Ahojte Pridávam svoj článok so skúsenosťami pri požičiavaní auta na Tenerife u spoločnosti CICAR, povedal by som, že jednoduchšie to už asi fakt nejde http://www.travelicious.cz/auto-pozicov ... e-ostrovy/ Mimochodom pre vášnivých vodičov pripájam video z cesty do dediny Masca a toto je len slabý odvar toho aké cesty sa ešte dajú na Tenerife nájisť  .

Půjčení auta - Tenerife / Kanárske ostrovy - CICAR

Založil ve fóru Půjčení auta

Miki, prolistuj si celé tohle vlákno, na každé stránce píšeš o jednom a tom samém furt dokola :-/

0 Citovat

Kéž by u jeho příspěvků platil Hegelův zákon dialektiky o přerůstání kvantity v kvalitu:-)

0 Citovat

Kdyby bylo forum prehlednejsi , treba o Kanarskych , je toho starsiho opravdu hodne , ale rychle vyhledat neumim , tak to nebudu tak dokola treba komentovat , navic ta pointa neni v tom doporuceni Cicaru nebo Plus caru , ale reakce na Ofran a na Tomase Magnuska a jeho bedovani a navic tady chodi cim dal vic zacinajich cestovatelu , tak ty vytky trosku nechapu , nakonec ty dve pujcovny co zminuju , doporucuje mnoho dalsich

0 Citovat

A kdo to z toho má poznat tu Tvoji myšlenku, když tam napíšeš půl stránky o něčem úplně jiným a o Ofranu ani slovo. To bude asi ten problém. Taky je snad úplně jedno, jak forum vypadá, když píšeš pořád to stejný dokola nebo máš problém s pamětí?  Ono to není zase tak těžký, je to totiž furt dokola Kanáry, Ryanair, potrhlý Ir MOL, půjčení auta bez kreditky  + teda jednou za rok Thajsko a teď Jamajka? Možná by bylo lepší, kdyby ses na vyjadřování k příspěvku starýmu 9 dní úplně vykašlal.

0 Citovat

Zdravím,  v Červenci letíme na Gran Canarii. Chceme si půjčit auto na týden. Naše požadavky: 

Phm plnou půjčím, plnou vrátím.

Rezervace předem. Platba až na místě. 

2.řidič 

Co nejmenší zablokovaná částka na kartě. 

Už jsem se dočetla že nejlepší je asi Cicar a Pluscar, ale je něco na co si dát pozor? Jak při rezervaci tak na místě? 

Rezervovat bude přítel,  můžu platit půjčovné já svojí kartou(přítel nemá debetní)?

Které letiště na GC zvolit? Já vím, to kam přiletíme, ale v možnostech mají kolikrát 4 možnosti a 2 stejné na GC

0 Citovat

@denisa Autoreisen přes jejich web. Karta na jméno řidiče, bez depozitu. Ideálně kreditní, už jsem ale i slyšel o případu, kdy brali debetní.

0 Citovat

Byl jsem v dubnu na Tenerife a bral jsem auto od Cicaru, splňují vše co píšeš, depozit jsem skládal jen na benzin v nádrži, to mi pak vrátili když jsem vracel auto. Rezervaci jsem dělal přes cabreramedina.com je to Cicar, ale ceny tam  jsou nižšší, než na webu Cicaru. Až pojedu zase na Kanáry, vezmu auto znovu od nich.  Jen mě zarazilo, že na půjčení auta chtěli pas, občanka jim nestačila - štěstí, že jsem si ho vzal. 

0 Citovat

@Leonard 

Takže by si přítel musel zařídit nejlépe kreditní kartu ?😐

@vklatil

Takže karta netřeba? No my pasy nemáme 🙄

0 Citovat

tak letite v cervenci, to si pasy asi stihate vybavit :)) ak to myslite s cestovanim trosku vazne, 600CZK by vam nemalo robit problem


0 Citovat

Asi vezmem nakonec ten autoreisen, co se týče rezervace je přehlednější než Cicar a Cabrera Medina 

0 Citovat

@ teď se koukám, že už mají na webu, že berou i debetní karty. Pas rozhodně nechtějí. Obecně lze ale říci, že je dobré míti pas i kreditku do budoucího života :)

0 Citovat

Před týdnem jsme se vrátili z Gran Canaria a měli jsme auto od Autoreisen. Vyzvednutí na letišti, debetní karta v klidu. Všechno v pořádku, klíče vráceny do schránky z důvodu ranního letu. Cena za Citroen C3 52 EUR na týden.

0 Citovat

my jsme na Tenerife měli Plus Car a úplně bez problémů, vyšlo nám nejlevněji. Čekali na nás v 1 ráno na letišti south a pak jsme ho nechávali na druhém letišti nord, za což nechtěli ani žádný poplatek navíc. :) můžete mrknout tady pro nějakou inspiraci - https://www.nebudvorvan.cz/2018/...erife.html

0 Citovat

Doporučuji Cicar. Poprvé jsem se vydal s přítelkyni na vlastní pěst a pročital všemožná fóra jakou společnost si vybrat. Potřebuji tu debetku nebo nepotřebuji budu skládat kauci a nebo ne. Až auto odevzdam budou ho podrobně kontrolovat a svádět na mě, že jsem ho někde podřel a podobně. Žádná jasná odpověď. Rozhodl jsem se pro cicar. Hodil rezervaci na jejich oficiálních stránkách a nervózně čekal jak vše dopadne. Přiletěli jsme na letiště a vyhledali pobočku. Na mobilu jsme jen ukázali rezervační e-mail. Měli jsem vybrány nejlevnější vůz fiat 500, ten bohudíky neměli a místo něho nám nabídly opel mokka který vycházel asi o 100euro více na celý pobyt za cenu stejnou jak u fiatu. Samozřejmě jsme souhlasili. Ukázal jsem jim pas a řidičák a hotově zaplatil depozit za benzin 20euro . A doplnil pár informací do formuláře. Dostal klíče a vydal se hledat vůz o kterém jsem ani nevěděl jak vypadá. Vůz jsme našli zkontrolovali hodili dvě fotky jelikož nárazníky byli poškrabané (teď už se ani nedivím, když jsem viděl jakým způsobem se tam parkuje)  naskočili a je-li. Celý pobyt nám auto dobře sloužilo. Nebyla to žádná ojetina najeto cca 30 tis km. V den odjezdu jsme auto vrátili na stejne místo. Přišel předavací technik zkontroloval pouze stav benzinu. My ho měli stejný,  jak když jsme auto brali. Hned nám na pobočce vrátili peníze a bylo po všem. Cicar splnil všechny mé požadavky a to byli žádné kreditní karty,depozity za vůz a různé poplatky za pojištění vozu a nakonec problémy při předávání vozu. Doufám, že můj příspěvek do budoucna někomu nezkušenemu, jako jsem byl já pomůže. Půjčeni auta se na ostrovech jistě vyplatí, když jsem sledoval ceny autobusu a taxiku, pokuď tedy chcete ostrov aspoň z části projet.

0 Citovat

Myslím, že Vás natáhli o 100 eur. Ještě se nám nestalo, když půjčovna neměla námi objednanou kategorii auta, že bychom nedostali upgrade zdarma.

0 Citovat

oni to meli prave za cenu toho fiatu ;)

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Myslím, že Vás natáhli o 100 eur. Ještě se nám nestalo, když půjčovna neměla námi objednanou kategorii auta, že bychom nedostali upgrade zdarma.

Taky se tomu divím...
0 Citovat

Však broos píše za cenu stejnou jako u Fiatu. Jen původně to asi bylo o 100e dražší. Takže upgrade zdarma se konal ;)

0 Citovat

jakob napsal(a):

Však broos píše za cenu stejnou jako u Fiatu. Jen původně to asi bylo o 100e dražší. Takže upgrade zdarma se konal ;)


U Cicaru by mne dost překvapilo, kdyby udělali takovou věc...
0 Citovat

Petr Šoltys napsal(a):

Před týdnem jsme se vrátili z Gran Canaria a měli jsme auto od Autoreisen. Vyzvednutí na letišti, debetní karta v klidu. Všechno v pořádku, klíče vráceny do schránky z důvodu ranního letu. Cena za Citroen C3 52 EUR na týden.

0 Citovat

@davinci69:smysl tohoto příspěvku??

0 Citovat

Ahoj, prosím Váas, je možné si na Tenerife vypůjčit auto na letišti sever a vrátit na letišti Jih? Díky moc za odpověď :) 

0 Citovat

Adam Šlosar napsal(a):

Ahoj, prosím Váas, je možné si na Tenerife vypůjčit auto na letišti sever a vrátit na letišti Jih? Díky moc za odpověď :) 

Neměl by to být problém. Stačí se podívat na stránky Cicaru a tam ta možnost u výběru je.
0 Citovat

Ahoj, díky za tvoji rozsáhlou zkušenost. Chystáme se v prosinci na Fuerte taky a prošli jsme si hromadu nabídek na pronájem aut, ale Cicar vede. 

Chci se zeptat, rezervovali jste to přímo na http://www.cicar.com nebo na https://www.cabreramedina.com/ (což je vlastně mateřská společnost)? Díky za info, Katka


PS: Mluví na letišti v půjčovně anglicky?

broos napsal(a):

Doporučuji Cicar. Poprvé jsem se vydal s přítelkyni na vlastní pěst a pročital všemožná fóra jakou společnost si vybrat. Potřebuji tu debetku nebo nepotřebuji budu skládat kauci a nebo ne. Až auto odevzdam budou ho podrobně kontrolovat a svádět na mě, že jsem ho někde podřel a podobně. Žádná jasná odpověď. Rozhodl jsem se pro cicar. Hodil rezervaci na jejich oficiálních stránkách a nervózně čekal jak vše dopadne. Přiletěli jsme na letiště a vyhledali pobočku. Na mobilu jsme jen ukázali rezervační e-mail. Měli jsem vybrány nejlevnější vůz fiat 500, ten bohudíky neměli a místo něho nám nabídly opel mokka který vycházel asi o 100euro více na celý pobyt za cenu stejnou jak u fiatu. Samozřejmě jsme souhlasili. Ukázal jsem jim pas a řidičák a hotově zaplatil depozit za benzin 20euro . A doplnil pár informací do formuláře. Dostal klíče a vydal se hledat vůz o kterém jsem ani nevěděl jak vypadá. Vůz jsme našli zkontrolovali hodili dvě fotky jelikož nárazníky byli poškrabané (teď už se ani nedivím, když jsem viděl jakým způsobem se tam parkuje)  naskočili a je-li. Celý pobyt nám auto dobře sloužilo. Nebyla to žádná ojetina najeto cca 30 tis km. V den odjezdu jsme auto vrátili na stejne místo. Přišel předavací technik zkontroloval pouze stav benzinu. My ho měli stejný,  jak když jsme auto brali. Hned nám na pobočce vrátili peníze a bylo po všem. Cicar splnil všechny mé požadavky a to byli žádné kreditní karty,depozity za vůz a různé poplatky za pojištění vozu a nakonec problémy při předávání vozu. Doufám, že můj příspěvek do budoucna někomu nezkušenemu, jako jsem byl já pomůže. Půjčeni auta se na ostrovech jistě vyplatí, když jsem sledoval ceny autobusu a taxiku, pokuď tedy chcete ostrov aspoň z části projet.

0 Citovat

priamo Cicar som kamosom rezervoval tri auta a dohovorili sa tam po anglicky. to by bolo smutno-francuzske keby tam nevedeli po anglicky, na ostrovoch obsadenymi Britmi

0