovat

Z poslednich 2 zkusenosti jeste na GC muzu doporucit AutoReisen - benzin full/full , druhy ridic v cene, pojisteni bez spolucasti (krome skel, podvozku, ztraty klicu...da se dokoupit za cca 3 eur na den, ale vubec ho nenuti), neni nutna kreditni karta.

Pri pujceni strhnou pujcovne a na karte nic neblokuji, vse na pobocce na letisti, predem prijde jen potvrzeni rezervace...klice se preberou a odevzdaji u okenka, k auto nikdo nejde.

0 Citovat

Já loni na Tenerife z PlusCar. Doporučuji. Objednáno už z ČR. Potvrzení na email hned. Žádná záloha. Zadával jsem číslo letu, takže znají čas. Možno připsat poznámky. Pojištění atd. v ceně. Platba kartou až na místě. Jen klíče a řekli kde je auto. Pro jistotu jsem fotil stav, ale zbytečně. Benzín loni pod 0,90 €/litr takže ok. Nádrž jak jse bral- tak jsem vracel. Ostrov je malý. Dálnice zdarma. Vozit sebou smlouvu o pronájmu!!! Pozor na parkování. Ideální v podzemních gar. v obchoďácích. Zaplatit i vícedenní je levné a bez starostí. V Santa Cruz v přístavu velké parkoviště skoro v centru zdarma. Vracel jsem jen klíč, nikdo nic nechtěl, auto si vyzvedli sami, kde jsem řekl že je. Pozor na GoldCar.

0 Citovat

My sme mali na Tenerife Autoreisen a bolo to presne ako hovori kajman. Priatel prisiel k okienku, ukazal potvrdenie v emaily, podpisal papiere, dostal kluce a cislo parkovacie miesta, kde je auto. Kreditku netreba, poistenie v cene a nic si nestrhavali naviac. Rezervovali sme len hodinu dopredu, takze nemali nase auto, ale dostali sme lepsie. Myslim, ze Cicar sa v tomto nelisi.

Naopak u AutosOasis mas na vyber doplatit nejake dalsie poistenie alebo si nechat strhnut 300€. Plus 100€ sa strhava vzdy ako zaloha na kluce a pod.

0 Citovat

Já loni na Tenerife z PlusCar. Doporučuji. Objednáno už z ČR. Potvrzení na email hned. Žádná záloha. Zadával jsem číslo letu, takže znají čas. Možno připsat poznámky. Pojištění atd. v ceně. Platba kartou až na místě. Jen klíče a řekli kde je auto. Pro jistotu jsem fotil stav, ale zbytečně. Benzín loni pod 0,90 €/litr takže ok. Nádrž jak jse bral- tak jsem vracel. Ostrov je malý. Dálnice zdarma. Vozit sebou smlouvu o pronájmu!!! Pozor na parkování. Ideální v podzemních gar. v obchoďácích. Zaplatit i vícedenní je levné a bez starostí. V Santa Cruz v přístavu velké parkoviště skoro v centru zdarma. Vracel jsem jen klíč, nikdo nic nechtěl, auto si vyzvedli sami, kde jsem řekl že je. Pozor na GoldCar.

0 Citovat

Inak este k tomu casu vyzdvihnutia - tiez sme si dali polhodinu. A vyplnovali sme aj cislo letu a cas priletu. Na La Palmu sme nakoniec kvoli pocasiu prileteli az o den neskor a nebol ziadny problem - napisali sme im email, ze prideme az na druhy den, odpisali ze je to ok.

0 Citovat

Pozor na Goldencar a Rhodium jsou to podvodníci a zloději!

Podle všech recenzí jsem se chtěl obloukem vyhnout Goldencar. Půjčil jsem si a přes internet předem zaplatil auto u společnosti Rhodium car (Přes rezervační systém Ryanair). Byba! Na letišti Tenerife jih zjišťuji, že Rhodium a Golden car je jedna a ta sama společnost, takže nastanou asi problémy. Nastaly a hodně rychle! Nechtěli mi z karty odečíst depozit 1100 euro jak bylo uvedeno, a který byl u mé pojišťovny kryt. Po dvaceti minutovém potupném dohadování mi zaměstnankyně ironicky popřála krásnou dovolenou bez auta a upozornila mě, že zamnou stojí další klienti. Nakonec jsem pod nátlakem zaplatil 163 Euro za pojištění a 150 Euro za údajně vratnou zálohu na naftu. Přes dotykový displej jsem napsal svůj podpis v domnění, že podepisuji platbu. Poté zjišťuji, že byla podepsaná smlouva ve Španělštině, kterou mi vytiskli a na ní je spousta nezjištěných zaplacených položek například "C. Extra V. Diesel" za 13,08 Euro. To jako mi jako zaměstnanec natankoval do nádrže jinou naftu než jakou vrátil předchozí klient? Nakonec mi po týdnu vrátili ze 150 Euro řečené zálohy jen 121 Euro... Možná největší vrchol drzosti na jaký zákazníky na přepážce neupozorní je "horká" placená SOS telefonní linka když nastanou problémy. Goldencar ani Rhodiumcar nikdy víc! Politika těchto společností není založena na spokojených klientech, kteří se rádi vrátí, ale na ojebání turistů v cizí zemi! Vyhněte se prosím této společnosti a ušetříte peníze, čas a nervy! Jinak Tenerife super... :-)

0 Citovat

Ahoj, má CICAR na pobočce (Gran Canaria) oddělené fronty pro ty, kteří mají rezervace a pro ostatní? Nebo se musí čekat v jedné frontě až si ostatní vyberou auto a vše pořeší?

0 Citovat

Neví prosím někdo?

0 Citovat

Tento konkrétní případ tedy nevím, ale už jsem prošel spoustou půjčoven a nikde žádné oddělené fronty nebyly.

0 Citovat

Taky jsem se s tím nesetkal , ze by byly oddělené fronty.

0 Citovat

Na Lanzarote u Cicar jedna jen jedna fronta.

0 Citovat

Autoreisen naprosto bez problemu. Nejlepsi cena, profesionalni jednani, rychlost. Bookovano primo pres jejich web. S klidnym srdcem doporucuji kudy chodim. ,:)

0 Citovat

Ahoj, 

často využívám Ofran. Je to celosvětová společnost a už jsem si zvykla mít přes ně auto téměř kamkoli jedu, určitě budou mít pobočku i na Tenerife. Zkus najít na jejich webu: http://www.ofran.cz/1005-cs/Ofran.aspx

Já jsem s nimi byla vždy spokojená. Jednou jsme v USA řešili drobné poškrábání auta a nebyl s tím žádný problém. Doufám že pomůže.


Janča

0 Citovat

ale no

0 Citovat

ofran, to tu dlouho nebylo :D

0 Citovat

A v čom konkrétne je ten Ofran taký úžasný?


Termín 2.  5. 2018 9:00  - 9. 5. 2018 9:00, Lanzarote airport(ACE)


Ponuka Herz malé economy + 1 ďalší vodič - cez Orfan 104,16 eur, cez rentalcars 90,82 eur

Ponuka Thrifty malé economy - cez Ofran 105,09 eur, cez rentalcars 83,62 eur


atd, aj pri ostatných ponukách.



edit: Tak jeden rozdiel som objavil.

Zrušenie rezervácie  - Ofran poplatok 15 eur

Zrušenie rezervácie  - Rentalcars zdarma do 48 hodín pred vyzdvihnutím.


orfan.jpg
rentalcars.jpg

0 Citovat

Úžasný je právě v těch vyšších cenách - více vydělají. Janča je jen nějaký reklamní zmetek. 

0 Citovat

Kamčatke to nevyslo, tak sa do toho pustila Janča. Ofran proste musi prejst

0 Citovat

To jsou co za střelci Ofran?

0 Citovat

Na Kanarskych zcela urcite Cicar , asi dle recenzi Plus Car , ja mam zkusenost s Cicarem na La Gomere a na La Palme a na Fuerteventure , na Tenerife jsme kdysi davneji meli jeste prea Economy car ,uz nevim od koho nam pak nakonec zprostredkovali , jsou levni , ale dopredu , clovek nevi od koho auto dostne , coz mi vadi ,tak jsem zacal hledat pak jinde , na Lanzarote , jsme meli jeden rok mistni pujcovnu , primo v Puerto de Carmen , Cicar se neplati dopredu , bez problemove jednani , zapjcene auta v dobrem stavu , takze proc vymyslet nejake divne spolecnosti ?

0